פסנתר - מה כדאי?

וויני פו

משתמש פעיל
מתלבטת לגבי פסנתר לילדה בת 11 מוכשרת במיוחד: פסנתר רגיל או חשמלי.
השאלה היא כמובן המחיר. האם ההבדל באיכות מצדיק את ההפרש במחיר?
ומה עדיף - חשמלי חדש או רגיל יד שניה? (או בניסוח אחר, האם יש הבדל משמעותי בין כלי חדש ליד שניה)
המלצות על חנות אמינה וטובה יתקבלו בשמחה.

OD ACHAT

משתמש פעיל
פסנתר רגיל זה לא פסנתר חשמלי, מבחינת עומק הצליל והאיכות שלו.
מצד שני פסנתר חשמלי הוא נייד כך שזה יתרון משמעותי.
לדעתי השאלה היא מה המטרה שלך בלימודים של הילדה וגם כמה את רוצה להשקיע...
בפסנתר לא חשמלי אני לא חושבת שיש הבדל משמעותי אם הוא יד ראשונה או שניה. אני קניתי אצל גורן בירושלים לפני בערך 9 שנים פסנתר גרמני מעולה יד שניה ועד היום מרוצה מאוד.

nati480

צוות הנהלה
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
אני לא יודע מה התקציב שלך אבל אני חושב שיהיה נכון לומר שבאותו מחיר תקבלי פסנתר חשמלי ברמה גבוהה מול פסנתר אקוסטי ממש פשוט

nati480

צוות הנהלה
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
מצד שני, פסנתר חשמלי מאבד משוויו הרבה יותר ויותר מהר מאשר אקוסטי, גם במצב טוב, כי טכנולוגיה מתיישנת במהירות גבוהה.
דבר שכדאי לקחת בחשבון...

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אין שום תחליף לפסנתר אמיתי
כדי שפסנתר חשמלי יהיה טוב זה צריך לעלות המון ואפשר כבר לקנות פסנתר אמיתי טוב יד שניה

השליח

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הייתי מוסיף שיקולים נוספים:
עיתוי התרגול - אם הוא עשוי לגלוש לשעות מאוחרות אז אולי כדאי להעדיף חשמלי ולנגן עם אוזניות. גודל - חשמלי תופס פחות מקום.
התחלה - לדעתי בשלב ראשוני תמיד כדאי להעדיף כלי יותר זול, וככל שהרמה עולה הנגן כבר יודע בעצמו מה הוא רוצה.
תוך כדי כתיבה עולה לי שיקול נוסף - העדפת התלמיד. האם הוא אדיש בין האפשרויות? האם אחת מן החלופות תגרום לו ליתר דירבון או אולי להיפך? צריך לזכור שבמערכת השיקולים שלו נכנסים גם היבטים חברתיים וכד'.

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
היה לי שאלה דומה לגבי אורגנית לילד מוכשר אם לקנות משהו זול להתחלה או מיד לקנות משהו יקר
אני בסוף החלטתי שאם אני יקנה לו משהו יותר יקר זה יעלה לו את הרף ליותר מיקצועיות כי מצד האורגן אין לו הגבלות ויש לו שם מקצבים טובים וכו' אז הוא מרגיש שהוא על רמה ואז הוא מהר משלים את החלק שלו משא"כ אם הייתי קונה לו אורגן פחות מיקצועי אומנם בהתחלה הוא לא היה מרגיש אבל כשיעבור חצי שנה הוא יתחיל להרגיש שהוא מיצה את עצמו ואין יותר לאיפא להגיע
בפסנתר זה קצת אחרת כי לוקח יותר זמן עד שההבדל בין פסנתר חשמלי טוב לפסנתר אמיתי מתחיל להפריע וגם אפשר להתקדם שנים עם פסנתר חשמלי אבל בכל זאת אחרי שנה שנתיים פעם אחת היא תנגן על פסנתר אמיתי ותרגיש את העומק של זה ואח"כ יהיה לה זילות לנגן על פסנתר חשמלי וכמה שזה יהיה טוב אין בזה עומק ואין בזה את הקול של המיתרים ומאז ההקמות ירד שלב...

rona51

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
ישנה אופציה של פסנתרים חשמליים שהם נייחים . והם בעצם מעוצבים בתור רהיט עם ה+של ההשתקה \אזניות וכו; הם בדרך כלל זולים יותר מפסנתר אקוסטי וגם יותר קטנים קצת

rona51

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עיצוב ואדריכלות פנים
קחי בחשבון שאקוסטי דורש כיוון, וביד שניה הצריך בדיקה יסודית של אדם שמבין בדקויות של הצליל.

וויני פו

משתמש פעיל
תודה רבה לכולכם על התגובות המפורטות. אתם עוזרים לי להבין מה אני מחפשת בכלל.
הילדה עצמה ניסתה על שניהם, ואמרה שהיא מבחינה בהבדל בצליל, אבל לא ידעתי אם לקחת אותה ברצינות, שכן ברור שהיא מעדיפה את האמתי.
ההתלבטות היא בין חשמלי מעולה של ימהה, בסביבות ה-7000, לבין אקוסטי הכי פשוט בסביבות ה-10,000 (זה מה שהציעו בחנות). שווה את ההבדל? או החשמלי המשוכלל עדיף?
או עדיף אקוסטי יד שניה באותו מחיר וברמה גבוהה יותר?
אודה לתשובותיכם המבינות.
עוד אחת, אשמח לדעת כמה שילמת על יד שניה.

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש פסנתרים יד שניה מעולים בסביבות 5000 עד 20000 אבל אפשר למצא בסביבות 5000 פסנתר מעולה צריך ללכת עם מישהו שמבין טוב לשלם לו כמה גרושים ושהוא יעזור לבחור אפשר לסיים את זה במחירים האלו ןלצאת עם משהו טוב

נוי

משתמש סופר מקצוען
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
בפסנתר חשמלי אין צלילים עיליים מה שייתן לה פסנתר אמתי.
כך גם שליטה בהפקת צליל היא ללא השוואה.
לילדה מוסיקאליית מאוד עדיף לרכוש את הדבר האמתי.

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בפסנתר חשמלי אין צלילים עיליים מה שייתן לה פסנתר אמתי.
כך גם שליטה בהפקת צליל היא ללא השוואה.
לילדה מוסיקאליית מאוד עדיף לרכוש את הדבר האמתי.
ממש מתומצת יפה
כל מילה פנינה ממשפט אפשר כבר לעשות שרשרת...

פסנתרנית

משתמש רשום
הצליל של החשמלי לא יהיה אף פעם כמו האמיתי
אבל עדיין עדיף חשמלי טוב על פני אמיתי רוסי זול
אם כבר קונים אמיתי-שיהיה לו צליל טוב (היפנים עדיפים אני חושבת.)

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הצליל של החשמלי לא יהיה אף פעם כמו האמיתי
אבל עדיין עדיף חשמלי טוב על פני אמיתי רוסי זול
אם כבר קונים אמיתי-שיהיה לו צליל טוב (היפנים עדיפים אני חושבת.)
נכון צריך לחפש יפני אפשר גם אמריקאי

חנילוש

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפשוטים של יאמהה שהם באזור העשר אלף מאוד מאוד מוצלחים לילדה מתחילה.. ויותר מכך
לגבי החשמליים בשביל להגיע למשהו שישמע טוב מאוד את צריכה להשקיע כל כך הרבה כסף כך שבאותו מחיר תמצאי פסנתר אקוסטי מצוין..

פסנתרנית

משתמש רשום
מאוד מוצלחים לילדה מתחילה
לא הבנתי את הקטע של "למתחילה"
מישו משדרג אח"כ?
למה להתקע כל החיים עם כלי לא טוב?
אם משקיעים שיהיה לכל החיים ושיהיה טוב,
אני לא חושבת שכדאי לקנות כלי בינוני
אפשר לבדוק את ההתאמה לכלי- על חשמלי או על אורגנית אם זה הקטע של "למתחילים"
כשקונים-קונים כבר טוב, לא?

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לא הבנתי את הקטע של "למתחילה"
מישו משדרג אח"כ?
למה להתקע כל החיים עם כלי לא טוב?
אם משקיעים שיהיה לכל החיים ושיהיה טוב,
אני לא חושבת שכדאי לקנות כלי בינוני
אפשר לבדוק את ההתאמה לכלי- על חשמלי או על אורגנית אם זה הקטע של "למתחילים"
כשקונים-קונים כבר טוב, לא?
@פסנתרנית צודקת בכל מילה והא ראיה שכמעט כל מבוגר שיש לו פסנתר אומר שקנו לו בתור ילד
בכל אופן הכל קשור לתקציב ולאיזה רמה האימא רוצה שהילדה תגיע...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה