קורונה צינון כבד + שיעול יבש = קורונה?

למעשייה

משתמש פעיל
שואל עבור מישהו שאין לו גישה לפרוג:
מזה כמה ימים הוא מצונן משמעותי.
היום התחיל לסבול משיעול יבש.

מצוי שיעול יבש בזמן צינון?
או שזה קורונה? (אין חום, אין עייפות..)

קצרה

משתמש מקצוען
שואל עבור מישהו שאין לו גישה לפרוג:
מזה כמה ימים הוא מצונן משמעותי.
היום התחיל לסבול משיעול יבש.

מצוי שיעול יבש בזמן צינון?
או שזה קורונה? (אין חום, אין עייפות..)

יתנו לו על זה בדיקת קורונה.
שיעול יבש הוא אחד מתסמיני הקורונה המרכזיים גם ללא חום.

מה פשוט יותר מלהבדק כשיש תסמין מובהק?

אמת .

משתמש פעיל
זה בדיוק מה שקרה לאחד מקרובי משפחתי = מינון + שיעול יבש כמעט שבוע
היום הגיעה תוצאה חיובית
ואני בבידוד:(:(:(:(:(:(:(:(

ניחוחות

משתמש מקצוען
הילדון שלי בבידוד, מצונן ומשתעל. הרופא טען שזה צינון ולא קורונה ולא צריך לבדוק,
אתם אומרים שצריך לבדוק?
ראש השנה, לא מתחשק לנו להמשיך את הבידוד.

~נעמי~

עיצוב גרפי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
D I G I T A L
למען הציבור אם לא למענו- להיבדק!! מה קרה? זה אפילו לא דקירה? למה חוששים להיבדק??? תבקשו בדיקה עד הבית וזהו.
למה לשאול בפרוג? עדיף לדעת שאתה שלילי /חיובי ויכול לעצור את המעגל הזה!

שרה עטיל

משתמש מקצוען
חוץ מהסתה מטורפת וסגירת מוסדות התורה והדת, והפיכה של העיר לאדומה,
אין כלום בבדיקות,
וכבר תמכו בזה כמה וכמה גדולים הן אשכנזים והן ספרדים.
מי שחושש מקורונה או שאינו מרגיש טוב או שיש לו תסמינים,
שישאר בבית עשרה ימים.
מעניין שבכל המתחמים הבדק וסע מחכים רק חרדים
עוד לא נתקלתי בחילוני אחד.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
חוץ מהסתה מטורפת וסגירת מוסדות התורה והדת, והפיכה של העיר לאדומה,
אין כלום בבדיקות,
וכבר תמכו בזה כמה וכמה גדולים הן אשכנזים והן ספרדים.
מי שחושש מקורונה או שאינו מרגיש טוב או שיש לו תסמינים,
שישאר בבית עשרה ימים.
מעניין שבכל המתחמים הבדק וסע מחכים רק חרדים
עוד לא נתקלתי בחילוני אחד.
אולי היית במתחמים באזורים שבהם יש יותר חרדיים?
בתל אביב היית?
בהרצליה?
בבת ים?

סתם שואלת.

שרה עטיל

משתמש מקצוען
הגר"צ בוארון: "הבדיקות גורמות רק להסתה"
הוראה דרמטית מבכיר הדיינים הספרדים. הגר"צ בוארון מתייחס לנושא בדיקות הקורונה וקובע כי "אין בהם תועלת, הם גורמים רק לביטול תורה ותשב"ר ולהסתה נגד הציבור החרדי". על הוראת הגר"ח קניבסקי אמר "צריך לחזק את הוראתו"
חרדים2.9.2020 | 20:43

9f9fbfc4d4e22256e8fb.jpg

הגאון רבי צבי בוארון צילום: יעקב כהן

סוגיית בדיקות קורונה בהיכלי הישיבות שעלתה היום שוב לכותרות, אחרי הוראות שר התורה הגר"ח קנייבסקי, בסביבת הגאון רבי ציון בוארון מפרסמים כעת את דעתו "הברורה והנחרצת" כלשונם, שכבר זמן רב הוא מורה אותה לרבני קהילות ובתי הכנסת וכן ראשי ישיבות, להם יש השפעה רבה על תלמידיהם, לפיה, "אין לקיים בדיקות קורונה משום שהדבר גורם בראש ובראשונה לביטול תורה של המוני בני ישיבות, וכן להסתה חמורה כנגד הציבור החרדי, לצמצום בתי הכנסת ולכל ההגבלות על ענייני הדת".

הגר"צ בוארון הוסיף לנמק את הוראתו, ואמר "יש ערים שבגלל הבדיקות הם הוגדרו כאדומות וסגרו שם את כל התלמודי תורה של תינוקות של בית רבן".

לדברי הגר"צ בוארון, אין בבדיקות תועלת רק הסתה וסיבה להגבלות על ענייני הדת. לדבריו; "בשביל מה הבדיקות...? מה הם יכולים לעשות...? רק אנחנו הציבור החרדי בני התורה והישיבות צריכים להיות הדוגמא? אנחנו צריכים להיות "השעיר לעזזאל"?" תמה הרב בוארון, והוסיף "החילונים חוגגים ומבלים בחופי הים, בשווקים וברחובות - שהם יעשו בדיקות אבל החרדים ובני הישיבות - בשום פנים ואופן שלא ייבדקו, אין בזה שום תועלת. אחר כך אומרים שאנחנו (החרדים) זה הקורונה... ומגבילים אותנו בבתי הכנסת בישיבות בכל ענייני הדת בחופות ובכל דבר...".

כמו כן לאחר הפרסום היום של דברי שר התורה הגר"ח קניבסקי, הצטרף הגר"צ בוארון לדברים באופן פומבי ואמר: "אני שמח שמרן הרב קנייבסקי הורה לבני הישיבות לא לעשות בדיקות, צריך לחזק את הוראתו".

בסביבת הגר"צ בוארון ביקשו להדגיש בשם הרב "כמובן שכל אדם שלא חש בטוב ויש חשש שידביק אדם אחר ולהביאו לידי סכנה ח"ו, מוטל עליו חובה לשמור את עצמו באמצעי זהירות והרחקה, כדין התורה הקדושה".

בחדרי חרדים

כתיבת תוכן

משתמש פעיל
מניסיון אישי רוצו להיבדק!!! אצלנו ארבעה במשפחה עם תסימנים קלים של צינון קלאסי... התגלו חיובים לקורונה!

אני הייתי מצוננת כמה ימים עם שיעולים חזקים הרופא אמר לי לעשות משטח כי זה יותר נראה חיידק בגרון המשטח יצא שלילי ואז עשיתי בדיקת קורונה וכבר נלחצתי שיצא חיובי ויצאתי שלילית ;)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה