פרשנות על הדיסק החדש של ליפא

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
דיסק נחמד.
בתור אדם שלא מדבר אידיש ביום יום רוב הדיסק בכלל לא דיבר אליי....
והשאר היה בסדר גמור אפילו יפה.
ארם זה היה זמר אחר יכול להיות שהייתה לי יותר הנאה ממנו אבל משום יש איזושהי הרגשה שמשהו כאן לא מאד אמין.
הבן אדם עשה ריסטרט מטורף מקצה לקצה שקצת קשה להאמין שזה באמת קורה..
כמו ילד קטן שטיפס על מסלול גבוה ונפל ונפצע אם נבקש ממנו לעלות שוב גם אם נבטיח לו שנחזיק אותו חזק כשיפסע עליו עדיין הוא יחשוש מאד .....
ההוכחה הכי גדולה שליפא יכול לתת תיהיה דווקא בדיסק הבא שלו אם גם אז הוא יצליח לשמור על כל זה או ששוב יהיה זליגות החוצה...(אפילו קטנות יחשבו המון..)

מה שכן הדבר הכי חיובי שיש בכל הסיפור הזה זו התקווה שקמה לה מול העיניים שהנה יש סיכוי שמשהו מתנרמל במוזיקה של דורינו..
והלוואי וכל האומנים יעשו קצת חושבים עם עצמם ויחזרו לשירים הכ''כ טובים שהיו אי אז..

לייב - מיתוג פרסום ויח"צ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
מהאזנה לדיסק, וקריאת החוברת המצורפת, נדמה שהנשמה של ליפא צווחת, ומבקשת לשמר את השורשים שלו, זו המשפחתית וזו הקהילתית. (שני תמונות של האדמו"ר מסקווירא...)

שוב, בקריאת החוברת המצורפת לדיסק, רואים באופן ברור שליפא צולל (מזנק...) לימי נעוריו, עם כל התמימות האמונה וכו'.

יש סבירות גבוהה, שלאט לאט, הוא יתחיל להתקדם לסגנון הקלאסי בציבור החרדי...

חיה קפ.

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
כל מילה אמת
אבל אוהדים אמיתיים לא מוותרים כל כך מהר... אולי בכל זאת לא מדובר על מהפך אלא על שינוי זמני?
בכדי לפנות לציבור שמרני יותר?
אדם רוצה לחזור בתשובה למה לנסות להגיד שהוא עושה את זה מן השפה ולחוץ כדי לפנות לציבור שמרני יותר?
ואגב שמעתי (לא ממקור אמין) שהוא רוצה למכור את בית הכנסת שלו אולי זה גם כחלק מההתחזקות?

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אדם רוצה לחזור בתשובה למה לנסות להגיד שהוא עושה את זה מן השפה ולחוץ כדי לפנות לציבור שמרני יותר?
ואגב שמעתי (לא ממקור אמין) שהוא רוצה למכור את בית הכנסת שלו אולי זה גם כחלק מההתחזקות?
כי למרבה הצער בעולמנו רוב האנשים לא חוזרים בתשובה במהפך חד של 180 מעלות או יותר...
וחוצמזה שהשינוי החד מפסיד לנו את כל הדברים היפים והכשרים שהוא יודע- ויכול לייצר

לייב - מיתוג פרסום ויח"צ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
כי למרבה הצער בעולמנו רוב האנשים לא חוזרים בתשובה במהפך חד של 180 מעלות או יותר...
מפני כבודו, לא מרחיבים אודות מה שעבר עליו בשנים האחרונות, זה לא רק 'חזרה בתשובה'... זה משהו נפשי הרבה יותר עמוק.
הדיסק הזה, ממש לא נשמע כ'הצגה' או משהו דומה לזה, אלא החלק היהודי האמיתי של ליפא נמצא שם!.

אנטיפטרוסה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
מפני כבודו, לא מרחיבים אודות מה שעבר עליו בשנים האחרונות, זה לא רק 'חזרה בתשובה'... זה משהו נפשי הרבה יותר עמוק.
הדיסק הזה, ממש לא נשמע כ'הצגה' או משהו דומה לזה, אלא החלק היהודי האמיתי של ליפא נמצא שם!.
אדרבה, אם זה באמת ככה, נקבל את ההפסד (הגדול, יש לציין) בדממה ובהכנעה

אולפני צבע קול

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
מה שאני שמעתי בדיסק של ליפא שהוא פשוט עוזב את מה שהוא עזה עד עכשיו(רק תשטויות כמובן) וחוזר להיות א היימישער חסיד.
זה מתבטא כמעט בכל שיר לדוגמא:ירידה לצורך עליה וכד'

שב נא הסופר

משתמש מקצוען
דיברו כאן על המציאות העכשוית ועל אכזבת ההמונים האוהדים.
עכשיו.. לגבי חזרתו אל השמרנות, מקווה שאכן זה יחזיק מעמד. וכמו שאמרו כאן למעלה, המבחן האמיתי שלו יתאמת בדיסק הבא או בזה שאחריו.
למעשה, רוב האומנים רוצים באמת לחזור ולהתחזק יותר [ואני יודע זאת מקרוב], רק שאהדת הקהל - שאותה הם מאד מאד חוששים להפסיד [מי שהתנסה בזה יודע במה מדובר..], קושרת אותם ולא מניחה להם. ואני שמעתי זאת גם באופן אישי מאחד הגדולים שלהם.
לצערינו, סקאלת המוזיקה בימינו, מדרדרת יותר ויותר את הזמרים עד כמעט בבחינת וכל באיה לא ישובון. יש אמנם כאלה שמצליחים איכשהו לשרוד על המקום. אבל בצעד הפוך, כמעט שאין. יותר נכון - אין.

אולפני צבע קול

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עכשיו.. לגבי חזרתו אל השמרנות, מקווה שאכן זה יחזיק מעמד. וכמו שאמרו כאן למעלה, המבחן האמיתי שלו יתאמת בדיסק הבא או בזה שאחריו.
למעשה, רוב האומנים רוצים באמת לחזור ולהתחזק יותר [ואני יודע זאת מקרוב], רק שאהדת הקהל - שאותה הם מאד מאד חוששים להפסיד [מי שהתנסה בזה יודע במה מדובר..], קושרת אותם ולא מניחה להם. ואני שמעתי זאת גם באופן אישי מאחד הגדולים שלהם.
לצערינו, סקאלת המוזיקה בימינו, מדרדרת יותר ויותר את הזמרים עד כמעט בבחינת וכל באיה לא ישובון. יש אמנם כאלה שמצליחים איכשהו לשרוד על המקום. אבל בצעד הפוך, כמעט שאין. יותר נכון - אין.
אם הם באמת באמת רוצים לחזור אז שום דבר לא יעצור אותם!

עילום שם1

משתמש רשום
כל מילה פנינה, מדהים אותי כל מילה שלך!

נערך לאחרונה ב:

עילום שם1

משתמש רשום
בעיקר בעשור האחרון, ליפא כבר התמתג עם הצבעוניות שלו - בשיער, בביגוד וכמובן בשירים. וכל זה בגדול.
ככה הכיר אותו הדור הצעיר יושב ציון. ככה נוספו מעריציו. ככה תדלקו אותו אוהדיו.
הבעיה.. שלאחרונה הוא ריסטרט את עצמו [לאחר מות אביו] אל עבר שמרנות חסידית.
והוצאת דיסקיתו החדש המשומרן [יחסית], היוה כעין בגידה סימבולית בציבור אוהדיו ומעריציו המאוכזב קשות.
שום גימיק ציורי כזה או אחר לא יחזיר לו את אהדת ההמונים [המטורלל לדעתי יותר מן הנורמל..].
לדעתי הוא צריך להחזיר את המנדט..
כנ"ל

קריינדל

משתמש צעיר
לדעתי הדיסק הזה מטורף הרבה יותר יפה מתהיו חיוביים וכדומה
יש פה את האידישע טעם יותר מדיסק רגיל אולי פחות להיטים
אבל מוזיקה אמיתית ויפה בלי כל הדיגי למיניהם
ליפא אוהבים אותך אתה גיוועלדיג

עילום שם1

משתמש רשום
בהקשר הזה אני רוצה להוסיף ששמעתי ראיון שלו עם מנחם טוקר וכפי הבנתי והרגשתי הוא רוצה לחזור לגמרי וכמו כל מי שרוצה לחזור שקשה לו מכך שמצד הרגש הוא מתחרט אך לפעמים כשמתחיל להרגיש את המחיר והתחושה של ההתעוררות יורדת הוא צריך הרבה חיזוק כדי להישאר בכך וזהו נסיון גדול שעל ידי כך יכול לפול חזרה

Move

משתמש פעיל
בקליפ הנ"ל הוא מספר שאחד נכנס ל"קוויטל" לסקווירער רבי
וביקש מהגבאי לכתוב שהוא רוצה הרבה סוכריות וקפה
הגבאי מאוד צחק,
והרבי הגיב לגבאי "נראה לך של-ה' משנה בקשה למיליון דולר או בקשה לסוכריה?

ועל זה הוא שר את השיר ציקערל
שכל אחד יבקש את הסוכריה שלו.

(מה שלא הבנתי בשיר למה הוא שר גם טאטע וגם מאמע?)

אולפני צבע קול

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אם כבר מדברים על התוכנית של יואלי דיקמן. למישהו יש לשלוח שידור חוזר???
טשמח מאד, תודה!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה