צלוליטיס

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש למישהו מידע מה זה?
איך זה נוצר?
איך עובר?

bekki

משתמש מקצוען
עובר?:):rolleyes::(

יש שיטות להמסה , תבררי במכוני האסתטיקה למיניהם.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
גיל ושומן.
לא עובר.
אולי ניתוח.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
חברה, מה גיל? מה שומן? אני בקושי התחלתי את החיים, אפילו לא בת 25....
מה קרה לכם?
התחיל לי לפני חודש, נפיחות כואבת שלא יורדת, הורצתי הלוך ושוב מרופא לרופא למומחה, מנוירולוג לאורטופד וכו'.
כרגע מטופלת באנטיביוטיקה (2 במחיר 1, יש לי גם סינוסיטיס וגם צלוליטיס יחד, אז זה מטפל בשניהם :) חמוד, נכון?)

וכן, עוד תופעת לוואי ארורה מהעבודה.
רגליים שלא בתנועה במשך 5-6 שעות בוכות את שלהן.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
צלוליטיס

מה זה צלוליטיס??

צלוליטיס הינה דלקת בעור שנגרמת על ידי חיידקים.

תסמינים

הדלקת מתבטאת בסימנים הבאים:
אודם מקומי (העור אדמדם איפה שיש דלקת)
עור מתוח ומעט נוקשה למגע
חום מקומי (כשנוגעים במקום עם הדלקת אז מרגישים שהוא חם יותר משאר הגוף)
כאב מקומי
רגישות במגע (אם נוגעים בכם זה יותר ידגדג ויהיה פחות נעים, וגם כשאתם נוגעים בדברים ואנשים אחרים)

אך יכולה להיות מלווה גם בסימנים סיסטמים:
חום גבוה
כאבי ראש
הרגשה כללית רעה

מהם האזורים בגוף שצלוליטיס קורה בהם הכי הרבה?

ידיים ורגליים (שכיח בילדים מתחת לגיל 3)
בפנים (שכיח בילדים מתחת לגיל 3)

מהם החיידקים שבדרך כלל הם גורמים לצלוליטיס?

סטאפילקוק
סטרפטקוק מסוג A

בשני המקרים: חדירת החיידק היא דרך עור פגוע (נגיד, עקיצת יתוש) הגורם לנגע (פצע) כואב ורגיש למגע.

אילו חיידקים הנוספים הגורמים לצלוליטיס?

סטרפטקוק מסוג GBS) B)
פנאומוקוק

שני החיידקים האלו הם גורמים נפוצים עד גיל 3 חודשים. החיידק נמצא בדם, והוא מגיעמדלקת כלשהי בדרכי האוויר העליונות (מערכת הנשימה). למשל: אם יש לכם נזלת, ואחריה פתאום עולה לכם החום, אתם מרגישים חולים ורואים שינויים בפצעים בעור.

פסאודומונס

החיידק הזה יכול להכנס לגוף בגלל פציעה, למשל אם אתם דורכים על מסמר, הוא החודר את נעל ההתעמלות ופוצע את כף הרגל.

איך מזהים את החיידק?

הזיהוי יעשה ע"י לקיחת תרביות מהנגע (הפצע) עצמו ומהדם. קראו כאן עוד על בדיקות דם

מהו הטיפול בצלוליטיס?

הטיפול הינו על ידי מתן אנטיביוטיקה דרך הוריד ולקראת שחרור- אנטיביטיקה תינתן דרך הפה. קראו כאן עוד על עירוי

* התערבות כירורגית נדירה ותהיה במקרים הבאים:
צורך בניקוז מוגלה
צורך בהוצאת גוף זר שגרם לצלולוטיס.

בראש מילה

משתמש סופר מקצוען
יש כאן בלבול בין 2 מושגים :)

המגיבות הראשונות התכוונו לצלוליט:

מה זה צלוליטיס ומה זה צלוליט?

ראשית חשוב להבחין בין 2 הגדרות הגדרות השונות של צלוליט וצלוליטיס. צלוליטיס היא דלקת אקוטית של רקמות החיבור התת-עוריות. ואילו צלוליט זהו שם התופעה השכיחה של הצטברות תאי שומן מתחת לעור, תופעה שמשווה לעור מראה של קליפת תפוז במקרים קלים ומראה של גבינת קוטג' במקרים יותר חמורים. הכתבה תעסוק במונח צלוליט. בין הבעיות האסטטיות הנפוצות ביותר שמדאיגות נשים, היא בעיית הצלוליט, צלוליט נראה כמו גבשושיות על פני הגוף שיוצרות מראה מאוד לא מחמיא. צלוליט היא תופעה שתוקפת גם גברים וגם נשים (אבל את הגברים הרבה פחות), גם בעלי עודף משקל וגם רזים, צלוליט היא תופעה יותר שכיחה במבוגרים, אך ניתן לראות גם צעירים וצעירות שסובלים מצלוליט. מה זה צלוליט? צלוליט הם מאגרי שומן מקומיים שמאוחסנים בנקודות מסוימות קצת מתחת לפני עור הגוף. בדרך כלל הצלוליט נראה באזורים בגוף כמו: מותניים, ירכיים והישבן. בגלל הקרבה של מאגרי השומן אל פני העור, המראה שיוצר הצלוליט הוא, מראה לא אסטטי.

יעל אייזיקוביץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
אהה, אז אני דיברתי על הצלוליט.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י יעל א;1501924:
אהה, אז אני דיברתי על הצלוליט.

ואני על צלוליטיס...
בכף הרגל, לא נעקצתי מכלום למרבה ידיעתי, אולי הזדהם סתם, אין לי מושג...

באמת הייתי "זיפט" בשבועיים האחרונים ופשוט סמרטוטה, כל מי שהיה בקרבתי שמע ממני משפט אחד "אין לי כח, אני פשוט גמורה\סמרטוט\מתמוטטת"
לא חשבתי שיש קשר, חוצמיזה הנפיחות כבר עלתה לשוק, והרגל מאוד כבדה לי, קשה לי להרים אותה, אז אני גוררת...

Shellykaz

משתמש פעיל
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
וואו, זה באמת לא קל.
אני מאחלת לך שהתק' הקשה תסתיים במהרה ושבקרוב תוכלי להסתכל על זה כעל משהו שהיה פעם.

הריצות לרופאים (ובפרט עם רגל כואבת) זה לא דבר נחמד.
שתהיה לך רפואה שלמה!:)

אשד

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
לבת שלי היה את זה לפני שנה, אז אני יודעת רק מהנסיון ולא מידע מעבר.
לה היה באזור הפנים ליד העין ולאחר שאנטיביוטיקה לא עזרה במשך כמה ימים והמשיך להתנפח הפנו אותי לקבלת אנטיביוטיקה דרך הוריד. לאחר אשפוז של שלושה ימים הנפיחות כמעט ירדה ונשלחה הביתה להמשך אנטיביוטיקה דרך הפה לסיום מוצלח של הטיפול ב"ה.

לו יצוייר

משתמש סופר מקצוען
קרה לי גם, דווקא מעקיצת יתוש.
והרגל באמת היתה כבדה וכואבת וקשה. אצלי ב"ה אנטיביוטיקה דרך הפה סיימה את הסיפור.

gg

משתמש מקצוען
לבת שלי היה 'אורביטל צלוליטוס' בעין. העין התנפחה בצורה נוראית! אנטיביוטיקה דרך הוריד מיגרה לחלוטין
רפואה שלימה בקרוב!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  23  פעמים

לוח מודעות

למעלה