צליאק

סטודנטית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
בעקבות האשכול הזה:
http://www.prog.co.il/showthread.php?t=213975
התעוררתי לחשוב אולי לבן שלי יש צליאק.........?:eek:
הוא לא נוגע בלחם, לחמניות, ועוד......... פשוט מגעיל אותו.
חלה הוא כן אוכל, טוסט, וופלים ועוד כן מסכים לאכול.

יש סיכוי שזה צליאק???
יודעים משהו (לא ניחושים......)

תודה!

nomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אני גם מצטרפת לשאלה... הבת שלי בת שנתיים לא אוהבת לחם בשום צורה , מחזירה כל יום מהגן את הפרוסה...
אבל פסטה וופלים ביגלה היא כן אוהבת..
יכול להיות שזה צליאק?

efrat1

משתמש סופר מקצוען
מתוך
http://www.celiac.org.il/
א. מחלה קלאסית
טיפוסית בעיקר בגילאי 24-6 חודשים. מתבטאת בשלשולים, רפיון שרירים ובטן תפוחה (ה"כרסת"), חוסר שגשוג, הבא לידי ביטוי בעיקר במשקל ירוד. התמונה הקלינית הקלאסית הולכת ונעלמת בגיל מבוגר יותר, כאשר את מקומה תופסים תסמינים אחרים.

ב. מחלה לא-קלאסית
תסמונת שכיחה יותר, הפורצת בגיל מאוחר יותר. ביטוייה הם אנמיה מחוסר ברזל, כאבי בטן כרוניים, העדר וסת או דחיה משמעותית בהופעתה אצל בנות, פגיעה בזגוגית השיניים [אמייל], נשירת שיער ועוד. לעיתים נמצא ביטוי של הצליאק באיבר שמחוץ למעי, כגון: כבד, עין, מוח (אפילפסיה), ריאה, כליה, בלוטות הורמונליות וכדומה.

ג. מחלה פוטנציאלית או קיום סיכון גבוה לצליאק
במספר מצבים ידועים, קיים סיכון גבוה יותר משאר האוכלוסיה ללקות בצליאק: סינדרום ע"ש טרנר, הסינדרום ע"ש ויליאמס, סוכרת נעורים, דלקת אוטואימונית של בלוטת התריס, המחלה ע"ש אדיסון, מחסור ב- Ig-A בגוף, וכן במקרה שקרוב משפחה מדרגה ראשונה אובחן כצליאק. אלו הם "נתוני פתיחה", המגבירים את ערנות הרופא המטפל והמאבחן לגבי פוטנציאל הופעת מחלת צליאק.

ד. מחלה שקטה
זוהי תמונה מטעה של צליאק: למרות שהחולה מעיד שהוא מרגיש טוב ואין לו תלונות מיוחדות, יש נזק טיפוסי לרקמת המעי.

ה. מחלה חבויה (לטנטית)
זוהי תמונה הפוכה לקודמת: למרות שהמבנה ההיסטולוגי של המעיים תקין, בדיקת הסימנים האימונולוגיים - חיובית.

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא נראה לי שיש קשר בין מה שאוהבים לבין אם יש רגישות.
יש לי 3 בני משפחה שרגישים לגלוטן ואכלו את זה במשך שנים עד שגילו את הרגישות.

lmaof

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אולי תנסי לחם מלא, הוא הרבה יותר טעים מהלחם הלבן

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כל שנות הילדות והנערות שלי לא נגעתי בלחם, פשוט כי לא אהבתי.
אני לא רואה למה שילדים יאהבו לחם...

tttsarattt

משתמש רשום
בתור ילדה לא אהבתי לחם... והאמת גם היום אני לא אוהבת...
ב"ה אין לי צליאק

בסדר

משתמש רשום
לא נראה לי קשור בכלל. הבן שלי אוהב מאד לאכול לחמים וכו' ודוקא זה הדליק אצל הרופאה שלנו נורה אדומה שאולי הכאבי בטן שלו הם מצליאק. בבדיקת דם היתה סירולוגיה חיובית לצליאק ובביופסיה שלילית. ב"ה. (אגב, מישהו יודע אם זה אומר שאולי בהמשך חייו הוא יפתח צליאק?)

nomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י userit;1642577:
כל שנות הילדות והנערות שלי לא נגעתי בלחם, פשוט כי לא אהבתי.
אני לא רואה למה שילדים יאהבו לחם...

אשמח מאד לשמוע.. מה כן אכלתן? בוקר, ערב
לחם זה חשוב מאד להתפתחות, לא?

שינדי- זה אני.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
נכתב ע"י בסדר;1642588:
לא נראה לי קשור בכלל. הבן שלי אוהב מאד לאכול לחמים וכו' ודוקא זה הדליק אצל הרופאה שלנו נורה אדומה שאולי הכאבי בטן שלו הם מצליאק. בבדיקת דם היתה סירולוגיה חיובית לצליאק ובביופסיה שלילית. ב"ה. (אגב, מישהו יודע אם זה אומר שאולי בהמשך חייו הוא יפתח צליאק?)

ניתן לבדוק האם הוא נושא את הגן לצליאק ע"י בדיקת דם גנטית.
אם כן, יש סיכוי שיפתח, אם לא- אז לעולם לא...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה