פשוט לא פתחתי את המייל ואיבדתי דירה בירושלים בסמוך להורי..

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
כך במשפט הזה פתח חברי את סיפורו העצוב.

הכל התחיל לפני תקופה, הייתי אברך צעיר ולא היה תחת ידי מחשב או מייל סמוך פעיל, משפחתי וידידי בשרו לי בקול תרועה, כי נפתח פרוייקט מחיר למשתכן וכדאי שארשם, ולצורך זה עלי לפתוח תיבת מייל, ביקשתי מגיסי שיפתח מייל בשבילי, ומעת לעת כשהיה לי גישה בדקתי את המייל, בעת זו היה פרוייקט מחיר למשתכן בירושלים בסמוך להורי, ונרשמתי אליו מתוך גישה שהסיכויים לזכות בדירה נמוכים עד למאוד, פשוט נרשמתי ושכחתי, עבר חודש וחודשיים ויום אחד פתחתי את המייל, והנה הודעה ממשרד השיכון, שזכיתי בדירה בפרוייקט, התחלתי לזרוח מאושר, ולקרקר, אחרי ההלם הראשוני המשכתי לקרוא את ההודעה לדעת את צעדי הבאים לקבלת הדירה, נאמר שעלי לבוא לבחור את הדירה תוך שבועיים עד תאריך פלוני אלמוני, וכאן חשכו עיני, התאריך עבר, לפני שבועיים היה התאריך האחרון שעד אז אם לא באתי לבחור דירה הדירה עוברת להבא בתור.
מיד רצתי לברר האם עוד אפשר וכו', אבל לא כבר אחרתי את הרכבת, הדירה עברה להבא בתור שכבר השלים את כל ההליכים.
אני לא רוצה לתאר לך את השבר והניסיון הקשה שעבר עלי.

אבל כן יכול להבהיר את המסר, נרשמים בדקו את המייל שלכם.

כדאי להעביר לכל מי שאין לו דירה בסביבתכם להזהיר אותו שיעקוב אחרי המייל, וההגרלות.

בהצלחה

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אברך עשיר, מה יש לדבר.
יש לו כסף לקנות דירה במחיר למשתכן, בירושלים.

מעשרות אפשר?

לידיעתכם, אברך מקבל משכנתאבמחיר למשתכן על כל הסכום של הדירה, הוא יכול להוסיף שם גם יחי' דיור קטנה, אולי גם למכור אותו בשיווי של היום בכמעט עוד מליון ש"ח, בקיצער זה היה משתלם לו מכל הכיוונים.

לבן

משתמש סופר מקצוען
לידיעתכם, אברך מקבל משכנתאבמחיר למשתכן על כל הסכום של הדירה, הוא יכול להוסיף שם גם יחי' דיור קטנה, אולי גם למכור אותו בשיווי של היום בכמעט עוד מליון ש"ח, בקיצער זה היה משתלם לו מכל הכיוונים.

לא לחינם אני צינית.
אנשים מתייחסים למשכנתא כאילו זה גמ"ח שכונתי. אתם יודעים איזה תלוש משכורת צריך להיות לאברך הזה בשביל שיקבל אישור מהבנק למשכנתא מטורפת כזו? יודעים כמה עולה להוסיף "יחידת דיור קטנה"??? יודעים שאת הדירה הזו הוא יקבל בעוד חמש שנים? (והשווי שלה לא יעלה בחמשת השנים הללו במליון ש"ח, חבל להגזים. השוק בקפאון משמעותי בחצי שנה האחרונה, בלי להתייחס לזה שהוא לא יודע באיזו דירה הוא זכה, מי הקבלן ומה המפרט).
מעבר לזה, שההפסד הנ"ל הוא משמיים, הרבה מאד מהקונים במחיר למשתכן באיזורי ביקוש קונים בלי שום כיסוי.

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא לחינם אני צינית.
אנשים מתייחסים למשכנתא כאילו זה גמ"ח שכונתי. אתם יודעים איזה תלוש משכורת צריך להיות לאברך הזה בשביל שיקבל אישור מהבנק למשכנתא מטורפת כזו? יודעים כמה עולה להוסיף "יחידת דיור קטנה"??? יודעים שאת הדירה הזו הוא יקבל בעוד חמש שנים? (והשווי שלה לא יעלה בחמשת השנים הללו במליון ש"ח, חבל להגזים. השוק בקפאון משמעותי בחצי שנה האחרונה, בלי להתייחס לזה שהוא לא יודע באיזו דירה הוא זכה, מי הקבלן ומה המפרט).
מעבר לזה, שההפסד הנ"ל הוא משמיים, הרבה מאד מהקונים במחיר למשתכן באיזורי ביקוש קונים בלי שום כיסוי.

אני ממש לא מסכימה איתך,
הקפאון בשוק קיים,
אבל כמו שתגידי שאת מהמרת שמחירי הדירות בבני ברק ירדו
כך את יכולה להמר על ירושלים,
סיכוי קלוש,

בכל מצב,
ברגע שקונים דירה יחידה את סה"כ מצמידה את הכסף שלך לערך הריאלי שאת צריכה אותו,
דירת מגורים,

לבן

משתמש סופר מקצוען
אני ממש לא מסכימה איתך,
הקפאון בשוק קיים,
אבל כמו שתגידי שאת מהמרת שמחירי הדירות בבני ברק ירדו
כך את יכולה להמר על ירושלים,
סיכוי קלוש,

בכל מצב,
ברגע שקונים דירה יחידה את סה"כ מצמידה את הכסף שלך לערך הריאלי שאת צריכה אותו,
דירת מגורים,

את הראשונה שצריכה להסכים איתי ששום אברך לא מסוגל לקחת משכנתא מטורפת כזו (בטח לא עם יחידת דיור קטנה שהוא צריך לבנות אותה קודם, ובטח לא בהתבססות על זה שערך הדירה יעלה במליון ש"ח תוך חמש שנים, ובטח שבטח לא בחיר למשתכן כשהוא לא יודע אפילו איזה מספר הוא בהגרלה ואם לא מדובר בדירה עם מפרט בעייתי).

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
זה מתנהל כמו בסטה בשוק מחנה יהודה, לא יכלו להרים אליו טלפון?

אם אני זוכרת נכון,
אז הם שלחו לכל כמה עשרות זוכים מיילים עם תאריך הכנס הסברה,
והיה צריך לאשר טלפונית הגעה,
וחוץ מזה התקשרו, (לא חושבת שאני יצרתי קשר ראשוני)

אקורד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
את הראשונה שצריכה להסכים איתי ששום אברך לא מסוגל לקחת משכנתא מטורפת כזו (בטח לא עם יחידת דיור קטנה שהוא צריך לבנות אותה קודם, ובטח לא בהתבססות על זה שערך הדירה יעלה במליון ש"ח תוך חמש שנים, ובטח שבטח לא בחיר למשתכן כשהוא לא יודע אפילו איזה מספר הוא בהגרלה ואם לא מדובר בדירה עם מפרט בעייתי).

להזכירך אני זכיתי במקום 920 בהגרלה,

נניח אלו שזכו ראשונים ונשארו להם דירת 3.5 חדרים ב1.4 מליון מקסימום,
הון עצמי נדרש הוא 140 אלף ש"ח - 10 אחוז,
חוץ מזה משכנתא נוספת בסך 1.25 מליון -אם פורשים ל30 שנה החזר חודשי הוא על סך
4-5 אלף, רק השכירות מכניסה את זה,
אחרי 5 שנים -או שבע שנים מקיום ההגרלה מוכרים את הדירה במינימום 1.8 ויוצאים עם הון עצמי פי כמה ממה שהוצאת,

מה שכן בשביל להוציא את המשכנתא הזאת צריך להוציא תלושים ע"ס 13 אף חודשי,

פרטים באישי,

פרטתי רק כדי להסביר לך שזה קשה,
אבל הגיוני,

לבן

משתמש סופר מקצוען
להזכירך אני זכיתי במקום 920 בהגרלה,

נניח אלו שזכו ראשונים ונשארו להם דירת 3.5 חדרים ב1.4 מליון מקסימום,
הון עצמי נדרש הוא 140 אלף ש"ח - 10 אחוז,
חוץ מזה משכנתא נוספת בסך 1.25 מליון -אם פורשים ל30 שנה החזר חודשי הוא על סך
4-5 אלף, רק השכירות מכניסה את זה,
אחרי 5 שנים -או שבע שנים מקיום ההגרלה מוכרים את הדירה במינימום 1.8 ויוצאים עם הון עצמי פי כמה ממה שהוצאת,

מה שכן בשביל להוציא את המשכנתא הזאת צריך להוציא תלושים ע"ס 13 אף חודשי,

פרטים באישי,

פרטתי רק כדי להסביר לך שזה קשה,
אבל הגיוני,

לזה אני מתייחסת- אנשים בונים תילי תילים של דמיונות על כמה עובדות.
1. שזכו במקומות הראשונים. ואם לא? באמת יש להם יכולת להוסיף למחיר 300 400 אלף ש"ח?
2. לגבי זה שישכירו את הדירה ב5 או 6 או 7 אלף... וימצאו שוכרים... ולא יהיו תקלות בתשלום... ולא יצטרכו להשקיע... וימצאו לעצמם דירה בשכירות נמוכה יותר....
3. את יודעת מה פרוש- לאברך- ל"הוציא" תלושים של 13 אלף ש"ח? (וכמה זכויות בסיסיות שיש לו הוא יפסיד בשביל זה???.... הרי הוא לא באמת מרוויח 13 K...ׂ

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
לבן, אני מתפלאת עליך
לזכות בדירת 3.5 חדרים במחיר 1.4 מליון ש"ח בירושלים
לא היית רוצה?
את יודעת מה המחיר הריאלי של הרכוש הזה יום אחרי שהנכס מוכן?

ודאי שהוא הפסיד סכום ענק
וזו עגמת נפש עצומה בגלל דבר כ"כ טפשי.

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
לזה אני מתייחסת- אנשים בונים תילי תילים של דמיונות על כמה עובדות.
1. שזכו במקומות הראשונים. ואם לא? באמת יש להם יכולת להוסיף למחיר 300 400 אלף ש"ח?
2. לגבי זה שישכירו את הדירה ב5 או 6 או 7 אלף... וימצאו שוכרים... ולא יהיו תקלות בתשלום... ולא יצטרכו להשקיע... וימצאו לעצמם דירה בשכירות נמוכה יותר....
3. את יודעת מה פרוש- לאברך- ל"הוציא" תלושים של 13 אלף ש"ח? (וכמה זכויות בסיסיות שיש לו הוא יפסיד בשביל זה???.... הרי הוא לא באמת מרוויח 13 K...ׂ

1. מעשים שבכל יום, [ואף שאינם ראשונים רוב הדירות הם דירות שפויות ונכבדות].
2. קיים בכל השקעה ק"ו מהקריות ששם כולם משכירים בניגוד בירושלים שאני לא מכיר דירות פנויות בפרט חדשות.
3. אפשרי במעט כסף הכל, פרטים לא לטלפון.

טברייני

משתמש מקצוען
כך במשפט הזה פתח חברי את סיפורו העצוב.

הכל התחיל לפני תקופה, הייתי אברך צעיר ולא היה תחת ידי מחשב או מייל סמוך פעיל, משפחתי וידידי בשרו לי בקול תרועה, כי נפתח פרוייקט מחיר למשתכן וכדאי שארשם, ולצורך זה עלי לפתוח תיבת מייל, ביקשתי מגיסי שיפתח מייל בשבילי, ומעת לעת כשהיה לי גישה בדקתי את המייל, בעת זו היה פרוייקט מחיר למשתכן בירושלים בסמוך להורי, ונרשמתי אליו מתוך גישה שהסיכויים לזכות בדירה נמוכים עד למאוד, פשוט נרשמתי ושכחתי, עבר חודש וחודשיים ויום אחד פתחתי את המייל, והנה הודעה ממשרד השיכון, שזכיתי בדירה בפרוייקט, התחלתי לזרוח מאושר, ולקרקר, אחרי ההלם הראשוני המשכתי לקרוא את ההודעה לדעת את צעדי הבאים לקבלת הדירה, נאמר שעלי לבוא לבחור את הדירה תוך שבועיים עד תאריך פלוני אלמוני, וכאן חשכו עיני, התאריך עבר, לפני שבועיים היה התאריך האחרון שעד אז אם לא באתי לבחור דירה הדירה עוברת להבא בתור.
מיד רצתי לברר האם עוד אפשר וכו', אבל לא כבר אחרתי את הרכבת, הדירה עברה להבא בתור שכבר השלים את כל ההליכים.
אני לא רוצה לתאר לך את השבר והניסיון הקשה שעבר עלי.

אבל כן יכול להבהיר את המסר, נרשמים בדקו את המייל שלכם.

כדאי להעביר לכל מי שאין לו דירה בסביבתכם להזהיר אותו שיעקוב אחרי המייל, וההגרלות.

בהצלחה
האם רק לי קצת צורם הכותרת?
איפה האמונה?
זה הגורם אבל לא הסיבה!

עילום

משתמש מקצוען
D I G I T A L
יש גם סיפורים הפוכים
שלמי שיש אינטרנט / מיל הפסיד
ולמי שלא היה הרוויח מרויח
תפילה אמונה וביטחון זה מה שצריך ללות אותנו
בהצלחה
בשורות טובות

לקח טוב

משתמש מקצוען
האם רק לי קצת צורם הכותרת?
איפה האמונה?

האמת? ברגע הראשון גם לי נורא צרם, בעיני רוחי דמיינתי איך היהודי מגיע לשתף אותי בכאבו ואני מסביר לו, בצירוף סיפורים על גדולי ישראל, למה הכל לטובה, ולמה בכלל זה הדבר הכי טוב שיכול היה לקרות לו...
אבל...

אבל אז נזכרתי בסיפור הידוע אותו רב שמסר לצאן מרעיתו שיעור מוסר בהלכות חייב אדם לברך על הרעה כשם שמברך על הטובה, ועד כמה אדם צריך ממש לשמוח גם כאשר קורה דבר רע,
והנה, תוך כדי השיעור התלמידים שאלוהו תלמידיו, רבינו עד היכן, אם כל רכושך ירד לטמיון, האם גם אז תגיד שחובה לברך ולשמוח, הרב לא חשב פעמיים וענה, ברור שכן, אין ספק בכלל..

ענה ואמר ראש התלמידים, רבינו, אכן כל רכושך עלה באש!

והרב התעלף על אתר...

כמו"כ ידוע ומופרסם משלו של גדול המגידים ר"ש שבדרון זצ"ל... על האמא שניחמה אותו על פגיעת ילדו, עד שגילתה שבעצם מדובר בבנה שלה ופרצה בזעקות שבר...

ללמדך שכאשר מדובר על ממונו או כאבו של השני, אמונים אנו על דברי הגרי"ס שאמר, גשמיותו של השני היא הרוחניות שלי...

מה גם שלמיטב הבנתי מטרת פותח האשכול לא היתה לשם שיתוף גרידא, אלא להזהיר וליידע את המשתתפים במכרז לא לזנוח את תיבת הדוא"ל לאחר הגשת בקשה למכרז במחיר למשתכן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה