קבוצת קנייה - הר יונה

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
כיום המקום עם הפונטציאל הכי גדול לציבור החרדי זה הר יונה כ 20,000 יח"ד כי המחירים שם לא התייקרו כמו במקומות אחרים, וגם העירייה לא מפריעה.
אבל משום מה הציבור עדיין לא נוהר לשם, גם ראיתי באתר של משרד השיכון תוצאות מכרזי שיווק יחידות דיור על מכרזים שאף קבלן לא הגיש הצעה.

מאחר וכיום שוק ההון לא נראה מבטיח לתקופה הקרובה, בכל מקרה מכתבות שראיתי (כמובן שניתן לחלוק).
ורובנו חוסכים ומשקיעים את הכסף לעזרה לילדים ברכישת דירות.
ובתקופה הקרובה אמור לצאת לשיווק מעל 3000 יח"ד, הייתי רוצה לארגן או להיכנס לקבוצת רכישה ללא מימון, ששם כל אחד צריך לדאוג לבד למימון.
לדוגמא כדאי להירשם צריך להוריד סכום של כ 300,000 ש"ח או כל סכום כדי להתחיל ולאחר מכן לפי קצב התקדמות הבנייה, ומי שלא מביא את הסכום בזמן, החלק שלו יוצא למכרז מיידי, כמובן שכל אחד חותם על כך בשלב ההתארגנות.

ממה שראיתי באתר של לוי יצחק - עלויות בניה 2021 עולה לבנות בין 7 ל 8 אלף ש"ח למ"ר, זאת אומרת דירת 3 חדרים 75 מ"ר יעלה כ 600,000 ש"ח, כמובן שיש את רכיב הקרקע והפיתוח שאשמח אם יש מישהו שיודע שיכתוב כאן.

אני יודע שקבוצת רכישה זה דבר גרוע מאוד, אבל ממה שראיתי ברוב המקומות הבעיה זה מימון, לכן התנאי הבסיסי זה להוריד את הבעיה של המימון בזה שאני פונה לאנשים כמוני שיכולים להביא סכום של כ 800,000.

אשמח לקבל חוות דעת בעיקר על הבעיות בקבוצת רכישה, ועל עלויות בניה וכו'.

ייד

משתמש מקצוען
אם מתארגן קבוצה אשמח מאוד לשמוע,

אגבשמעתי שעלויות הפיתוח שם יקרות,
אבל לכאו׳במחירים שלהיום זה משתלם.

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
לארגן קבוצת רכישה להר יונה היא רעיון מאד נחמד, ואתה נראה אברך עם הרבה אמביציות וחפץ ה' בידך יצליח.
כמה טיפים:
א. לסמוך שיהיה לך מספיק אנשים שיש להם 800 אש"ח במזומן, הוא ריזיקה גבוהה מאד, ליתר דיוק זה ככל הנראה לא הולך לקרות, ולכן יש לדעת מלכתחילה שלרוב האנשים גם לא יהיה מאה אלף במזומן ויקחו את זה מגמחים וכדומה, ומי מדבר על 300.
ב. אין חכם כבעל ניסיון. כדי להצליח, צריך פרויקטור בעל מוניטין בתחום.
ג. יש לדעת שקבוצת רכישה הוא לא כזה בעייתי כפי שזה מצטייר, הבעיה מתחיל כשמארגני הקבוצה משווקים מחיר זול שהם לא יוכלו לעמוד בה, כדי למשוך לקוחות. הרי, למה שמישהו יקנה דירה בקבוצת רכישה באותו מחיר שהוא יכול לרכוש דירה מקבלן?
ד. וכמו כן היות ומדובר במכרז שהפיתוח טרם נגמר, זה צפוי להאריך את מועד מסירת המפתח הרבה מעבר למה שאתה חושב. משהו כמו שהיה כאלו שזכו לפני שנתיים/שלוש במחיר למשתכן, ורק עכשיו הם מוזמנים לבחור דירה. רק ההבדל הוא שבקבוצת רכישה אנשים כבר שמו כסף על השולחן [במיוחד אם אתה תקח 300 אש"ח כבר בהתחלה], וכשזה מתעכב הם מתעצבנים על מארגן הקבוצה ומוציאים את דיבתם על כלל קבוצות הרכישה.
בקיצור יש לדעת להערך מראש, לעיכובים, עליית מחירי הבנייה הרבה מעבר למה שתכננת, וקושי בהשגת מימון.
אם אתה מעוניין להעזר בניסיון שלי, תוכל ליצור קשר דרך הצור קשר באתר שלי.

avim10

משתמש מקצוען
הרעיון שלך לא בכיוון, מכיון שקבוצות רכישה לא יכולות בכלל להתמודד במכרזים האלו.
אתה חייב קבלן.
הכיוון הנכון הוא למצוא קבלן שמתאים לתנאי המכרזים, שיתמודד עם מחיר שהוא יודע שיש לו קבוצת קונים. במצב הזה אין לך את בעיית המימון, כי כל רוכש יוכל לקחת משכנתא, מצד שני יש בעיה עם עיגון ההתחייבות לקבלן. מצד שלישי - אם יש קבוצה מספיק גדולה, שמתוכה ייבחרו הרוכשים ע"פ הגרלה למשל, ייתכן שיימצא קבלן שיסכים לקחת את הסיכון.
הנקודה היותר משמעותית היא המחיר, כיון שבמבנה הזה, צריך להכנס פה רווח יזמי של הקבלן.
וכנראה שהוא יהיה פחות אטרקטיבי ממה שנראה לך, עובדה שקבלנים לא רצים למכרזים האלו, וזה לא בגלל שהם לא רוצים להרויח, אלא כי הם חושבים שכדי שיהיה להם רווח הם צריכים לקחת מחיר שיהיה להם קשה למכור בו.

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
צודק
אבל הענין של המחיר הוא פחות בעיה שאחוז נכבד מהדירות ישווקו בתוכנית מחיר מטרה (למי שיזכה בהגרלה).
בפרויקט של מחיר למשתכן בהר יונה, הדירות נחטפו כמו לחמניות.
על ידי אברך חשוב ששיווק את זה לאנ"ש שלא ע"מ לקבל פרס.

חמחם

משתמש מקצוען
להתרחק מקבוצות רכישה. הכי רחוק שאפשר.
מנסיון מר ונזק של מאות אלפי שקלים.
חשבתי שהוציאו את זה מחוץ לחוק.
זה זול, אבל המחיר שלו בסוף יוצא הרבה יותר יקר,
שלא לדבר על כאב ראש ועוגמת נפש שאין לשער בכלל.

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
אגבשמעתי שעלויות הפיתוח שם יקרות,
אתה יודע להגיד מה המחיר ?

לסמוך שיהיה לך מספיק אנשים שיש להם 800 אש"ח במזומן, הוא ריזיקה גבוהה מאד, ליתר דיוק זה ככל הנראה לא הולך לקרות, ולכן יש לדעת מלכתחילה שלרוב האנשים גם לא יהיה מאה אלף במזומן ויקחו את זה מגמחים וכדומה, ומי מדבר על 300.
בבני ברק אנשים קונים היום דירות במחירים יותר יקרים ללא משכנתה, כי הדירה לא רשומה כמו גג או קומת קרקע.
ואכן אני לא יודע כמה אנשים ירצו להיכנס לזה, אבל אני מכיר אנשים שיש להם את האפשרות כמו למשכן את הדירה של ההורים.

הרעיון שלך לא בכיוון, מכיון שקבוצות רכישה לא יכולות בכלל להתמודד במכרזים האלו.
אתה חייב קבלן.
זה לא חייב להיות קבוצת רכישה, זה גם יכול להיות התארגנות מול קבלן שיודע שיש לו כמות רוכשים, שגם מביאים איתם את הכסף ואז הוא יכול לתמחר את המכרז במחיר יותר זול.

להתרחק מקבוצות רכישה. הכי רחוק שאפשר.
מנסיון מר ונזק של מאות אלפי שקלים.
חשבתי שהוציאו את זה מחוץ לחוק.
זה זול, אבל המחיר שלו בסוף יוצא הרבה יותר יקר,
שלא לדבר על כאב ראש ועוגמת נפש שאין לשער בכלל.
רשמתי שאני יודע את זה, אבל אתה לבד רושם שהבעיה היא התמחור הזול, שזה גם קשור למימון, השאלה האם אתה יודע לפרט יותר ?

המטרה העיקרית שלי זה להראות למקבלי ההחלטות בממשלה שאנו מעונינים בהר יונה, ושיקדמו לשיווק את כל ה20,000 דירות, ושנפסיק להתבכיין למה לקחו לנו את קרית גת, ושאין לציבור החרדי דירות .

חמחם

משתמש מקצוען
רשמתי שאני יודע את זה, אבל אתה לבד רושם שהבעיה היא התמחור הזול, שזה גם קשור למימון, השאלה האם אתה יודע לפרט יותר ?

המטרה העיקרית שלי זה להראות למקבלי ההחלטות בממשלה שאנו מעונינים בהר יונה, ושיקדמו לשיווק את כל ה20,000 דירות, ושנפסיק להתבכיין למה לקחו לנו את קרית גת, ושאין לציבור החרדי דירות .
התמחור הזול בסוף יוצא יקר.
יש עלויות שנוספות מעבר ולא לוקחים את זה בחשבון
וכל נזק שקורה זה על גב הרוכשים.
כל מי שקנה בעשר שנים האחרונות ונכווה יגיד לכם את אותו דבר.
הפתרון הוא קבלן שיגש למכרז,
אבל יצא לכם יותר יקר ויותר בטוח.

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
אתה לבד מודה שקבלן יוצא יותר יקר בסוף.

מה הם העלויות הנוספות תוכל לפרט ?

דווקא שמעתי שיש קבוצות שהצליחו, יכול להיות שזה לא היה כמו בתכנית המקורית, אבל גם עם קבלנים יש הרבה בעיות, לדוגמא ראיתי בבניין עם עשרות דיירים חדר עגלות שבקושי מספיק ל5 דיירים, אף קבלן לא עובד לשם שמיים בלשון המעטה
וגם רשמתי
זה לא חייב להיות קבוצת רכישה, זה גם יכול להיות התארגנות מול קבלן שיודע שיש לו כמות רוכשים, שגם מביאים איתם את הכסף ואז הוא יכול לתמחר את המכרז במחיר יותר זול.

@חמחם בבקשה תפרט עם עובדות

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
התמחור הזול בסוף יוצא יקר.
וכל נזק שקורה זה על גב הרוכשים.
הפתרון הוא קבלן שיגש למכרז,
בענין קבוצת רכישה:
א. המחיר הזול בסוף יוצא יקר ממה ששווק בפרסומת, אבל זה עדין יוצא יותר זול, מרכישה מקבלן.
ב. גם ברכישה מקבלן ישנם הרבה עלויות נוספות שרוב האנשים לא לוקחים בחשבון.
ג. קבלן שיגש למכרז זה ברור שזה יהיה יותר יקר, אבל בהחלט לא בטוח שזה יהיה יותר בטוח, ראה פרק הפרת חוזה סעדים ותרופות באתר שלי.

הדבר היחיד שיותר בטוח ברכישה מקבלן זה התחייבות למועד מסירה, וערבות בנקאית.
אז התחייבות למועד מסירה לא יתכן כאשר הקבלן עצמו עדין לא יודע מתי ייגמר הפיתוח.
וערבות בנקאית זה לא בדיוק ככה, אתה מוזמן לקרוא את המאמר על ערבות בנקאית באתר שלי, ובעז"ה בקרוב יועלו לאתר כמה סרטונים בנושא.

ד. הבעיה המרכזית בקבוצת רכישה הוא העובדה שאנשים שמו 200-300 אש"ח בשלב של טרום פיתוח, וזה מאד מעצבן לאנשים לראות שהכסף שלהם שוכב ככה בלי כלום כאשר הם ממשיכים לשלם שכירות + הלוואות + גמ"חים + משכנתא על דירה של ההורים, וכו', ואחר כך כאשר זה כבר מגיע לשלב של התחלת בנייה אז נתקלים בקושי שיש בקבלת משכנתא לקבוצת רכישה, שזה לא מוסיף ל"אמינות הפרויקט".
והיות וזה בעיקר בעיה "פסיכולוגית", הפתרון לזה הוא קשה ומורכב.

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
הבעיה המרכזית בקבוצת רכישה הוא העובדה שאנשים שמו 200-300 אש"ח בשלב של טרום פיתוח, וזה מאד מעצבן לאנשים לראות שהכסף שלהם שוכב ככה בלי כלום כאשר הם ממשיכים לשלם שכירות + הלוואות + גמ"חים + משכנתא על דירה של ההורים, וכו', ואחר כך כאשר זה כבר מגיע לשלב של התחלת בנייה אז נתקלים בקושי שיש בקבלת משכנתא לקבוצת רכישה, שזה לא מוסיף ל"אמינות הפרויקט".
והיות וזה בעיקר בעיה "פסיכולוגית", הפתרון לזה הוא קשה ומורכב.
לכן רשמתי שאני פונה לאנשים שאין להם בעיה עם כסף (ויש הרבה כאלה אפשר לראות באשכולות של השקעות בפרוג), וזה כאלטרנטיבה להשקעה בשוק ההון שב שוק ההון: סיכונים לעומת סיכויים | מאמר ראשון רשמו שצריך להיכנס לטווח של 15 שנה.
וכיום שיש כ10,000 זוגות חרדים שמתחתנים בשנה, נראה לי שיש 1% מהם שיצטרפו וזה מספיק.

וגם

חמחם

משתמש מקצוען
שכחתי לציין ערבות בנקאית
אין בנקים שנותנים היום ערבות לקבוצות רכישה
אפשר רק מקרנות שמלוות כסף עם ריבית שנתית של 7%
תעשו לבד את החשבון כמה יוצא ההפרש...
לא שווה.
מבירור מעמיק של שנים.
לא שווה.
וזהו.

קדימון

משתמש פעיל
הנדסת תוכנה
שכחתי לציין ערבות בנקאית
אין בנקים שנותנים היום ערבות לקבוצות רכישה
אפשר רק מקרנות שמלוות כסף עם ריבית שנתית של 7%
תעשו לבד את החשבון כמה יוצא ההפרש...
רשמתי שאני לא צריך מימון כי יש לי כבר את הכסף.
וזה גם יכול להיות התארגנות מול קבלן.

לכן רשמתי שאני פונה לאנשים שאין להם בעיה עם כסף (ויש הרבה כאלה אפשר לראות באשכולות של השקעות בפרוג), וזה כאלטרנטיבה להשקעה בשוק ההון שב שוק ההון: סיכונים לעומת סיכויים | מאמר ראשון רשמו שצריך להיכנס לטווח של 15 שנה.
וכיום שיש כ10,000 זוגות חרדים שמתחתנים בשנה, נראה לי שיש 1% מהם שיצטרפו וזה מספיק.

אלא שהבעיה היא שרק אחוז מאותו אחוז ירצה לקנות בהר יונה:sneaky:
מי שיש לו סכומים כאלו ועוד נזיל קונה במקומות הרבה יותר יקרים...
קודם כל זה 10,000 זוגות לשנה שאם תקח את זה ל4 שנים כבר הגעת ליותר מ40,000.
לגבי מי שיש לו כאלה סכומים וכבר יש לו דירה במרכז והוא מעוניין לעזור לילדים שלו, נראה לי שיש יותר מפרומיל.

חמחם

משתמש מקצוען
נשמע שכולם פה חכמים ועשירים
יש להם מימון עצמי במאה אחוז
ויש עוד מלא שמימנו בניה בכזו צורה.
אז יאללה
בהצלחה רבה
ואמן שתביאו ישועות בנושא הבניה לציבור החרדי.
נשים את הנושא במעקב ותעדכנו על התפתחויות חשובות.
לא לשכוח!

ייד

משתמש מקצוען
נשמע שכולם פה חכמים ועשירים
יש להם מימון עצמי במאה אחוז
ויש עוד מלא שמימנו בניה בכזו צורה.
אז יאללה
בהצלחה רבה
ואמן שתביאו ישועות בנושא הבניה לציבור החרדי.
נשים את הנושא במעקב ותעדכנו על התפתחויות חשובות.
לא לשכוח!
למה מכעיס אותך :mad: שאנשים בונים בלי מימון???

נערך לאחרונה ב:

בייסי

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
המציאות היא שלרוב האנשים אין את המימון הדרוש,
בסופר מגהצים כרטיס אשראי,
רכב קונים בעזרת מימון ישיר,
ודירה מגררים גמח"ים ומתחנקים, ועם זאת צריך גם משכנתא.

זה שישנם אנשים עם כסף, נכון.
במדינת ישראל ישנם הרבה עשירים, אבל אחוז הציבור שהם עניים, והם גם עובדים מצאת החמה עד צאת הנשמה והיא גבוהה מאד. וזה הרבה הודות לשלטון ששלט כאן ב20 שנה האחרונים. ואכמ"ל.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה