דרוש מידע פשוט להיות אמא

• פותח הנושא צף
  • פורסם בתאריך

חדזי

משתמש מקצוען
משהו יכול לעשות לי סדר? אני ממש לא מבינה איך מקבלים החזרים והטבות .? איך קונים עגלה בלי גזל? בקיצור תעזרו לי בבקשה תודה מראש

צפונית חדשה

משתמש רשום
משהו יכול לעשות לי סדר? אני ממש לא מבינה איך מקבלים החזרים והטבות .? איך קונים עגלה בלי גזל? בקיצור תעזרו לי בבקשה תודה מראש
בגדול את מקבלת כ1000₪ בתוים לקניה בחנות תינוקות.
זה עדיין לא מכסה עגלה מלאה...
וכמובן שאת מוותרת על החזרים של ה2000 מהקופה...
אם את צריכה יותר הסבר פשוט תתקשרי לאחד מהמספרים שפרסמו כאן

racheli.

משתמש פעיל
בדקתי את החברות השונות- "פשוט להיות אמא","צעד ראשון לאמהות" ו"בייביור"
ו"בייביור" היה נראה לי הכי משתלם.
"אמא פלוס" לא בדקתי כי אין לי את המספר.

ירוק בהיר

משתמש פעיל
איך קונים עגלה בלי גזל? בקיצור תעזרו לי בבקשה תודה מראש

אני שאלתי רב והבנתי שיש עם זה הרבה בעיות, גם לגבי הקבלות המנופחות
וכן הרבה דברים לא עפ"י הכללים של סל ההיריון.
לכן עשיתי בירור מעמיק עם כמה קופות
אמרו לי שדולה חיבת להיות בלידה ממש , אחות רפואית אפילו בקורונה חיבת להיות בבית
חלק ייעוצים באמת אפשר טלפוני וחלק חיב להיות אישי
ביררתי במשרד הבריאות אמרו לי שהתקציב יורד מהקופות ולא מהמדינה
מציעה לבדוק טוב גם מגזל
וגם לא לגרום להפסד לכולם שיבטלו את זה כמו שהיה בהסדר של ה8000 ש"ח שכולם קנו עגלות

פפרר

משתמש מקצוען
יש מישהיא שהתנסתה הפשוט להיות אמא?
כי ביקשה שאעשה לה העברה בנקאית של 2000שח מלפני שבועיים ועד אז ענתה מיד .
רגע אחרי העברה לא עונה לי ומנתקת לי את השיחה אחרי צלצול?
יש מישהיא שכן קיבלה ממנה משהוא בתמורה?
חזרו אליך ?

ירוק בהיר

משתמש פעיל
רוצה לציין משהו שקשור לכאן אבל לא רק. לכל דבר יש תקציב. גם אם הוא ענק- זה צריך להספיק להמון דברים וזה לא בלתי מוגבל. בקופת חולים- יש סדר עדיפויות. אם לקחתי 2000 אז יש שם 2000 פחות. אח"כ יכול מישהו לבקש משהו מוצדק והוא לא יקבל.
זוכרת שסבא שלי ז"ל היה צריך תרופה מאוד יקרה ומצילת חיים ממש. זה עבר את האישור של הקופה נטו כי היה באותו זמן מספיק כסף בקופה.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
רוצה לציין משהו שקשור לכאן אבל לא רק. לכל דבר יש תקציב. גם אם הוא ענק- זה צריך להספיק להמון דברים וזה לא בלתי מוגבל. בקופת חולים- יש סדר עדיפויות. אם לקחתי 2000 אז יש שם 2000 פחות. אח"כ יכול מישהו לבקש משהו מוצדק והוא לא יקבל.
זוכרת שסבא שלי ז"ל היה צריך תרופה מאוד יקרה ומצילת חיים ממש. זה עבר את האישור של הקופה נטו כי היה באותו זמן מספיק כסף בקופה.
בכסף שמגיע לנו ביושר - בלי פלפולים, בודאי שזה לא צריך להיות החישוב שלנו.
בכסף שצריכים היתרים - לא בטוח שאם אכן מותר אז יש הבדל משמעותי.

ירוק בהיר

משתמש פעיל
בכסף שמגיע לנו ביושר - בלי פלפולים, בודאי שזה לא צריך להיות החישוב שלנו.
בכסף שצריכים היתרים - לא בטוח שאם אכן מותר אז יש הבדל משמעותי.
תהיי בטוחה שזה יוצר הבדל משמעותי. הרי זה לא רק אני ואת, אלא המון נשים. אבל ברור שכשמגיע- מגיע. וכל אחת תעשה את השיקולים שלה/תשאל את הרב שלה.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
תהיי בטוחה שזה יוצר הבדל משמעותי. הרי זה לא רק אני ואת, אלא המון נשים. אבל ברור שכשמגיע- מגיע. וכל אחת תעשה את השיקולים שלה/תשאל את הרב שלה.
אם מכבי לא היתה מממנת כדורגל, ואם כללית לא היתה מחזיקה על חשבונה מאות אנשי פרסום ויח"צ - במישרין ובעקיפין, היה אולי מקום ללבטים.
אבל זה לא המצב.
נראה לי שהמאמין בהשגחה פרטית לא תולה את זה בזה.
אבל הוא גם לא מנסה לקחת שקל אחד בצורה שאינה 100% ישרה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה