פתחתי סכסוכים קיבלתי ת'כסף בחזרה ובסוף החבילות הגיעו

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
הם הגיעו באיחור כמובן... האם עלי להחזיר את הכסף למוכרים?
הרי בעקרון בגלל האיחור זו הבעיה של המוכרים לא? אבל לא יודעת קיבלתי מוצרים בלי לשלם....

- Dassi -

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
הבעיה היא לא במוכרים, אלא בדואר ישראל.
לא יודעת מה ההלכה אומרת, אבל חושבת שכדאי לך לשלם.
מעבר לזה שלמוכר מגיע כסף על המוצר ששלח, יש לך הזדמנות לעשות קידוש השם (לא במליצה, זה קרה לי פעם מול אתר אמריקאי וקיבלתי מייל מרגש מאד בחזרה)

מגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
בגלל שבדר"כ זו בעיה של דואר ישראל, אני אישית לא פותחת סכסוך אלא מבקשת להאריך את זמן ההגנה, ותמיד המוצרים הגיעו.
לגבי מה לעשות - הייתי שואלת את המוכר ובמקביל מבררת אצל רב, המוכר רואה שהמוצר הגיע אליך ונלקח, לכן חשוב להראות לו שלא ניסית לגנוב, וזה רק עושה קידוש ה'.

חיים הקטן

משתמש פעיל
אקפוץ על האשכול, לברר עניין אישי
הזמנתי מוצר, ובטעות רשמתי מספר בנין לא נכון.
למחרת תיקנתי ב'שיחה עם המוכר' את הכתובת, אבל אלי הגיעו רק שתיים מתוך 4 בנס... [אחד מצאתי בבניין שעליו דיוחתי, ואחד הגיע לדואר והסכימו לתת לי בלי דף עם מספר קריאה.
מה עושים?

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
כבר הרחיבו את ההגנה ויש גבול כמה אפשר :)
אבל תכלס נכון ככה גם מרגיש לי, אז אכתוב למוכרים שהמוצר הגיע, ואיך להחזיר להם את הכסף....

ov

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני שאלתי פעם רב באותו נושא בדיוק
הרב ענה שבגלל שזה גוים, לא צריך להחזיר להם את הכסף.

כל אחד שישאל את רבו שעליו הוא סומך....

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אשמח אם מישהו יכול להסביר לי את מילון המושגים כאן

אבן טובה

משתמש פעיל
רעיון שראיתי כאן - להזמין את המוצר שוב ולכתוב למוכר שלא ישלח.
אח"כ אשרתי קבלה ואז הוא מקבל תשלום. עושה קידוש השם.
המוכר מאד הודה לי.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
http://din.org.il/2017/05/17/לא-תחנם-ברכישה-באינטרנט/

שאלה:

שלום רב למעכ”ת,
רכשתי מוצר באינטרנט מחו”ל.
המוצר הגיע באיחור גדול מאוד, אך כנראה שלא באשמת המוכר,
אלא התעכב במכס או דבר דומה.
בינתיים המוכר זיכה אותי על כספי, אך ביקש לפנים משורת הדין
שאם המוצר יגיע אלי, אשלם עליו בכל זאת.

האם יש בדבר איסור לא תחנם?
האם יש חשבון של ספק קידוש השם שיתכן באם אשלם לו?

תודה רבה ויישר כח!

תשובה:
שלום רב,

לא תחנם ודאי שאין כאן. זה מגיע לו כדין! שמעתי אנשים שואלים האם יש בזה בעיה של גזל עכו”ם או לא, אבל לומר שאולי אסור לך להחזיר משום איסור לא תחנם, זה מעולם לא שמעתי… אפילו אם זה היה טעות עכו”ם בעקרון החוב קיים ראה נתיבות סוף סי’ קצד ועוד, אז מדוע שיהיה נושא זה שייך לעניין לא תחנם.

לגבי שאלתך בדר קידוש ה’ ודאי שיהיה קידוש ה’, ואולי הייתי מוסיף שקיים סיכוי לחילול ה’ אם הוא ישמע שקיבלת את זה, ולעניות דעתי, יש לו אפשרות לדעת אם הוא רוצה. רק השאלה אם הוא ישקיע מאמץ לברר.

מנוחהלה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
שימו לב
אם משלמים פעם שניה
תכתבו למוכר בפירוש שבגלל שאתם יהודים אורתודוקסים
אתם מחזירים לו את הכסף.

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
תודה לכולם! באמת ביצעתי הזמנות חוזרות וכתבתי שזה התשלום עבור ההזמנות הקודמות.

ov

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
אני בפעם הראשונה גם עשיתי ככה, ביצעתי הזמנה פעם נוספת וביקשתי מהמוכר שלא ישלח את המוצר, אבל הגוי הטיפש, כן שלח, אז מה הועלתי???
בסוף יש לי את המוצר פעמיים...

mini mouse

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
אני בפעם הראשונה גם עשיתי ככה, ביצעתי הזמנה פעם נוספת וביקשתי מהמוכר שלא ישלח את המוצר, אבל הגוי הטיפש, כן שלח, אז מה הועלתי???
בסוף יש לי את המוצר פעמיים...

אכן, אז אצלי עכשיו התכתבתי עם המוכרים אחד מהם ביקש שאבצע הזמנה חוזרת ואכתוב לו שלא לשלוח. בתקווה שאכן ידע לקרוא :rolleyes: והשני נתן לי קישור ל"מוצר" אחר שבעצם הוא נקרא "תשלום נוסף" שם רק ממלאים תסכום הנדרש ומשלמים לו.

מקווה שהכל יהיה בסדר :cool:....

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
זה לא נכון לקנות את המוצר פעם נוספת, אלא פשוט ליצור קשר במייל עם המוכר, ולכתוב לו שקיבלתם את המוצר, ואתם מעוניינים להעביר לו תשלום דרך פייפל, ואז תשלמו לפי כתובת המייל שלו.

פרסומון

משתמש סופר מקצוען
תחשבי על הצד של המוכר.
הוא קנה מוצרים במיטב כספו. שלח אותם. שילם על משלוח.
התלוננת שהמוצרים לא הגיעו. קיבלת את הכסף חזרה.
מצוין.
המוכר אמור בעיקרון לקבל חזרה את המוצרים (בסופו של תהליך) והוא מפסיד רק את דמי המשלוח.
בסוף המשלוח הגיע ליעדו והמוכר נשאר קרח מכאן ומכאן.

הלכתית אולי זה נקרא טעות עכו"ם. בפרט במשלוח בלי מספר מעקב (עם מספר מעקב הוא יודע שלקחת את החבילה).

אנושית- זה ודאי אנושי לשלם על מה שקנית. (אני הייתי מרגיש 'גנב' באיזשהו מקום, לקחת את המוצרים מהדואר ולא לשלם חזרה).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה