עזרה פלאפון כשר - האם יהיה שינוי ?!

מצב
הנושא נעול.

תהילה ה.

משתמש פעיל
בשביל העבודה בהחלט אני צריכה מייל זמין איתי וויז.ובהחלט רבנים גדולים התירו לאישה לנהוג לצורך.ולא נכנס לענין הזה פה
אם תרצי בפרטי בשמחה
כתבת שהיית צריכה מצלימה וויז
ופתאום גילית שהיית צריכה גם מייל זמין.
אז את פשוט לא קשורה לענין הכשרים אלא את צריכה בכל מקרה מוגן, אז למה את מציגה זאת כאילו קנית רק בגלל המצלימה?

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
לגבי המחירים המופקעים - הטענה לגמרי צודקת ונכונה.
אין שום סיבה בעולם לשדוד את הציבור עם מחירים מופקעים תמורת מכשיר מיושן וילוב כ"כ.
ואכן יש מקום לשינוי.

לגבי שינוי באפלקטיביות המכשירים - יש סימן שאלה גדול מאוד.
כי מעבר לבעיתיות שיש/אין בפונקציונאליות מסויימת,
כל תוספת למכשיר - תגביר את העניין בו ואת זמן ההתעסקות, שזה גם שיקול כבד משקל,
וזה עוד לפני הבעיות הרוחניות הכ"כ רבות!

אתם באמת משוכנעים שאין שום-שום בעייתיות שיכולה לצוץ, מ-SMSים לדוגמא?
לדעתי - החיים יפים ככה!
ואין עניין להרחיב את הכלול במכשירים.
אבל לשפץ, לשדרג, ולהוריד מחירים - חובה!!!!!!!!
אנחנו לא צריכים להיות משוכנעים שלא עלולה לצוץ שום בעיה משימוש בSMS. באותה מידה אנחנו לא משוכנעים שלא עלולה לצוץ שום בעיה משימוש בשיחות טלפון. זה בכלל לא העניין כאן. בעיות עלולות לצוץ בכל מקום ובכל זמן. גם בעיירה היו בעיות. הנושא הוא האם העניין הוא בעייתי בעצם או לא. בתקופה בה חסמו את הפלאפונים - היה אינטרנט פרוץ בכל המכשירים ולכן היה עניין ברור לעשות גדר וסייג.
לגבי המחירים המופקעים - הטענה לגמרי צודקת ונכונה.
אין שום סיבה בעולם לשדוד את הציבור עם מחירים מופקעים תמורת מכשיר מיושן וילוב כ"כ.
ואכן יש מקום לשינוי.

לגבי שינוי באפלקטיביות המכשירים - יש סימן שאלה גדול מאוד.
כי מעבר לבעיתיות שיש/אין בפונקציונאליות מסויימת,
כל תוספת למכשיר - תגביר את העניין בו ואת זמן ההתעסקות, שזה גם שיקול כבד משקל,
וזה עוד לפני הבעיות הרוחניות הכ"כ רבות!

אתם באמת משוכנעים שאין שום-שום בעייתיות שיכולה לצוץ, מ-SMSים לדוגמא?
לדעתי - החיים יפים ככה!
ואין עניין להרחיב את הכלול במכשירים.
אבל לשפץ, לשדרג, ולהוריד מחירים - חובה!!!!!!!!

כל הדיבורים על התעסקות מיותרת בפלאפון הם לא לב העניין. להוכחה: בפלאפונים של פעם היו משחקים ששרפו לאנשים שעות. גם סתם טטריס ישן ופשוט לא נאסר למכירה בחנויות משחקים. התעסקות ובזבוז זמן זה לא הנושא (מנקודת מבט ליטאית לכל הפחות)
רק לנו יש סמסונג אברכים פשוט, חזק כמו שור? קליטה ושמיעה מעולה
בשביל פעם ביובל שאני לוקחת מצלמה אני לא צריכה את זה ביום יום
גם אם יצא פלאפון כשר עם הודעות / מייל אני לא רוצה להכניס את זה הביתה
מספיק לי ההתמכרות למיילים ושות' בבית, מה זה חסר לי בכיס? אני אשת הצלה שצריכה להיות מחוברת 24/6?!
מספיק לי לראות במקומות שונים אנשים מחוברים לבלון חמצן קטן וכל אחד שקוע במסך שלו
אם רואים אנשים משוחחים ביניהם הם בד"כ חרדים
אני פשוט מרחמת על האנשים שבמקום שהפלאפון ישמש אותם הם משועבדים למכשיר
זה עניין אישי לגמרי. זכותך לחשוב ולהרגיש כך וכמובן גם לנהוג כך. מי שלא רוצה - תמיד יוכל לקנות פלאפון לשיחות נטו, אבל שיקולים כאלו לא אמורים להיות נכפים על כלל הציבור.
הכשר עולה כסף...
ואני בטוח שזה לא הולך לרבנים...
עולה כל כך הרבה? יותר מאשר לייצר את הפלאפון ולהוביל אותו לישראל? זה לא הכשר של עופות, שיש עופות שנפסלים, זה לא הכשר על מפעל, שצריך לשלוח משגיחים לקצה העולם כדי לוודא שלא יכנסו חומרים אסורים בתהליך הייצור. זה בסה"כ לדאוג שהפלאפון יכיל או לא יכיל פונקציות מסוימות.
התשלום שלך הוא לא על החסימה, הוא על הביקוש הרב שיש למכשיר הזה אצלנו.
בחברה החילונית, למכשיר הזה אין ביקוש, וממילא המחיר שלו זול.

ומי שיחליט לקנות מכשיר כזה לא חסום, או לא כשר רק תואם, זה באחריותו, לשמוע בקול הרבנים או לא.
עוד ניסיון!
ולפי נסיוני, מי ששומע בקול חכמים לא ינזק.
מה? אז שוועדת הרבנים שכל כך דואגת לציבור תדאג שיהיה היצע גדול של המכשירים האלו?
לדעתי השאלה פה האם לבוא לקראת אלה שיעברו ועברו במשך הזמן למוגנים למינהם..בגלל אילוצי עבודה כאלה ואחרים,ומנסיון יש בעיה רצינית בסינונים למינהם...דבר שלא יקרה בטלפון איכותי עם מצלמה וויז ומייל בלבד!
לבין אלה שהיו נשארים עם טלפון כשר רגיל ובגלל זה יקנו גם...
אז השאלה לסיכום,האם עדיף שיהיה תעסוקה יותר בטלפונים כשרים עקב מצלמה וויז(לאנשים שסתם כך היו נשארים עם כשר רגיל)..או שאנשים שיעברו למוגן יפלו בהרבה יותר דברים גרועים..כמו הסינון שנפתח לפעמים..או פירסומות בעייתיות..
לדעתי עם שאלה כזו ראוי לבוא לרבנים.
זאת לא השאלה. השאלה היא האם לחסום לציבור הרחב אפשרויות שאין בהם בעיה הלכתית ולגרום לו לסרבול מיותר או לא

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה עניין אישי לגמרי. זכותך לחשוב ולהרגיש כך וכמובן גם לנהוג כך. מי שלא רוצה - תמיד יוכל לקנות פלאפון לשיחות נטו, אבל שיקולים כאלו לא אמורים להיות נכפים על כלל הציבור.
אאל"ט הציבור החרדי מציית לדברי חכמים שהורו להשתמש במכשירים לדיבור בלבד
יתכן שדברים ישתנו ורק אנחנו תמימים?

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
אאל"ט הציבור החרדי מציית לדברי חכמים שהורו להשתמש במכשירים לדיבור בלבד
יתכן שדברים ישתנו ורק אנחנו תמימים?
היו הרבה חכמים שהתנגדו בתוקף לאיסור הSMS, אבל מכיוון שרצו לשמור על אחדות והצד השני לא הסכים להתפשר הדברים נקבעו כפי שנקבעו.

זושא כץ

משתמש מקצוען
עדיין בחורים צעירים לא מחזיקים 2 מכשירים .
והנזק של סמס ונגן עם מסך יגרום נזק בל יתואר.

בניגוד לשיחות שיש לנמען אפשרות לסרב בקבלת שיחה, בסמס זה מגיע למכשיר ללא יכולת להתנגדות .
בנוסף. לא כל מה שכותבים אומרים.
הרבה בדיחות בעייתיות נשלחו בסמס בזמנו.
בנוסף. הרבה מכשולות נוראות נגרמו מאנשים ששלחו הודעות סתמיות לסתם אנשים מתוך סקרנות

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אם איני טועה
הטלפון הכשר נוצר כמענה לאינטרנט שהתחיל אז להיות בטלפונים "דור 3"
אולי יכולה להיות תשובה בטלפון איכותי ועכשוי - ללא כל אינטרנט,
ואז
הוא עשוי להכיל מצלמה, GPS, נגן, SMS (זה שונה מאד מאד מווצאפ!) , אפשרות להקלטת שיחות וכו'
ולא יכול להכיל מייל, וויז, ווצאפ ואפליקציות אינטרנטיות שונות
זה בערך המכשירים שהיו לפני עידן האינטרנט.
לזאת בדיוק כיוונתי.
אני משתמש אך ורק במכשיר כשר, לא רוצה מיילים ולא רוצה וואסטאפים ולא נעליים.
דווקא לכן, היעדר האופציות שציינתם - חסר כל כך.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
אני מרגישה שהדיון סטה מהטעם הטוב.
מי שחושב שדעת הרבנים לא מצויה במציאות, שילך וישאל/יעדכן/ישמע בעצמו.
ויעשה את אשר יורו לו.
ומי שחושב שהוא יכול להשתמש במכשירים אחרים, ועליו זה לא ישפיע, שיערב לו, ויקח את האחריות לצאצאיו, שעלולים לחשוב שיש עוד כמה דברים שעליהם לא ישפיעו.
עדיף להסתדר עם מכשיר בעייתי, מאשר להסתדר עם תקלות חינוך, ולא רק לילדים, אלא חינוך עצמי.

ks

משתמש מקצוען
ההשוואה לחילול שבת מופרכת לחלוטין. אף רב לא מאשר חילול שבת לצרכי פרנסה, ויש בהחלט רבנים רבים שמאשרים טלפונים "מוגנים" ואפליקציות שונות לצרכי פרנסה. אז אמנם כל אחד בפני עצמו שואל את רבו, אבל אולי ניתן ליצור "רמת ביניים" נוספת של כשרות כמובן אם תקבל את אישור גדו"י, שכל הזקוק לה יפנה אליה.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
חסידות חב"ד הנערצת בנתה לעצמה כאסכולה פרטית לעצמה, ונושא המכשירים אצלה שונה מהותית מהנידון כאן.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
התשלום שלך הוא לא על החסימה, הוא על הביקוש הרב שיש למכשיר הזה אצלנו.
בחברה החילונית, למכשיר הזה אין ביקוש, וממילא המחיר שלו זול.

ומי שיחליט לקנות מכשיר כזה לא חסום, או לא כשר רק תואם, זה באחריותו, לשמוע בקול הרבנים או לא.
עוד ניסיון!
ולפי נסיוני, מי ששומע בקול חכמים לא ינזק.
יש כאן טעות יסודית בקשר למחיר המופקע של הפלאפונים.
אנשים יוצאים כאן מנקודת הנחה כאילו למישהו יש אינטרס להוזיל לנו את הפלאפונים הכשרים,
האמת היא הפוכה.
יש כאן מונופול.
יש לוועדה בלעדיות.
יש כאן ועדה שהכל עובר דרכה, ולכן היא מעזה לדרוש סכומים מופקעים על מכשירים דפוקים.
אם למישהו היה אינטרס לעזור לציבור,
המחיר היה זהה למחיר של השוק הפתוח,
יש להם אפשרות לייבא במחיר סיטונאי, הרי.
אז מדוע המחיר משליש את עצמו?
בעבר העיד כאן אחד הניקים שחברו רצה לייבא את סמסונג E1200 מסין, והמוכר הסיני שמע שזה מיועד לישראל אז הוא סרב, כי זה משווק בבלעדיות על ידי וועדת הרבנים.

סמינר דוד

משתמש מקצוען
יתכן שאין שום אינטרס לעזור לציבור.
הרבנים אמרו לקנות רק "כשר" עם חותמת.
הציבור משתדל לקנות רק "כשר" עם חותמת, והיצרנים, או המוכרים, אני לא יודעת מי, מנצלים את העובדה שיש ביקוש למכשיר הזה.
תראי את הC2, שנעלם מהאופק, אנשים ממשיכים לקנות אותו במחירים מופקעים, משומש, מתוקן, משוחזר, מחודש, אין משהו אחר?
אין.
והמכשירים האלה, לא שוים. חלקם מתקלקלים מאוד מהר, הם שחוקים, ובכל זאת משלמים עליהם כ-500 ש"ח.
מה זה אם לא שוק?

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
הציבור משתדל לקנות רק "כשר" עם חותמת, והיצרנים, או המוכרים, אני לא יודעת מי, מנצלים את העובדה שיש ביקוש למכשיר הזה.
תראי את הC2, שנעלם מהאופק, אנשים ממשיכים לקנות אותו במחירים מופקעים, משומש, מתוקן, משוחזר, מחודש, אין משהו אחר?
אין.
והמכשירים האלה, לא שוים. חלקם מתקלקלים מאוד מהר, הם שחוקים, ובכל זאת משלמים עליהם כ-500 ש"ח.
מה זה אם לא שוק?
אם אתה לוקח אנשים ומגביל אותם - אתה מקבל על עצמך אחריות לדאוג להם.

vhsvchch

משתמש מקצוען
דווקא מתי שהתחיל הכשרים, הם היו המסלולים הכי זולים בשוק (לפני עידן ה-7 ש"ח לחודש...)
זה בשביל שלא יהיה מצב שהציבור צריך לשלם יותר כי זה כשר.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
דווקא מתי שהתחיל הכשרים, הם היו המסלולים הכי זולים בשוק (לפני עידן ה-7 ש"ח לחודש...)
זה בשביל שלא יהיה מצב שהציבור צריך לשלם יותר כי זה כשר.
ואולי זה היה בשביל להקל את המעבר.
אגב, בזמנו היינו קבוצה גדולה של חברות שהתחלנו בדיוק אז תוכנית ל3 שנים (מי שזוכר את התוכניות ההזויות שקשרו אותנו לחברות הפלאפונים). שאלו בקשר לזה את הרב שטיינמן והוא אמר שאנחנו לא צריכות לעבור לכשר.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
אם היצרנים מוכרים את אותו המכשיר בלי החותמת בזול,
זה אומר שהועדה בעצמה, היא זו שעושה את הקופה.

ששונית

משתמש מקצוען
הפלאפונים הכשרים אכן אינם איכותיים והמחיר הוא ביחס הפוך לאיכות.
קניתי בחו"ל פלאפון שיש בו רק אופציה של קבלת והוצאת שיחות (יש גויים רבים שרוכשים אותו לילדיהם כדי להגן עליהם מפגעי הטכנולוגיה למיניהם) ושמתי בו סים כשר.
שילמתי בסביבות השלושים דולר ויש לי אותו כבר יותר משלוש שנים.
פלאפון עם אפליקציות ותוכנות עשוי להתקלקל מהר, אבל למה פלאפון מטופש שרק מקבל ומוציא שיחות יתקלקל כל שני וחמישי?

שרית ו

משתמש מקצוען
אין.
מה זה אם לא שוק?
זה לא שוק זה קרטל, בשוק כל אחד יכול למכור את אותה הסחורה בדיוק בדוכן ליד במחיר יותר זול, מה שיגרום לדוכן הראשון להוריד מחירים ולהתחרות.

צריך לפתוח את ייבוא המכשירים לתחרות ויהיה שרות של הסינון במחיר אחיד ומפוקח שמתאים לכל כיס.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  10  פעמים

לוח מודעות

למעלה