פתיחת עסק

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
היי,

אני שכירה שמעונינת לפתוח עסק עצמאי בנוסף, בתחום יבוא מוצר ספציפי.

מעוניינת להתחיל בקטן - לראות איך הולך ולפי זה להמשיך להשקיע.

נשמע לכם הגיוני?

ואם כן-
איך מתחילים??
איפה פותחים תיקים וכו'?

אשמח לכל מידע בתחום וכן לשמות של יועצים בתחום.

תודה רבה!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
נשמע הגיוני מאד.
התהליך -
פותחים תיק עצמאי ברשויות.
הרשויות - מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי.

לדעתם של אנשי המקצוע שכאן, כדאי לעשות את זה על ידי מייצג (עלות של 300-500 ש"ח לפתיחת התיק בכל המערכים + פגישת ייעוץ ראשונית).
לדעתם של רבים אחרים, אפשר לפתוח תיק לבד.

השאלה העיקרית בפתיחת תיק כשלך, היא אם את רוצה להיות פטור או מורשה במע"מ.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
נשמע הגיוני מאד.
התהליך -
פותחים תיק עצמאי ברשויות.
הרשויות - מס הכנסה, מע"מ, ביטוח לאומי.

לדעתם של אנשי המקצוע שכאן, כדאי לעשות את זה על ידי מייצג (עלות של 300-500 ש"ח לפתיחת התיק בכל המערכים + פגישת ייעוץ ראשונית).
לדעתם של רבים אחרים, אפשר לפתוח תיק לבד.

השאלה העיקרית בפתיחת תיק כשלך, היא אם את רוצה להיות פטור או מורשה במע"מ.
מה ההבדלים ביניהם?
האם לא צריך לשלם מע"מ על כל מוצר שמכניסים לארץ שערכו מעל 75 דולר?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מה ההבדלים ביניהם?
האם לא צריך לשלם מע"מ על כל מוצר שמכניסים לארץ שערכו מעל 75 דולר?

ברגע שאת עסק, את משלמת מע"מ ביבוא גם על מוצר שערכו סנט בודד.
יבוא עסקי חייב במע"מ מהשקל הראשון.

אבל אם את עוסק מורשה, את יכולה לקזז את הכסף ששילמת, מהדוח שאותו את אמורה לשלם למע"מ.

לדוגמה:

ייבאת מסין שעוני הלוקיטי ששווים 100 ש"ח.
שילמת עליהם מע"מ יבוא, 17 ש"ח. (משלמים דרך עמיל המכס/חברת השילוח).

מכרת אותם ב-351 ש"ח. את רושמת: הכנסות 300, מע"מ עסקאות 51.

בסוף החודש, את אמורה להעביר למע"מ את ה-51 ש"ח שגבית מהלקוחות.
את מקזזת מתוכם את ה-17 ששילמת ביבוא, ומע"מ על הוצאות נוספות אם היו לך,
ומשלמת רק את היתרה.

mina

משתמש מקצוען
ההבדל בין עוסק פטור לעוסק מורשה מתבטא בכמה דברים.

א. מע"מ - עוסק מורשה , סופג מע"מ וכנגד זה גם מרוויח מע"מ תשומות.. עוסק פטור - אין לו שום עסק עם מע"מ..

ב. דיווחים - עוסק מורשה נדרש לדווח אחת לחודש/חודשיים, עוסק פטור לא צריך לדווח - מדווח אחת לשנה בדוח השנתי, בהצהרת מחזור למע"מ וזהו.

ג. הנהלת חשבונות שוטפת - עוסק מורשה מותנה בניהול חשבונות שוטף בכל חודש, עליו להמציא חשבוניות הוצאות והכנסות בכל חודש, לשלם לרשויות בכל חודש וכו'. לעומת עוסק פטור, שרק פעם בשנה נדרש להתעסק עם כל העניין הזה.

ד. עלות טיפול בתיק של עוסק מורשה יקרה הרבה יותר מטיפול בתיק של עוסק פטור.

בהצלחה רבה!

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

חיים ארנסטר

משתמש צעיר
היי,

מעוניינת להתחיל בקטן - לראות איך הולך ולפי זה להמשיך להשקיע.

נשמע לכם הגיוני?

תודה רבה!

כבר התיחסו קודמי להתנהלות מול הרשויות.
א"כ אתיחס לפן העסקי.
כתבת להתחיל בקטן, ולראות איך הולך.
חשוב להיות מודע להבדל בין קטן לגדול ואסביר.
לפעמים העסק כשהוא קטן הוא מכניס, וכשהוא גודל כבר לא. למשל בדוגמא שלך, אם אני מביא כמות קטנה לניסוי ומגלה שאנשים אכן קונים את המוצר, אני מחליט ללכת על זה ובגדול, ומיבא כמות גדולה, אבל לפתע אני מגלה שיש לי עלויות נוספות שאוכלת לי את כל הרווח, לדוגמא
אני חייב להשקיע כסף להביא כמות גדולה, אז אני לוקח הלוואה שצריך להחזיר אותה+ריבית כל חודש...
הבאתי כמות גדולה אז אני חייב לשכור מקום...
בכמויות גדולות אני צריך מישהוא שיעזור לי ואז יש לי עובד.
ואחרי תקופה אתה מוצא את עצמך עם עסק שלא מרוויח, ולא מבין אבל איך? הרי בהתחלה הרווחתי, ולכן מה שחשוב לבדוק מעבר לנקודה האם המוצר נמכר הוא להבין איך יראה העסק כשהוא כן יצליח, ואיזה עלויות יהיה לי.
לדוגמא לקוח שלי שמוכר לאזרחי חוץ מוצרים, לא לקח בחשבון שעמלת הסליקה לכרטיסי אשראי מחו"ל היא יותר גבוה מאשר על כרטיסים מקומיים, וכן על זה הדרך
לסיכום אחרי בדיקות הרקע של הכמויות הקטנות ממליץ להתיעץ עם יועץ עסקי לפני הפריצה לשלב הבא.

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כבר התיחסו קודמי להתנהלות מול הרשויות.
א"כ אתיחס לפן העסקי.
כתבת להתחיל בקטן, ולראות איך הולך.
חשוב להיות מודע להבדל בין קטן לגדול ואסביר.
לפעמים העסק כשהוא קטן הוא מכניס, וכשהוא גודל כבר לא. למשל בדוגמא שלך, אם אני מביא כמות קטנה לניסוי ומגלה שאנשים אכן קונים את המוצר, אני מחליט ללכת על זה ובגדול, ומיבא כמות גדולה, אבל לפתע אני מגלה שיש לי עלויות נוספות שאוכלת לי את כל הרווח, לדוגמא
אני חייב להשקיע כסף להביא כמות גדולה, אז אני לוקח הלוואה שצריך להחזיר אותה+ריבית כל חודש...
הבאתי כמות גדולה אז אני חייב לשכור מקום...
בכמויות גדולות אני צריך מישהוא שיעזור לי ואז יש לי עובד.
ואחרי תקופה אתה מוצא את עצמך עם עסק שלא מרוויח, ולא מבין אבל איך? הרי בהתחלה הרווחתי, ולכן מה שחשוב לבדוק מעבר לנקודה האם המוצר נמכר הוא להבין איך יראה העסק כשהוא כן יצליח, ואיזה עלויות יהיה לי.
לדוגמא לקוח שלי שמוכר לאזרחי חוץ מוצרים, לא לקח בחשבון שעמלת הסליקה לכרטיסי אשראי מחו"ל היא יותר גבוה מאשר על כרטיסים מקומיים, וכן על זה הדרך
לסיכום אחרי בדיקות הרקע של הכמויות הקטנות ממליץ להתיעץ עם יועץ עסקי לפני הפריצה לשלב הבא.
הבנתי את הבעיה.
האם יש המלצה על יועץ עסקי?

חיים ארנסטר

משתמש צעיר
ההבדל בין עוסק פטור לעוסק מורשה מתבטא בכמה דברים.

בהצלחה רבה!
בגדול ההבדלים מבחינה מהותית.
עוסק שמספק שירותים
(לא מוכר מוצרים שהוא קונה רק מטפל וכדו') אם ע"פ החוק הוא זכאי להיות מוגדר פטור (רו"ח לא יכול להיות עוסק פטור) עדיף להתחיל בפטור ואז גם יש לו יתרון מחינת התמחור כי הוא יכול לקחת יותר זול מהלקוח, מאשר עוסק מורשה שצריך להעביר למע"מ 17% מה שמחייב אותו להרוויח פחות או להעלות את המחיר. ולעבור למורשה ברגע שהמחזור מגיע לתקרה.
עוסק שמוכר מוצרים.
וקונה את המוצרים או קונה חומרי גלם לייצר את המוצרים כדאי לו לשקול להיות עוסק מורשה מהרגע הראשון כי הוא משלם מע"מ על עלות המוצרים ולא מקבל את זה מהלקוח שלו וגם שהרווח שלו מוגבל כי המחזור מוגבל ל 100.187 ש"ח נכון להיום ואם הוא קונה מוצרים ואז מוכר המחזור שלו הכולל מוגבל והרווח יהיה כנראה ממש נמוך מה שיחיב אותו לעבור בהקדם לעוסק מורשה

חמדתיה

משתמש חדש
אשמח לדעת לגבי העוסק פטור, איך אמור להתנהל חשבון הבנק בהכנסות והוצאות על איזה סוג הכנסה צריך לדווח ? תודה

ייעוץ עיסקי ופיננסי

וניהול כספים לעסקים חברות ארגונים ופרטיים
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
אשמח לדעת לגבי העוסק פטור, איך אמור להתנהל חשבון הבנק בהכנסות והוצאות על איזה סוג הכנסה צריך לדווח ? תודה
על כל הכנסה של העסק צריך לדווח
חשבון הבנק לא חייב להיות נפרד עבור פעילות העסק
אבל ההמלצה היא לנהל חשבון נפרד לכל הפעילות העסקית

בצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה