פרנטאל- תוסף תזונה לנשים בהריון

• פותח הנושא Z v
  • פורסם בתאריך

בת שבע א.

משתמש צעיר
לכל המעוניינות,
קראתי כאן מה שכתבו, אז באתי לרופא עם ידיעה שתיתכן בעיה בפרנטאל המדובר.

שאלתי את הרופא אם ידוע לו על בעיות כשרות - רופא דתי, אני יודעת שהוא לא רב מוסמך
אמר ש 35 שנה נותן את זה ולא ידוע לו על בעיות כשרות, ושבכל מקרה זה לא ראוי לאכילת כלב אז אין בעיה.

שאלתי רוקח - חרדי - אמר שלא שמע על בעיה, בדק את כל הרכיבים במקום, כולל הלא הפעילים, ואמר שאין שום דבר שקשור לבשר. ושבכל מקרה, אם רופא נותן תרופה מסויימת, מותר לקחת גם היא לא כשרה, שוב, לא רב מוסמך, אבל כן אדם ירא שמיים עם היכרות בתחום. הוא המליץ בכל מקרה על ויטמין פריג'נטלי של סופרהב (אמנם יותר יקר כי לא מכוסה בקופות) אבל בהחלט יותר בריא, מוצר טבעי וללא כימיקלים.

ולסיום, שאלתי רב, שהורה לי כך:
אמר שלא שמע ספציפית על בעיות עם פרנטאל, אם יש כשרות יותר מהודרת, כמובן שעדיף, אבל אם כבר קניתי, מאחר ורופא אמר לי לקחת, וזה נצרך להריון, לא מדובר באדם רגיל שרוצה לקחת תוספי תזונה - אין שום בעיה לקחת את התרופה, גם אם יכול להיות שיש בעיות.

ואם הגעת עד פה, זה אומר שיש לך המון סבלנות ;) ...
מאחר והייתה שמועה שהתשובה של הבן של הרב לנדאו לא נכונה,
החלטתי גם כן ליצור קשר עם החברה עצמה - ויטה הלת' בקנדה,
לברר בעצמי אם אכן יש בזה בעיה,
וזהו, עד פה הגעתי במסע...
מחכה כרגע למענה משירות הלקוחות שלהם.

שיהיה לכולן רק לבריאות,
ותשאלנה בעצמכן,
כל רב מורה אחרת...

2gezer

משתמש רשום
אמר ש 35 שנה נותן את זה ולא ידוע לו על בעיות כשרות, ושבכל מקרה זה לא ראוי לאכילת כלב אז אין בעיה.

שאלתי רוקח - חרדי - אמר שלא שמע על בעיה, בדק את כל הרכיבים במקום, כולל הלא הפעילים, ואמר שאין שום דבר שקשור לבשר. ושבכל מקרה, אם רופא נותן תרופה מסויימת, מותר לקחת גם היא לא כשרה, שוב, לא רב מוסמך, אבל כן אדם ירא שמיים עם היכרות בתחום. הוא המליץ בכל מקרה על ויטמין פריג'נטלי של סופרהב (אמנם יותר יקר כי לא מכוסה בקופות) אבל בהחלט יותר בריא, מוצר טבעי וללא כימיקלים.

אמר שלא שמע ספציפית על בעיות עם פרנטאל, אם יש כשרות יותר מהודרת, כמובן שעדיף, אבל אם כבר קניתי, מאחר ורופא אמר לי לקחת, וזה נצרך להריון, לא מדובר באדם רגיל שרוצה לקחת תוספי תזונה - אין שום בעיה לקחת את התרופה, גם אם יכול להיות שיש בעיות.
אני שאלתי רב שבדק את הענין, ואמר שיש בעיה בכשרות!
ורופאת נשים שלי (לא חרדית) ידעה לומר לי שיש עם זה בעיה כשרות!! (והציעה את הפרגנטלי במקום.)

י. גולד

משתמש מקצוען
ומה לגבי הפרנטאל מארה"ב שנמכר בחנויות טבע [כדוגמת הקמפיין של 'ויטמין שיא' בבית שמש]?

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
חוץ מפריגנטלי, יש גם לאלטמן או ל"דרך חיים" של כללית מולטי ויטמין להריון עם כשרות.
בבתי מרקחת של כללית התוספים הכשרים לא יוצא הרבה יותר יקר מהפרנטל הרגיל (במיוחד אם יש מושלם).
זה נראה הרבה יותר יקר כי בתוספים האלו יש פי שתיים (אם לא יותר) כדורים מאשר בפרנטל, אבל כשמחשבים מחיר לכדור בודד- ההבדל לא משמעותי, ובעיני הוא שווה את זה.
גם אם הלכתית מותר להשתמש בויטמינים בלי הכשר לצורך רפואי כמו הריון (לא בדקתי את הנושא), לדעתי אם יש אופציה כשרה בהפרש מחיר לא כ"כ גדול (לא עובר את ה100 ש"ח לכל ההריון. וזה בהנחה שלא שוכחים לקחת את הכדור כמוני. אצלי ההפרש קטן הרבה יותר ;) )- זה שווה את זה.

צפש

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר לשאול איך אתן מסוגלות לקחת אותו בהריון? זה עשה לי בחילות נוראיות גם שלקחתי אחרי ארוחה במשך כל ההריון (לא רק בהתחלה) ואני לא סבלתי ככ מבחילות בכללי

חסום

משתמש רשום
כפי שביררתי אצל כמה מוצי"ם - כל הויטמינים אינן צריכים הכשר אפילו לא לשם הידור, אשמח אם מישהו מכיר מו"ץ שיש לו סיבה מנומק.
הטעם שאין צורך בהכשר, עפ"י המבואר בסימן ק"ג באו"ה שנוטל"פ בטל חד בתרי לכו"ע. [וגם זה רק לרווחא דמילתא הואיל ובלא"ה פסול לאכילת כלב, ובולעו שלא כדרך אכילה].
(וגם אין בזה משום מעמיד, שלא מצינו מעמיד אלא כשחלב הקיבה מחמיץ את החלב, ושאור את העיסה)

ולענין השאלה אם ביטול הוא ענין לכתחילה, כבר נתעורר בזה הבני יששכר וכו', שיש מן הפוסקים שסוברים שדברי שנתבטל הרי זה קרוב לדבר שהורה בה חכם ויש להדר להימנע מזה, ויש שסוברים אדרבה שמן השמים הביאו לכך שיתבטל כדי שיהיה להאיסור עליה.

ומכל מקום ב'פרנטל' שאינו ראוי לאכילת כלב אינו משום ביטול, דאיסורו אינו אלא מדרבנן, וכשאוכלים אותו שלא כדרך אכילה אלא בבליעה אין צורך בביטול כלל, רק כתבתי שלרווחא דמילתא מותר גם משום ביטול

FZ

משתמש חדש
הבעיה שבפרנטל זה בכדורים של חברת פרנטל.
לכן היום בכללית לדוגמא כבר לא מביאים אותם בכלל ונותנים פרנטל של אלטמן במקום.
בכללית אצלינו כן מוכרים
מה עושים אם הפרנטל עם הכשר עושה תופעות לוואי ? יש תחליף?

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אני שאלתי בעבר במספר כשרויות וכן מבינים אחרים בתחום שאמרו שהפרנטל הפשוט שמוכרים בקופות חולים אכן בעיתי.
אגב, בנוסף, גם מבחינה בריאותית הבנתי שהפרנטל הפשוט פחות איכותי ועדיף להשתמש באחד יותר יקר.

טובה וילנר

משתמש רשום
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אני גם הפסקתי להשתמש בפרנטל שמקבלים במרשם, רוקחת חרדית אמרה לי שזה בעית כשרות קשה, שוב מאמינה שיש התרים וזה לא איסור חמור...אבל בעוד כמה שקלים אפשר לקנות משהו שיהיה יותר טוב לנשמה:)

רינהרינה

משתמש מקצוען
אני רכשתי כמה פעמים במקספארם, זול בהרבה מחנויות אחרות:

נדנדה

משתמש מקצוען
בכללית אצלינו כן מוכרים
מה עושים אם הפרנטל עם הכשר עושה תופעות לוואי ? יש תחליף?
אני לא הסתדרת עם שום סוג של פרנטל (בחילות) ובבי"מ פרינץ בבני ברק מכרו לי משהו של חברת מנטה קליניק בכשרות הבד"ץ
קוראים לזה: פי.אר.טי.אל סופרים. זה קפסולות ולא כדורים ולכן זה יותר קל לעיכול (אמנם לא יצא לי לנסות בהריון אבל גם בזמן הנקה הפרנטל גם של חברות טובות גרמו לי תופעות לא נעימות בכלל.

בת שבע א.

משתמש צעיר
לכל המעוניינות,
קראתי כאן מה שכתבו, אז באתי לרופא עם ידיעה שתיתכן בעיה בפרנטאל המדובר.

ואם הגעת עד פה, זה אומר שיש לך המון סבלנות ;) ...
מאחר והייתה שמועה שהתשובה של הבן של הרב לנדאו לא נכונה,
החלטתי גם כן ליצור קשר עם החברה עצמה - ויטה הלת' בקנדה,
לברר בעצמי אם אכן יש בזה בעיה,
וזהו, עד פה הגעתי במסע...
מחכה כרגע למענה משירות הלקוחות שלהם.

שיהיה לכולן רק לבריאות,
ותשאלנה בעצמכן,
כל רב מורה אחרת...
קיבלתי תשובה מהחברה, התרגום לא משהו:
"

אחר הצהריים טובים,

תודה שהבאת אלינו את הדאגה שלך,

למרבה הצער ישנם מרכיבים שמקורם בבעלי חיים בתוך מוצר זה.

למרבה הצער אנו לא בודקים ספציפית אם יש בשר בקר במוצר, ולכן איננו יכולים לאשר שבטוח אין בשר.

אני מקווה שזה יענה על שאלתך,

אם יש לך שאלות או חששות נוספים, אל תהסס לפנות אלינו שוב.

תודה לך שיהיה לך יום נהדר.

"

אז לסיכום:
ישנם מרכיבים מהחי, לא ברור אילו, ואין לי כוח לשאול אותם...
אני שאלתי רב ואמר שבכל מקרה אין בעיה לאישה בהריון לקחת כל דבר שרופא המליץ לה לקחת לצורך בריאותי שלה או של העובר.
למען האמת, לאחר שבוע שלקחתי את הפרנטאל, נהיו לי בחילות נוראיות, לכן עברתי לפריג'נטלי, שהוא גם יותר טבעי...

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
לא עובר את ה100 ש"ח לכל ההריון.
ההבדל במחיר הוא: פרנטל עולה 17 ל30 כדורים
ושאר החברות אלטמן וסופרהב 60 ל60 כדורים
ההבדל הוא 13 שח לחודש
והלוואי וזה היה 100 שח לכל ההריון...
בכל אופן לפי מה שבררתי אין בעיה לקחת אותו כמו שאמרו כאן לפני.
כמובן שמלכתחילה אם יש כדורים אחרים בהפרש שלא מפריע לכיס אז עדיף

אתר ויטמין לס פור יו הכי זול 47 ש''ח
את יכולה בבקשה להעלות קישור?
וכל אחת תנהג לפי מנהג רבותיה
בהצלחה!!!!!!!!!!

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
ההבדל במחיר הוא: פרנטל עולה 17 ל30 כדורים
ושאר החברות אלטמן וסופרהב 60 ל60 כדורים
ההבדל הוא 13 שח לחודש
והלוואי וזה היה 100 שח לכל ההריון...
בכל אופן לפי מה שבררתי אין בעיה לקחת אותו כמו שאמרו כאן לפני.
כמובן שמלכתחילה אם יש כדורים אחרים בהפרש שלא מפריע לכיס אז עדיף
אני לא זוכרת מה היו המחירים כשחישבתי את זה בזמנו, אבל גם לפי המחירים שכתבת פה ההפרש אמנם לא יוצא 100 ש"ח לכל ההריון, אבל לא הרבה יותר- 117 ש"ח לתשעה חודשים.
מבחינתי זה הפרש ששווה לשלם בשביל משהו שכשר לכל הדעות.
(ואני גם לא בדיוק מתמידה לקחת, אז זה יוצא אצלי פחות. אבל גם אילו הייתי מתמידה- זה היה שווה)
מי שהסכום הזה משמעותי בעיניה- יכולה כמובן לבדוק אם הרב שלה מתיר להשתמש ברגיל...

קוראים לי #C

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
@טילון עכשיו אני אוחזת שכתבת הפרש
ברא שלי עשיתי חישוב של כל הפרנטל במהלך כל ההריון ורק ל4 חודשים זה יוצא כבר 120
אבל את צודקת 117 שח כדי לדעת לכתחילה שאין בעיה זה לא סיפור גדול
ושוב כל אחת והסיפורים שלה
ונקווה שלכולן הם טובים...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה