פיסול בסוכר למתחילים

* מירי *

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
לפני שבועיים השתתפתי בסדנא של פיסול זכוכית באש, חוויה מומלצת בחום!! (לא סתם חום, 1200 מעלות :p) ולכן כשראיתי בהפסקת אוכל ובהמשך בפורום אומנות ויצירה את הרעיון של פיסול בסוכר - הוא קנה אותי. ניסיתי לעשות סדנת פיסול ביתית, חשבתי שהעבודה תהיה פחות או יותר באותו רעיון.
בפועל, זה לא ממש ככה. האיזומלט הופך לנוזלי מאוד, הוא לא כמו הזכוכיות שמיוצרת מגוש שממיסים אותו באטיות ויש עליו יחסית שליטה. ולכן צריך לתת לו קצת להתגבש ואז נוכל ליצור ממנו בלי להיעזר בסיליקון, המקצוענים באמת, עובדים עם מבער וכלים נוספים ולכן הם יכולים ממש להוציא יצירות מדוייקות, תחפשו קצת בפינטרסט.
היעד שלי ברמת מתחילים היה ליצור "מכשושה" שתזכיר קצת את הקורונה ותישלח לאחיינית המבודדת שלי בתור "עידוד לבידוד".
הצלחתי?
בערך ;)
IMG_1299.jpg

אז צאו גם אתם לדרך, לכו לחפש את החומר בחנויות (מוצר קצת נדיר), תארגנו את השטח, ותתחילו לעבוד...

מה צריך?
אבקת איזומלט, כלי להמסה על האש, צבעי מאכל, סוכריות לקישוט, תבניות סיליקון, מקלות לסוכריות.
ממולץ לעבוד על משטח מנייר כסף, הוא מקשיח את הסוכריות במהירות ומה שנשפך נחלץ בקלות.
IMG_1015.jpg

והתהליך:

שלב ראשון - להכין את הכלי קיבול. כשהחומר חם אין אפשרות להתחיל להתקשקש ולחשוב על רעיון, הכל כבר חייב להיות מוכן.
עבדתי עם תבניות סיליקון (כמובן שעדיף ייעודיות לסוכריות על מקל עם מקום למקל, לי לא היה אז המקלות קצת עומדים עקום) תכננתי את העיצוב שיהיה לכל סוכריה ועיצבתי את הסוכריות לקישוט בהתאם.
IMG_1019.jpg
IMG_1020.jpg

שלב שני - העבודה החמה. שופכים אבקה בכמות הרצויה לתוך מחבת/סיר, אם רוצים מוספים צבע מאכל אבקה או ג'ל, ממיסים על האש עד שהכל נמס ומתחילות לעלות בועות.
אם לא מוציאים בזמן מהאש החומר מקבל צבע צהבהב.
IMG_1023.jpg

שלב שלישי - יוצקים לתוך השקעים, מקבעים את המקל, מוודאים שהחומר הגיע לכל הפינות.
IMG_1024.jpg

חייבים לעבוד מהר מאוד, החומר מתחיל להתגבש תוך שניות בודדות.
ותזהרו מאוד!! לא מתאים לעבודה עם ילדים! טיפונת קטנטונת ורותחת שנשפכת על היד יוצרת כוויה! והחומר רותח גם אם הוא נראה כבר גבישי, לוקח לו כמה דקות להתקרר. לא נוגעים בידיים בכלום! תרגישו קצת סיניים ותסתדרו עם שיפודים (או מקלות סוכריה מיותרים)
אפשר לשלב כמה צבעים זה על גבי זה בשכבות, אבל קחו בחשבון שאם החומר מידי רותח הוא יכול להמיס את השכבה התחתונה ולהתמזג בתוכה לכן כדאי לחכות כמה שניות לפני ששופכים אותו.
אחרי כמה דקות כשהכל מתקרר שולפים את הסוכריה בקלות.

IMG_1030.jpg
(ואחותי טוענת שזה נראה תיאטרון בובות
:rolleyes:
)

ובסוף כל סוכריה מקבלת עטיפת צלופן. מהנסיון שלי - יוצא מאוד דביק אבל אם מכניסים למקרר לקירור הדביקיות קצת פוחתת ואפשר להשחיל בתוך השקיק ואז לקשור בסרט את החלק התחתון.

ולסיום, השוואה לזכוכית:
IMG_1306.jpg

שמחתי שהייתם איתי, זאת התוצאה מניסוי ראשון, אני מאמינה שבפעם הבאה יהיה קל ומוצלח יותר (רק שלא היתה לי סבלנות לחכות לפעם ההיא ורק אחריה לשתף...:))

נערך לאחרונה ב:

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
מקסים
ותודה שהבאת את התמונות של כל התהליך עם הסברים
זה ממש מסייע להבין
וכל הכבוד שאת חושבת כך על האחיינית

ציורית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה מרתק
אבל דווקא יותר מעניין אותי סדנת ניפוח בזכוכית,
יכולה לתת לי פרטים על זה?

ציורית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
קראתי עכשיו הכל עוד פעם....
זה מדהים ומיוחד!!!
אבל איך יצרת את המכשושה?
היא לא נראית כאחת שנשלפה מתבנית מסודרת..

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
מקסים ! הסבר מעולה ונותן חשק לנסות

* מירי *

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
@שקדיה @ציורית @מצב כפית @Geula-Arc
תודה על הפירגונים, כיף לשמוע שהעריכה והבאת ההסברים לא לחינם
נראה מרתק
אבל דווקא יותר מעניין אותי סדנת ניפוח בזכוכית,
יכולה לתת לי פרטים על זה?
בשמחה, באישי
זה נמצא בצפון, עשינו את הסדנא במהלך טיול
אבל איך יצרת את המכשושה?
היא לא נראית כאחת שנשלפה מתבנית מסודרת..
נכון,
עליה ניסיתי את הטכניקה לעבודה עם זכוכית. אם תסתכלי ביצירות הזכוכית יש שם גם מכשושה, (קצת יותר דומה לקורונה מאשר התוצאה עם הסוכר אבל גם היא ברמת מתחילים).
מצחיק לקרוא לה בכינוי מכובד כמו מכשפה, בסה"כ יצא עב"ם שצריך להסביר שהוא התכוון להיות קורונה.
שיחקתי עם 2 מקלות סוכריה בקצת חומר עד שהוא קצת התגבש והנחתי על משטח עם המקל בתוכו, לקחתי עם המקל השני טיפות של חומר, הדבקתי ומשכתי במהירות כשזה עוד חם ואז נוצרים כמו חוטים, מהם יצרתי את הקרניים. העיניים זה סוכריות פנינה קטנות, והפה נקודה מצבע כהה חצי מוקשה.
מקווה שהסברתי ברור, זה קצת מורכב להסביר בלי המחשה בפועל לכן לא פירטתי.

* מירי *

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
תודה על הסבר ברור כל כך.
העני, רק אחרי שהעלתי הדרכה התחלתי להבין כמה שיבושים יש עד שמצליחים לעלות הדרכה מסודרת עם תמונות, המון תקלות היו עד שהצלחתי להעמיד את כל התוכן ולהכניס את התמונות במקומות הנכונים (וזאת בכלל לא פעם ראשונה שאני מעלה תמונות, רק המיקום שלהם ולסדר, ולמחוק ולצרף כמה פעמים מחדש כל תמונה לקח המון זמן)
אז עם כמות ההדרכות שאת מעלה - מגיע לך בעצמך שאפו ענק!

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
העני, רק אחרי שהעלתי הדרכה התחלתי להבין כמה שיבושים יש עד שמצליחים לעלות הדרכה מסודרת עם תמונות, המון תקלות היו עד שהצלחתי להעמיד את כל התוכן ולהכניס את התמונות במקומות הנכונים (וזאת בכלל לא פעם ראשונה שאני מעלה תמונות, רק המיקום שלהם ולסדר, ולמחוק ולצרף כמה פעמים מחדש כל תמונה לקח המון זמן)
אז עם כמות ההדרכות שאת מעלה - מגיע לך בעצמך שאפו ענק!
חמודה.
תודה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  40  פעמים

לוח מודעות

למעלה