קורונה פרופורציות....

מצב
הנושא נעול.

corona

משתמש צעיר
(אני יושבת מולה, ומעודדת את החולים קשה: לא למות! לא למות! אנחנו רוצים ירידה בנפטרים! תתחילו לנשום! רוצים ירידה במונשמים! - וכולם צוחקים עליי :( )
את יודעת למה צוחקים עלייך?
כי במקום להגיד להם, 'תנשמו, אנחנו רוצים שתחיו, המשפחה שלכם מחכה לכם'
את אומרת להם 'תנשמו, אנחנו רוצים שהגרפים ייראו יותר טוב'
ככה הם בחיים לא יקשיבו לך!
אני לא הייתי מקשיבה

korot

משתמש מקצוען
גם כשמצייתים זה חוזר בסוף, אז מה הרווחנו חוץ מעוד סבל וכמה מיליארדים לפח?

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
הודעתי המצוטטת היא עניינית לחלוטין.
@Ruty Kepler טענה על שהסגר אינו יעיל כמצופה, עניתי שזה ברור ומובן, ודובר ע"כ מראש, ששמירה או אי שמירה על הנחיות הסגר, ישפיעו על מידת האפקטיביות שלו.

תקיפה אישית?

בתכל'ס, יש עכשיו ירידה במאומתים, וגם בנפטרים. אבל זו ירידה די מתונה. לא כמו שציפו, שהסגר ימגר את הגל.

יש הרבה גורמים שאפשר לתלות בהם את הירידה הזו. ויש הרבה הסברים למה הירידה הזו לא חדה כמו שציפו הוגי הסגר.

יהיו שיאמרו שלפני החג, הרבה נבדקו כדי להספיק מלונית. ולכן עכשיו יש ירידה.
יהיו שיצווחו נגדם - אנטישמים, מה פתאום, אין כאלו שנבדקים רק בשביל מלונית. הירידה היא בזכות שמירה על ההנחיות.

יהיו שיאמרו שהעלייה במאומתים בעשי"ת הייתה בעיקר בגלל התפילות בראש השנה, ולכן הירידה עכשיו פחות משציפינו. כי הדבקת ר"ה ההמונית עדיין מושכת 'למעלה' את כל המדדים. (במקביל לירידה בגלל הסגר, יש עליה של נדבקי גל שני ושלישי ממאומתי ראש השנה).

יהיו שיגידו שזו הוכחה שסגר לא עוזר: הנה שמנו סגר דרקוני ועדיין אין ירידה משמעותית ממש במאומתים.
יהיו שיגידו שזו הוכחה שצריך להחריף את הסגר, ולשלוח משטרות לכל פינה.

יהיו שיגידו, וגם הם צודקים, שהגל הנוכחי תוקף במיוחד במקומות שבהם שמרו על ההנחיות באדיקות כל הקיץ. יש נתונים שמאמתים את התזה הזאת.

אגב, מבחינת נתוני בדיקות בשכונות חילוניות (בחיפה למשל), עושה רושם שבאמת לא נבדקים שם כמעט.

בקיצור, יש המוני נתונים מכל הכיוונים. וכל אחד מנסה להצביע על מה שמחזק את הדעה שלו.
את האמת המוחלטת כנראה לא נדע.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
אני לא הייתי מקשיבה

הם יודעים כבר שהמשפחה שלהם מחכה להם :( . לא עוזר. חשבתי אולי תמיכה במאמץ הציבורי, תשכנע אותם איכשהו.

korot

משתמש מקצוען
בקיצור, יש המוני נתונים מכל הכיוונים. וכל אחד מנסה להצביע על מה שמחזק את הדעה שלו.
את האמת המוחלטת כנראה לא נדע.
מה שאמור לגרום לנו לפחות לא לעודד שבירת אימון שגוררת אי שמירה על ההנחיות.

super tiger

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
אני לא הייתי מקשיבה
נאום הקורונה בכבודה ובעצמה!
:cool:

מרחבית

משתמש מקצוען
שאין את הירידה בנפטרים שצפינו לה. אחרי שבועיים של סגר.
(יש ירידה, לא מספיקה בכלל.)
לא נראה לי שהיה צפי שתוך שבועיים תהיה ירידה משמעותית בנפטרים! למרבה הצער זה לא עובד כך.
הנפטרים הם החוליה האחרונה בשרשרת. חלק מהנפטרים שוכבים שבועות ארוכים, לפעמים חודש חודשיים ויותר - עד שנפטרים.
הנפטרים עכשיו הם רובם חולים מלפני הסגר. חלקם - הרבה הרבה מלפני הסגר.

כשטענו בתחילת הגל השני שיש עליה מסוכנת במאומתים, לכן חייבים לשמור היטב על ריחוק, אנשים ענו: שטויות, מה משנה המאומתים. משנה הנפטרים, ומספרם לא עולה!

ניסו להסביר להם, שלוקח הרבה זמן עד שרמת התחלואה הגבוהה מגיעה למספר עולה של נפטרים. (וגם לחולים קשה).
וכשזה מגיע, כבר אין מה לעשות - לגבי אלה שכבר חלו - לאותם שמדרדרים לתחלואה קשה וחלק לפטירה.

אם רמת ההדבקה תרד - זה חייב להשפיע על מספר החולים קשה ועל מספר הנפטרים! אך זה לוקח זמן! הרבה זמן!
חייבים להתמקד במגמה, ולא במה שרואים כעת!

נערך לאחרונה ב:

shira bira

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
אם התחלואה תרד - זה חייב להשפיע על מספר החולים קשה ועל מספר הנפטרים! אך זה לוקח זמן! הרבה זמן!
וציינו זאת מפורשות לפני הסגר.
יתרה מכך, קבעו שלא תהיה ירידה בנתוני התחלואה בשבועות הראשונים לסגר.

וגם הרבה לפני הסגר הנוכחי, עוד בגל הראשון ציינו שהיום אנחנו תמיד רואים את תוצאות השבועיים שקדמו לו.

מרחבית

משתמש מקצוען
וגם הרבה לפני הסגר הנוכחי, עוד בגל הראשון ציינו שהיום אנחנו תמיד רואים את תוצאות השבועיים שקדמו לו.
זה נכון לגבי מאומתים.
לגבי חולים קשה ונפטרים - זה הרבה יותר משבועיים.

נערך לאחרונה ב:

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

המגמה כרגע היא של ירידה. לא עקבית, אבל ירידה.
אנחנו למעלה משבועיים בסגר, ולכאורה הירידה הייתה אמורה להיות חדה יותר. ולא מגומגמת.

עם כל הטענות על הפרות, עדיין בתכל'ס רוב עם ישראל יושב בביתו ובעירו, כמעט ולא מתארח, כמות ההתקהלויות בוודאי ירדה דרסטית.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

korot

משתמש מקצוען
המגמה כרגע היא של ירידה. לא עקבית, אבל ירידה.
אנחנו למעלה משבועיים בסגר, ולכאורה הירידה הייתה אמורה להיות חדה יותר. ולא מגומגמת.

עם כל הטענות על הפרות, עדיין בתכל'ס רוב עם ישראל יושב בביתו ובעירו, כמעט ולא מתארח, כמות ההתקהלויות בוודאי ירדה דרסטית.
אלו שלא שומרים, זה לא סתם שלא שומרים כביום של שגרה, אלא באירועים בעלי פוטנציאל הדבקה גבוה מהרגיל, תפילות וכו'
זה יכול להסביר את ה"איזון" שהמעט שלא שומר מצליח לאזן את הרוב ששומר.

אין לי אלא לאמץ את ההודעה הזאת
ואת המסקנות שלי, להסיק בעקותיה.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
באירועים בעלי פוטנציאל הדבקה גבוה מהרגיל, תפילות וכו'

ברור שראש השנה הזניק לגובה את כל העקומות, ויקח הרבה זמן לשטח אותן.

וזה מעורר תהיה, אולי בכל זאת היה עדיף ללכת על סגר, ולו חלקי, בזמן אחר ולא בתשרי.
לפני החגים, כדי להגיע לחגים עם מספרים נמוכים.
או אחרי החגים, כדי שהסגר יהיה יעיל.

מרחבית

משתמש מקצוען
כפי שכתבתי, ירידה חדה במספרי הנפטרים - איננה מושגת תוך שבועיים, כיוון שרוב הנפטרים עכשיו חלו לפני השבועיים הללו!

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה