אתרי צילום צילום בלילה

• פותח הנושא neomy21
  • פורסם בתאריך
N

neomy21

אורח
אם אני רוצה לצלם אנשים בלילה בים
מספיק פלש שמתלבש על המצלמה? או שזה לא יתן מספיק אור
ואם זה מספיק אם יש בבני ברק פלש להשכרה להיום בלילה?

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
תלוי בסוג הצילום ובנתוני המקום.

פלאש על המצלמה יתן תאורה שטוחה, לא יהיה ים ולא תהיה הפרדה מהרקע הכהה.

אם מדובר בחוף חשוך צריך גם פנס חיצוני בשביל לקבל פוקוס.

כשאני יוצא לצילומי לילה בחוף, הציוד הבסיסי הוא - פנס לד, פלאש קדמי + חצובה, פלאש אחורי עוצמתי עם מערכת תקשורת לשליטה ממרחק גדול + חצובה נמוכה. עדשות עם צמצמים פתוחים ומצלמה עם יכולות איזו, עוזר צלם למנוע נפילה של הפלאש הקדמי שעומד על חצובה עם מרכך תאורה שהופך למפרש ברוח ...

רותי המניק

צלמת סופר מקצוענית (;
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי

כשאני יוצא לצילומי לילה בחוף, הציוד הבסיסי הוא - פנס לד, פלאש קדמי + חצובה, פלאש אחורי עוצמתי עם מערכת תקשורת לשליטה ממרחק גדול + חצובה נמוכה. עדשות עם צמצמים פתוחים ומצלמה עם יכולות איזו, עוזר צלם למנוע נפילה של הפלאש הקדמי שעומד על חצובה עם מרכך תאורה שהופך למפרש ברוח ...
חחח בקטנה ממש ;)

N

neomy21

אורח

וואי ואי עם כל הציוד הזה אני יכולה רק לפנטז על צילומי לילה.....

תודה רבה על התשובות!!

ראובן 10

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
דוד. ירבו כמוך בישראל על עבודה נכונה עם תאורה.

אך עם יכולת מיקוד EV-5 במצב חשוך אני מתפלא שאתה נזקק לפנס לד.

אגב לרוב הספידלייטים יש לייזר...

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
דוד. ירבו כמוך בישראל על עבודה נכונה עם תאורה.

אך עם יכולת מיקוד EV-5 במצב חשוך אני מתפלא שאתה נזקק לפנס לד.

אגב לרוב הספידלייטים יש לייזר...
יש הרבה, לרוב מי שמצלם בלילה יוצא עם ציוד נלווה :)

בחושך מוחלט גם לD5 קשה לתפוס פוקוס מדוייק ב-2.8 כשאין קונטרסט משמעותי. בנוסף הפנס משמש כתאורה קדמית בהרבה תמונות.

לגבי הלייזר, הספידלייט לא יושב על המצלמה. בצילומי לילה חלק מתמונות מצולמות מרחוק, לתת לזוג את החוויה של הלבד, הלייזר לא יעזור

דוד דנברג

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
וואי ואי עם כל הציוד הזה אני יכולה רק לפנטז על צילומי לילה.....

תודה רבה על התשובות!!
לא באתי לייאש, רק לכוון.

צילום לילה זה חוויה אחרת, אפשר ליצור עם תאורה בלי סוף.
ביום יש את ההגבלה של השמש, היא נותנת את כיוון האור והגוון, הצלם יכול להשתמש בזה בצורות שונות אבל עם הגבלה.
בלילה כל האפשרויות פתוחות, אפשר לפתוח את הרקע במידה הרצויה, בגוון ובכיוון הרצוי, אפשר ליצור משחקי אור אור צידי עם הצללות מלאות ... בקיצור, אין הגבלה של שמש וזה כייף.
ההבהרה שלי היתה שצריך להערך בהתאם ולקחת בחשבון שצריך עומק, ובחוף ים שאין תאורת רחוב צריך להגיע עם תאורה גם לרקע.

msphoto

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
אם אני רוצה לצלם אנשים בלילה בים
מספיק פלש שמתלבש על המצלמה? או שזה לא יתן מספיק אור
ואם זה מספיק אם יש בבני ברק פלש להשכרה להיום בלילה?

צילום לילה הוא אחד מסוגי הצילומים הקשים מאוד מבחינה טכנית, כפי שכתב ידידי דוד דנברג

בצילום כזה נצטרך קודם כל להשתמש בכל פיסת אור הקיימת בשטח (התמקמות מדויקת שתביא נקודות אור אל רקע התמונה) ולהגביר אותה ככל האפשר (ISO [נקי?] תריס [חצובה?] צמצם [עומק שדה?] במגבלות יכולת הציוד)
נאיר את האובייקט באמצעי מלאכותי (נשים לב לזוית, צבע, ריכוך האור וכו', העוצמה תהיה חלשה מאוד בדרך כלל, נחליט אם זה יהיה פלאש או פנס לד)
נפריד את האובייקט מהרקע עם תאורה נוספת אחורית (תאורה קשה בדרך כלל, אפשר לשחק עם הצבעים, נחליט באיזה מרחק נרצה אותה ונוודא שהיא לא שורפת את הרצפה)
נחליט האם אנחנו רוצים למקם את האובייקט במיקום שיתן אור קיים על האובייקט או בחושך מוחלט כדי לשפר את השליטה שלנו בתאורה שנכוון אליו (בעוצמה ובעיקר בצבע אחיד, בהקפאת האובייקט ע"י הפלאש שיחפה על תריס שאולי פתחנו קצת יותר מידי)

בצילום לכיוון הים תהיה לנו בעיה נוספת - אין אור ברקע, אלא אם נפלת על ליל ירח מלא והוא בזוית אחורית טובה, וגם אז קשה להתמקם נכון מולו.
הפתרון הוא לשים פלאש אחורי על חצובה בתוך המים.. לא פשוט לביצוע וגם אז לא יראו את כל הים אלא את הגלים הקרובים בלבד
אפשר לנסות למצוא זוית צידית שתאפשר לצלם את קו המים שמואר צידית מהחוף
או לצלם מתוך הים כלפי החוף..

בכל האופנים הנ"ל יש לקחת בחשבון את כל הפירוט לעיל..
כאמור, יש לוודא כיוון פוקוס מדויק (להאיר את האובייקט במהלך קביעת הפוקוס, בפנס חיצוני או בתאורה האדומה של הפלאש שעל המצלמה (ולכבות את ההבזקה שלו בפועל)
אם פתחנו תריס באופן משמעותי - לבקש מהמצולמים לא לזוז (במיוחד אם התאורה היא רציפה ולא פלאש) גם חצובה לא תזיק (מקוה שיש למצולמים סבלנות..)
כדאי לצלם כמה פריימים ברצף ולבחור את הטוב שבהם

בקיצור, לא עסק פשוט בכלל, תחשבו על צלם שעושה את זה אחרי צילום 10 שעות חתונה..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה