פילטרים בפוטושופ

• פותח הנושא bhj
  • פורסם בתאריך

bhj

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
כשאני מלמדת בכיתה על הפילטרים, האם אני צריכה לעבור אחד אחד ולהסביר מהן האפשרויות ומה כן תזוזת סמן גורמת וכו', או לתת לבנות לשחק עם האפשרויות לבד?
וכן בדפים- לתת פרוט נרחב או רק כללי?

Graphic

משתמש צעיר
נראה לי שפילטרים הם ים ללא סוף.
אני נוהגת ללמד אותם בכלליות, לחלק דפים שמסבירים תפקידה של כל "משפחה", ומדגימה את השימושיים והנפוצים שבהם.
אפשר לתת תרגיל שבו ינסו לראות כיצד ישפיעו פיללטרים שונים על אותה תמונה, אבל לדעתי יותר טוב פשוט לשלב פילטרים בתרגילים השונים ולהדגיש ש- "אידך זיל - גמור"... לעודד התנסות ושימוש חופשי בפילטרים בתרגילים "פתוחים".

כדאי להזהיר מפני שימוש יתר בפילטרים ובאפקטי שכבה. תופעה שנפוצה אצל משתמשי פוטושופ מתחילים, באמצעותם הם מטשטשים יצירות שבותעו ברשלנות, בחירות חלשות ותמונות באיכות נמוכה, ומגיעים, לכאורה, לתוצאות "WOW!", אבל זה כמובן קיצ'י וחובבני להחריד.

שלמה

משתמש מקצוען
הפילטרים השימושיים ביותר הם: טשטוש, בעיקר גיאוגסיני, שהוא נותן כר נרחב לריכוך על כל מיני עבודות שעושים, בעיקר לריכוך של מסכות.

פילטר נוסף הוא של חדויות, כשהבולט בהם הוא 'האנשארפ מאסק' יכול להוות גם תחליף להוספת ניגודיות לתמונה.

כל שאר הפילטרים, הם בסגונון של י'צירות אומנות'

סיכת משרד

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אפשר לתקן תמונות באופן יסודי על ידי הפילטרים, אפשר לבצע בעזרתן מניפולציות בביצוע של הציור או להוציא אבסטרקטים מדהימים.

אבל זה עניין למתקדמים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה