מדריך צל מוטל אומברה ופנאומברה - מידע שימושי

מציירת לילדים

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
ה' יעזור לי. אני למדתי איור כדי להגיע לאנימציה, לא כעניין בפני עצמו ובאנימציה צריך לדעת ממש טוב דברים אחרת התוצאה לא אמינה. בע"ה מתחילה אוטוטו תלימודי הנפשה..
מאוד מענין!
לא ידעתי שהקשר ביניהם הדוק עד כדי כך. כלומר, יש ציירים שהם גם אנימטורים. אבל הפוך- ללמוד ציור כאמצעי- חידוש.
(מתאים הדג לפרופיל שלך, הוא משדר תנועתיות...)
לימודי האיור נלמדים כחלק מובנה בלימודי ההנפשה או שאת הלכת לפתח את זה לבד כבסיס נרחב יותר?
עד כדי לימוד יסודי באופן פרטי-ללכת להשקיע כ"כ ברצינות בציור- הואווואו.
אם את נהנית מזה באמת תוכלי לשקול לקחת גם את זה כמקצוע...:) בגישה כ"כ יסודית.
בכל אופן אם אני עומדת על דיוקים-
זה באמת עבור מי שציור זה המקצוע שלו,בזה עובד ואת זה 'מחויב' לתרגל כדי להתקדם.
כך שייתכן שמצד אחד יש לך 'פטור' מכל ה'עבודות הקשות' אבל מצד שני את 'מזכה את הרבים'....
לדוג':כתבת-
'כדי שהתרגול יהיה איכותי ולא כמותי'
-
אם מדובר בציור נטו,אז כשזה מגיע לתרגול מעשי- זה יכול להיות הפוך.
לומדים לומדים וכשנגשים לביצוע חייבים להסכים לעובדה שבהתחלה הביצוע לא משהו...
להתמודד עם התסכול, לוותר על 'פנטזיות מושלמות' ולחרוש קשה באדמה. להשקיע בלי להתייאש.
זה כמו לפתח שרירים. יותר עבודה, יותר אימונים, יותר תוצאה. כנ"ל בלימודי שפה. ומוזיקה.
בציורים מהירים, לדוגמה, העקרון בא לידי ביטוי באופן המוצהר ביותר:
לא מתקנים ציור מהיר. בזמן הזה עדיף להספיק ציור נוסף.
הדגש על כמות ועם הזמן-יש לכך השפעה מוכחת על האיכות.
ציור זה שפה. צריך הרבה 'לדבר' כדי להגיע לרמה טובה.
כך למדה אותי מורתי אמונה שץ.

באמת, כמה זה מחייב אותך? אי דונט נואו...
אבל השיתוף שלך בהחלט מרענן, מעמיק ויסודי. תצליחי תמיד!

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תקשיבי את מקסימה ברמות על... :)
אממ.. כשהיו חונים בנ"י במדבר, היו מקימים את המשכן על כל כליו גם כשזה היה חניה ליום אחד בלבד.. זה משל שתמיד הייתי דוחפת לעובדים כשהיו אומרים לי סוף שנה אין כח עכשיו להשקיע במשמעת והספקי לימודים וכו. אז גם אם נותר יום אחד צריך לתת מקסימום ולהיות מונח בזה לגמריי

גם לציור אני מתרגלת ומונחת בזה בשיא הרצינות למרות שזה לא התחנה הסופית עבורי. אותי מרגש שכמה ציורים מתחברים לתנועה. אנימציה קלאסית זה משהו שחלמתי לעשות ממש מגיל צעיר. ציור בודד פחות 'מזעזע' לי תמערכות מאנימציה, למרות שציור בודד זה גם מרגש מאד.

כשאמרתי כמותי ואיכותי התכוונתי לתרגול שעשיתי לפני פרוג. הייתי מציירת טרקטור וילדה וארמון מהעתקה וכו נושאים רנדומליים בכמויות גדולות ומרגישה שאני מתאמנת. אבל זה לא היה אימון כי לא הבנתי מה אני עושה. פשוט העתקתי. אז תרגלתי המון אבל זה לא היה תרגול איכותי אלא כמותי. התרגול שאת מביאה הוא צרגול איכותי מאד.

קרה לי היום משהו ממש מרגש והצלחתי להתקבל ללימודי אנימציה קלאסית על סמך פנסיל טסט (זה לא מרונדר זה נטו בדיקת תנועה) שעשיתי (הייתי צריכה משהו מאד דינמי אז הנפשתי כדורסלן לא דתי במדים של הפועל גליל עליון, רק חבדניק יבין מה לנו ולזה חחח אבל קרובי משפחה שלי שחקו בקבוצה גם בתקופת התעמולה.. השתמשתי ברפרנס אבל כהדרכה כללית כי אנימציה זה שונה חייבים להקצין דברים מסויימים ולתזמן אחרת ולשים ציורים במרחקים אחרים כדי לקבל האצה .הם רוצים לראות קשתות נכונות בתנועת הכדור אז עשיתי תקשת בפרספקטיבה הם רוצים 12 עקרונות אנימציה ובעקרון יש כאן את רובן וזה עוד לא גמור יש עוד מה לתקן ויש עוד פריימים להוסיף לנחיתה שזהה לנסיקה בכמות פריימים חח ועברתי.. יעססס ב"ה וזה ממש גולש מהנושא.. פשוט חולקת.. המטרה לעשות אנימציות קלאסיות ברמה אבל גם חרדיות. לא כמו זו.. לכאלה אנימציות לא צריך אנימטור חרדי ולכן אני לא פותחת לזה שרשור)

ואני פ טיפה באורות ומחר נוסעים להביא מחשב חדש לאנימציה ולוח ציור חדש..ב"ה :)

בשורות טובות ומשמחות לכולם וכבר אפשר לאחל כוח"ט לשנה טובה ומתוקה!

טלי'ה

טלי'ה נחום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ללימודי אנימציה צריכים ללמוד המון דברים יסודי ולכן אני חורשת נושאים מסויימים*

אני מתרגלת כל נושא שלומדת.. ברור. אחרת זה לא נקלט.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה