התייעצות צריכת חשמל מקסימלית לדירה

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לאחרונה תשתית החשמל של הבית לא עומדת בעומס כשמפעילים כמה מכשירים ביחד, הפיוז הראשי יורד (|וצריך לרדת למחסן של הבניין כדי להרים אותו:mad:)
האם זה נורמלי שדירה לא עומדת בעומס של: מכונת כביסה, תנור, מזגן אחד, בוילר, מחשב, רדיו?
או שהדרישות שלי מדירה מתוקנת מדי גבוהות?

Tzivia770

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נורמלי או לא זה קיים בהחלט............... לא חדש בכלל.......

או שתעברו לתלת פאזי (סביבות 7000 ש"ח ע"י חשמלאי מוסמך ואישור מחברת החשמל)

אפשר גם לפעמים רק להזמין חשמלאי שיחלק את העומס בצורה שתתאים לכם, ש2 דברים שפועלים הרבה לא ישבו על אותו פיוז וכו'
צריך לבדוק מה אפשר
בהצלחה!

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
לאחרונה תשתית החשמל של הבית לא עומדת בעומס כשמפעילים כמה מכשירים ביחד, הפיוז הראשי יורד (|וצריך לרדת למחסן של הבניין כדי להרים אותו:mad:)
האם זה נורמלי שדירה לא עומדת בעומס של: מכונת כביסה, תנור, מזגן אחד, בוילר, מחשב, רדיו?
או שהדרישות שלי מדירה מתוקנת מדי גבוהות?
תבדקו בחשבונית איזה גודל חיבור יש לכם [זה כתוב בדף השני של החשבונית "גודל חיבור"]
אם יש לכם 1X25 ניתן להגדיל ל1X40 יחסית בפרוצדורה קלה.

עוגת בוקר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
אוטומציה עסקית
בעיקרון תנור ובוילר זה הרבה.
תשחקו איתם.

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נורמלי או לא זה קיים בהחלט............... לא חדש בכלל.......

או שתעברו לתלת פאזי (סביבות 7000 ש"ח ע"י חשמלאי מוסמך ואישור מחברת החשמל)

אפשר גם לפעמים רק להזמין חשמלאי שיחלק את העומס בצורה שתתאים לכם, ש2 דברים שפועלים הרבה לא ישבו על אותו פיוז וכו'
צריך לבדוק מה אפשר
בהצלחה!
אבל הם לא יושבים כולם על אותו פיוז
תבדקו בחשבונית איזה גודל חיבור יש לכם [זה כתוב בדף השני של החשבונית "גודל חיבור"]
אם יש לכם 1X25 ניתן להגדיל ל1X40 יחסית בפרוצדורה קלה.
בדקתי, זה 25. מה הפרוצדורה?

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
בדקתי, זה 25. מה הפרוצדורה?

כתבתי יחסית קלה.
והכוונה בהשוואה להגדלת לתלת פאזי שזה לתכנן מחדש את כל החשמל בבית.

בהגדלה ל40 אמפר
צריך לשלם אגרה של כ3500 ש"ח לחברת חשמל.
וצריך לבצע שינויים קטנים כמו החלפת חוטים מחוץ לבית, והחלפת חלק מהפיוזים.

תפנו לחשמלאי פרטי שיבוא ויראה מה אתם צריכים בדיוק לעשות כדי להגדיל ל40 אמפר.

קחו בחשבון שהאגרה לחברת חשמל היא אותה אגרה שמשלמים גם עבור הגדלה לתלת פאזי [3X25], אבל העבודות של החשמלאי הפרטי להכנה לטסט הם פי כמה, תתיעצו עם חשמלאי שיבוא ויראה וייעץ לכם בהתאם למצב ולמבנה מערכת החשמל בבית שלכם.

נ.ב. אני לא חשמלאי, כתבתי מתוך נסיון, כדאי שאם יש כאן חשמלאי שיפרט יותר

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
יתכן שהחשמל קופץ כשמרתיחים מים בקומקום?
קומקום ובוילר ביחד זה הרבה פעמים שילוב קטלני! (צריך לכבות את הבוילר ל2 דקות עד שהקומקום רותח)
ב1X25 ניתן לצרוך עד 6000 וואט.

מכונת כביסה 2000
תנור 1500
מזגן 1000 לפחות - תלוי בגודל שלו
בוילר 2000

למה שלא יקפוץ?

הפיוז הראשי יורד (|וצריך לרדת למחסן של הבניין כדי להרים אותו:mad:)

אגב את הבעיה הזו ניתן לפתור בקלות ע"י התקנת פיוז נוסף בכניסה לבית.

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כבר כשבאו לתקן לנו את הבוילר, הטכנאי אמר שהכל מסודר שם בצורה חאפרית, עם חוטים שלא מתאימים...
עכשיו, תנסו להגיד לי אם לדעתכם השדרוג הזה נחשב לפינוק ולא מצדיק "בקשה מיוחדת" לכבוד מעלת בעל הדירה? (ואז לא נותר לנו אלא להמשיך לסבול בשקט)

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
עכשיו, תנסו להגיד לי אם לדעתכם השדרוג הזה נחשב לפינוק ולא מצדיק "בקשה מיוחדת" לכבוד מעלת בעל הדירה? (ואז לא נותר לנו אלא להמשיך לסבול בשקט)
זה נחשב לפינוק ואין לכם שום זכות לדרוש את זה, אלפי אנשים חיים ככה זה דורש קצת להיות מחושבים.

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה נחשב לפינוק ואין לכם שום זכות לדרוש את זה, אלפי אנשים חיים ככה זה דורש קצת להיות מחושבים.
ברור שלא באים בדרישות, אלא מבקשים יפה, אנחנו כבר הרבה שנים בדירה הזאת והסתדרנו
רק שאם זה בקשה מידי פינוקית והוא יסכים בכל אופן, זה עלול לעלות לנו ביוקר כשנחדש את החוזה איתו

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ברור שלא באים בדרישות, אלא מבקשים יפה, אנחנו כבר הרבה שנים בדירה הזאת והסתדרנו
רק שאם זה בקשה מידי פינוקית והוא יסכים בכל אופן, זה עלול לעלות לנו ביוקר כשנחדש את החוזה איתו
לדעתי אם זה דירה שכורה חבל לכם להשקיע בזה אנרגיה.
תתמקדו בפתרונות מעשיים ויש הרבה כאלה.
למשל להתקין שעון שבת במפסק של הבוילר, כך שהמים יתחממו בשעה קבועה ולא בזמן שאתם עם הכביסות.
ותבדקו בדיוק כמה כל מכשיר צורך ותדעו שיש לכם עד 6000 וואט צריכה באותו רגע, וכך תדעו עם מה לשחק .

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
גם אני ממליצה להתמקד בפתרונות מעשיים
לא נראה לי ששום בעל בית ירצה להשקיע כמה אלפי ש"ח שאינם חובה.

פשוט להיות יותר מתוכננים, הרי לא צריך להדליק בוילר + תנור+ מכונת כביסה 24/7... אז מפעילים כל פעם משהו אחר עם שיקול דעת...

אאססתתרר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכון, אבל זה תוקע, בפרט בימים קרים שהבוילר צריך לדלוק כמה שעות טובות כדי שיהיה מים לכל המשפחה
ובפרט בימי שישי, יש בוילר ותנור, כי זה הרי יום שישי ואני רוצה לסיים כביסות לפני שבת, אז מכבים את כל החימום, בליל שבת הבית קפפפפפוא...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
נכון, אבל זה תוקע, בפרט בימים קרים שהבוילר צריך לדלוק כמה שעות טובות כדי שיהיה מים לכל המשפחה
ובפרט בימי שישי, יש בוילר ותנור, כי זה הרי יום שישי ואני רוצה לסיים כביסות לפני שבת, אז מכבים את כל החימום, בליל שבת הבית קפפפפפוא...
על זה בדיוק נאמר שצריך להיות מתוכננים.
ושוב אני כותב, תבדקו כמה כל מכשיר צורך, זה מאוד יקל מעליכם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה