פתיחת עסק- עוסק פטור

A052

משתמש סופר מקצוען
מומלץ לפנות למנה"ח לפחות לגבי ייעוץ ראשוני ופתיחת התיק. כ500 ש"ח ח"פ.

נקדן זריז

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
יש אפשרות אצל מלאך באשדוד שלא לוקחים על פתיחת תיק, ורק לחודש בין 70 ל100 ש"ח לחודש
אני מאוד נהנה אצלם.
הם מסבירים הכל מהתחלה ועד הסוף עם סבלנות בלי סוף
הטלפון שלהם הוא
08-8648102

הפתעה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שמחה הלוי;n5053352:
ללכת למעמ ולפתוח תיק ואח"כ למס הכנסה ולביטוח לאומי
ופעם בשנה להגיש דוח 1301

תודה.
הייתי במעמ ובמס הכנסה ביום חמישי- יש לי אישור עוסק פטור.
הלקוח שלי (קופת חולים) מבקש אישור על ניהול ספרים וניכוי מס במקור, בהנחיית הפקידה במס הכנסה מילאתי 2 טפסים והיא אמרה שעד יום ראשון אקבל את האישור. כרגע עדיין לא מופיע באתר מס הכנסה, יש לכם מושג כמה זמן זה אמור לקחת ??

לגבי ביטוח לאומי- מה לבקש ? האם חובה לגשת לשם פיזית או שאפשר באופן מקוון ?

מציינת שאני עובדת כשכירה בעוד שני מקומות- יש משהו נוסף שאני צריכה לעשות ?
שנה שעברה עבדתי כשכירה בשני מקומות ועשיתי תיאום מס מקוון... כעת השינוי שלי הוא : החלפתי מקום עבודה אחד (עדיין עם 2 מקומות עבודה רק שאחד מהם חדש) ובנוסף אני גם עצמאית.

יש משהו חשוב שעלי לדעת ??

תודה לכולם.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
לביטוח לאומי חייבים לשלם כל חודש. אפשר לעשות את זה בהוראת קבע.

למע"מ חייבים להגיש הצהרת עוסק פטור פעם בשנה, במהלך חודש ינואר (ולכתוב שם את סכום מחזור ההכנסות - ללא הוצאות).

בדוח השנתי שיוגש למס הכנסה, יהיה עלייך לציין את ההכנסות מכל המקורות, כולל המעסיקים, לפי טפסי 106 שתקבלי מהם.

(לגבי יתר השאלות: משרדי המייצגים עובדים עם מערכת שע"מ, וחיבור מייצגים לביטוח לאומי, ועושים הכל דרך המערכות האלו - כך שאין לי מושג מה קורה כשאין מייצג).

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י הפתעה;n5053461:
תודה.
הייתי במעמ ובמס הכנסה ביום חמישי- יש לי אישור עוסק פטור.
הלקוח שלי (קופת חולים) מבקש אישור על ניהול ספרים וניכוי מס במקור, בהנחיית הפקידה במס הכנסה מילאתי 2 טפסים והיא אמרה שעד יום ראשון אקבל את האישור. כרגע עדיין לא מופיע באתר מס הכנסה, יש לכם מושג כמה זמן זה אמור לקחת ??

לגבי ביטוח לאומי- מה לבקש ? האם חובה לגשת לשם פיזית או שאפשר באופן מקוון ?

מציינת שאני עובדת כשכירה בעוד שני מקומות- יש משהו נוסף שאני צריכה לעשות ?
שנה שעברה עבדתי כשכירה בשני מקומות ועשיתי תיאום מס מקוון... כעת השינוי שלי הוא : החלפתי מקום עבודה אחד (עדיין עם 2 מקומות עבודה רק שאחד מהם חדש) ובנוסף אני גם עצמאית.

יש משהו חשוב שעלי לדעת ??

תודה לכולם.

לגבי ביטוח לאומי צריך להגיע לשם וגם למלאות טופס
אפשר לעשות חיפוש בגוגל הוא ייתן הרבה מידע
מה שכן אפשר להרשם בביטו"ל כעבודה שעסק קטן ואז לא להיבטח ולא לשלם
עייני כאן https://www.btl.gov.il/Insurance/Nat...s/default.aspx

בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...