פנסיה פנסיה...

סטודיו ישר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני עבודת עם כמה מעסיקים שמורידים לי פנסיה
כעת יש לי מעסיק חדש שאני צריכה לסדר מולו את הקרן פנסיה
פניתי לסוכן שלו וכך אמרו לי שם:
החוק מחייב לפני כל פתיחת פוליסה פנסיונית בדיקה ב'מסלקה פנסיונית' זהו אתר של משרד האוצר המושך את כל הנתונים הפנסיונים שעל שמך.
לצורך כך נדרש מס' אשראי כולל תוקף ו3 ספרות בגב הכרטיס על שמך + צילום תז עדכנית {ביומטרי כולל 2 צדי הכרטיס } עבור אימות הנותנים .
עלות בדיקת המסלקה הינה 100 ₪

שמעתם על כזה דבר ?
כמו"כ האם עדיף לי שכל הקרנות פנסיה יהיו אצל אותה חברה או שכל אחד זה תשלום נפרד ולא משנה
מדובר בפנסיה של שכיר.

חיה.

משתמש מקצוען
את יכולה לומר למעסיק שאת לא פותחת קרן פנסיה חדשה ומבקשת שיפקיד לאחת מהקרנות שכבר פתוחות לך מול מעבידים אחרים. גם לך יהיה יותר מסודר ששני מעסיקים יפקידו לאותה קרן.
יש קופות שלא מאפשרות את זה. בהראל אין בעיה כזאת.

A052

משתמש סופר מקצוען
אל תפתחו מול סוכן, תודיעו למעביד איפה אתם רוצים את הפנסיה, והוא לא יכול לחייב אתכם בשום תשלום.
וכמובן שעדיף לכם איפה שכבר יש לכם פנסיה ולא במקום נוסף.

פנדורה

משתמש מקצוען
את יכולה לומר למעסיק שאת לא פותחת קרן פנסיה חדשה ומבקשת שיפקיד לאחת מהקרנות שכבר פתוחות לך מול מעבידים אחרים. גם לך יהיה יותר מסודר ששני מעסיקים יפקידו לאותה קרן.
יש קופות שלא מאפשרות את זה. בהראל אין בעיה כזאת.
בהראל פנסיה אפשר ש-2 מעסיקים יפקידו לאותה קופה, בפניקס לא.

zahav1

משתמש מקצוען
גם בהפניקס את יכולה לבקש שיפתחו לך קרן פנסיה נוספת,אין טעם לפזר בין כמה חברות ביטוח, ו100 ש"ח זה לא רק עבור מסלקה, אני מניחה שכלל בתוכו את השרות

RACHEL PSHITIK

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
עשיתי ביטוח ולא שילמתי שקל על שירות, הסוכנים מקבלים עמלות יפות מאד. מצרפת נייד של אביבית מהפינקס שתבוא אלייך הביתה ותעשה לך את הכל בחינם כמובן.
לא לשכוח לבקש דמי ניהול הכי נמוכים ומסלול הלכה.
אביבית-0546444976
בהצלחה
ואין צורך בשום מספר אשראי
כדאי לך לאחד קרנות כדי שלא יגבה לך דמי ניהול בכל אחד מהן וגם כדי שהרווח הנצבר יהיה יותר גבוה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני ממליצה לעשות את הפנסיה בקרן "הפנסיה הנבחרת" של אלטשולר שחם מסלול הלכה.
שזה גם בדמי ניהול הכי זולים, וגם ברווחים הכי גבוהים, [מבין כל מסלולי ההלכה] וגם בגלל מדיניות ההשקעה של הקרן, שלכאורה אמור להיות גם בהמשך רווחים יותר גבוהים.
ולא צריך שום סוכן בשביל להצטרף לקרן פנסיה, ואפשר לעשות את זה גם באתר של החברה,
ואח"כ את רק צריכה להביא איזה מסמך שהם מביאים לך, למעסיק שלך, וזהו,
קל ופשוט.
להצטרפות לאלטשולר שחם כנסי לפה

נ.ב. לא יועצת ולא ממליצה [אין לי רישיון ייעוץ] ואין לי מניות בשום חברה

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
שכחתי לכתוב שלא תסכימי להצטרף לקרן פנסיה שהסוכן המליץ לך!!!
כי האינטרסים שלך מנוגדים לאינטרסים של הסוכן,
וודאי, וודאי, לא לשלם לסוכן המדובר אפילו שקל.

עוד נקודה, המעסיק חייב להפריש לך לקרן פנסיה, ואת רק צריכה לבחור לאיפה הוא יפריש, [המעסיק בכלל לא צד בעניין] ואם לא תבחרי תוך מספר חודשים, אז המעסיק יצטרך להפריש לאחת מארבע "הקרנות הנבחרות".

פנדורה

משתמש מקצוען
שכחתי לכתוב שלא תסכימי להצטרף לקרן פנסיה שהסוכן המליץ לך!!!
כי האינטרסים שלך מנוגדים לאינטרסים של הסוכן,
וודאי, וודאי, לא לשלם לסוכן המדובר אפילו שקל.

עוד נקודה, המעסיק חייב להפריש לך לקרן פנסיה, ואת רק צריכה לבחור לאיפה הוא יפריש, [המעסיק בכלל לא צד בעניין] ואם לא תבחרי תוך מספר חודשים, אז המעסיק יצטרך להפריש לאחת מארבע "הקרנות הנבחרות".
אל תעשי את הסוכן כ"כ גרוע, יש מעלות לקחת סוכן.
סוכן גם בכלל לא ירצה לטפל במשהי שמגיעה אליו רק עם קרן פנסיה, הוא מרויח עליה גרוש וחצי.

תרצה613

משתמש מקצוען
למה לא לחלק בין כמה קופות?
ההיפך. לחלק סיכונים. אם קופה אחת תפסיד, השניה לא וכו'
אין שום עניין שהכל יהיה באותה קופה.
ונראה לי (לא בטוחה, צריך לברר) שאותה פוליסה זה בכלל בעיה ברגע שעוזבים את אחת העבודות וצריך לשחרר פיצויים. איך ידעו מה היתרה מכל מעסיק? מיותר.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אל תעשי את הסוכן כ"כ גרוע, יש מעלות לקחת סוכן.
סוכן גם בכלל לא ירצה לטפל במשהי שמגיעה אליו רק עם קרן פנסיה, הוא מרויח עליה גרוש וחצי.
סוכן מייעץ לך למקום שבו הוא ירוויח הכי הרבה!! [ע"פ רוב] ולא למקום שבו את תרוויחי הכי הרבה.
יש יועץ פנסיוני שאפשר לקחת בפרטי, [שלא עובד אם שום חברה] ושמשלמים לו על הייעוץ, וזה משהו אחר, יש אמינים ויש שלא.

A052

משתמש סופר מקצוען
לא מומלץ לחלק קרנות בכלל! (לא המלצה שלי אלא של הגוף התמחה בכך, רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון).
בדר"כ כל הקופות מרויחות ומפסידות באותו זמן (עם שינויים). ומסלולים שונים ניתן לחלק באותה קרן עצמה (לא רלוונטי למסלולי הלכה).
ולא "צריכים" לשחרר אף פעם פיצויים, אלא זה רק אם רוצים (ההמלצה המקצועית היא לא לעשות זאת), ובכל מקרה גם אז הקרן יודעת בדיוק כמה כסף זה ממעסיק A וכמה ממעסיק B.
בהראל פנסיה אפשר ש-2 מעסיקים יפקידו לאותה קופה, בפניקס לא.
נראה לי שגם במגדל.
גם בהפניקס את יכולה לבקש שיפתחו לך קרן פנסיה נוספת
כל החברות ירקדו כדי שתפתחו אצלם 2 קופות וגם 8, אף חברה לא מגבילה מס' מעסיקים שמשלמים! או שהיו בעבר.

פנדורה

משתמש מקצוען
לא מומלץ לחלק קרנות בכלל! (לא המלצה שלי אלא של הגוף התמחה בכך, רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון).
בדר"כ כל הקופות מרויחות ומפסידות באותו זמן (עם שינויים). ומסלולים שונים ניתן לחלק באותה קרן עצמה (לא רלוונטי למסלולי הלכה).
ולא "צריכים" לשחרר אף פעם פיצויים, אלא זה רק אם רוצים (ההמלצה המקצועית היא לא לעשות זאת), ובכל מקרה גם אז הקרן יודעת בדיוק כמה כסף זה ממעסיק A וכמה ממעסיק B.

כל החברות ירקדו כדי שתפתחו אצלם 2 קופות וגם 8, אף חברה לא מגבילה מס' מעסיקים שמשלמים! או שהיו בעבר.
אנחנו מדברות על הפקדה של כמה מעסיקים לאותה קופה, ברור שלפתוח כמה קופות באותה חברה אין בעיה.

A052

משתמש סופר מקצוען
אנחנו מדברות על הפקדה של כמה מעסיקים לאותה קופה, ברור שלפתוח כמה קופות באותה חברה אין בעיה.
בשום חברה אין אפשרות שהכספים יהיו ממש באותה קופה, כל מעסיק זה בקופה נפרדת לצורך החישובים של פיצויים וכדו' ומסלולי השקעה לדמי הפיצויים לפי הסכמות המעסיקים.

פנדורה

משתמש מקצוען
בשום חברה אין אפשרות שהכספים יהיו ממש באותה קופה, כל מעסיק זה בקופה נפרדת לצורך החישובים של פיצויים וכדו' ומסלולי השקעה לדמי הפיצויים לפי הסכמות המעסיקים.
לי יש. בהראל שני מעסיקים באותה קופה.
ומשהי למעלה כתבה את זה גם.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
הניסיון שלי הראה שהניסיון של אלטשולר שחם גרוע!
אין לי מושג על מה את מדברת.
אני הצטרפתי בחיי לכמה קרנות, ובאלטשולר שחם היה הכי קל ופשוט.
זה היה בשנה האחרונה, [אחרי שנבחרו לפנסיית ברירת מחדל] אולי פעם היה יותר מסובך.

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה