פיטורין...

אלעדית

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
פוטרתי היום על רקע משבר הקורונה. (כאחת שנכנסה בין העובדים האחרונים)
רציתי לברר מהן זכויותי?

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
לכאורה , למיטב ידיעתי
זכאית לקבל מהמעסיק:
1. פדיון ימי חופשה
2. השלמה לפיצויים הצבורים בקופת הפנסיה
3. וודאי שאכן הופקדו כספים בקופת הפנסיה שעל שמך (לפי הכללים)
4. ימי הודעה מראש לפי הוותק

במקביל
את יכולה להרשם בלשכת התעסוקה
ולקבל דמי אבטלה
אם את עומדת בכללים.

A052

משתמש סופר מקצוען
לכאורה למיטב ידיעתי, אסור לפטר בימים אלו!
ניתן רק להוציא לחל"ת.
נכתב ע"י רו"ח אביגיל שיקוביצקי:
תקופת משבר הקורונה – אין לבצע פיטורין בהתאם לחוק הגנה על עובדים בשעת חרום, תשס“ו – 2006 .
המשמעות היא שבסוף החל“ת יש לקלוט את העובדים.
עריכה: האיסור חל רק על עובדים בבידוד. עדיין צריכה להיות סיבה אמיתית לפיטורין ולא סתם לנצל הזדמנות.

נערך לאחרונה ב:

אלעדית

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
לגבי התגובה שצריכה להיות "סיבה אמיתית לפיטורין". חשוב לי להדגיש שזאת הסיבה האמיתית!!! המנהל שלי שאל אותי אם ארצה לחזור כשהמצב יתייצב, היה לו מאוד קשה לבצע את הפיטורין לאחר שהיה מאוד מרוצה. (מדובר בחברה גדולה מאוד במשק שהמנהל הישיר שלי, שפיטר אותי, כפוף להנהלה הראשית, שמחפשת לצמצם נזקים. במילים אחרות: לא היה תלוי בו!) גם המצב המדיני הוביל לקריסה וחוסר כדאיות להחזיק עובדים נוספים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה