פס ניקוז נסתר של שוני

srp

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
UX UI
D I G I T A L
אין לך 4 חורי ניקוז אלא קופסאות ביקורת שלא ניתנות לביטול/ להמרה.
יתכן שמתוכן יש נק' אחת שיועדה מראש לניקוז אותה תוכלי להמיר לתעלה, אבל זה דורש שינוי מקומי בריצוף.
מצורפת תמונות לדוגמא של תעלה כזו, תמונה אחת של תעלה גלויה (גם בה יש אחת נסתרת), ותעלה נוספת של תעלה מרוצפת- סמויה. בודאי שאפשר לדרוך על זה, מרגישים את ההבדל בחומר המגע ובטמפרטורה:
צפה בקובץ המצורף 427330 צפה בקובץ המצורף 427331
האם זה רק יותר יפה או באמת יותר פרקטי?

רותי וינברג

מנהלת פורום אדריכלות ועיצוב פנים
מנהל
מנוי פרימיום
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים

ArmonicA

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש פס ניקוז חדש, מהקיר שפותר את כל ההתלבטויות.[/QUOTE]

כמו בכל דבר יש יתרונות וחסרונות,כדי לתכנן פס ניקוז כזה צריך שהשיפוע יהיה יחסית גדול,ולא תיווצר בעיה של זרימה לתעלה בקלות מהפינה,לדעתי קשה לגרוף מים בצורה אנכית לקיר,ותחשבו על הקיר שכל הזמן יחשף לקבלת המים,בשונה מריצוף שמתחתיו יש מצע לאטימות חדירת הנוזלים,במיוחד בחללים רטובים.
אני היתי מתכננת ארון צף- 30 ס"מ מהרצפה, וממקמת את התעלה כ-3-5 ס"מ מקו הארון הקדמי.
מצרפת דוגמא לארון צף בגובה כזה,מתפקד מצוין עם תעלה פנימית
במקרה הזה לא תכננו תעלה במיקום הזה,אלא בקו מקביל לאמבטיה,מאחורי הדלת כי היה לי מספיק מרווח.

אם את רוצה למקם ליד האמבטיה ביחידת הורים,את יכולה לבחור בדלת סקריניו,שלא תשפיע על הזרימה בחלל,על אף ששמקרה הזה גם עם דלת ציר אפשר להסתדר,נראה שיש כחצי מ' בין האמבטיה לדלת,אלא א"כ אכן את מתכוננת להעביר לשם כמות גדולה של מים בכל שטיפה..לא רק מחדר השינה,אז לא הייתי ממליצה.

בהצלחה!
IMG_0132.JPG

srp

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
UX UI
D I G I T A L

ArmonicA

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
כן,אבל בשונה מדלת הזזה חיצונית,זאת דלת מיוחדת שנכנסת לתוך הקיר וכך תופסת מינימום שטח יקרה הרבה יותר מדלת ציר (סביבות 3 אלף ש"ח רק עבור עלות המנגנון)
היתרון שלה שהיא אינטגרלית,ולכן דורשת מספיק מרווח כדי להיכנס לקיר.
צריך לחשב את רוחב הפתח כפול 2 + 12 ס"מ לדוגמא לדלת פתח אור נטו 70צריך 140 + 12סה"כ 152 ס"מ, מה שבמקרה הזה יש לך,
מאד מומלצת ליחידות הורים מבחינה תכנונית,לא תופסת שטח בחלל,מבחינה עיצובית משאירה מראה קלאסי,מינימליסטי ואסתטי.וברמה הפרקטית -נסגרת ונפתחת בקלות
אגב זה פתרון מעולה גם לחדר ארונות,כי היא מתפקדת כמו דלת "הזזה" בארון,אך אטומה לגמרי,קלה ונוחה לתפעול

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
יש פס ניקוז חדש, מהקיר שפותר את כל ההתלבטויות.

כמו בכל דבר יש יתרונות וחסרונות,כדי לתכנן פס ניקוז כזה צריך שהשיפוע יהיה יחסית גדול,ולא תיווצר בעיה של זרימה לתעלה בקלות מהפינה,לדעתי קשה לגרוף מים בצורה אנכית לקיר,ותחשבו על הקיר שכל הזמן יחשף לקבלת המים,בשונה מריצוף שמתחתיו יש מצע לאטימות חדירת הנוזלים,במיוחד בחללים רטובים.[/QUOTE]
נכון , מעניין איךזה עובד ?
זה בטח דורש חציבה בקיר או קיר גבס ירוק , איטום מאסיבי וכו'
לא הייתי רצה על זה עד שלא הייתי בטוחה שזה לא יצור בעיות רטיבות ....
זה הפרוט שמצאתי על זה , אשמח לעוד מידע למי שיש
premium_wall3.jpg

ArmonicA

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אחרי שהוא יהיה מוכח כאטום לחלוטין ועמיד בפני רטיבות, עדיין ברמה הפרקטית, לגרוף מים לתוך תעלה צרה כזו ע"ג הקיר,זה נראה לי כמו לטפס על סולם עם ידיים בכיסים :p

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אחרי שהוא יהיה מוכח כאטום לחלוטין ועמיד בפני רטיבות, עדיין ברמה הפרקטית, לגרוף מים לתוך תעלה צרה כזו ע"ג הקיר,זה נראה לי כמו לטפס על סולם עם ידיים בכיסים :p
עם זה אני לא מסכימה , דוקא הקיר שמקבל את המים בדיוק בפינה זה מקום אידיאלי לדעתי
כמובן אם השיפוע מתוכנן כמו שצריך זה בכלל יאסוף את רב המים מעצמו....

ArmonicA

משתמש מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
יש פס ניקוז חדש, מהקיר שפותר את כל ההתלבטויות.[/QUOTE]

מחכה להמלצות ממי שניסה את המוצר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה