פתיחת ראשי תיבות - האם נצרך?

shemesh

משתמש צעיר
עריכה תורנית
האם יש בשדה העריכה התורנית ביקוש לפתיחת ראשי תיבות?
אשמח לשמוע באיזו מידה יהיה תועלתי עבורכם לקבל טקסט שראשי התיבות בו כבר פתוחים.
או - איזה כלים עומדים כיום לרשות עורך תורני כשנדרש ממנו לפתוח ראשי תיבות?

אות באות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה תורנית
לדעתי "פתיחת ראשי תיבות" היא יכולה להיעשות ע"י כל מגיה זוטר, ואין כאן בשורה מיוחדת.
ושוב - כך לדעתי.

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
היום כל המכונים פותחים ראשי תיבות, במיוחד ראשי תיבות לא מאוד נפוצים.
הכלי שמשמש את העורך הוא בעיקר הראש, וקצת האצבעות והמקלדת. במקרים נדירים חיפוש המקור האמתי וכדומה.
בדרך כלל אין עובד נפרד לעבודה זו, זה חלק מהשכתוב, חלק בסיסי.
עריכה: לפעמים פותחים כל כך הרבה ראשי תיבות, עד שאני מרגיש שחושבים שאני בייבי... מאכילים בכפית.

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
הכלי שמשמש את העורך הוא בעיקר הראש, וקצת האצבעות והמקלדת. במקרים נדירים חיפוש המקור האמתי וכדומה.
לעוז והדר למשל, יש טבלאות עזר של פתיחת ר"ת.
לדיקטה יש כלי של פתיחת ר"ת אבל לא ניסיתי.
בפרויקט השו"ת לחיצה על המילה תציע אפשרויות.

shemesh

משתמש צעיר
עריכה תורנית
לדעתי "פתיחת ראשי תיבות" היא יכולה להיעשות ע"י כל מגיה זוטר, ואין כאן בשורה מיוחדת.
ושוב - כך לדעתי.
יכולה להיות בזה בשורה, אם למשל זה יוכל להתבצע ביום אחד, או פחות... ויחסוך זמן יקר של העורך (שעובד בקבלנות) או של משכורתו (למכון, כשעובד לפי שעות)

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
סוג של סקר שוק
יותר סוג של חיפש עבודה...
ולתלונתך @פינחס רוזנצוויג [פ"ר]... כנראה שהמכונים רוצים שיהיה קריא גם לחזבתי"ם טריים, ילדים טרום הצמחת שיני חלב, ומאובחני פיגור ברמות שונות. גם הפיסוק וההדגשות של עוז והדר, מתחילים להרגיש כמו גן.

shemesh

משתמש צעיר
עריכה תורנית
יותר סוג של חיפש עבודה...
הבנת חצי...
גם אני במשך שנות עבודתי כעורך לא אהבתי אף פעם את העבודה הזאת, וחלמתי כמו רבים על חיפוש והחלפה שיעשו את העבודה במקומי. אבל נסיונות שונים העלו תוצאה עגומה, של החלפות לא נכונות ושיבושים רבים, עד ש - כמו בסיפורים היפים - יום אחד נפל לי האסימון והצלחתי לעלות על עיקרון שבו אפשר לצמצם את השיבושים למינימום.
כיום יש לי כלי שבלחיצת כפתור פותח לי 80% מראשי התיבות ב0 טעויות, וליתר ביטחון משאיר את התוצאות שלו במעקב שינויים לצורך הגהה.
אז חשבתי שאולי יהיו עוד כאלו ששירות כזה יביא להם תועלת, ובמחיר טוב, היות וזה לא לפי שעות עבודה.

א. נוסבוים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הבנת חצי...
גם אני במשך שנות עבודתי כעורך לא אהבתי אף פעם את העבודה הזאת, וחלמתי כמו רבים על חיפוש והחלפה שיעשו את העבודה במקומי. אבל נסיונות שונים העלו תוצאה עגומה, של החלפות לא נכונות ושיבושים רבים, עד ש - כמו בסיפורים היפים - יום אחד נפל לי האסימון והצלחתי לעלות על עיקרון שבו אפשר לצמצם את השיבושים למינימום.
כיום יש לי כלי שבלחיצת כפתור פותח לי 80% מראשי התיבות ב0 טעויות, וליתר ביטחון משאיר את התוצאות שלו במעקב שינויים לצורך הגהה.
אז חשבתי שאולי יהיו עוד כאלו ששירות כזה יביא להם תועלת, ובמחיר טוב, היות וזה לא לפי שעות עבודה.
בהצלחה רבה. אכן חיפוש והחלפה הוא כלי שימושי אך מביא הרס רב.
לדוגמא בספר שערכתי השתמשו רבות במילה 'למה' במקום מדוע. זו מילה תקנית, אבל פחות ישיביש. אחרי החלפה נוצרו תקלות של 'שמדוע המלך' במקום שלמה המלך.... תקלה שאפשר לפתור אם מוסיפים רווח גם קודם. וגם 'מדוע הדבר דומה'...
מעניין לשמוע על הכלי, לא מתוך כונה לרכוש או להשתמש, סקרנות לשמה!

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
גם הפיסוק וההדגשות של עוז והדר, מתחילים להרגיש כמו גן.
הניקוד, אוי הניקוד..
לא מבין מה לא מובן בלא הניקוד, והרבה עולה לנקדנים שבאו לתקן ונמצאו מקלקלים.
ועוד שניקוד ארמית הוא במילא לא כמו שאנחנו רגילים להגותו, כך שגם אם חוזב"ת צריך ניקוד למילים ארמיות, הרי שלעולם הוא יקרא גמרא כמו חוזב"ת..
ואחר שהורגל שאינו יכול לקרוא גמרא בלי עקודים נקודים וברודים, עמד ושאל כיצד ילמד את תורתם של רבותינו בעלי התוספות, אמרו החכמים נאזור עוז וננקד ונלך..

לעבדיג יענקל

משתמש פעיל
עימוד ספרים
עריכה תורנית
פתיחת ר"ת ניתן היום בקלות ע"י תוכנת רבותינו.
גם בכלים של דיקטה אפשרי, אך לפעמים השרת שלהם לא עובד על טקסטים גדולים.

לעבדיג יענקל

משתמש פעיל
עימוד ספרים
עריכה תורנית
את הכלי של דיקטה אתם יכולים לנסות כאן ולקרוא ע"ז כאן
תוכנת רבותינו לעורך פורסם בקיץ בסביבות 2-3 אל"ש, אך זה היה בהנחה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה