כללי קבלה אלקטרונית - מה הכי מומלץ

בתיה G

איור פרסומי . איורים לילדים . קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
מוזר שלא שמעת כי אני עובדת ככה עם הרבה מקומות
לדוגמא מוסדות לימוד את קודם שולחת קבלה ואח"כ מוצאים לך שק
לא מוציאים קבלה לפני תשלום!
ולמוסדות שצריכים להעביר מסמך להנהלת חשבונות / לגזברות כדי לשחרר משם כסף - הם לא צריכים קבלה אלא דרישת תשלום, ואזמוציאים מסמך שנראה 'חשבונית עסקה' ואותו שולחים ללקוח. רק אחרי קבלת התשלום מנפיקים קבלה.
קבלה היא הוכחה ששילמו לך. איך אפשר להנפיק הוכחה ששילמו לך לפני שזה נעשה??!

MAGNET

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא מוציאים קבלה לפני תשלום!
ולמוסדות שצריכים להעביר מסמך להנהלת חשבונות / לגזברות כדי לשחרר משם כסף - הם לא צריכים קבלה אלא דרישת תשלום, ואזמוציאים מסמך שנראה 'חשבונית עסקה' ואותו שולחים ללקוח. רק אחרי קבלת התשלום מנפיקים קבלה.
קבלה היא הוכחה ששילמו לך. איך אפשר להנפיק הוכחה ששילמו לך לפני שזה נעשה??!
זה בדיוק מה שאני רוצה לדעת, אני נרשמתי לאתר הזה https://invoice.rivhit.co.il/
ואני שואלת איך נקרא המסמך שמוציאים לפני קבלת התשלום

בתיה G

איור פרסומי . איורים לילדים . קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
בחשבונית אונליין זה נקרא "חשבון"

היה מוסד שביקש ממני חשבונית לפני תשלום- הוצאתי לו מסמך "חשבון" עם הפרטים ולאחר התשלום הוצאתי קבלה.

נתקלתי בהרבה נותני שירות שמוציאים קבלה לפני קבלת התשלום בפועל וזו ממש טעות!

MAGNET

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
אבל אין את המסמך שאמרת באתר הזה
בדקתי לפני שהשבתי לך
אולי זה נקרא בשם אחר
יש שם חשבון,חשבו קבלה,חשבון מחיר, הצעת מחיר הזמנה ועוד...
במה אני אמורה לבחור?
@לוגיקה יש לך מושג

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אבל אין את המסמך שאמרת באתר הזה
בדקתי לפני שהשבתי לך
אולי זה נקרא בשם אחר
יש שם חשבון,חשבו קבלה,חשבון מחיר, הצעת מחיר הזמנה ועוד...
במה אני אמורה לבחור?
@לוגיקה יש לך מושג

כתבתי לך "חשבון"
"חשבון קבלה" זה קבלה עם מקום לפירוט העבודה

בול 613

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
1. האם חתימה דיגיטלית זה חובה מבחינת החוק שיהיה על קבלה?

2. האם באתרים החינמיים יש על הקבלות חתימה דיגיטלית?
כי ראיתי איזה אתר שמגביל רק חתימה אחת דיגיטלית החודש אם זה בחינם.
כתבו בבקשה על אתר שאפשר כמה חתימות דיגיטליות בחודש (לפחות 10 בערך)
תודה רבה
מישהו יודע ויכול לעזור?
תודה!

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מישהו יודע ויכול לעזור?
תודה!

מתוך אתר "חשבונית ירוקה"
עם התרחבות השימוש במסחר אלקטרוני ואמצעים אלקטרוניים ממוחשבים, הן בניהול העסק והוצאת החשבוניות והן בהתנהלות המסחרית בין גופים שונים, כולל שימוש נרחב ברשתות פנימיות, חיצוניות וברשת האינטרנט, השימוש במסמכים אלקטרוניים הופך לנפוץ יותר וכולל גם חשבוניות אלקטרוניות. "חשבונית אלקטרונית" היא רשומה אלקטרונית לכל דבר, אשר עם חתימתה הדיגיטלית אין אפשרות לשנותה.

ביוני 2003, הוסדרו תקנות מס הכנסה המאפשרות ביצוע הפקת חשבונית אלקטרונית. ניסוחם של כללים מוסדרים להכרה במקוריותם של מסמכים אלקטרוניים, אופן שמירתם וחתימתם האלקטרונית, מקדם את השימוש בהן והופך אותן מקובלות בפעילות העסקית יותר ויותר. על מנת לעמוד בהוראות ניהול ספרים, על חשבונית אלקטרונית להיות "מסמך ממוחשב", שעל פי הוראות ניהול ספרים צריכים להתקיים בו שלושת הדברים הבאים:

1. הוא נוצר, נשלח, נקלט, נראה ונשמר באמצעים ממוחשבים
  2. הוא חתום בחתימה אלקטרונית מאושרת או בחתימה אלקטרונית מאובטחת של הנישום
  3. צוינו בו בצורה בולטת לעין המילים "מסמך ממוחשב"
אמנם ניתן תמיד להדפיס חשבונית אלקטרונית ולהפכה למסמך פיזי על נייר, אך ככל שגדל מספר העסקים הפועלים על בסיס משרד ללא ניירת (paperless office), פעולה זו הופכת למיותרת. בנוסף, המסמך המודפס אינו מהווה חשבונית אלקטרונית.

משמעות החתימה הדיגיטלית בהקשר של חשבוניות
מסמך מקור, הנשלח ללקוח, צריך להיות חתום בידי מוסר המסמך. החוק מחייב אותנו לחתום את החשבונית הנשלחת ללקוח בחתימה דיגיטלית.

חיתום דיגיטלי הינו חיתום חוקי על מסמך דיגטלי המאשר את האותנטיות של המסמך ומאשר את העובדה שהמסמך לא השתנה לאחר שהופק.

מותר לשלוח חשבוניות מס מקור באמצעות האינטרנט (במקום עותק מודפס), בתנאי שעומדים בדרישות הבאות:

• העסק הודיע לפקיד השומה בדואר רשום על כוונתו לשלוח מסמכים ממוחשבים (לפני משלוח המסמך הממוחשב הראשון).
  • הלקוח אישר את הסכמתו בכתב או באופן ממוחשב לקבל את עותק המקור באינטרנט. יש לשמור את אישור הלקוח. הלקוח רשאי לשנות את הסכמתו בכל עת, ואז יש לחזור ולשלוח לו חשבוניות מודפסות. יש לשמור גם את הודעת הביטול. מערכת חשבונית ירוקה מתעדת את הורדות המסמכים הממוחשבים ע"י הלקוח שלכם אם הגדרתם שליחה אוטומטית של מסמכים ללקוח. הורדת מסמך ע״י לקוח מהווה את הסכמתו לקבלת המסמך הממוחשב.
  • החשבונית חתומה בחתימה אלקטרונית מאובטחת או מאושרת.
  • העסק ששולח את החשבונית והעסק שמקבל את החשבונית מתחייבים לשמור את קובצי החשבוניות הממוחשבות כחלק ממערכת הספרים שלהם.

ShBracha

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מאד ממליצה על
https://www.icount.co.il/pricing/

עולה בס"ה 99+ מע"מ לשנה
ממשק נוח מאד!!!
חתימה דיגיטלית כלולה

שימו לב שב איי פרילנס המחיר לא כולל חתימה דיגיטלית וזה עולה 200 ש"ח לשנה

בנוסף, חשוב לדעת שמחינה חוקית
מעצב חייב להוציא הזמנת עבודה מיד עם סגירת עיסקה
(חשבון עיסקה זה רק בשביל לדרוש תשלום)
הזמנת עבודה זה מן חוזה כזה.

ובאתר הנ"ל הוא מוציא לך הזמנה אוטומטית על כל קבלה שמוציאים
שזה ממש שימושי! ומכסה מבחינת החוק.

(יתכן שיש בתוכנות אחרות, לא בדקתי)

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
מאד ממליצה על
https://www.icount.co.il/pricing/

בנוסף, חשוב לדעת שמחינה חוקית

שזה ממש שימושי! ומכסה מבחינת החוק.

(יתכן שיש בתוכנות אחרות, לא בדקתי)

את רצינית??? אפשר לדעת איפה כתוב החוק הזה כי זה פעם ראשונה שאני שומעת עליו...
ואם סיכמתי על עבודה עם לקוח- בטלפון?

בול 613

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים

את ההזמנת עבודה, מיד עם סגירת העיסקה, ואת הקבלה אני מנפיקה רק לאחר התשלום, לא?
אז איך משתמשים בזה?

ShBracha

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
נושא מאד חשוב הוא - חובת ניהול ספר הזמנות - שמהותו , ביצוע רישום של קבלת עבודה גם אם לא התבצעה פעולה כספית .
הרבה בעלי עסק נוטים לחשוב כי יש לבצע רישום כלשהוא בספרי החשבונות רק במקרה של קבלת תקבול
או ביצוע תשלום , ולא כך הוא הדבר אלא , המהות היא שיש להביא לידי ביטוי ברישום מיידי כל פעולה שמתבצעת בעסק , תקבול או תשלום אבל גם קבלת הזמנה מלקוח.

הוראות ניהול ספרים לפי חוק מס הכנסה מחייבים עסקים נותני שירותים לנהל ספר הזמנות בעסק.ספר הזמנות הינו ספר כרוך וממוספר מראש בדומה בצורתו לספר חשבוניות,בספר זה יש לרשום כל הזמנה המתקבלת מלקוח , גם אם טרם שולם עדיין מאומה. למותר לציין כי ניהול ספר הזמנות הינו חשוב לצורך עמידה בתנאי הוראות ניהול ספרים של מס הכנסה.אי ניהול ספר הזמנות יכול להביא לפסילת ספרי החשבונות של העסק. ישנם עסקים הנותנים שירותים בענפים ספציפיים אשר עליהם לנהל ספרים נוספים כגון יומן רכב לעוסקים בהובלה , ספר מלצרים לעוסקים במסעדנות,יומן אורחים לעוסקים במלונאות וכד.על מנת להימנע מבעיות רצוי להתייעץ איתנו בכל הקשור לניהול ספרי העסק.
להלן הוראות החוק בעניין זה: על פי השינויים שנקבעו בתיקון התש"ס – 1999 של הוראות מס הכנסה לניהול פנקסי חשבונות, הוכנסו שני שינויים רבי משמעות בענייני ניהולו של ספר הזמנות :

מקור:
http://forum.ucan2.co.il/forum_posts.asp?TID=16
יש שם הסברים נוספים

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
נושא מאד חשוב הוא - חובת ניהול ספר הזמנות - שמהותו , ביצוע רישום של קבלת עבודה גם אם לא התבצעה פעולה כספית .
הרבה בעלי עסק נוטים לחשוב כי יש לבצע רישום כלשהוא בספרי החשבונות רק במקרה של קבלת תקבול
או ביצוע תשלום , ולא כך הוא הדבר אלא , המהות היא שיש להביא לידי ביטוי ברישום מיידי כל פעולה שמתבצעת בעסק , תקבול או תשלום אבל גם קבלת הזמנה מלקוח.

הוראות ניהול ספרים לפי חוק מס הכנסה מחייבים עסקים נותני שירותים לנהל ספר הזמנות בעסק.ספר הזמנות הינו ספר כרוך וממוספר מראש בדומה בצורתו לספר חשבוניות,בספר זה יש לרשום כל הזמנה המתקבלת מלקוח , גם אם טרם שולם עדיין מאומה. למותר לציין כי ניהול ספר הזמנות הינו חשוב לצורך עמידה בתנאי הוראות ניהול ספרים של מס הכנסה.אי ניהול ספר הזמנות יכול להביא לפסילת ספרי החשבונות של העסק. ישנם עסקים הנותנים שירותים בענפים ספציפיים אשר עליהם לנהל ספרים נוספים כגון יומן רכב לעוסקים בהובלה , ספר מלצרים לעוסקים במסעדנות,יומן אורחים לעוסקים במלונאות וכד.על מנת להימנע מבעיות רצוי להתייעץ איתנו בכל הקשור לניהול ספרי העסק.
להלן הוראות החוק בעניין זה: על פי השינויים שנקבעו בתיקון התש"ס – 1999 של הוראות מס הכנסה לניהול פנקסי חשבונות, הוכנסו שני שינויים רבי משמעות בענייני ניהולו של ספר הזמנות :

מקור:
http://forum.ucan2.co.il/forum_posts.asp?TID=16
יש שם הסברים נוספים

תודה שחידשת לי.
חיפשתי באתר שאני משתמשת בו, (חשבונית אונליין) ויש אפשרות להוציא שם הזמנות.

פופקורן- עיצוב מקפיץ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אולי @רותי קפלר תוכל לעזור לנו?
אם אני מוציאה קבלה ללקוח מייד בסיום העבודה וקבלת התשלום- האם ג"כ עליי לנהל ספר הזמנות?

תודה רבה....

ShBracha

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אם אני מוציאה קבלה ללקוח מייד בסיום העבודה וקבלת התשלום- האם ג"כ עליי לנהל ספר הזמנות?
את צריכה להוציא הזמנה
זו בכלל לא שאלה

את לא מוכרת מוצרים מוכנים

מה שהראתי בתכנה שאני משתמש
שהוא מוציא מעצמו הזמנה תואמת קבלה
כך שמבחינה חוקית אני מכוסה.

בכל תוכנה יש אפשרות להוציא הזמנה
רק פשוט צריך לזכור לעשות את זה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה