צניעות- כן, חומר על צניעות במסלול עוקף ראקציה... יש לכן?

• פותח הנושא XL
  • פורסם בתאריך

XL

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
תוכלי לשלוח לי למייל?

ריקי שחור

משתמש מקצוען
ראקציה לא תמיד ניתן לעקוף. לפעמים צריך להסתכל לה בעינים, ופשוט להקשיב לה.
אני חושבת שצניעות עשויה להיות משהו מאד טבעי בשבילנו, וכשזה לא כך, אולי הגיע הזמן, להתבונן ביחד, מורה ובנות, לחשוב כיצד צמחה ההתנגדות, על איזו קרקע, ולאט לאט להתחיל להפוך את האדמה, כדי לשתול בה זרעים בריאים.

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
ראקציה לא תמיד ניתן לעקוף. לפעמים צריך להסתכל לה בעינים, ופשוט להקשיב לה.
אני חושבת שצניעות עשויה להיות משהו מאד טבעי בשבילנו, וכשזה לא כך, אולי הגיע הזמן, להתבונן ביחד, מורה ובנות, לחשוב כיצד צמחה ההתנגדות, על איזו קרקע, ולאט לאט להתחיל להפוך את האדמה, כדי לשתול בה זרעים בריאים.
כל מילה!

אגב, שמעתי פעם מהרב יעקובזון שדרכו בחינוך לצניעות היא דווקא להתחיל מכל השאלות הכי פרובוקטיביות, אפילו כאלו שהבנות אינן מעיזות לחשוב עליהן וקל וחומר לשאול אותם. וכך הוא עומד ומתריס חצי שעה, מה שגורם לכל האוזניים והלבבות להיפתח לרווחה, ורק אז הוא מדבר על הנושא בצורה בריאה ונכונה (להוציא את שאר הדוברים והדוברות על הנושא שבדר"כ הידע שלהם/ן בנושא שואף לאפס, לצערנו הרב).

XL

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
לתועלת המתענינות הנוספות, מידע רלוונטי שקיבלתי באישי:
ישנה סידרה שכנראה עוסקת ממש בנקודה שחיפשת, היא נקראת "חיובי" (במשמעות הכפולה ולשון נופל על לשון - של "חיוביות" כהיפך מ"שליליות". ומצד שני "חיובי" - החיוב שלי).
בעלת הסידרה היא הגב' ליבי רוזנטל מבני ברק שהעבירה בתיכונים וסמינרים את הסדנאות האלו - למורות ולתלמידות.
הבנתי שלאחרונה היא גם מציעה את הסידרה כערכת שמע דרך הקו שלה,
אפשר להתעדכן ו\או ליצור איתה קשר דרך קו "סולמות" שהיא מפעילה,
במספר טלפון: 03-7158592

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
ישנה סידרה שכנראה עוסקת ממש בנקודה שחיפשת, היא נקראת "חיובי" (במשמעות הכפולה ולשון נופל על לשון - של "חיוביות" כהיפך מ"שליליות". ומצד שני "חיובי" - החיוב שלי).
בעלת הסידרה היא הגב' ליבי רוזנטל מבני ברק שהעבירה בתיכונים וסמינרים את הסדנאות האלו - למורות ולתלמידות.

יודעת מחיר?

אוריגמי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
סוף סוף סרקתי את החומר. אם ביקשת לקבל, תכתבי לי בבקשה את המייל שלך בפרטי.
מדובר בחוברת של חומר לילדות סביב ההשקפה בנושא של צניעות, פחות הלכות לבוש.

ממתינה

משתמש מקצוען
אני ממליצה עליה בחום!
לא שמעתי את הסדרה הספציפית הזו,
אבל מהרצאות אחרות שלה - יש לה גישה מיוחדת, ברורה ומרתקת!

מיתרי הלב

משתמש רשום
מנסיון....
המסלול שהכי עוקף ראקציה הוא להביא את דברי ההלכה ואם יש שאלה בעניין לשאול רב ולהביא לבנות את פסק ההלכה יחד עם שם הפוסק.
זה הכי אוביקטיבי, הכי נשמע באוזני הבנות והכי חותך ומוריד את כל האומוציות בנושא.
משום מה בנושא זה שהוא נושא הלכתי לכל דבר ועניין יש כאלה שמדברים על 'רגשות ותחושות'... לא מזלזלת בהם חלילה וצריך לתת להם מקום אבל כמו שבהלכות שבת או הלכות בשר וחלב וכל נושא הלכתי אחר דעת ההלכה היא הקובעת ולא הרגשות או התחושות כך גם בעניין זה ( איך זה נשמע אם מישהו יגיד: את צריכה להרגיש אם זה מתאים לחכות שש שעות או פחות בין בשר וחלב או להרגיש האם זה בסדר לברור בשבת או לא).
אז למה בצניעות מדברים רק על: עם מי את רוצה להזדהות? מה מרגיש לך שאת לובשת כך וכך ( שוב, לא מזלזלת בזה, אבל חובה לשים דגש בראש ובראשונה על הנושא ההלכתי).
זה מה שיוצר את ההתנגדות ואת העיוותים בנושא וממילא את הראקציה.
כשזה מוגש בצורה הלכתית התלמידות לא מרגישות שזה דעה אישית של המורה אלא דעת ההלכה ופה לא יכול להיפתח דיון רגשי ואמוציונאלי.
( מה גם שלא לכולם יש 'רגש' או שלא ממש אכפת להם 'להיראות בנות מלך' מה לעשות...)
ואגב, בנות ונשים לא באמת מכירות את ההלכה מנסיון של לימוד משפחתי התחדשו הלכות רבות בסיסיות בעניין.

נערך לאחרונה ב:

stars

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
השאלה היא מה המסר שמעבירים...
כמו שאמרו לפני, צריך רב שבאמת מבין בזה מבחינה הלכתית, השקפתית ומוסרית, ולא מורה שמפציצה סיסמאות שגויות... (יתכן שישנן מורות שבאמת מבינות בתחום. אני לא שופט בהכללה).

ואגב הנידון הזה, עצוב לי להודיע על פטירתו (שני בבוקר) של הרב פאלק זצ"ל (מחבר "עוז והדר לבושה", ועוד) שהיה מגדולי הפוסקים בתחום זה, ובכלל.

מיתרי הלב

משתמש רשום
השאלה היא מה המסר שמעבירים...

זאת הנקודה שהמורות מעבירות מסרים והבנות אוטמות אוזנים ... (במיוחד ובמיוחד שהמסרים לא נכונים, מעוותים את ההלכה וכו זה יוצר ריאקציה) יש להעביר ולדעת קודם כל את דעת ההלכה ( זה המסר הראשוני...).

album

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
שופט/ת באתגר דריבל
השיעורים של הרבנית רות שמש
לא קיצונית אלא ההלכות ממש. ובין לבין הרבה רגש לנושא ואיך לפתח אותו
אפשר פשוט לנסות לשמוע שיעור אחד שניים מהאחרונים
ולראות אם זה מתאים לסגנון
לכל מי שהצעתי פשוט נהתה וממשיכה לשמוע בכיף
בטלפון
03-6171121
שלוחה 1-עברית
אח"כ שלוחה 2, ל40 יום הלכות צניעות

באופן כללי מומלץ לכל אישה לשמוע את השיעורים בשלוחה 1 (לאחר הקשת עברית)-שיעורי הבית היהודי וחינוך ילדים.
שיעורים מחזקים מאד!!! דלק לכל אם ורעיה.

להקליד

משתמש פעיל
יש קו ותיק של חזקו ונתחזקה אמורה להיות שם שלוחה מיוחדת לנושא הזה בגישה מיוחדת להתאים במיוחד לדור שלנו,
אולי יש למישהי פרטים על הקו אם הוא קיים ואיך מגיעים לזה וגם על סגנון השיעורים והכל

הנושא באמת מתאים לדיון יותר יסודי כמו שאמרו פה, הוא חשוב מידי וחבל שלא לנצל את הגישות השונות כדי להגיע לצורה שבה הדברים יכולים להתקבל באמת על לב התלמידות בצורה טובה

תודה רבה לכולכם על הדיון ועל המידע

נערך לאחרונה ב:

צעיר לימים

משתמש רשום
מי מכיר רב שמבין בענייני צניעות נשים. לא אחד שמתלהם ומחמיר ולא שמקל מדאי ממוצע - ומבין?
אודה שיצרף שם ומס' טלפון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה