צליאק

• פותח הנושא BRO
  • פורסם בתאריך

סטודנטית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מלאכי;1699533:
(גם אני הייתי הרבה זמן בדיאטה בשביל הילד האלרגי כשהנקתי אז כן, אני יודעת במה זה מדובר לא נגעתי בגלוטן סתם כי פחדו אולי יש לו צליאק ולפני גיל שנתיים א''א לבדוק לא )

מאיפה המידע שא"א לבדוק צליאק לפני גיל שנתיים?
הבת שלי פחות מגיל שנתיים ועשו לה בדיקת דם לאיתור צליאק....

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י סטודנטית;2086425:
מאיפה המידע שא"א לבדוק צליאק לפני גיל שנתיים?
הבת שלי פחות מגיל שנתיים ועשו לה בדיקת דם לאיתור צליאק....

בעבר (לפני 6-7 שנים ויותר), הבדיקות היו פחות מדוייקות, וכעקרון לא בדקו אז לפני גיל שנתיים, אלא אם המצב של הילד היה חמור מאד.

היום הבדיקות יותר מדוייקות ואמינות.

נחמדת

משתמש מקצוען
יש למישהי מתכון ללחמניות ללא גלוטן עם קמח אורז? (בלי גסטנגאם ומשפר אפיה 10- אין לי את החומרים האלו וזה המתכון שנתנו לי.) תודה!

sara100

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אולי צעלי את מה שהביאו לך מענין מה שה? משהו רק מקמח אורז? אני העלתי כאן בעבר פיתות, ומשהו שעשיתי בתבניות ח"פ, אבל לא מאורז.

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י נחמדת;2086685:
יש למישהי מתכון ללחמניות ללא גלוטן עם קמח אורז? (בלי גסטנגאם ומשפר אפיה 10- אין לי את החומרים האלו וזה המתכון שנתנו לי.) תודה!

לחמניות מקמח אורז בלבד לא אמורות להיות כל כך אכילות. חשוב להוסיף גם קמחים אחרים.
אם יש לך קמח קונדיטור (מרמולייט) וקמח טפיוקה - אשמח לתת לך כמה וכמה מתכונים.

אגב, משפר אפיה בסה"כ משפר את המאכל. לא חייבים להשתמש בו. (עדיף, אבל אם אין אז לא נורא)

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
לא רק לציליאק אסור לאכול גלוטן, גם להרבה שיש להם סוג דם B החיטה גורם להם להתנפח.

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
נכתב ע"י קורג;2086915:
לא רק לציליאק אסור לאכול גלוטן, גם להרבה שיש להם סוג דם B החיטה גורם להם להתנפח.

נכון, אבל להם מצוין שיפון וכוסמין וחולי ציליאק- לא.

בישהש

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
קמח כרגיל!

לבן של חברה שלי יש צליאק והכינה לו לחמניות כמו המתכון שעל החבילה של קמח רובינפלד
וקמח כרגיל במקום קונדיטור וקמח אורז.
ביקשתי ממנה לנסות לחמניה אחת בשביל הבן שלי שיש לו צליאק, לטעום
זה יוצא משהו משהו!
שמים את זה בכל מתכון כתחליף לקמח חיטה
כך שאין צורך לערבב כמה סוגי קמחים.

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י בישהש;2087239:
לבן של חברה שלי יש צליאק והכינה לו לחמניות כמו המתכון שעל החבילה של קמח רובינפלד
וקמח כרגיל במקום קונדיטור וקמח אורז.
ביקשתי ממנה לנסות לחמניה אחת בשביל הבן שלי שיש לו צליאק, לטעום
זה יוצא משהו משהו!
שמים את זה בכל מתכון כתחליף לקמח חיטה
כך שאין צורך לערבב כמה סוגי קמחים.

קמח כרגיל זהו קמח בלי דגנים? איפה קונים אותו?

chyz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י קורג;2086915:

מה המקור של זה?

נחמדת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י לב הענין;2086900:

לחמניות מקמח אורז בלבד לא אמורות להיות כל כך אכילות. חשוב להוסיף גם קמחים אחרים.
אם יש לך קמח קונדיטור (מרמולייט) וקמח טפיוקה - אשמח לתת לך כמה וכמה מתכונים.

אגב, משפר אפיה בסה"כ משפר את המאכל. לא חייבים להשתמש בו. (עדיף, אבל אם אין אז לא נורא)
לא הסברתי את עצמי טוב. לא אכפת לי קמחים נוספים וכמובן גם עם קמח קונדיטור, פשוט יש לי מתכון של לחמניות/ פיתות עם קמח קונדיטור וטפיוקה, והבת שלי לא אוהבת. רציתי לנסות לחמניות/ פיתות שיש בהן גם קמח אורז, אולי את זה היא תרצה. תודה!

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י נחמדת;2087844:
לא הסברתי את עצמי טוב. לא אכפת לי קמחים נוספים וכמובן גם עם קמח קונדיטור, פשוט יש לי מתכון של לחמניות/ פיתות עם קמח קונדיטור וטפיוקה, והבת שלי לא אוהבת. רציתי לנסות לחמניות/ פיתות שיש בהן גם קמח אורז, אולי את זה היא תרצה. תודה!

אם היא לא אוהבת קונדיטור וטפיוקה, ספק אם היא תאהב את האורז. זה קמח שיוצר מרקם גרגירי כזה.
אבל בל"נ אני אכתוב כמה מתכונים יותר מאוחר.

כלבבי

משתמש רשום
נכתב ע"י נחמדת;2087844:

מתכון ללחמניות
1 כוס קונדיטור
1/3 כוס טפיוקה
2/3 2 כוס קמח אורז
2 כפיות שמרים
3 כפות סוכר גדושות
1 כפית קסנטן גאם נדיבה
1/4 1 כוסות מים
3/4 כוס שמן
3 ביצים גדולות / 4 קטנות
1/2 1 כפית מלח
ההכנה:
מערבבים במהירות נמוכה את החומרים היבשים לפי הסדר, מוסיפים את הנוזלים לפי הסדר הרשום, מפסיקים פעולה ומגרדים את המיקסר.
לשים מס' דקות ונותנים לנוח מס' דקות.
לשים שוב מס' דקות ושוב נותנים לנוח מס' דקות.
מכינים לחמניות עם מרית או כף
מדליקים את התנור ומניחים את תבנית הלחמניות קרוב לתנור להתפחה נוספת של 15 דקות
אופים בחום 180 מעלות כ-25 דקות. לאחר האפיה מניחים מגבת נקיה מעל הלחמניות ומקפיאים כשעדיין חמים מעט.

נחמדת

משתמש מקצוען
נכתב ע"י לב הענין;2090582:
מתכון ללחמניות
1 כוס קונדיטור
1/3 כוס טפיוקה
2/3 2 כוס קמח אורז
2 כפיות שמרים
3 כפות סוכר גדושות
1 כפית קסנטן גאם נדיבה
1/4 1 כוסות מים
3/4 כוס שמן
3 ביצים גדולות / 4 קטנות
1/2 1 כפית מלח
ההכנה:
מערבבים במהירות נמוכה את החומרים היבשים לפי הסדר, מוסיפים את הנוזלים לפי הסדר הרשום, מפסיקים פעולה ומגרדים את המיקסר.
לשים מס' דקות ונותנים לנוח מס' דקות.
לשים שוב מס' דקות ושוב נותנים לנוח מס' דקות.
מכינים לחמניות עם מרית או כף
מדליקים את התנור ומניחים את תבנית הלחמניות קרוב לתנור להתפחה נוספת של 15 דקות
אופים בחום 180 מעלות כ-25 דקות. לאחר האפיה מניחים מגבת נקיה מעל הלחמניות ומקפיאים כשעדיין חמים מעט.

ממש ממש תודה!!! חייבים את הקסנטן גאם? את יודעת מה תפקידו?

פרפר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י קורג;2086915:
דיאטה ע"פ סוג דם היא תיאוריה מסוימת שאין לה ביסוס מדעי ולכן יש להתייחס אליה בערבון מוגבל.
נ.ב. ראוי להסיר את הקישור שיש בו דברי כפירה.

דודי

משתמש צעיר
נכתב ע"י קקטוס;1665283:
טפשי ולא נכון ככל שזה יהיה, זאת עדיין מחלה, עוד לפני שאביך אובחן, וגם אחרי שהוא אובחן.
יש רמות שונות לכל מחלה, ואביך ככל הנראה לא סובל ממחלה באופן קשה.
אבל שתראי ילדים שנראים כמו צל, עם עיגולים שחורים סביב העינים, לא תוכלי להכחיש שמדובר במחלה.

ממש לא מחמיא סגנון הדיבור הזה, בפרט לאלה שיש להם מסביבם רגישים לגלוטן,
אז ככה ובגדול,אני מכיר אנשים עם רגישות לגלוטן וחוץ מלהגדיר את זה רגישות לגלוטן אין הגדרה אחרת, כי הכל הכל יש להם החל מלחם אורז וכלה בפנקייק מקמח קונדיטור, ובודאי שזה לא מחלה, כי הגוף עובד תקין והוא אינו צורך תרופות, רק לא לאכול פיצות מקמח לבן
או ביסלי, וכיום יש לכל תחליפים ובאותו טעם משובח

צליל בגיל

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מה זה הקמח כרגיל? מה המיוחד בו ?
כתבו איפשהו לפני מס' שבועות על חמצוצים ללא גלוטן של עלית- לא השגתי...מישהי יכולה לכוון?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י צליל בגיל;2432319:
מה זה הקמח כרגיל? מה המיוחד בו ?
כתבו איפשהו לפני מס' שבועות על חמצוצים ללא גלוטן של עלית- לא השגתי...מישהי יכולה לכוון?

גם אנחנו חיפשנו אותם ולא מצאנו.

אבל יש ביסקוויטים חדשים ומקסימים של אוסם. במרקם רגיל ממש.

מפקח בניה

משתמש צעיר
עיצוב ואדריכלות פנים
ניתן להשיג ביש השומר חמוצוצים עלית. כמוכ ביסקוויטים גם בטעם שוקלד

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה