מידע שימושי פירצת אבטחה חמורה התגלתה בכרום: עדכנו את הדפדפן מייד.

סוגרים שידוך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
פירצת אבטחה חמורה התגלתה בכרום: עדכנו את הדפדפן מייד.

משתמשים בדפדפן "כרום" או שהתקנתם אותו בעבר? המחשב שלכם נמצא בסכנה. גוגל דיווחה על פירצת אבטחה בדפדפן, ובעוד שלא שיתפה פרטים נוספים, נראה כי מדובר בפירצה חמורה. אם הדפדפן מותקן על המחשב, עדכנו אותו ומייד.

פירצת אבטחה חדשה התגלתה בכרום שעלולה לשים את המחשב שלכם בסכנה, כך דיווחה בימים האחרונים גוגל ל-2 מיליארד משתמשיה. העדכון האחרון של החברה הביא איתו מגוון גדול של שיפורים קטנים ותיקוני אבטחה, שמזמן היו נחוצים, וזכה לביקורת חיובית.
עם זאת, מומחה האבטחה "Sophos" שם לב לכך שגוגל הזהירה על פירצת אבטחה ענקית בדפדפן שלה. הפירצה מעמידה בסכנה כמעט את כל המכשירים בהם דפדפן הכרום מופעל, בין אם מדובר במחשבי אפל ובין אם בווינדוס או לינוקס.
בדיוק בגלל זאת, בגוגל מפצירים במשתמשים לעדכן לגרסה האחרונה ביותר (81.0.4044.113), אולם היא לא שיתפה עד כה פרטים נוספים על בעיית האבטחה החדשה

מחקירה מעמיקה יותר של אתר Forbes, התגלה כי מדובר בבעיית אבטחה חמורה ביותר. "אותה פירצה מאפשרת לתוקפים לשנות את סדר העדיפויות של המעבד במחשב, ולגרום לו להריץ כל קוד זדוני שנשתל בזיכרון, גם אם הוא מגיע ממקור חיצוני.
כך למעשה, האקרים יכולים לעקוף את כל חומות ההגנה של הדפדפן וללא הסכמתו של המשתמש, לנצל את המחשב שלו בכל דרך שבה יחפצו. מדובר בנוזקה החמורה ביותר שקיימת בספר, שכן גם אם אדם נמצא בצד השני של העולם, יש לו גישה מלאה ובלתי מעורערת למחשב שלכם", אמר סופוס, חוקר האבטחה שגילה את האזהרה על הנוזקה.
אם דבריו מדוייקים, ניתן להבין למה גוגל רוצה לשמור בסוד את הפרטים אודות הפירצה, לפחות עד שרוב משתמשיה ישדרגו לגרסה החדשה ביותר.

5ea0a424699ee5cd.jpg

https://tech.walla.co.il/item/3352876

Advertisement

שרה עטיל

משתמש מקצוען
אם אני מעדכנת זה מכבה לי את המחשב?
פשוט המייל שלי עכשיו פתוח
אחרי אין ספור שעות שניסיתי לפתוח
אני פוחדת שאם המחשה יכבה
שוב פעם לא אצליח לפתוח את המייל.
כי זה מה שכותב לי:
העדכון כמעט הושלם. יש לפתוח שוב את Google Chrome כדי לסיים את העדכון. החלונות האנונימיים לא ייפתחו מחדש.
גרסה 80.0.3987.163 (גירסה רשמית) (64 סיביות)

א.ר.ז.

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
לא מכבה את המחשב, רק סוגר את כרום בסיום העדכון ומפעיל מחדש עם החלונות שהיו פתוחים בו. (ללא גלישה בסתר)

אחד הלויים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
עזרה דחופה!
במהלך הערב התאפס לי הכרום מעצמו.. והסאונד והמצלמה הושבתו!
זה קרה לכם? האם זה קשור לפירצה המדוברת?

אלי.פ.

משתמש צעיר
בכרום ב3 נקודות למעלה בשורה התחתונה נכתב לי מנוהל ע"י הארגון מישהו יודע מה זה הארגון איך מבטלים דבר כזה

Bestimedia

לשעבר- צבעי פסטל :)
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים

תלת מימד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
תנסו ללחוץ על השלוש נק'
אח"כ על עזרה,
ואח"כ על מידע על גוגל כרום- זה יעדכן אוטומטית,
עשיתי עכשיו
תודה!!!
וזהו? זה אומר שעכשיו הכל מוגן? (עד הפעם הבאה ח"ו... :eek: )
איך יודעים?

תלת מימד

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
כתוב לי: העדכון כמעט הושלם. יש לפתוח שוב את Google Chrome כדי לסיים את העדכון.
מי יודע מה זה אומר?

Bestimedia

לשעבר- צבעי פסטל :)
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
כתוב לי: העדכון כמעט הושלם. יש לפתוח שוב את Google Chrome כדי לסיים את העדכון.
מי יודע מה זה אומר?
ללחוץ על עדכון- מנתק לשניה את הכרום ומדליק שוב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה