צבע כתום-מה אומר????

אליזבט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מעניין הבת שלי בת 4 ומגיל 3 בערך כל דבר שיש בו צהוב היא מיד בוחרת ומתלהבת ממנו...
מה זה אומר?

שטייגעניסט

משתמש רשום
נכתב ע"י יעל;2336044:
כתום וורוד הרבה פעמים מתחלף אצל גברים...

ודאי!!! הם גם מחליפים בין גברים לנשים ובין שולחן לכסא... מאיפה הבאת את זה???? אולי עיוור צבעים נופל בזה.

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא צריך לכעוס..
תערוך ניסוי כמו שעשינו אנחנו.
קח כוס כתומה או ורודה ותברר צבעים :)

bbh200

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
נכתב ע"י שירים במעלו;2336286:
הבת שלי איכשהו גם הייתה אוהבת לצבוע בשחור.
לפני שהעליתי את החרדה לרמות, שאלתי אותה למה בחרה לצבוע בשחור?
אז היא אמרה שהגננת אמרה (שימו לב, גננות...) ששחור זה הצבע של התורה!:eek:
והיא נורא אוהבת את התורה, אז...:eek::eek:

לי קרה ההפך, הגננת של בני אישה תמימה וטובה אמרה להם ששחור זה צבע רע, והילד שלי כל הזמן אמר לי את זה ולא רצה לצבוע עם שחור אז אמרתי לו ששחור זה טוב כי זה צבע של הכיפה, התפילין והאותיות של הספר תורה וזה עבר לו...

EstiArt

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
חלק מבעיות של ילדים זה שההורים מחפשים בעיות מתחת לקרקע.
אני לא יודעת אם חיפשת בעיה , אולי סתם התענינת אבל חשוב לזכור לא לקחת כל תופעה חולפת ללב. ולא לעשות מכל דבר קטן עסק, רק מדברים באמת חשובים.

ערסל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
הבן שלי הרבה זמן אמר שהרבה בחיידר לא מרשה צבע שחור, ולכן הוא לא רצה שום דבר שחור כמו נעליים בגדים וכד'..
לכך לי זמן לקלוט שהרבה לא מרשה לצבוע בצבע שחור כי כך לא רואים את הציור

Studio Grafix

עיצוב גרפי ומיתוג עסקי למוסדות ועסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י ערסל;2336677:
הבן שלי הרבה זמן אמר שהרבה בחיידר לא מרשה צבע שחור, ולכן הוא לא רצה שום דבר שחור כמו נעליים בגדים וכד'..
לכך לי זמן לקלוט שהרבה לא מרשה לצבוע בצבע שחור כי כך לא רואים את הציור

שמעתי על זה וזו טעות איומה!!! למה?!
מי שאוהב את הצבע הזה זה לא מראה על משהו לא טוב דווקא להיפך, הוא מכיל בתוכו את כל הצבעים יחד וזה צבע שמתאים לכל צבע.
טוב, לא נכנסת לזה. שלא תצאו עלי...

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הגננות האלה אומרות מה שנח להן...

במקרה אני גרפולוגית ומאבחנת ציורי ילדים , ואני יכולה לאמר שלרוב לא מייחסים לענין הצבע יותר מדי משמעות. בציור צבעוני מתייחסים לרמת הצבעוניות והגיוון, אך לרב מאבחנים ציורי עיפרון.
כאשר ילד צובע בצבע מסוים בגן, יכולות להיות לזה הרבה סיבות סתמיות וטכניות, ואין טעם לחפש הסברים.
אם ממש חשקה נפשך באבחון הענין, כדאי לך לתת לו דף צביעה וחבילת צבעים, ולבקש ממנו לבחור צבע אחד בלבד ואיתו לצבוע את הציור. אמרי לו שהוא יכול לבחור איזה צבע שירצה, אבל אחד בלבד. ותראי במה יבחר. אחר כך , תהיה משמעות רבה יותר לבחירה, אם כי לא בעלת משקל רב בפני עצמה.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י שטייגעניסט;2336695:
אף אחד לא כועס זה היה תמיהה צינית. נטו.

עיוורי צבעים מתבלבלים בעיקר בין הצבעים חום, אדום וירוק.
הבלבול המאד מצוי אצל גברים שלא למדו צבעים בגן, זה בין צבעים דומים למדי כמו כתום ווורוד.
כלומר הם יודעים שזה לא אותו צבע, וזה לא אדום, אבל מה כתום? ומה ורוד? קשה לזכור...

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מרשי;2336712:
הבלבול המאד מצוי אצל גברים שלא למדו צבעים בגן, זה בין צבעים דומים למדי כמו כתום ווורוד.
כלומר הם יודעים שזה לא אותו צבע, וזה לא אדום, אבל מה כתום? ומה ורוד? קשה לזכור...

מוזר... כל הגברים שאני מכירה מצליחים לעמוד במשימה הזו בכבוד...

Studio Grafix

עיצוב גרפי ומיתוג עסקי למוסדות ועסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י userit;2336711:
הגננות האלה אומרות מה שנח להן...

במקרה אני גרפולוגית ומאבחנת ציורי ילדים , ואני יכולה לאמר שלרוב לא מייחסים לענין הצבע יותר מדי משמעות. בציור צבעוני מתייחסים לרמת הצבעוניות והגיוון, אך לרב מאבחנים ציורי עיפרון.
כאשר ילד צובע בצבע מסוים בגן, יכולות להיות לזה הרבה סיבות סתמיות וטכניות, ואין טעם לחפש הסברים.
אם ממש חשקה נפשך באבחון הענין, כדאי לך לתת לו דף צביעה וחבילת צבעים, ולבקש ממנו לבחור צבע אחד בלבד ואיתו לצבוע את הציור. אמרי לו שהוא יכול לבחור איזה צבע שירצה, אבל אחד בלבד. ותראי במה יבחר. אחר כך , תהיה משמעות רבה יותר לבחירה, אם כי לא בעלת משקל רב בפני עצמה.
זה מה שהיא אומרת שהילד כל הזמן צובע אך ורק בצבע כתום. זה לא באופן חד פעמי.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י וו;2336721:
זה מה שהיא אומרת שהילד כל הזמן צובע אך ורק בצבע כתום. זה לא באופן חד פעמי.

לא קשור לחד פעמי. יתכן שזה הצבע הכי נח לצביעה בגן (שלם, למשל), יתכן שיש קודים בין הילדים ואיזו חלוקה בינהם, יתכן שהוא מושפע מחבר... לכי תדעי מה.

userit

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
בנוסף, לרב אין משמעות לבחירת צבעים לפני גיל 4.

שטייגעניסט

משתמש רשום
נכתב ע"י userit;2336718:
מוזר... כל הגברים שאני מכירה מצליחים לעמוד במשימה הזו בכבוד...

ובכדי לאשר את דברייך עשינו היום מבדק ''רציני ביותר'' והנה פלא כולם ידעו ''לאבחן'' את הצבעים לשמם הפרטי והמשפחה כל אחד לסוגו הוא...

EstiArt

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י מרשי;2336712:

עוורון צבעים לא קשור למה שלומדים או לא בגן.
כולנו גדלים ולומדים עוד הרבה אחרי אח''כ, ועוורון צבעים זה לא משהו חולף.

רי

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י שטייגעניסט;2337009:
ובכדי לאשר את דברייך עשינו היום מבדק ''רציני ביותר'' והנה פלא כולם ידעו ''לאבחן'' את הצבעים לשמם הפרטי והמשפחה כל אחד לסוגו הוא...

היה מעניין בכוילל היום:D

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה