עזרה צפי לשרב כבד בל"ג בעומר

• פותח הנושא well
  • פורסם בתאריך
מצב
הנושא נעול.

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
בשנה שעברה מאות נשים המתינו במשך למעלה משעה בשמש הקופחת בתור למוביל.
לא אחת ולא שתיים התעלפו שם בהיעדר שתיה.
מי שתזוז מספר מטרים אחורה, תאבד את התור שלה.

תלוי מתי תלוי איפה.
שנה שעברה הייתי במירון במשך כארבע שעות.
לא חילקו בקבוקים אפילו בגודל של תמצית רום.
לאורך כל דרך המהדרין (משפחות) ועד לקבר רבי יוחנן הסנדלר לא היתה טיפת מים קרים!!!
היו מיכלי ענק "לרווחת העולים" שהיו בהם מי ברז חמימים! זה הזכיר לי בקטנה את הנאדות הנפוחים.
ואפילו בתוך האוהל כשראיתי מתקן של מים, רצתי אליו מעולפת והמים בו היו חמימים!!
נשמע ממש מוזר אני הייתי במשך מס' שנים ברציפות במירון כולל שנה שעברה וכל שנה עמדו לי דמעות בעיניים לנוכח המיוחדות והערבות של עם ישראל בעניין הזה.
אלפי בקבוקי שתיה לחמניות שקיות שוקו טרופיות ומה לא...

כבודו היה פעם בעזרת נשים?
ראה באיזו גולמיות מכונת העסק מתנהל?
הייתי גם הייתי מס' שנים ברציפות...

תסלחי על המילים הבאות אבל לצערי זו האמת!!!!

השוטרים וכל אנשי הציבור שם עושים עבודת קודש במשך שעות על גבי שעות בתנאים לא תנאים!!
ולרוב הם בד''כ משתדלים להיות סבלנים כמה שאפשר באירוע ענק שכזה...

אני אישית נתקלתי במס' מקרים שם שבוודאות ראו עיניי שהאשמה כלל לא הייתה בהם אלא להיפך....ולמרות זאת הייתה מסביב התלהמות ציבורית מצד הציבור החרדי כשכל אחד מוסיף נופך משלו כשתכל''ס רוב הדוברים לא היו ולא ראו ולא היו בסביבה אפילו...

מי שלוקח דוגמאות לאלימות ודחיפות משעות הערב שלאחר ל''ג בעומר כשכל עמך ישראל מחליט לחזור באותה שעה ומצפים שיעשה איזה נס ויבוא נשר וייקח כל אחד לביתו...
זהו מעשה לא נכון ועיוות המציאות!!!

לפעמים אני שומעת ורואה התבטאויות כאלו ולא פעם עולה בי השאלה מה הם רוצים????
200,000 איש שמחליטים לחזור הביתה באותה שעה וכולם רוצים לעלות על האוטובוס הראשון מה באמת עובר להם בראש???
למה לא לחשוב קצת קודם?? לוותר?? אחרי יום כזה של התעלות מה זה שווה לסיים אותו בכזו התנהגות??? בכזה חילול ה'??
לסיכום!!
תכל''ס הכל תלוי בכם!!!
איך שתתנהגו וכמה שתהיו יותר סבלנים ותבינו שמדובר באירוע של פעם בשנה שהמוני בית ישראל רוצים לעלות ולזכות אבל תנאי המקום ומזג האויר לא בדיוק מאפשרים לעשות זה ברמת VIP אחרי הכל לצערינו אנחנו בגלות ורק בזמן בית המקש היה נס ''שלא אמר אדם צר לי המקום''
קבלו את העניין יפה כבדו את אלו שנמצאים שם שעות על גבי שעות נטו בכדי לשמור על הסדר וביטחון ולהגיש עזרה כשצריך, הם לא באים לחמש שעות וחוזרים הביתה לרוב הם נמצאים שם 30 שעות ויותר...
''וכמים פנים אל פנים כן לב האדם לאדם''

לג'' בעומר שמח ובטוח לכולם!!

נערך לאחרונה ב:

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
@Harmonyapro את מדברת כל הזמן על 'מס' שנים ברצף...'
שנה שעברה היית?
לפני שנתיים היית?
או שאת מדברת על ארבע שנים ומעלה?

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
@Harmonyapro את מדברת כל הזמן על 'מס' שנים ברצף...'
שנה שעברה היית?
לפני שנתיים היית?
או שאת מדברת על ארבע שנים ומעלה?
הייתי שנה שעברה (למעלה מ15 שעות..) וגם זו שלפני וכן גם זו שלפני...

ששונית

משתמש מקצוען
קצת מוזר הסברה שלכם אולי פשוט תיהיו קצת יותר ערניים לסביבה כי באמת אין אפשרות לגשת שם לכל אחד ולשאול אם הוא שתה, אכל....
תודה תודה על העיצה.
איך לא חשבתי על זה?
שנה שעברה אכן לא היינו ערניים מספיק.
התמקמנו בתחתית ההר וחיכינו שיכניסו לנו אוכל ושתיה לרכב הממוזג.
השנה לאור העיצה המופלאה נשתדל להיות ערניים.
ותמיד תשתדלו ותתאמצו להיצמד לדעתכם.
בשום אופן לא להאמין לעובדות שארעו. בשום אופן.

ששונית

משתמש מקצוען
חבל שלא הבנת נכון את דבריי..

זה חיסרון גדול כשרק קוראים ולא שומעים(האופציות העמודות לרשותנו)
הבנתי אותם היטב.
יש יותר מידי הרבה ציניות לבוא ולומר תהיו יותר ערניים.... אין הרי אפשרות לגשת לכל אחד ואחד... הציניות נשפכת ומקומה איננו כאן.
חרשתי בשנה שעברה את ההר הלוך חזור במשך ארבע שעות עם עוד מכרות ובנות משפחה רבות ולא היתה טיפת מים.
כנראה התמזל מזלך לבוא לפנינו או אחרינו, אבל לבטל בציניות מתנשאת עובדות בלתי נעימות, זה מכוער.
ובזה סיימתי.

מצפה לישועה

משתמש מקצוען
רבותי! חייבים תפילות וכמובן זהירות רבתי שלג' בעומר יעבור בשלום. זה לא צחוק!
הצפי ליום לג'בעומר הוא לטמפ' של 36/37 מעלות במירון ו-37/38 בירושלים -ו42 מעלות בשפלה זה לא דבר של מה בכך!!! ראשית מי שנוסע למירון חייב לקחת איתו הרבה שתיה למקרה שלא יהיה לו באוטובוס ו/או יהיה תקלה במיזוג וגם לעצם השהיה בהר וכמובן לא להיות חשופים הרבה זמן לשמש
בנוסף כל מי שיש לו אחריות על מדורה או ילדים שבונים מדורה שיראה ויבדוק טוב טוב שהמדורה רחוקה מאד מצמחיה או מקור חשמל ושהמדורה לא תהיה גדולה מדי. בנפשינו ונפש ילדינו הדבר.
אמנם כדאי הוא ר' שמעון לסמוך עליו בשעת הדחק אבל אין סומכין על הנס במקרה שיש סכנה לרבים

שמחו

משתמש מקצוען
היינו בהר שנה שעברה, היה המון מים והרבה, מוקד זק"א וחלוקת איגלו וטרופיות, כולל באיזורי הנשים.
[לא נכנסנו לתוך מערת הציון עקב העומס בכניסה, היינו בצהריים הרבה לפני סיפורי הקריסה].

לא מובן למה יש אנשים שמחפשים איך להשמיץ סתם.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
הייתי שנה שעברה (למעלה מ15 שעות..) וגם זו שלפני וכן גם זו שלפני...
מעניין מאוד.

שנה שעברה היתה החלטה משטרתית שלא לאפשר חלוקת מזון ושתיה בעזרות הנשים במעלה ההר.
ייתכן ופה ושם חילקו. אבל באופן כללי לא היתה חלוקה.

את מדברת כ"כ הרבה על התנהגות השוטרים בסוף היום.
נראה לי שלא היתה אישה אחת, באיזה שעה שלא תהיה שלא זכתה לראות באיזו צורה משפילה התייחסו לנשים שנכנסו לציון.
למה כל אישה שנכנסה היתה אמורה להתחכך בשוטרים גברים ובמקרים לא נדירים גם להידחף על ידיהם?
חסרות שוטרות במשטרת ישראל?
אם מאוד מעניין אותך, אחד מסרטוני האלימות שהגיע אלי, הוסרט בשעות הבוקר, החצר כולה ריקה! למעט כמה שוטרות וחילות מג"ב. איזו אישה שיוצאת מהציון מתעכבת לשבריר דקה מעבר למותר וארבעה שוטרים (השוטרות עומדות בצד ומסתכלות) גוררים אותה אל מחוץ לחצר.
זה הגיוני זה?

אני הייתי שם מהשעה 2 בלילה ועד 6 בערב של למחרת
את בטוחה שהיית אצל אותו רשב"י שאני הייתי?
כי הייתי וראיתי דברים מזעים (שאח"כ נוספו עליהם עוד עדויות קשות ששמעתי) או שישנת מתחת איזה ספסל באוהל...

מוקד זק"א וחלוקת איגלו וטרופיות, כולל באיזורי הנשים
מוקד זק"א רחוק יחסית מהאזורים ה'חמים'

לא להשמיץ ולא סתם.
אנשים חולקים חוויות קשות ומנסים למזער נזקים בשנה זאת...

מרחבית

משתמש מקצוען
היינו בהר שנה שעברה, היה המון מים והרבה, מוקד זק"א וחלוקת איגלו וטרופיות, כולל באיזורי הנשים.
[לא נכנסנו לתוך מערת הציון עקב העומס בכניסה, היינו בצהריים הרבה לפני סיפורי הקריסה].

כנראה כל אחד נתקל במשהו אחר. ברור לי שאנשים כאן דוברי אמת לגמרי. מאמינה לאלה שהיה להם מים ולאלה שלא. זה לא סותר בכלל בכזה מקום ענק וצפוף במשך שעות כל-כך רבות.

מרחבית

משתמש מקצוען
ההמוניות והתנאים הקשים יוצרים לחץ גדול מאוד. ובאמת זה זמן רגיש גם ככה, זמן של ספירת העומר.
אנחנו לא נוסעים בדרך כלל, שייכים לליטאים. והבנים לומדים ביום זה בישיבות, כמו בימים אחרים, ומתחברים משם לרבי שמעון ותורתו, שלמד ולמד כל חייו.
אבל כל שנה אני במתח ובתפילה שהכל יעבור בשלום, רוחנית ופיזית. קשה לשמוע סיפורים קשים. קשה לשמוע גם על מריבות וכאלה.
מאחלת בכל לבי לכל עם ישראל יום נעלה ומרומם וטוב ונעים מכל הבחינות! ושלא יצא חלילה שכרו בהפסדו אצל אף אחד!

שמחו

משתמש מקצוען
כנראה כל אחד נתקל במשהו אחר. ברור לי שאנשים כאן דוברי אמת לגמרי. מאמינה לאלה שהיה להם מים ולאלה שלא. זה לא סותר בכלל בכזה מקום ענק וצפוף במשך שעות כל-כך רבות.
לא, אין שום אפשרות לומר שמישהו חרש את ההר ולא היה מים לנשים.
יש מקומות עם שלטי ענק לחלוקת מים, אין שום דרך לפספס אותם.
קצת אחרי פיצול העליה ליד חסד לאברהם, היה מוקד ענק של זק"א, עם שלט ענק "שתיה קרה".
קצת יותר למעלה היה חלוקות מאסיוויות של טרופיות ואיגלו. היכן שרק הלכו היה.

יש אנשים שנהנים כנראה מלהכפיש, בגלל שלשיטתם צריך להביא להם בדיוק בנקודה הספציפית שהם חושבים שצריך להביא, ואם לא הביאו לשם, אז כולם פשוט אנטישמיים...

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מעניין מאוד.

שנה שעברה היתה החלטה משטרתית שלא לאפשר חלוקת מזון ושתיה בעזרות הנשים במעלה ההר.
ייתכן ופה ושם חילקו. אבל באופן כללי לא היתה חלוקה.
ברגע זה חוזרת י אותה אכזבה שעלתה בי בדרך חזור למה לא צילמתי???
למה לא צילמתי את כל החלוקות היפות האלו, את הדאגה והאחווה ההדדית....
אין לי מושג על מה את מדברת ועד כמה שידעו לי ב''ה אני ממש לא בקו הדמיונות ואת שכתבתי זה מה שראיתי!.
למה כל אישה שנכנסה היתה אמורה להתחכך בשוטרים גברים ובמקרים לא נדירים גם להידחף על ידיהם?
חסרות שוטרות במשטרת ישראל?
אם מאוד מעניין אותך, אחד מסרטוני האלימות שהגיע אלי, הוסרט בשעות הבוקר, החצר כולה ריקה! למעט כמה שוטרות וחילות מג"ב. איזו אישה שיוצאת מהציון מתעכבת לשבריר דקה מעבר למותר וארבעה שוטרים (השוטרות עומדות בצד ומסתכלות) גוררים אותה אל מחוץ לחצר.
זה הגיוני זה?
דווקא נכנסתי לציון לא זוכרת באיזו שעה בדיוק זה היה אבל זה היה בשעות הצהריים המוקדמות.
והיו שם מס' שוטרים אבל גם שוטרות ודווקא הצלחתי גם אני וגם מס' נשים ובנות נוסף להתעכב מס' דקות בצידי הברזלים ולומר מס' פרקי תהילים ולהתפלל.
ומי שזרזה אותנו דווקא היו 2 שוטרות והם עשו זאת בתקיפות אבל רחוק מאד! מאלימות...

נערך לאחרונה ב:

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
יש אנשים שנהנים כנראה מלהכפיש, בגלל שלשיטתם צריך להביא להם בדיוק בנקודה הספציפית שהם חושבים שצריך להביא, ואם לא הביאו לשם, אז כולם פשוט אנטישמיים...
יש אנשים שעומדים ר ח ו ק מזק"א
(איפה? למשל בתור האינסופי תחת השמש הקופחת בכדי לזכות להיכנס למוביל)
אז מה תציעו להם? אתם מתעלפים? עיזבו את התור שהמתנתם בו כבר כמעט שעה, תתחילו לדחוף נשים אחורנית כדי לצאת החוצה, לא משנה מי תדרדר אחורנית עד למזנון טלר, העיקר אתם תלכו לשתות...
יש מקומות ששנים רבות חילקו בהם שתיה (ולא באיזה חור קרוב לפיצול הדרך...) ומשום מה בשנתיים האחרונות מתעקשים לא לאפשר שם חלוקת שתיה.

ברגע זה חוזרת י אותה אכזבה שעלתה בי בדרך חזור למה לא צילמתי???
למה לא צילמתי את כל החלוקות היפות האלו, את הדאגה והאחווה ההדדית....
אין לי מושג על מה את מדברת ועד כמה שידעו לי ב''ה אני ממש לא בקו הדמיונות ואת שכתבתי זה מה שראית!.
איפה?
כמה קרוב לציון?

דווקא נכנסתי לציון לא זוכרת באיזו שעה בדיוק זה היה אבל זה היה בשעות הצהריים המוקדמות.
והיו שם מס' שוטרים אבל גם שוטרות ודווקא הצלחתי גם אני וגם מס' נשים ובנות נוסף להתעכב מס' דקות בצידי הברזלים ולומר מס' פרקי תהילים ולהתפלל.
ומי שזרזה אותנו דווקא היו 2 שוטרות והם עשו זאת בתקיפות אבל רחוק מאד! מאלימות...
אשרייך עלייך!
תדעי שזכית לדבר שהרבה לא יכלו לחלום עליו אפילו...

לא ישנתי לרגע...
אולי ישנת את וחלמת חלום על מציאות אחרת...
אם לחלומות יש גם תיעוד אמיתי ומצולם, כנראה המציאות עולה על כל דמיון...

.נחמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
(איפה? למשל בתור האינסופי תחת השמש הקופחת בכדי לזכות להיכנס למוביל)
אז מה תציעו להם? אתם מתעלפים? עיזבו את התור שהמתנתם בו כבר כמעט שעה, תתחילו לדחוף נשים אחורנית כדי לצאת החוצה ותלכו לשתות...
לא הבנתי מי חייב לחלק מים. אתם משלמים משהו כדי לקבל אותם?
כל אחת שנכנסת לתור הארוך רואה כבר מרחוק מה המצב וכמה זמן היא תעמוד שם, אז בבקשה שתמלא מים למטה ותחכה עם בקבוק 2 ליטר ביד.
למה מאשימים את השוטרים? איך הם קשורים?

שמחו

משתמש מקצוען
סו"ס הבנתי
אז את כותבת בבירור שבגלל שעמדת בתור לכניסה לנשים, שם בנקודה הספציפית לא היה מים.
אכן בגלל זה בדיוק, בגלל ששם היה תור מטורף, פשוט ויתרנו על התענוג המפוקפק הזה והתפללנו מאחורי קיר הבנין בצל ובנחת, כשהילדים בינתיים קיבלו עוד איגלו, ברור לי שזה אותו הדבר והתפילות מתקבלות שם בדיוק אותו הדבר כמו בתוך המבנה אחרי עמידה בתור של שעה וחצי תחת שמש קופחת.
ולא שלא נכנסנו בגלל שראיתי שוטרים או משהו, אלא בגלל שראינו איך נשים מתנהגות בחוסר צלם אנוש כבר בתחילת התור. התביישתי, נבוכתי, ולא רציתי להיות חלק מהדבר המביש הזה.

שמחו

משתמש מקצוען
לא צריך להבין בדיוק מה הסיבה.

הסיבה היא אחת, מה שברור שבזכות המשטרה וכל גופי הפיקוח, נהיה שם פשוט סדר מטורף. חסל איש הישר בעיניו יעשה.

יש אוכל ושתיה במקומות ששם אמור להיות, ולא בכל פינה בהר דוחפים לך ליד בקבוק מיץ ענבים שמתגלגלים כדומן על פני האדמה ומסכנים את כל העוברים ושבים.

אי אפשר בשום צורה להשוות את מה שהיה לפני חמש שנים ולמעלה מכך, את הברדק וחוסר הסדר, את הפריצות, את ההתנהגות המבישה של כל אחד ששם את עצמו לבעל הבית על השני. היום המקום ממש תענוג, אבל לבכיינים תמיד יש למצוא על מה להתבכיין ואיך להאשים דווקא את אלו שמגיע להם כ"כ הרבה הכרת הטוב.

אם זה לא הזוי, אין משהו הזוי

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה