פריסת פיצויי פיטורין

זלזל

משתמש פעיל
שלום
אני פוטרתי מהחברה שלי ומגיע לי פיצויים קבלתי טופס 161 עכשיו אני רוצה לעשות פריסה החל מ2020 ל6 שנים הבאות העניין הוא שכרגע אין בחברה את סכומי הפיצויים אני יקבלם בעתיד
השאלה אם אני צריך לשלם את המס עכשיו אורק כשאני יקבל את הכסף והחברה תנכה
אודה לתשובה

נחמי שטינמץ

משתמש רשום
פיצויים ממעביד מחויבים על בסיס מזומן. עדיף שתגיש כרגע טופס 161 חלקי ללא פיצויי המעביד (רק מהקופת גמל.)ובשנת 2020 תגיש מתוקן יחד עם הפיצויים של המעביד.
או אז גם תגיש את טופס הפריסה.(הפריסה לעומת זאת הולכת לפי תאריך הפרישה.) ותשלום המס הינו מיידי.(יוצא אישור ניכוי מס למעסיק, כך שבהכרח חייב להיות תשלום של פיצויים. )
שים לב שעל כל 4 שנות וותק יהיה אפשר לפרוש לשנת פריסה אחת קדימה.
עוד חשוב לדעת שתאלץ להגיש דוחות לכל שנת פריסה ותהיה מוגדר כחייב בדו"ח.
פעמים אחוז מס שולי זהה ואינו עולה כך שלא צריך להשתמש בכל שנות הפריסה שניתן עפ"י החוק גם אם הוותק מתיר זאת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה