פרסום לארגון צדקה

ישראל1001

משתמש צעיר
צפה בקובץ המצורף 487
ראו זאת כתגובה על הדיון שפתחה שילת, (פתחתי אשכול חדש כדי לשמוע על עבודה ספיציפית זו)

כשאני התחלתי לעבוד איתם ישבתי איתם והגענו להסכמה ברורה שפרסומים נוסח ועד הרבנים וכו' על בתים שרופים וילדים בוכים בדמעות ענק זה לא מה שאנחנו רוצים. אלא רעיונות פירסומיים.

זה לא התחיל כקמפיין מסודר מחוסר תקציב שם, אבל הייתי מוכן לתת יותר מהתמורה שאקבל.

וזה הצליח, במגבית לקראת פסח (אעלה את הפרסום אח"כ) הם קצרו מיידית את הפירות. זה התחיל לחדור. חוץ מעצם הענין שקופה של צדקה יוצאת עם פרסומים רעיוניים, שזה שבירת מוסכמות (רעה לדעתי) בציבור שלנו. שכשלעצמו זה עזר כי כולם דיברו על זה.

מה שעומד מאחורי המודעה הזאת, זה כך, הקופה מחלקת לכל חג עשרות אלפי סלי מזון לכל נזקקי השכונות, (שזה כמעט רוב העיר, רובם אברכי כוללים) וחוץ מזה היא כמו כל קופה בערים אחרים (וועד הרבנים קופת העיר וכו') דהיינו עוזרים למקרים מיוחדים של חולים ויתומים וכו' הקמת קרנות וכו', הענין הוא שגבאי הקופה יוצאים די הרבה למגביות לחו"ל וזה עשה רושם שהקופה עושה מיליונים (בערך הבעיה של הארגון של שילת) וזה גם הוכח, אנשים שאלו איך אתם מחלקים סלי מזון בשווי של יותר ממליון ש"ח אם אין לכם כסף?.

לכך ישבנו על זה הרבה ואני אמרתי שאנחנו חייבים להפריד בין הדברים דהיינו לצאת בקמפיין שהכסף שעושים בחו"ל זה לסלי המזון לכלל הנזקקים, שזה הרי כולם יודעים שיש הרבה נזקקים וזה מכוסה בכסף מחו"ל, והכסף שאוספים בין התושבים זה למקרים הדחופים, הקשים, שאין מי שיעזור להם.

זה התחיל במאמר הוועד בעלון שיצא לקראת החג ששם הורחב כל הענין הזה.

וזה מה שאני רציתי להביע במודעה הזאת.

השיעור הראשון שקיבלתי בפרסום זה מהמנהלת המדהימה שלנו, שילת, לפני יותר משנתיים כשכמעט לא ידעתי איך מדליקים מחשב, שאסור להציג את השלילי, וזה מה שזרם בכל הפירסומים האלו, אז פה הרי מדברים על השלילי (מקרים קשים) אז מצאתי דרך להציג את השלילי במוטיב אחר (תפוח רקוב), וגם הפירסום מדבר על איך אנחנו יכולים לתקן (לא לתקן, תפוח רקוב א"א לתקן, להמתיק.) את ה'שלילי'. מקוה שהבנתם.
(בפרסום של פסח תראו שאני מדבר רק על החיובי)

כבר כתבתי מספיק בואו נדון על המודעה.

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 116.4 · צפיות: 25

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
ביצוע מעולה - מהטופ שבטופ...
טוב, אחרי ההקדמה זה כבר לא פלא...:)

רעיון טוב, רעיון אדיר, ובכל זאת שלילי נשאר שלילי, וההמתקה באה עם תחושה חמוצה...

אני הייתי (אם וכשאר הייתי מגיע לרמה שלך) עושה את התפוחים האחרים רקובים, ואת התפוח שלנו, טרי ועסיסי, עם טיפות דבש עליו...

ישראל1001

משתמש צעיר
איך אתה היית מציג פה את השלילי,וברור שצריך בכיון הזה, בלי להציג שלילי?

התפוחים האחרים טובים, "יש" מקרים קשים..

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
אפשר להמתיק את השנה, בלי להזכיר שיש מקרים קשים.
התפוחים הרקובים היו מעוררים את האסוציאציה הרצוי', מהצד השלילי, בלי שתכתוב את זה בכלל.

ישראל1001

משתמש צעיר
אבל, כל הקמפיין זה "רק" על המקרים הקשים, אם הייתי עושה קמפיין כללי אתה צודק.

חוץ מזה, אני לא כ"כ אוהב את הרעיונות הנדושים והלעוסים.

שילת_250

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
לא נדון במודעה אף שהיא יפה מאד! בשביל זה יש את פורום עיצוב.
נדון באסטרטגיה שעומדת מאחוריה.

ההתחלה מצוינת יש כאן תפיסה נכונה של מצב, יש את אלו שהם מקרים קשים וצריכים לעזור להם, יש הצבת תחום (10$ ) חשוב מאד לבנ"א לדעת מה מצפים ממנו.

יש פה רק בעיה אחת שאחרי הכל התפוח נשאר רקוב :( והמקרה אבוד מלכתחילה)
אני לא הייתי שמה עליו שקל... חבל על הכסף

אני הייתי מוסיפה מודעה נוספת עם התפוח הרקוב (עושה לו קצת שינוי קוסמטי) ומורחת עליו חיוך ענק מדבש.

או אפילו באותה מודעה הייתי מוסיפה 2 תפוחים רקובים מטושטשים בריכוך גבוה לצד ימין של התפוח הרקוב, ועליהם הייתי מוסיפה חיוך גדול מדבש.

גם בכיתוב הייתי משנה לסגנון
"יש מקרים קשים"

"בואו נמתיק אותם"

לקריאה יש משהוא יותר מחייב מאשר להצגת אופציה.

זאת דעתי ואפשר כמובן לחלוק עליה (ורצוי)

ואחרי הכל המודעה יפה מעוצבת טוב, ורהבה יותר נכונה מהרבה ועדות צדקה...

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
רצוי...? :)

שילת_250

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
בהחלט!
רק כך מתחדדים נקודות חשובות,
והנה ישראל ואני הם דוג' לכך שביקורת בונה היא דבר במקום
תפתח את הפורום עיצוב גרפי בהייד פארק ותסתכל איפה היינו לפני שנתיים שלוש ואיפה אנחנו היום...

ישראל1001

משתמש צעיר
נכתב ע"י ישראל1001;36171:
אז פה הרי מדברים על השלילי (מקרים קשים) אז מצאתי דרך להציג את השלילי במוטיב אחר (תפוח רקוב), וגם הפירסום מדבר על איך אנחנו יכולים לתקן (לא לתקן, תפוח רקוב א"א לתקן, להמתיק.) את ה'שלילי'. מקוה שהבנתם.
.

שילת, כתבתי את זה. וזה בעצם הבעיה היחידה שהיה לי עם זה.
זה היה רעיון די טוב שאני אניח לזה בגלל זה, אז תירצתי את זה, ובסוף אני גם חושב כך.

ברור שתפוח רקוב א"א לתקן, ולא שווה שקל. אבל מצד שני, גם - לצערנו - משפחה הרוסה א"א לתקן, א"א להחזיר את אבא מהשמים, וא"א להביא בריאות לחולה. אבל אפשר "להמתיק"

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
שילת, קיבלתי.
אז הנה, למה להשאיר את התפוח הרקוב בפוקוס.
הרי את גם אומרת שעל תפוח רקוב את לא שמה עליו שקל.

למה לא להשאיר כמה תפוחים רקובים מטושטשים בצד.
והתפוח עם הדבש (חיוכים או לא זה כבר משהו אחר) שזה יהי' הפוקוס.

לדעתי, אסור להשאיר לתורם את הרע במחשבה. אם אתה הולך על חיובי, אז זה חייב להיות עד הסוף. וכדאי להסביר שיש שלילי, אנחנו שמים בצד כמה תפוחים רקובים (בלי ריכוך גבוהה, אחרת לא ייראו את זה טוב), שהשלילי יהי' משהו שולי, שאוט אוט, עם התמיכה שלך, אנחנו מתקנים את זה.

שילת_250

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עיצוב ואדריכלות פנים
ונתנו, קיבלתי.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
עכשיו אני חייב ללמוד איך לקבל...:)
כנראה שאת זה לומדים אצלך...

גרף

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עימוד ספרים
אני הייתי מוציא לגמרי את התפוח הרקוב. תפוח רקוב מעלה אסיסואציה שלילית ביותר, מכיון שכיום בלקסיקון - תפוח רקוב הוא כינוי לאדם מקולקל, ולא לאדם מסכן. אדם מסכן הוא מקסימום תפוח עם מכה, אולי ירוק, אבל לא רקוב. תפוח רקוב זורקים לפח! לא דבש ולא כסף יעזרו.

במקום זה, אני הייתי שם תמונה של שתיל שמתחיל ליבול, כמו כל שתיל שלא ישקו אותו שבוע,
לאחמ"כ אתה משקה את השתיל המסכן, (עם דולרים כמובן...)
ובתמונה השניה שתיל שחזר לצמוח.
העלים שנבלו, נבלו.
אבל התחילו לגדול עלים חדשים...

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הביצוע, קודם כל, מעולה.

גם הרעיון, והמסר, טובים ונכונים.

לגבי הויזואל,
המחשבה הראשונה שעלתה לי לראש כשראיתי את המודעה -
"אי אפשר למרוח דבש על תפוח רקוב, זה לא הולך יחד".

זה מטריד כזה, למה לוקחים משהו ממש רקוב ומנסים להמתיק אותו? מי מוכן לאכול דבר כזה?

ובאמת תפוח רקוב זה כינוי לאדם מקולקל...

פוינט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הביצוע מקסים.

המסר הסופי נכון, אבל אכן התגובות למעלה לגבי התפוח הרקוב נכונות.
מתפוח רקוב א"א לעשות כלום, שום פעולה לא יכולה להבריא את מצבו,
אולי תפוח ירוק (כפי שגרף הציע) המעלה אסוציאציה חמוצה שאפשר להמתיק בעזרת דבש.

ישראל1001

משתמש צעיר
בואו נחדד את זה. לעשות תפוח יפה זה כבר נדוש ואכול כולו (הרעיון) אם הייתי עושה כך אז כל הרעיון היה מבוסס רק על הקיטש הויזואלי של הכסף/דבש. וזה לא מספיק לדעתי להביע את החלק של המקרים הקשים שעל זה בנוי כל הקמפיין.
כמו שכתבתי אני רציתי את השלילי, אבל לא שלילי בכיון של יתום בוכה, רק בדרך אחרת, חדשה.

חוץ מזה, אני לא יודע איך זה מבחינה מקצועית אבל אני עובד לפי מה שאני מרגיש ואני לוקח את עצמי בדרך כלל כשאני מייצג את קהל היעד, (אגב, גם שאלתי חברים) אסוציאציות זה דבר שכל אחד מגיע למקום אחר, הקרוב אליו. שונה אבל בכללי האסוציאציה מתפוח רקוב זה "רע" אחד לוקח את זה לכיון של אדם מקולקל, ושני לכיון של "המצב קשה" או "משהו רע קורה" בקיצור רע, וזה רציתי, כאמור. ואחרי הכל הכותרת היא לא על שלילי אלא להיפך אנו יכולים להמתיק להם.. והכותרת כידוע עושה את הפרסום, ולדעתי זה הופך את הפרסום לחיובי.

אדרבה חברי המלומדים, (יש לי עוד הרבה ללמוד) תגידו מה אתם הייתם עושים.
אני צריך להדגיש את המקרים הקשים בלבד.
משהו שידגיש שהמקרים קשים מאד מאד יתומים חולים משפטים וכו'
אני רוצה רעיון חדש ולא נדוש.
אני לא רוצה ילדים בוכים.
אני רוצה משהו ספיציפי לא כללי.

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
ולמה אתה מתעקש על שלילי?

ישראל1001

משתמש צעיר
כי אתה לא רוצה להגיד לי איך "מדגישים" (מספיק?) שזה על מקרים מסובכים...

ונתנו10

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
למשל תעשה איזה מבוך עם תפוחים בדרך (תפוחים זה מאסט?), עם הטקסט:
הם הסתבכו, אנחנו נמתיק.
זה לא חייב להיות ויזואל שלילי...

זעליג_GP

משתמש צעיר
לא השקעתי, אבל אם נראה לך כיוון כזה אתה מוזמן להשלים כיתוב ועיצוב
(ואולי להוסיף אותם כיוון של קווים באיור חלקלק)
אני יודע שזה לא קשור לר"ה, אז בגלל זה שלא אשקיע דקה? :)

או אולי :
יש מקרים מסובכים
תעזור להם
וכדו'

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    83769.jpg
    KB 198.6 · צפיות: 18

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה