פיטורין- הפעם תעזרו למעסיק

chiclook

משתמש פעיל
עובדת שלי עבדה אצלי מתאריך 11.2018 עד 9.2019 ואז יצאה לשמירת הריון וילדה בתאריך 16.12.2019
חודש 04.20 וחודש 05.20 היא קיבלה חלת והחודש חזרה לעבודה.
לא הפרשתי לה פיצויים כי היא לא הייתה (גם בחודשים לפני השמירה היא זגזגה המון בשמירות לימים ספורים שירדו מצבירת ימי מחלה)
ניצלתי את הקורונה כדי להפחית מהחוזה שלה ליומיים בשבוע כדי שתתפטר משום שישתלם לה יותר חלת אך היא העדיפה לחזור לעבודה ולשמור על הוותק.

עכשיו היא מבקשת לתת לה תלוש מוגדל משום שעליה להוציא משכנתא והיא צריכה להראות לבנק תלוש יפה שאז התנאים של המשכנתא יותר טובים.

מבחינתי אני שמחה להגדיל את ההוצאה שלי אך הסברתי לה שתצטרך לשלם עוד הרבה כסף על ההפרש בשכר.
באמת מעניין כמה זה (בט"ל שלי, 18% פנסיה ופיצויים, מחלה הבראה וכו' על החלק שהיא לא באמת השתכרה)
מאחר שאלו חישובים מאד קשים עד לא מציאותיים,
הצעתי לה פשוט להתפטר ולהתחיל דף חדש כאילו לא צברה וותק ואז אוכל לתת לה חצי שנה משכורות יפות ללא התוספות.
השאלות
1.אם עובד התפטר וחזר לעבודה האם הוא מאבד את הוותק? כנראה שלא אבל אם שתינו מסכימים? כמו בגני ילדים?
(תפסיד פיצויים אבל תקבל משכנתא)
2. אם היא מתפטרת-האם היא מפסידה פיצויים? (או אני מרויחה?)
3. אם היא נשארת אני אמורה להפריש גם על כל החודשים שהיא לא עבדה בפועל? שמירה חלד וחלת?
4. מה עם המענק להחזרת עובדים? זה אמתי? אם היא חוזרת אקבל אותו
תודה לעונים
הרואת חשבון הסכימה לחכות עם התלוש עד יום ראשון כדי שנחליט אם היא חזרה לעבודה או לא

mina

משתמש מקצוען
אני דווקא מתחילה עם עניין ההפרשות.
בתקופה של שנירת הריון וחל"ד חובה על המעסיק להפריש לפנסיה! בתקופת חל"ת אין צורך...
1.אם עובד התפטר וחזר לעבודה האם הוא מאבד את הוותק? כנראה שלא אבל אם שתינו מסכימים? כמו בגני ילדים?
לא. לא מאבד. . אבל אף פעם אל תסמכי על שום עובד.. תחשבי אם יש לך משהו להפסיד במקרה של תביעה.

ברור שאם היא מתפטרת מעצמה היא מפסידה השלמה של הפיצויים ואתה מרוויח.
וכן. המענק אמיתי לחלוטין.. אבל ת קבלי אותו באופן מלא רק אם תחזירי בין ה 1 ל 15 ליוני. לאחג מכן תקבלי רק יחסי
המענק מחולק ל4 פעימות. ואחרי כל חודד העסקה מקבלים פעימה אחת.
כך שאם תחז ירי אותה ביולי תפסידי את הפעימה של יוני
ואם תפסיקי להעסיק אותה באוגוסט . תפסידי את אוגוסט או ספטמבר או שתיהם..

chiclook

משתמש פעיל
תודה על הפרוט
בתקופה של שנירת הריון וחל"ד חובה על המעסיק להפריש לפנסיה! בתקופת חל"ת אין צורך...
אמרו לי ש6% פיצויים חייבת להפריש ו6% פנסיה רק אם היא מפרישה גם.
אז עכשיו אני צריכה לשלם רטרו מלא כסף...
היא עבדה ב1.6
כמה המענק? כמה כל פעימה? וזה גם בתנאי שהמשכורת עולה על 3500?
פשוט צריכה לחשב מה יותר(פחות)
מענק למעסיק פחות הפרשות של שנתיים כמעט.
או לפטר, להתפטר מההפרשות המוגדלות עכשיו ולותר על המענק

ובכל אופן איך אפשר להעניק לה תלוש מוגדל ללא תנאים? אין מצב שמחליטים לחתום ששתינו מוותרים וכל אחד ירויח את שלו?

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
עובדת שלי עבדה אצלי מתאריך 11.2018 עד 9.2019 ואז יצאה לשמירת הריון וילדה בתאריך 16.12.2019
חודש 04.20 וחודש 05.20 היא קיבלה חלת והחודש חזרה לעבודה.
לא הפרשתי לה פיצויים כי היא לא הייתה (גם בחודשים לפני השמירה היא זגזגה המון בשמירות לימים ספורים שירדו מצבירת ימי מחלה)
ניצלתי את הקורונה כדי להפחית מהחוזה שלה ליומיים בשבוע כדי שתתפטר משום שישתלם לה יותר חלת אך היא העדיפה לחזור לעבודה ולשמור על הוותק.

עכשיו היא מבקשת לתת לה תלוש מוגדל משום שעליה להוציא משכנתא והיא צריכה להראות לבנק תלוש יפה שאז התנאים של המשכנתא יותר טובים.

מבחינתי אני שמחה להגדיל את ההוצאה שלי אך הסברתי לה שתצטרך לשלם עוד הרבה כסף על ההפרש בשכר.
באמת מעניין כמה זה (בט"ל שלי, 18% פנסיה ופיצויים, מחלה הבראה וכו' על החלק שהיא לא באמת השתכרה)
מאחר שאלו חישובים מאד קשים עד לא מציאותיים,
הצעתי לה פשוט להתפטר ולהתחיל דף חדש כאילו לא צברה וותק ואז אוכל לתת לה חצי שנה משכורות יפות ללא התוספות.
השאלות
3. אם היא נשארת אני אמורה להפריש גם על כל החודשים שהיא לא עבדה בפועל? שמירה חלד וחלת?
4. מה עם המענק להחזרת עובדים? זה אמתי? אם היא חוזרת אקבל אותו
תודה לעונים
הרואת חשבון הסכימה לחכות עם התלוש עד יום ראשון כדי שנחליט אם היא חזרה לעבודה או לא
אני התייחס בינתיים ל
א. פומביות הדברים קצת מסוכנים בפורום ציבורי
ב. גם עם היא חוזרת כעובדת חדשה צריך להפריש אחרי 3 חודשים רטרו (כי יש לה קרן פעילה)

בהצלחה

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אני התייחס בינתיים ל
א. פומביות הדברים קצת מסוכנים בפורום ציבורי
בהצלחה
ואני אזהיר בפומבי לכל מי שרק יכול לשמוע
שלא תעיזו לעשות משהו לא חוקי
לא עם ספקים ובפרט לא עם עובדים
הם ינצלו אחר כך את הכל
וגם אם תסכמו אלף ואחד סיכומים פנימים
ברגע האמת אם משהו קטן לא ימצא חן בעינך הם מסוגלים (גם כאלה שנראים לך הכי טובים נחמדים צדיקים ויראי שמים) לגשת לערכאות להלשין ולדרוש ממכם כל מה שמגיע להם על פי חוק
מה גם שלא תמיד זה מגיע מצד העובד אלא ביקורת פתע יכולה הכריח אותך לשלם פי 2
אל תתחילו עם זה!!!

לגבי הענין הספציפי - לדעתי אם היא עובדת טובה שוה לשלם לה מה שמגיע לה על פי חוק ולהמשיך כרגיל
אבל הגדלות פיקטיביות לא שווה את ההסתבכות
אל תהיו טובים על חשבונכם
כי בסופו של דבר אתם מסוגלים גם לאכול את הדגים המסריחים גם לקבל מלקות וגם לשלם את הקנס

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
כתבו לפני את החובה והחשיבות לפעול רק על פי החוק.
אוסיף מעט:
א. עובד שהתפטר/פוטר וחזר, בתוך טווח של חצי שנה, לא מאבד את הוותק ולא שום דבר מזכויותיו. (כולל דמי הבראה, פנסיה וכו) שוב, אל תסמכי על שום חתימה. ואל תסמכי על הסיפורים על מורות וגננות - אין לך את הגב שיש למעסיקים האלו.
ב. את חייבת להפריש פנסיה ופיצויים לאורך כל התקופה (חוץ מחל"ת). אם היא מפוטרת כעת, את צריכה להשלים לה את הפיצויים. אם היא מתפטרת היא לא מקבלת את ההשלמה, אבל חייבת לקבל את כל העבר.
ג. שימי לב, שאם אתן מחליטות להיפרד - פיטורים/התפטרות.
ראשית בדקי עד מתי את חייבת להעסיק אותה (60 ימים מתום החל"ד - לא יודעת אם החל"ת נספר או לא)
שנית - הקפידי על ביצוע כחוק (בפיטורים: שימוע, הודעת פיטורים, חודש הודעה מראש, תשלום זכויות. בהתפטרות - קבלת מכתב התפטרות חתום בצורה ברורה - עדיף במייל)

רציתי לציין שזו עובדת חרוצה ומקצועית. אני צריכה אותה אבל זו פעם שניה שהיא בשמירה והרופאה אמרה שכנראה על ההריונות יהיו כך.
שיקולים חשובים.

ה ש

משתמש מקצוען
שלא תעיזו לעשות משהו לא חוקי
לא עם ספקים ובפרט לא עם עובדים
הם ינצלו אחר כך את הכל
וגם אם תסכמו אלף ואחד סיכומים פנימים
ברגע האמת אם משהו קטן לא ימצא חן בעינך הם מסוגלים (גם כאלה שנראים לך הכי טובים נחמדים צדיקים ויראי שמים) לגשת לערכאות להלשין ולדרוש ממכם כל מה שמגיע להם על פי חוק
לצערי גם אני שמעתי על כך...
עובדת שביקשה להגדיל לה תלושים לפני חופשת הלידה
ואף אחד בהנהלת חשבונות לא הסכים לכך
בסוף היא הצליחה לשכנע את הבוס
ואחרי הלידה היא תבעה אותם על הרעת תנאים:mad:.

chiclook

משתמש פעיל
אם היא מפוטרת כעת, את צריכה להשלים לה את הפיצויים. אם היא מתפטרת היא לא מקבלת את ההשלמה, אבל חייבת לקבל את כל העבר.
מה זה ההשלמה?
נשמעת זעקה. גם לי זכורים אין סוף מקרים כאלו.
למשל היום העובדת אומרת לי "אם אני חוזרת את תקבלי מענק בזכותי...אז תתחלקי איתי"
בקיצור, מה שצריך לשלם במילא לפחות נשלם בנדיבות אבל במקרה זה מבאס אותי לשלם פיצויים על שנים שהיא לא עבדה.
וזה עוד ניחא באמת הסיפור הולך כך:
היא התחילה לעבוד כאשה צעירה (דחפתי לה תלוש אחורה שיעזור לה) אחרי חצי שנה היא נכנסה לשמירה כמה חודשים שהצטברו לה לחופשת לידה מלאה (בזכות אותו תלוש אבל היא לא חשבה לתגמל אותי..) ואז 4 חודשי חופשת לידה. היא חזרה מהחופשה כבר היתה בהריון לא יכולתי לפטר ואז היה לה הפלה - ניצלה את כל המחלה ואחרי חודשיים היא כבר היתה שוב בהריון (לא אמרה לי) ואחרי חודשיים התחילה שמירה ואז חלד ואז חלת.
בקיצור שנתיים שהיא לא עובדת מקבלת משכורת מבט"ל -מפרגנת לה
אבל בינתיים אני קשורה אליה בחתונה קטולית לא יכולה ללמד מישהי אחרת את העבודה (לוקח לי כמה חודשים ללמד. זמן שלי והרבה שעות מופסדות) כי כשהיא חוזרת אני חייבת למלא לה משרה. לא יכולה להבטיח למישהי את המשרה שלה כי היא אני מחויבת לה. ואז ב"ה היה חלת -עליתי על הגל לקזז לה מהמשרה. ציפיתי שהיא תתפטר כי יהיה לה שווה יותר לקבל חלת אבל הם כבר טעמו את החיים היפים עם בט"ל (ברגעים, החשובים של החיים...) והחליטו לשמר את המשרה בכל מקרה.
עשיו אני בדילמה מצד אחד רוצה את המענק מצד שיני עד שיש לי הזדמנות לפטר אותה...ולהשתחרר מכבלי המעגל הזה...
רק שמעצבן לשלם פיצויים על שנתיים שהיא לא עבדה.
אולי אתנחם בזה שבכל מקרה לא יכולתי לפטר אותה

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
מה זה ההשלמה?

בקיצור, מה שצריך לשלם במילא לפחות נשלם בנדיבות אבל במקרה זה מבאס אותי לשלם פיצויים על שנים שהיא לא עבדה.
היא התחילה לעבוד כאשה צעירה (דחפתי לה תלוש אחורה שיעזור לה) אחרי חצי שנה היא נכנסה לשמירה כמה חודשים שהצטברו לה לחופשת לידה מלאה (בזכות אותו תלוש אבל היא לא חשבה לתגמל אותי..) ואז 4 חודשי חופשת לידה. היא חזרה מהחופשה כבר היתה בהריון לא יכולתי לפטר ואז היה לה הפלה - ניצלה את כל המחלה ואחרי חודשיים היא כבר היתה שוב בהריון (לא אמרה לי) ואחרי חודשיים התחילה שמירה ואז חלד ואז חלת.
אבל בינתיים אני קשורה אליה בחתונה קטולית לא יכולה ללמד מישהי אחרת את העבודה (לוקח לי כמה חודשים ללמד. זמן שלי והרבה שעות מופסדות) כי כשהיא חוזרת אני חייבת למלא לה משרה. לא יכולה להבטיח למישהי את המשרה שלה כי היא אני מחויבת לה. ואז ב"ה היה חלת -עליתי על הגל לקזז לה מהמשרה. ציפיתי שהיא תתפטר כי יהיה לה שווה יותר לקבל חלת אבל הם כבר טעמו את החיים היפים עם בט"ל (ברגעים, החשובים של החיים...) והחליטו לשמר את המשרה בכל מקרה.
עשיו אני בדילמה מצד אחד רוצה את המענק מצד שיני עד שיש לי הזדמנות לפטר אותה...ולהשתחרר מכבלי המעגל הזה...
הפיצויים הם לפי שווי השכר שקיבלה.
ההפרשה הקבועה בחוק היא 6% עבור פיצויים
ובעת הפיטורים משלימים עוד 2.33% משווי השכר החודשי.
תעשי חשבון אם שווה לך לפטר במיידית לפני שתגיע עוד בשורה טובה
או שעדין כשהיא עובדת, היא טובה וכעת יש יומיים בשבוע וממילא שכר נמוך יותר.
בכל מקרה, הקפידי על מילוי החוקים.
לדוג' כעת עם שינוי בהקיף המשרה - הודעת מעסיק על שינוי תנאי העסקה והשכר.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אבל במקרה זה מבאס אותי לשלם פיצויים על שנים שהיא לא
זה מבאס מאד מאד
ואני יכולה לכתוב ספר עב כרס על ביאוסים כאלה ואחרים

"אם אני חוזרת את תקבלי מענק בזכותי...אז תתחלקי איתי"
סליחה אבל זה רק מראה שהיא טיפוס מניפולטיבי
לא הייתי לוקחת סיכון
גם על חשבון שהיא עובדת טובה
עוד תראי שתמצאי עובדת מצוינת אחרת
ואם את כן לוקחת אותה
לעשות חוזה עבודה מסוכם
אם מפטרים צריך לעשות שימוע
אם משנים תנאי שכר כנ"ל
צריך לברר בדיוק מה החוק
כי היום החוק הוא מאד לטובת העובד
ומעסיק צריך ממש להוכיח שהוא פעל בתום לב

ואני כותבת את זה דוקא בגלל שאנחנו עובדים עם הרבה עובדים
ויש נו גם הרבה מתחלפים (טלמרקטינג. עבודה שקשה להחזיק בה מעמד הרבה זמן)
אני וותנת הכלללללללללללללל לפי החוק
מתנות? בתוי שי למי שמגיע בשמחה או בתוספות למשכורת עם שורה שזה מתנה/בונוס
אבל לא נוגעת בתלוש

ועוד דבר קחו בחשבון תמיד שכל עובד שמקבל בנטו סך מסוים
זה בערך עוד 30% למעסיק עלות של כל המסביב

A052

משתמש סופר מקצוען
מה זה ההשלמה?

למה לא תבקשו אישור ממשרד הכלכלה לפטר? הם כמעט בטוח יאשרו במקרה הזה.

chiclook

משתמש פעיל
למה לא תבקשו אישור ממשרד הכלכלה לפטר? הם כמעט בטוח יאשרו במקרה הזה
עכשיו אני יכולה לפטר. במיוחד שכמויות עבודה ירדו ואני יסתדר עם העובדות האחרות אבל בדיוק החודש המדינה החליטה לתת מענק למעסיקים שיחזירו עובדים מחלת...
היא אמרה לי שעכשיו היא קצת שומרת על עצמה...
אני וותנת הכלללללללללללללל לפי החוק
אם העובדות שלך מתחלפות את כמעט לא צריכה לשלם את כל ה30%.
זה באמת 30%?

זהבי סגל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
@שקדיה ,
איך אני יוצרת איתך קשר? אין הודעות אישיות.

שקדיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
D I G I T A L
אם העובדות שלך מתחלפות את כמעט לא צריכה לשלם את כל ה30%.
זה באמת 30%?
קודם כ יש הרבה שנשארות ויש עובדי משרד רגילים
יש כאלה שיש להם קופת גמל ואחרי 3 חודשים צריך לשלם להם רטרואקטיבית
יש כאלה שפתאום בהריון ומנצלות כל דקה משעות ההריון שלהן
או מנצלות את כל הימי מחלה (עם אישורים לא דנה או מתלוננת)
ויש כאלה שזה עולה לנו בסוף יותר מ30% אז זה מתקזז
בקיצור
זה מה שהרו"ח אמר לנו

האמת, ברגע שלוקחים בחשבון את זה יותר קל להתמודד עם ההוצאה
כי מבינים שזה חלק בלתי נפרד מהמשכורת
ולא סחיטה של העובד או המדינה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה