פערי תמחור?

מצב
הנושא נעול.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י GRN;992653:
אכן. בציבור החרדי שמים דגש על ביצוע טכני איכותי ומדוייק.

בציבור הכללי האקדמאי ביצוע טכני חשוב מאוד, אבל חשובה ומוערכת פי כמה הרמה הקונספטואלית (ע"ע בצלאל, המוסד הנחשב ביותר ללימודי אמנות), וזו האחרונה כמעט נעדרת לחלוטין מהזירה החרדית, וחבל שכך.
תודה
חסכת לי הרבה מילים.
אוסיף רק שמבחינתי המושג "ביצוע נכון" הוא חסר חשיבות לחלוטין, (בכל תחום האמנות) הדגש הוא על ביצוע טוב ואמנותי.
חסר לי מאוד במגזר שלנו תמונות שקצת מפעילות את הדמיון, משחקות עם המרקמים ומשדרות "אמירה".

נכתב ע"י אא;992678:
סליחה???
אפשר להבין מה הקשר?

למה רופאת השיניים יכולה להיות חילונית?
או הקופאית בשופרסל הסמוך?

נשגב מבינתי.

אבל נו, שוין. שיהיה. אשמור את דעתי על תגובתך בבטן...

דווקא אפשר להבין.במיוחד אם האמא רוצה שיהיו גם תמונות מסורתיות.
צלמת חילונית לא יכולה להבין את ההתרגשות והקדושה שיש לילד בצילומים האלה.
אני מתרגשת כל פעם מחדש עם כל ילדון שמגיע ומתרגש מאד מהכיפה והציצית וספר המסורת שהם פותחים בדכ פעם ראשונה אצלי בסטודיו.כאלה תמימים וקדושים,לא חושבת שצלמת חילונית עם כל הרגישות תוכל להנציח את התמימות והקדושה.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י דבורי צלמת;992681:
בלי להתנשא...
מורות שבאו ללמד אותנו באומן ויותר מכך אלו שבאו להתרשם מהתערוכות שלנו,לא גמרו להתפעל מהרמה המקצועית של הביצועים שלנו.וגילו לנו שהן מקנאות בנו כי אצלן בבצלאל והדסה שמו יותר דגש על הנושא ועל התיאוריה ופחות על מקצועיות הביצוע.

אבל בלי קשר למדנו גם אצל צלמים וצלמות חילוניים מקצועיים ומקצועיות ברמת הביצוע ברמות הכי גבוהות שיכול להיות.
וגם ברשת נתקלתי בצלמים מקצועיים ואמנים מיוחדים במגזר הכללי אבל רובם נמצאים בתחום צילום האירועים או פרסום או עיתונות.יש מעט מאד צלמות משפחה וילדים מקצועיות בציבור הכללי.
מעניין מה טלי חושבת על הגישה הזאת...

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י GRN;992653:
אכן. בציבור החרדי שמים דגש על ביצוע טכני איכותי ומדוייק.

בציבור הכללי האקדמאי ביצוע טכני חשוב מאוד, אבל חשובה ומוערכת פי כמה הרמה הקונספטואלית (ע"ע בצלאל, המוסד הנחשב ביותר ללימודי אמנות), וזו האחרונה כמעט נעדרת לחלוטין מהזירה החרדית, וחבל שכך.
את יודעת משהו, אם כבר נכנסים לזה...העלתי בפני המורה שלי, שחותר מאוד לכיוון הקונספטואלי כדברייך , שאלה: "למה צלמים רבים מזלזלים בצילום ילדים ורואים בזה משהו נדוש, יש אנשים (כמוני) שילדים זה כל מה שמעניין אותם.?"
ואני שואלת גם כאן: מה, זה מוריד מהערך המקצועי העתידי שלי כביכול שהלכתי ללמוד צילום כדי להנציח חיוך של תינוקת ולא כדי לצלם איש נמלט לאנשהו באפלה?
למה לטעון שאין קונספטים, מבחינתי לצלם ילד ואבא אוהב מסתכלים אחד על השני זה קונספט.
בנוסף לכך פערי מחירים רבים כן מתבססים על הצד הטכני

שלמה

משתמש מקצוען
נכתב ע"י mig;992475:
כולם כאן ישמחו לתת לך פרטים של צלמות חרדיות שנותנות כול טוב כולל דיסק במחירים ממש נמוכים וסבירים, מה הבעיה שיש אחרות יקרות???

למדתי שלקוחות נודניקים שולחים למתחרים.
מרוויחים פעמיים:)

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י השקעה;992699:
את יודעת משהו, אם כבר נכנסים לזה...העלתי בפני המורה שלי, שחותר מאוד לכיוון הקונספטואלי כדברייך , שאלה: "למה צלמים רבים מזלזלים בצילום ילדים ורואים בזה משהו נדוש, יש אנשים (כמוני) שילדים זה כל מה שמעניין אותם.?"
ואני שואלת גם כאן: מה, זה מוריד מהערך המקצועי העתידי שלי כביכול שהלכתי ללמוד צילום כדי להנציח חיוך של תינוקת ולא כדי לצלם איש נמלט לאנשהו באפלה?
למה לטעון שאין קונספטים, מבחינתי לצלם ילד ואבא אוהב מסתכלים אחד על השני זה קונספט.
בנוסף לכך פערי מחירים רבים כן מתבססים על הצד הטכני
ניתן לשאול את השאלה בכיוון השני - למה צלמים רבים "מזלזלים" בצילומי ילדים, כשהם אינם מצלמים באופן אמנותי מספיק.
אם המטרה היא רק "להנציח" חיוך - לא צריך ללמוד צילום....

סטודיו מיתר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
נכתב ע"י 23;992471:
אין אבל!!
מי שרוצה שיצלם לבד הכי זול!!
מי שמתלונן בדרך כלל רוצה שיעבדו בשבילו בחינם רוצה את הכי הכי בהכי זול!

א, אף אחד לא התלונן

ב, וודאי שלא אני

ג,עד כמה שזכור לי, המונח "ממוצע" מגלם בתוכו מהזול ביותר עד ליקר ביותר

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י קקטוס;992707:
ניתן לשאול את השאלה בכיוון השני - למה צלמים רבים "מזלזלים" בצילומי ילדים, כשהם אינם מצלמים באופן אמנותי מספיק.
בשביל להנציח חיוך - לא צריך ללמוד צילום....
אז זהו שצלמות רבות מצלמות ילדים בצורה אומנותית ביותר. רק שהן גובות על זה את התשלום שהן חושבות שמגיע להן, אז הגענו להתחלה.
הבאת בתור דוגמא מחירון שהדבר האחרון שהוזכר בו זה אומנות ובכמה אומן מוכר את התוצר שלו, משהו מסחרי נטו, שכל הצלמות כביכול אמורות להתאים את עצמן אליו, לא?

ומנין לך שבציבור הכללי מי שמשקיע בקונספטים הולך לפי מחירונים של מישהו חוץ מעצמו?

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י השקעה;992720:
אז זהו שצלמות רבות מצלמות ילדים בצורה אומנותית ביותר.

מה זה "צורה אומנותית ביותר"?
האם הצילומים שמועלים כאן הם "אומנותיים ביותר"? וזאת, בלי לזלזל, חלילה!, בכבוד הצלמות דאתרא קדישא זה. השאלה היא לצורך הדיון.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י השקעה;992720:
אז זהו שצלמות רבות מצלמות ילדים בצורה אומנותית ביותר. רק שהן גובות על זה את התשלום שהן חושבות שמגיע להן, אז הגענו להתחלה.
הבאת בתור דוגמא מחירון שהדבר האחרון שהוזכר בו זה אומנות ובכמה אומן מוכר את התוצר שלו, משהו מסחרי נטו, שכל הצלמות כביכול אמורות להתאים את עצמן אליו, לא?

ומנין לך שבציבור הכללי מי שמשקיע בקונספטים הולך לפי מחירונים של מישהו חוץ מעצמו?
את צודקת שזה לא קשור - זו רק הערה כללית.

השקעה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י GRN;992724:
מה זה "צורה אומנותית ביותר"?
האם הצילומים שמועלים כאן הם "אומנותיים ביותר"? וזאת, בלי לזלזל, חלילה!, בכבוד הצלמות דאתרא קדישא זה. השאלה היא לצורך הדיון.
יש הרבה שלא ויש הרבה שכן.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י קקטוס;992166:
3. הייתי בנוסף רוצה לשמוע, איזה תתי מגזרים במגזר החרדי מצטלמים הכי הרבה. זה יכול להסביר כמה דברים.

אוהו כמה שאתה צודק...!!!
וזה לבדו מקפיץ את המחירים בגלל האפשרויות שיש להם יותר. ובגלל שזה מרכזי אצלם הרבה יותר.

לדעתי הניצול הוא מוגזם!! אם יש לצלמות חרדיות כל כך הרבה ילדים לצלם הייתי מצפה שיתחשבו יותר ויורידו את המחיר.
אבל עם הלקוחות בא התיאבון...

ציורית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
כמי שמזמין צלמים בסדר גודל של מאות אלפי שקלים בשנה מצלמים דתיים וחילונים, אפשר לומר באופן חד משמעי שהמחירון הזה לא רציני והרבה מעל למחיר.

יש את המחיר שצלם אומר שהוא לוקח ויש את המחיר שצלם לוקח בשטח.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י דבורי צלמת;992690:
צלמת חילונית לא יכולה להבין את ההתרגשות והקדושה שיש לילד בצילומים האלה.

הלואי!! הלואי והיה נשאר משהו מההתרגשות והקדושה של החלאקה.
על מי אתם עובדים? מנסים להתרחק כמה שיותר מהתמונות של "פעם" של ילד עם סטנדר וכיפה.
מנסים לעשות כל מה שאפשר כדי לדמות אותו למשו הפוך ביותר.
בלי גרביים עם פוזות של דוגמן (ולא נדבר על הילדות) כאילו יצאו מפרוספקטים של חברות הלבשה.
אני לא אומרת שזה לא יפה אבל זה רחוק מאווד מקדושה והתרגשות.

אפרתה

משתמש מקצוען
רותי- נא לא להכליל-
יש מכל הסוגים ואפשר להתרשם מהדוגמאות שמעלים.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י השקעה;992727:
יש הרבה שלא ויש הרבה שכן.
לפי ההתרשמות שלי יש כאן אחוז זניח של תמונות שעונות על ההגדרה של "אמנות". האמת, צריך להבין מה זה בדיוק אמנות בשביל להמשיך את הדיון. נניח לזה, ברשותך.

פיטפוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני יודעת שיש מכל הסוגים. הבעיה שזה כבר נקרא מיושן.
ואני אומרת לך את זה מתגובות של חברות, הן אומרות בפירוש שאם הם יקחו את הילד לצלמת שתצלם כמו פעם עם חפצים מסביב ותפאורה של קודש, זה יהיה מיושן ולא מספיק יפה.
ומי לדעתך הכניס להן את זה???
(אני הגבתי את התגובה הזאת למי שאמרה שאין לקחת את הילד לצלמת חילונית כי היא לא תבין את הניואנסים...)
ואם את כבר מדברת על תיקי עבודות שהעלו, אז תסתכלי בעצמך ותראי מה הרוב.

RacheliM

משתמש סופר מקצוען
נכתב ע"י רותי בן שימ;992798:
הלואי!! הלואי והיה נשאר משהו מההתרגשות והקדושה של החלאקה.
על מי אתם עובדים? מנסים להתרחק כמה שיותר מהתמונות של "פעם" של ילד עם סטנדר וכיפה.
מנסים לעשות כל מה שאפשר כדי לדמות אותו למשו הפוך ביותר.
בלי גרביים עם פוזות של דוגמן (ולא נדבר על הילדות) כאילו יצאו מפרוספקטים של חברות הלבשה.
אני לא אומרת שזה לא יפה אבל זה רחוק מאווד מקדושה והתרגשות.

נכתב ע"י רותי בן שימ;992860:
אני יודעת שיש מכל הסוגים. הבעיה שזה כבר נקרא מיושן.
ואני אומרת לך את זה מתגובות של חברות, הן אומרות בפירוש שאם הם יקחו את הילד לצלמת שתצלם כמו פעם עם חפצים מסביב ותפאורה של קודש, זה יהיה מיושן ולא מספיק יפה.
ומי לדעתך הכניס להן את זה???
(אני הגבתי את התגובה הזאת למי שאמרה שאין לקחת את הילד לצלמת חילונית כי היא לא תבין את הניואנסים...)
ואם את כבר מדברת על תיקי עבודות שהעלו, אז תסתכלי בעצמך ותראי מה הרוב.

לא הופכים שום דבר
כל המטרה בתמונות שהן בלי כיפה וציצית זה לתפוס את הילד ולתעד אותו כמו שהוא בחיי היום יום.
אף ילד בן שנתיים וחצי לא מסתובב כל היום עם הכיפה והציצית,והשיער זה משהו שהולך להיגזר ולא יהיה ניתן לשחזר שוב את השנים המתוקות האלה...
אני - והרבה אמהות אחרות - מאד רוצות לשמר דווקא את הטבעי הזה,שיהיו לילד תמונות של עצמו כמו שהוא היה נראה באמת.
זה לא סותר את זה שעושים גם תמונות של 'קדושה' (קראי לזה איך שאת רוצה). ואלה החלקים הכי יפים,הילדים באמת מתרגשים להחזיק ספר תורה,לנשק ולשמור שלא ייפול כי 'התורה קדושה!'...
לקרוא בקול את הא' ב' שלמדו בחיידר,ולספר בגאווה איך הולכים להגזר להם התלתלים ולהפוך ל2 פאות ארוכות ויפות..(או קצרות,לא משנה ;) )
הכל תלוי באיך שהאמא בבית יוצרת את הרושם סביב המאורע..
ומה שלא תגידי - חלאקה זה ארוע יהודי.
לקחת את הילד למישהי שהערכים שלה רחוקים מהדת,המילים המדוברות והמראות שרואים אינם תואמים את הדרך - זה סתירה למאורע.

(וזו דעתי האישית בלבד.)

ואגב - לגבי תיקי העבודות - קצת קשה להשיג אישור לפרסום התמונות באתר,אז מה שרואים לא תמיד משקף את הציוד עצמו אלא רק את היכולת.

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
בנוסף לדבריה של רחלי, אני חושבת שרוב התמונות המועלות כאן הן ממש לא מייצגות.
כי אימא שמחפשת את "המיושן" היא אותה האימא שלא מסכימה בשום אופן שיעלו את תמונות בנה המתוק והצדיק לאתר אינטרנט. פשוט, לא?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה