עזרה פלאפון כשר - האם יהיה שינוי ?!

מצב
הנושא נעול.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בטח הרבנים קוראים את האשכולות בפרוג.
ב'מועצת' הבאה הם ייפגשו..
וידברו .ראית מה היה כתוב בפרוג ???...
האם פלאפון כשר יותר חשוב בשמים מאשר הקפדה על בן אדם לחברו?

הקיפוד המיקרוביוטי

משתמש מקצוען
D I G I T A L
עימוד ספרים
האמת היא שיש חסידות אחת שקבעה מה נקרא כשר ומה לא, וכל שאר המגזרים בציבור החרדי יישרו קו בלית ברירה.
המצדדים בSMS (הליטאים וכן כמה חסידויות) ביקשו שיהיה אפשרות לפחות לSMS בתוך המשפחה או מספר SMS קבועים מראש בלי יכולת הקלדה (כמו: תתקשר אלי מאוחר יותר וכו')
ונציגי החסידות הנ"ל לא הסכימו לשום פשרה בנושא

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
חשוב לי להבהיר.
אני כתבתי בהודעה הפותחת,
שאני כפוף למה שמורים גדולי ישראל.
ואני בעצמי הייתי מהראשונים שהחליפו לכשר,
ולא אשנה ללא הוראתם.
עם זאת,
דיון ציבורי הוא דבר חשוב.
עברו קרוב לחמש עשרה שנים.
והיום לצערנו התקנה נפרצה מאוד.
בכל בית כנסת, חיידר, ובית יעקב,
יש לא מעט שמחזיקים לא כשר ואף טרף.
והחילול ה' הגדול הוא במחזיקים שתי מכשירים,
עושים מעשה זמרי ומבקשים שכר כפנחס.
ואדרבה,
יתכן ואם תעשה חשיבה מחודשת,
תהיה תועלת מרובה לציבור.
אם התירו ווייז למה שלא נחסוך הוצאה מיותרת ?!
תודה רבה למרשמלו שאפשרה לי להעלות הבהרה זו.
המצב היום פתטי, המכשירים הכשרים לא עונים על הצורך. בהחלט שהגיע הזמן לחשיבה מחודשת, ולאפשר פלאפונים פשוטים עם הודעות, מצלמה, נגן, וכו'.
לגבי סמסים - גם אם נניח אכן לא כדאי שיהיו סמסים/ הודעות לכל ה'עמך', כמה מסובך לאפשר קבלה ושליחה של סמסים רק מחברות מוכרות ותו לא?

(; Cool-It

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
גם אם אכן "הגיע הזמן לחשיבה מחודשת", כדברי כמה מהכותבים כאן,
רוח הדברים פה אומרת, שאם נתאגד נוכל להשפיע!
לי זה נשמע קצת כמו לנסות להכניס מילים לפיות הרבנים!
למרות שהרצון לשינוי לגטימי,
כי באמת מפוצץ להוציא סכומים הזויים, על דגמי אספנות,
וקורץ לנו SMSים, נגן, מצלמה וכו' -
לא ממש נראה לי שזו הדרך הנכונה, הכשרה והטובה לעשות זאת....

(; Cool-It

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מי שהחליט אז, להכשיר מכשירים בתנאים מסויימים - אלו גדו"י שליט"א.
כשאומרים ש:"בהחלט שהגיע הזמן לחשיבה מחודשת"....
למה אתה מתכוון?
אתה אומר לרבנים לחשב מסלול מחדש?
לי זה צורםםםםםםםם!!!

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני רוצה לחדד את הדברים,
רבים לא כ"כ הבינו או בחרו לא להבין את העניין...

אכן בעבר הרבנים אסרו את השימוש בטלפונים לא מאושרים,
וטלפון עם SMS היה לא כשר
על נגן ומצלמה עוד לא חשבו אז...
באיזה שלב התחיל גם עם קצת אינטרנט, עם מסכים קטנים...

במהלך האבולוציה בשוק הטלפונים הניידים, התחילו לייצר טלפונים עם מצלמה,
אבל עדיין היו נראים כמו הטלפונים הכשרים, קטנים, מקשים וכו'...

עד שהתחילו האייפונים שגרמו להרבה בלאגן...

המציאות היא, שהרבנים רצו לעשות גדר כדי שלא תהיה גלישה מחוץ לחומות (תרתי משמע..)
אבל מי שאחראי על הגדר אלו ועדת הרבנים לענייני תקשורת...

מה שקרה, שמכיון שלא התירו טלפונים עם מצלמה ונגן, רבים מאד אמרו, זה מוגזם, וכשבנאדם פורץ גבול, לא תמיד זה נעצר במטר שאחרי הגבול,
אני מכיר אישית רבים שרק בגלל זה קנו מכשירים טרפים כמובן בלי אופציות כמעט עד שלאט לאט זה הדרדר, אבל מה שגרם להופעת מכשירים כדוגמת האייפונים והגלקסי בציבור - זה שהלכו רחוק מידי.

כפי הידוע לי גדולי הדור (ואני לא מדבר על אדמורי"ם לקהילתם) אף פעם לא עסקו ב"לחנך" את הציבור, אלא לעשות גדרים וסייגים...

הבעיה שישנם כמה בעלי אינטרסים שלא נשמעים לכל הרבנים אלא רק למי שהם רוצים, והם עוצרים את העניין של שדרוג הטלפונים למשהו סביר, עם נגן ומצלמה (לא מדבר על SMS) ומכשירים איכותיים, למרות בקשות רבות מצד רבנים וראשי ישיבות שהם אלו שמתמודדים בשטח עם הבעיה שהדבר הזה יוצר,
שהלא כולם מסכימים שאם היום לכל אחד יש נגן בכיס, ומצלמה מדוע שזה לא יהיה במכשיר אחד???

שוחחתי פעם עם ת"ח שכתב מאמר על הנושא הזה, (לא קיבלתי אישור ממנו לצטט אותו, אבל זה נכתב במסגרת מאוד מפורסמת ואחת הנקראות ביותר היום בכל הציבור החרדי...) כמה צריך לשמור על הגדר הזה למרות שאנחנו חושבים שזה לא צודק ונכון, מכיון שזה ההוראה של גדולי ישראל וצריך לנהוג כך,
אך הוא הוסיף לי - ואת זה הוא לא כתב במאמר, שאלו היושבים בועדות ומחליטים על הדברים האלו - הם ----!!! כי בגללם אכן המצב הידרדר ואנשים הרשו לעצמם....

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
מי שהחליט אז, להכשיר מכשירים בתנאים מסויימים - אלו גדו"י שליט"א.
כשאתה אומר ש:"בהחלט שהגיע הזמן לחשיבה מחודשת"....
למה אתה מתכוון?
אתה אומר לרבנים לחשב מסלול מחדש?
לי זה צורםםםםםםםם!!!
הרבנים כמעט ולא יוזמים כלום, וכל מי שעבר גיל מסויים יודע זאת. בד"כ היוזמות מתחילות מעסקן כזה או אחר, והוא דואג להחתים את הרבנים.
אם כי, חלק גדול מהיוזמות האלו באמת מגיעות ממקום מאוד מאוד טוב ורוחני, וזו הסיבה שהרבנים גם חותמים ומאשרים.

לצערי, הסיפור של המכשירים הכשרים מסואב מאוד, ויש 'קלא דלא פסיק' על סכומי עתק אפלים שעוברים מיד ליד. זה לא משנה לאזרח הפשוט, אילולי הוא היה נאבק להשיג מכשיר טוב ולא מוצא.

לפני כמה שנים (טרום עידן המוגנים) פורסם ראיון עם עסקן תקשורת כלשהו, והוא הסביר בהתלהבות אלו פתרונות טובים יש לחברי הוועדה.
הוא הציג בפני הכתב הסקרן את מכשירו האישי, והיה שם מכל טוב הארץ. אפליקציות, הודעות, מצלמה, עניינים.
הוא הסביר שהכל מסונן, כשר, מפוקח, מושגח.
ואני, הקטן, תהיתי: אם לעצמך דאגת כל כך יופי, למה לא דאגת לכולם? למה אתה משאיר את מאות אלפי אנשים עם מכשירי פלסטיק גרועים, ללא אפשרות לגיבוי אנשי קשר, ללא שום פתרון ביניים כשר למי שלא רוצה סמארטפון מכל סוג?

קפה הפוך

משתמש צעיר
הגיע הזמן שוועדת הרבנים לענייני תקשורת (לא הרבנים אל עסקני הוועדה) שבאמת ידאגו לפיתרונות טובים זאת אומרת מכשירים איכותיים עם יותר אופציות (כשירות כמובן) במחרים סבירים ולא מכשירים סינים במחירים של סמארטפונים

צחור

משתמש מקצוען
אשכול מועד לפורענות...

לדעתי בעיקר מה שצריכים לשנות זה להביא לציבור מכשירים נורמליים ותקינים ולא סינים, מצלמה ונגן פחות דחוף...
כן
שיהיה יותר אפשרויות לאנשי קשר
ושיוכלו לרשום את השמות בצורה נורמטיבית ולא מוגבלת בתווים.
וכן
גם מצלמה זה צורך חיוני ביותר.
כשכל צוציק על כל ויכוח בחנות מוציא לך מצלמה ומצלם לך את ההוכחה ואתה ראית ההפך ואנה אתה בא.

קריאייטיבית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני יודעת שזו הוראת הרבנים
והם יותר חכמים מכלמני "חכמולוגים" דפה, זה בטוח
אין לי בעיה ללכת יום יום עם מזוודה ובה- נגן ומצלמה ולהסתדר בלי SMS וואטסאפ
אם זו הוראתם! אני יודעת שזה יכול להקל לי על החיים אבל אני עושה מה שאמרו לי ואני בטוחה שזה הכי טוב ושתכלס - זה מקל עלי.
(אגב, חלק גדול מהציבור באמת משתמש בכל מני מכשירים תומכי כשר ורובם כמובן "לצורך עבודה" עם וואטסאפ ומה לעשות שזה דבר שדי משפיע עליו..)

אבל למה למען ד' אני אמורה להדפק עם פלאפונים בלי קליטה??
עם מקשים שנלחצים אחרי 5 לחיצות, או צאט' שיוצאת הנשמה עם כל לחיצה??
ועם שמיעה מחרידה שדורשת ממני לצעוק ומאנשים להראות שהם מבינים מה אמרתי כי כבר נמאס להם לצעוק "מההה"?
למה??
למה מזלזלים בציבור כל כך יקר ששומר על עצמו, ונגד כל המלעיגים וכל המבצעים וכל ה'היתרים' בוחר ללכת דווקא עם מכשיר עם חותמת (ולא, לא של 'מוגן' 'מושגח' 'מבוקר' ...)

אני מאמינה שמי שיוציא מכשיר שעונה על כל מה שתארתי לעיל יעשה כסף טוב! הנה לכם הצעה עסקית ;)

לוחמת

משתמש פעיל
לא קראתי את כל השרשור.. אבל בתור אחת שהיה לה כשר ואחת הסיבות שעברתי לגלקסי מוגן כי הייתי חייבת וויז ומצלמה איכותית..בהחלט חושבת שיש פתרונות חסימה הרמטית רק לוויז.. כמו בהדרן.. רק בלי שחיטה של 700 שח להתקנה..ומצלמה איכותית..מקסימום נגן בלי רדיו.ובאמת זהו!!

ישי פ

משתמש צעיר
ה'פטנט' להעביר את האשמה מהרבנים לעסקנים הוא ישן למדי, ולא נס ליחו עם השנים, בכל נושא שהוא. אם יש לך איזו בעיה עם איסורים של רבנים, אזי התשובה פשוטה, זה בכלל לא הרב שאסר, זה הגבאי / המשב"ק / העסקן / וכו'...

(; Cool-It

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הגיע הזמן שוועדת הרבנים לענייני תקשורת (לא הרבנים אל עסקני הוועדה) שבאמת ידאגו לפיתרונות טובים זאת אומרת מכשירים איכותיים עם יותר אופציות (כשירות כמובן) במחרים סבירים ולא מכשירים סינים במחירים של סמארטפונים

לגבי המחירים המופקעים - הטענה לגמרי צודקת ונכונה.
אין שום סיבה בעולם לשדוד את הציבור עם מחירים מופקעים תמורת מכשיר מיושן וילוב כ"כ.
ואכן יש מקום לשינוי.

לגבי שינוי באפלקטיביות המכשירים - יש סימן שאלה גדול מאוד.
כי מעבר לבעיתיות שיש/אין בפונקציונאליות מסויימת,
כל תוספת למכשיר - תגביר את העניין בו ואת זמן ההתעסקות, שזה גם שיקול כבד משקל,
וזה עוד לפני הבעיות הרוחניות הכ"כ רבות!

אתם באמת משוכנעים שאין שום-שום בעייתיות שיכולה לצוץ, מ-SMSים לדוגמא?
לדעתי - החיים יפים ככה!
ואין עניין להרחיב את הכלול במכשירים.
אבל לשפץ, לשדרג, ולהוריד מחירים - חובה!!!!!!!!

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
רק לנו יש סמסונג אברכים פשוט, חזק כמו שור? קליטה ושמיעה מעולה
בשביל פעם ביובל שאני לוקחת מצלמה אני לא צריכה את זה ביום יום
גם אם יצא פלאפון כשר עם הודעות / מייל אני לא רוצה להכניס את זה הביתה
מספיק לי ההתמכרות למיילים ושות' בבית, מה זה חסר לי בכיס? אני אשת הצלה שצריכה להיות מחוברת 24/6?!
מספיק לי לראות במקומות שונים אנשים מחוברים לבלון חמצן קטן וכל אחד שקוע במסך שלו
אם רואים אנשים משוחחים ביניהם הם בד"כ חרדים
אני פשוט מרחמת על האנשים שבמקום שהפלאפון ישמש אותם הם משועבדים למכשיר

סמינר דוד

משתמש מקצוען
שיש לנו שאלה בעוף, או בכל משהו אחר, אנחנו הולכים לגדול, ושואלים אותו, מראים לו את המוצר, ושואלים.

ומה שהוא אומר - מקבלים.

מה הדיון הזה בפרוג?

להעביר דעת קהל לרבנים?

ואני כותבת לא ממקום של שפיטה, אלא ממקום של מחשבה. מה אנחנו באמת רוצים.

על עובדות לא מתווכחים.
הציבור החרדי נמצא באינטרנט, וטלפון כשר.
עובדה כזאת אפשר להגיש אותה לרבנים כשאלה.
ואת אשר יאמרו - נשמע.
יש הרבה מחשבות בקשר לטלפון הכשר. ההתבדלות בצורת הקשר, הויתור על קידמה וצורך מסויים. וזה עוזר לנו כאנשים, כהורים וכמחנכים.

ואני לא נאיבית, גם אני משתמשת בפרוג למשל? ועוד כמה דברים לא בדיוק כשרים, משרד החינוך לא נמצא לי בשום טלפון כשר. והצורך הוא לא העיקר פה, כי אם זה היה תלוי בי, הייתי מלפני עשר שנים הופכת את הטלפון הכשר לטלפון עם הודעות ומייל. המצלמה פחות חשובה לי, כי היא מחייבת סוג של טלפון, שלא הייתי רוצה לראות אותו אצלי בשום צורה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה