פורום צליאק

SN

משתמש מקצוען
חג שמח ומועדים לשמחה!

אנחנו טריים ממש בנושא הצליאק, קיבלנו לפני שבוע תשובה חיובית ומתחילים את תהליך השינוי מיד אחרי פסח..
קודם כל, תודה לכולם על האשכול המועיל! קיבלתי פה הרבה מושגים, רעיונות ומידע חשוב..

מניחה שכשנתחיל להיכנס לעניינים יהיו לי שאלות, אבל בנתיים שאלה ספציפית לעכשיו -
הבנתי שבתקופת פסח יש מוצרים שכדאי להצטייד בהם עבור כל השנה,
האם יש לכם המלצות על דברים ספציפים שנמכרים רק בתקופה זו וכדאי לקנות מלאי?

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
חג שמח ומועדים לשמחה!

אנחנו טריים ממש בנושא הצליאק, קיבלנו לפני שבוע תשובה חיובית ומתחילים את תהליך השינוי מיד אחרי פסח..
קודם כל, תודה לכולם על האשכול המועיל! קיבלתי פה הרבה מושגים, רעיונות ומידע חשוב..

מניחה שכשנתחיל להיכנס לעניינים יהיו לי שאלות, אבל בנתיים שאלה ספציפית לעכשיו -
הבנתי שבתקופת פסח יש מוצרים שכדאי להצטייד בהם עבור כל השנה,
האם יש לכם המלצות על דברים ספציפים שנמכרים רק בתקופה זו וכדאי לקנות מלאי?
ברך הבא למועדון.
קודם כל יש גם צדדים חיוביים,
למשל - תרגול של שימת גבולות בחיים.
חזקו ואמצו!

כדאי לקנות עכשיו -
שקדי מרק (קנו של חברה איכותית - חג-גדיא, אסם).
חטיפי שוקולד (יש עכשיו קליק של פרנקל'ס).
אלו שני דברים שלא נתקלתי בהם במהלך השנה.
חטיפים של חברות דלוחות לא מומלץ, זה סתם בזבוז כסף, לא טעים, ולא מפצה את הילד המוחרג...

שיהיה בהצלחה ובקלות.

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מעניין אותי לדעת,
ישנה שמועה על חולי צליאק ש'יצאו מזה', לאחר שחלו בקורונה.
האם מישהו כאן שמע על כך?

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לבקש בקופה ראשית שיעבירו למדפים ללא גלוטן ולא יחזירו ליצרנים.
(אני זוכר משנים שעברו שדוקא מכרו במחיר חיסול - כ-5 ש"ח לחבילה)

ביגר

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מעניין אותי לדעת,
האם מישהו כאן שמע על כך?
באופן כללי לא קיים דבר כזה "יצאו מזה" על ציליאק
אבל בכל אופן איך ניתן להוכיח דבר כזה? אנשים שחלו בקורונה וחזרו לאכול גלוטן ואחרי תקופה נבדקו שוב והכל היה תקין?

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
אבל בכל אופן איך ניתן להוכיח דבר כזה? אנשים שחלו בקורונה וחזרו לאכול גלוטן ואחרי תקופה נבדקו שוב והכל היה תקין?
בלי קשר לקורונה, כאשר מדובר ברמה של רגישות לגלוטן בלבד ולא אלרגיה, הרגישות יכולה לחלוף במהלך החיים.

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
לבת דודתי נשארו 10 חבילות של עוגיות בטעמים שונים (בראוניז/שוקולד צ'יפס ועוד) של חברת אפיקומן.
העוגיות נקנו ב"משנת יוסף" ב-16.9 היא מוכנה למכור ביותר זול.
כשרות העה"ח.
יש מישהו שמעונין?

tkh

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
עריכה תורנית
על הקורונה אי אפשר לדעת כלום.
יש גם שמועות על כאלו שיצאו ממצבי צמח/קומה, וגם דברים פחות דרמטיים, לאחר שחלו בקורונה.

ואגב, כמדומה שברפואה הטבעונית החיידקים (והוירוסים?) הם ה'מנקים' של הגוף מכל הרעלים, ולכן אין לקחת אנטיביוטיקה.
אם זה נכון, ייתכן שגם את זה הם יכולים לעשות.

בתיה G

איור פרסומי . איורים לילדים . קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
יש לי שניצלונים פסחיים (כלומר ללא גלוטן) קפואים מוכנים לטיגון
(הכנתי שיהיה לי לילדים בפסח אבל המפונקים לא אהבו...)
מעניין את מישהו?
(החזה עוף בהכשר הרב לנדא שאר החומרים בהכשר העדה"ח ירושלים)
בבני ברק

בתיה G

איור פרסומי . איורים לילדים . קומיקס
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
באיזו חנות ובאיזה הכשר?
יש גם פסקזמן כשר לפסח
השנה לא נתקלתי (לא חיפשתי)
אבל זכור לי שהיה לפני שנה ושנתיים
בחנויות סטנדרטיות כמו יש חסד

יעקב מנחם

משתמש פעיל
בקשו ממני להעלות את השאלה:
1. האם למישהי ידוע על רופא או עסקן רפואי שיכול להרגיע כאלו שחוששים לשדך עם צליאקי?

2. האם ידוע ממקור מוסמך ומהימן (כגון בשם מכון או רופא) אם יש יותר סיכויים להורה לילד צליאקי מאשר לבני משפחה?
ז"א, האם למישהו עם צליאק יש יותר סיכוי לילד עם צליאק מאשר למשל לאח שלו שאין לו צליאק, כי כפי שחקרתי ובדקתי צליאק זו מחלה משפחתית ולכן יכול להיות שלאחים לצליאקי יהיה צליאק, אבל לא מצאתי בשום מקום דוקא על ילדים להורה עם צליאק אם זה יותר משאר בני המשפחה.
אם באמת הסיכוי לא יותר גדול אז אי אפשר להתעכב מלשדך בגלל החשש לילדים – כי אם כן לא תוכלי לחתן עם אף אחד שיש להם במשפחה המורחבת צליאק. ואין לזה סוף.
בתור מנכל עמותה בצליאק תמיד אפשר לפנות בכל נשוא הצליאק ובפרט על שידוכין
אני מכיר מאות חתונות בשנה של צליאקים אין שום הוכחה על מיקרי צליאק להורים צליאקים
והיום במספרים יש מעל 15000 אלף משפחות צליאקיות חרדיות בממוצע לכל ראש משפחה - סבא רבא יש לפחות שני נינים שיש להם צליאק בממצוע זה הרבה יותר אז לברוח מזה אי אפשר

יעקב מנחם

משתמש פעיל
מוזר, המידע שנמסר לנו בזמנו הוא שהיא מחלה גנטית ובוודאות באה אלינו מאיזה סבא או סבתא אפילו כמה דורות אחורה.

לגבי המצות - שנה שעברה קנינו ביש חסד מצות ש"ש 3 (יחידות) במאה, והיו טעימות מאד.
ממש לא נכון גנטיקה זה רק באוכלוסיה מסיומת עם גן מסיום היום יש לכל העדות יהודים ולא יהודים צליאק אז גנטיקה זה לא
וכנל על תורשתי חבל לרשום סתם מידע שגוי ולא נכון בעליל

יעקב מנחם

משתמש פעיל
צליא
מעניין אותי לדעת,
האם מישהו כאן שמע על כך?
ק זה מתנה לכל החיים קיימים הרבה נוכלים שמבטחים רפוי לצליאק זה שקר מוחלט
בלי קשר לקורונה, כאשר מדובר ברמה של רגישות לגלוטן בלבד ולא אלרגיה, הרגישות יכולה לחלוף במהלך החיים.
ממש לא נכון הפירוש בצליאק שחסר את האינזים שמפרק את החלבון
של החיטה הגוף עוד לא יכול לייצר את מה שאין לו וזה הסיבה שאין תרופה לצליאק ואני אישית צליאקי 26 שנה

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
חבל לרשום סתם מידע שגוי ולא נכון בעליל
בי"ח שניידר:
האם יש ילדים ומבוגרים שיש להם סיכון גבוה יותר מאחרים לצליאק?
קבוצות הסיכון לצליאק שבהן הסיכון להופעת המחלה גבוה יותר, כוללות בין השאר: משפחות שבהן המחלה הופיעה, ילדים עם תסמונת דאון, סוכרת נעורים (סוג 1), תירואידיטיס אוטואימונית או תסמונת טרנר.

האם צליאק היא מחלה תורשתית?
הנטייה הגנטית למחלה ניכרת משכיחותה הגבוהה במשפחות. בקרובים מדרגה ראשונה נמצאה שכיחות של 10 אחוזים, ובתאומים זהים ההתאמה לגבי המחלה היא 75 אחוזים. על פי מחקרים שונים, הופעת המחלה תלויה בשילוב של מספר גורמים: נטייה תורשתית, גורמים סביבתיים שונים וצריכה מתמשכת של מזון המכיל גלוטן.

המנגנון הגנטי טרם בודד, אך ידוע היטב כי קיימת שכיחות גבוהה של המחלה בקרב אחים וקרובי משפחה אחרים של חולי צליאק, ושכיחות רבה יותר בקרב חולי סוכרת נעורים ואנשים הלוקים בחסר של אחד מחלבוני החיסון. עוד נמצא שהנקה ממושכת יכולה להגן מפני הופעת ביטויי המחלה הפעילה, או לדחות את הופעתם לגיל מאוחר יותר.

עמותת צליאק בישראל:
אם אחד הילדים אובחן כחולה צליאק, מה זה אומר על שאר ילדי המשפחה? האם יש דרך למנוע את זה מראש לשאר ילדי המשפחה?

ד"ר שלומי כהן, מנהל יחידת גסטרו ילדים בבית החולים דנה-דואק לילדים, מרכז רפואי תל אביב:

צליאק היא מחלה גנטית ולכן בני משפחה מדרגה ראשונה נמצאים בקבוצת סיכון.
אין דרך למנוע הופעת צליאק ויש המלצה לבצע בדיקות סקר תקופתיות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה