פתיחת עוסק פטור

עחאי

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מספר שאלות בקשר לעוסק פטור
1.אם אני שכירה ובנוסף רוצה לפתוח עסק פטור, יש בעיה?
2.מה העלות בערך של עסק פטור? ושל פתיחה כזו?
3.ואפשר לעשות את זה לבד? איך?
תודה רבה!!

מתמחה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
עשיתי עבורך חיפוש קטן...
1. עוסק פטור מתאים בעיקר לעצמאי בתחילת הדרך, לשכיר שרוצה לעסוק בעבודה צדדית כעצמאי, לסטודנטים שנותנים שיעורים פרטיים וכיוצא בזה.
2. לא כל כך הצלחתי להבין את התשובה מבדיקות באתרים השונים...
3. רישום - בטרם תחילת הפעילות יש להירשם כעוסק פטור ברשויות המס. תהליך הרישום כולל את הצעדים הבאים:
- פתיחת תיק עוסק פטור במע"מ וקבלת מספר עוסק פטור שהוא מספר תעודת הזהות.
- פתיחת תיק עצמאי ברשות המסים בישראל, וכאשר יש כוונה להעסיק עובדים - גם פתיחת תיק ניכויים ברשות המסים.
- פתיחת תיק במוסד לביטוח לאומי.
הרישום הוא חד-פעמי וזהה במהותו לרישום של תחילת פעילות כעצמאי או חברה. ההבדל היחיד בתהליך רישומו של עוסק פטור הוא הגדרת הרישום במע"מ כ"עוסק פטור" ולא כעוסק מורשה.
מקווה שהייתי לעזר...

כיף לקרוא

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
עוסק פטור

בתור עוסקת פטור:

מנסיון הכי טוב לקחת רואה חשבון כאלף ש"ח לשנה שיתעסק עם הבירוקרטיה והטפסולוגיה, דברים שאפשר להסתבך ולהפסיד כסף או לא לדווח נכון ולשלם סתם, בגדול את לא משלמת למעמ ולמס הכנסה כלום.רק לרו"ח
יש כמה דברים שקשים לדיווח כמו : הצהרת הון. פתיחת תיק במעמ ובמס הכנסה וכו.. לדעתי שווה את הראש שקט
חוץ מזה בביטוח לאומי אין חובה לפתוח תיק, תשלמו כסף לחינם אלא אם כן אתם מעונינים בדמי לידה וכו. ואת מרויחה מעל 2500 לחודש (פחות מזה אין לך שום זכאויות בביטוח לאומי רק מעל הסכום הזה) ביטוח לאומי לוקח 15 אחוז מהכנסתך אז אל תמהרו לרוץ לפתוח שם.
חוץ מזה התחילו לאסוף חשבוניות מים חשמל וטלפון אפשר לנכות מהם שליש לטובת סעיף ההוצאות, כמוכן כיבודים וציוד שתצטרכו

פבמב

משתמש רשום
1.אין בעיה להיות גם שכירה וגם עוסק פטור
עוסק פטור זה בתנאי שהמחזור העסקי (סה"כ הכנסות לפני הוצאות) פחות מכמאה אלף ש"ח (התקרה מתעדכנת מידי שנה).
ההכנסה שעליה יחושב מס הכנסה זה על המשכורת + העוסק פטור/מורשה.
2. העלות של פתיחת תיק של עוסק פטור בסביבות ה500 ש"ח חד פעמי, ניתן לפתוח גם לבד (קחי בחשבון שזה לוקח זמן ויש להגיע למס הכנסה מע"מ וביטוח לאומי ולמלא את כל הטפסים, ושלפעמים אי פתיחה נכונה או אי התנהלות נכונה יכולה לעלות יותר)
בנוסף יש להגיש פעם בשנה דוח שנתי עלות כ800-1500 ש"ח.
והצהרת הון על פי דרישה של מס הכנסה (לא יותר מפעם ב4 שנים).
3.ע"מ לעשות את זה לבד עליך לגשת למע"מ למלא טופס פתיחת תיק, לאחמ"כ לגשת למס הכנסה למלא טופס פתיחת תיק, ואחר"כ לביטוח לאומי למלא טופס פתיחת תיק ( שימי לב שאת ממלאת את הטופס פתיחת תיק בעיקר בביטוח לאומי שמה שתמלאי ישפיע על החיוב החודשי ועל היותך מבוטחת בביטוח לאומי מה שידרוש תשלום מקדמות או לא מבוטחת מה שיגרום שלא תקבלי על ההכנסה כעצמאית חופשת לידה, וכו'.

בהצלחה
אסתר רוטנברג
יועצת מס
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

g2035

משתמש פעיל
D I G I T A L
נקודה חשובה

מי שהוא גם שכיר וגם עצמאי משלם ביטוח לאומי בשיעור יותר גדול

מומלץ להתייעץ ולקחת שירות יועץ מס.

עחאי

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
קודם כל תודה לכולם!!
אני רוצה להבין, איני חייבת לפתוח בביטוח לאומי?
אם אני לא מצהירה בביטוח לאומי (כי הרי בתלוש אני כבר מפרישה) אז אין לי זכיות ואין לי חובות?

A052

משתמש סופר מקצוען
חובה לדווח בביטוח לאומי!!!
חובה לשלם להם!!!
בכל מקרה הם יקבלו דיווח ממס הכנסה והם ידרשו תשלום!

משלמים על כל רווח של שקל גם ביטוח לאומי.

~רחלי~

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י A052;2374768:
חובה לשלם להם!!!

רק בסוף שנת המס משלמים להם? (לביטוח לאומי)
איך הם יודעים כמה הרווח שלי?

שאלה נוספת,
איזה קבלות אני צריכה להזמין עבוד העבודות שאני עושה?

ולכל החוששים-
פתחתי עוסק פטור במע"מ ומס הכנסה וזה היה ממש קל! (ואפילו בלי לחכות בתורים!!)
רחלי:)

אדים

משתמש רשום
מה זה הצהרת הון?
הפחידו אותי שזה עלול להיות סיפור, זה נכון?
לא מהבחינה הטכנית, אלא שחוקרים אותך על כל פיפס, והלוואות בנקאיות שבחשבון זה בעיה וכו'.....

אשמח מאד לשמוע מהמבינים אם יש בזה ממש. תודה.

Pencil

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י כיף לקרוא;2374595:
בתור עוסקת פטור:

מנסיון הכי טוב לקחת רואה חשבון כאלף ש"ח לשנה שיתעסק עם הבירוקרטיה והטפסולוגיה, דברים שאפשר להסתבך ולהפסיד כסף או לא לדווח נכון ולשלם סתם, בגדול את לא משלמת למעמ ולמס הכנסה כלום.רק לרו"ח
יש כמה דברים שקשים לדיווח כמו : הצהרת הון. פתיחת תיק במעמ ובמס הכנסה וכו.. לדעתי שווה את הראש שקט
חוץ מזה בביטוח לאומי אין חובה לפתוח תיק, תשלמו כסף לחינם אלא אם כן אתם מעונינים בדמי לידה וכו. ואת מרויחה מעל 2500 לחודש (פחות מזה אין לך שום זכאויות בביטוח לאומי רק מעל הסכום הזה) ביטוח לאומי לוקח 15 אחוז מהכנסתך אז אל תמהרו לרוץ לפתוח שם.
חוץ מזה התחילו לאסוף חשבוניות מים חשמל וטלפון אפשר לנכות מהם שליש לטובת סעיף ההוצאות, כמוכן כיבודים וציוד שתצטרכו

אפשר לפתוח עוסק פטור בלי לדווח בכלל לביטוח לאומי? (מדובר על שכיר+עצמאי)
יש מי שאומר שמס הכנסה מדווח להם...

ארט בראש

משתמש פעיל
מומלץ מאד לקחת יועץ מס/ מנהל חשבונות לפתיחת התיק או לברר את כל הפרטים ממש!
פתחתי לבד ואחרי כמה שנים קיבלתי מכתב של חוב של כמה אלפים כי לא עשיתי הצהרת הון.
מנהלת החשבונות שלי עזרה לי לסדר את זה.

יש לי מנהלת חשבונות /יועצת מס מעולה שמבינה מאד בעוסק פטור -אפשר בפרטי.
ואגב, בכל מקרה אם לוקחים מישהו כדאי לוודא שהוא מבין בעוסק פטור עם כל הפרטים הקטנים.

A052

משתמש סופר מקצוען
ביטוח לאומי מקבלים דיווח ממס הכנסה, אבל עדיף לשלם להם כל חודש לפי מה שחושבים שירוויחו בכל חודש/כל השנה. צריך להגיע אליהם או לשלוח דוח שאתם נהיים גם עצמאיים.
הצהרת הון כדאי להתייעץ עם איש מקצוע מה בדיוק לכתוב, בגדול כדאי לכתוב את כל הנכסים בשווי כמה שיותר גדול.

עיצובN

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
כדי לקבל דמי לידה צריך להיות רווח שהוא בערך 2500 ש"ח לחודש בממוצע. האם זה צריך להיות גם בעשרה החדשים שלפני הלידה? דהיינו האם בשומת המס של 2016 גם צריך להיות רוח של כ30000? או שדי שבשלוש חדשים לפני הלידה יהיה רוח כזה דהיינו בשומת 2017?

A052

משתמש סופר מקצוען
צריך הכנסה מדווחת ב10 חודשים מתוך 14 לפני הלידה.

אם הכנסה פחותה מ2500 ש"ח נחשבת להכנסה, אז זה בסדר שב2016 תהיה הכנסה פחותה, ואם לא אז לא.

פבמב

משתמש רשום
נכתב ע"י A052;2374768:
חובה לשלם להם!!!

בביטוח לאומי ישנו עצמאי שאינו עונה להגדרה,אם הכנסתו השנתית פחותה מ-28000 נטו
אינו חייב בדמי ביטוח ואינו מבוטח בביטוח לאומי לגבי דמי לידה וכו.

עיצובN

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
באתר של ביטוח לאומי כתוב שהוא חייב בדמי ביטוח רק שאינו זכאי לדמי לידה רק לדברים אחרים. נחשב כהכנסה שלא מעבודה.

עסק בצמיחה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
מישהו יכול לומר לי אם לביטוח לאומי צריך להגיש דו"ח כל שנה או רק בפתיחת התיק בשנה הראשונה
בתודה מראש לעונים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה