כלי נגינה פורום למנגנים בכינור

האם אתה מנגן בכינור?

• סה"כ מצביעים
    279

Y.E.S violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
(אני חולקת כי אני פשוט רואה שזה לא נכון ואני מאוד ביקורתית במוזיקה)

סלחי לי, אבל את מנגנת בכינור שאת בעמדה לחלוק?
(אני מאוד ביקורתי כלפי אנשים..:cool:)

נערך לאחרונה ב:

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
יש דברים שתלויים בידע מקצועי, לא ברמת הביקורתיות...
סלחי לי, אבל את מנגנת בכינור שאת בעמדה לחלוק?
(אני מאוד ביקורתי כלפי אנשים..:cool:)
בכינור אני קצת מנגנת, באמת בכינור אין לי ידע מקצועי, אבל שמיעה מעולה יש לי, ככה שאני יכולה לבקר גם כנרים.
אני צריכה לחפש קטע של אח שלי מנגן ותבינו על מה אני מתכוונת.
אני מדברת על רמה ממש מקצועית שהוא הגיע לזה בלי מורה.
אגב, הוא ניגן פעם בשבת של פיוטים לא זוכרת מי היו שם הפייטנים אבל כמדומני היה שם את משה לוק ועוד כמה טובים והם לא האמינו שהוא לא למד אצל מורה מקצועי.
(כמובן שהנגינה היית ביום שישי ובמוצ"ש...)
מי שיש לו את זה, יכול להגיע להכל, ברור שמורה יכול לשפר ולעזור לו בזה אבל גם בלי אפשר להגיע לרמות גבוהות.

Y.E.S violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
וואאאללללההה,
הנה סיפורי הנוסטלגיה...
גם אני בגיל 13 כשקניתי כינור מבונה כינורות רוסי, ניגנתי לו את 'המלאך הגואל' והוא דמע...
אמר שיש לי בכינור עתיד גדול וכו' והוא באמת מקצוען..
הלאה.. בגיל 12 קיבלתי הצעה לנגן בחתונה.. ובאתי גם פעם בגיל 13 לשבע ברכות בהתנדבות..
בקיצור...

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
וואאאללללההה,
הנה סיפורי הנוסטלגיה...
גם אני בגיל 13 כשקניתי כינור מבונה כינורות רוסי, ניגנתי לו את 'המלאך הגואל' והוא דמע...
אמר שיש לי בכינור עתיד גדול וכו' והוא באמת מקצוען..
הלאה.. בגיל 12 קיבלתי הצעה לנגן בחתונה.. ובאתי גם פעם בגיל 13 לשבע ברכות בהתנדבות..
בקיצור...
נראה לי זה חסר טעם שאני אענה..
אגב, אם תחפרו קצת בפורום תראו שאני דווקא בעמדה שכדאי ללכת למורה,
אבל יש יחידי סגולה שיכולים ללמוד לבד.
אני לא יכולה להשוות את הנגינה שלי לפני שלמדתי עם מורה, לנגינה שלי אחרי,
אבל עדיין אני חושבת שזה אפשרי ללמוד בצורה מקצועית בלי מורה.
וסיימתי מבחינתי את הדיון כאן.

רק אצטט משהו אחרון:
הראשון שניגן בכינור לא למד אצל מורה.

י. טל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
ומשום כל הנ''ל ביקשתי להעלות סרטוני הדרכה...

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים

>השראה<

מיתוג | אסטרטגיה | עיצוב, אפיון, וקידום אתרים
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הדמיות בתלת מימד
UX UI
D I G I T A L
עימוד ספרים
רק עכשיו ראיתי את הנושא.

ובכן,
כינור למדתי לנגן לבד (אני לא מקצועי בזה),
אבל, (וכאן ה-אבל הוא חשוב...)
לקחתי שיעור אחד ממורה מקצועי שיתן לי קצת אפקט מקצועי על ניגון בכינור, ובאמת היה שווה.

ועכשיו לנושא עצמו,
אז ככה, קודם כל תנוחת היד המנגנת על המיתרים, אמורה להיות בתנוחה טבעית, דהיינו, שהיד תהיה כמה שיותר ישרה ללא קיפולי מפרקים מיותרת.

ועתה נעבור להסבר מפורט יותר, (יועיל לכל אלו שלא למדו אצל מורה לכינור אפילו שהם מנגנים כבר כמה שנים!!).

דבר ראשון, את הכינור תופסים על הכתף באמצעות הסנטר (כן כשמורידים את היד המנגנת (- היד השמאלית בדרך כלל) הכינור אמור להיות תלוי על הכתף כשהסנטר מחזיק אותו ללא שום עזרה אחרת).

דבר שני, היד השמאלית (- המנגנת) אמורה להיות משוחררת ולא תומכת בהחזקת הכינור כדלעיל.

דבר שלישי, קיפולי המפרקים לא אמורים להיות בצורה מסיבית אלא בצורה נינוחה, ומעוגלת.
שימו לב לתמונה בה היד לא מקופלת לגמרי אלא בצורה נינוחה מאד ומעוגלת קמעה, זוהי הצורה בערך שצריך לאחוז בכינור וככה לנגן עליו, (אם כי בכינור היד אמורה להיות פחות מוטה כלפי מטה, יותר ישרה וכל זה למניעת מתיחת יתר של השרירים, מפני שכאשר אדם מכופף את היד ומפעיל שריר אזי זה כואב ומאמץ מאד, לעומת אדם שמפעיל שריר ללא קיפול היד...).

קבצים מצורפים

• OGMQKO0.jpg
    3.2 MB · צפיות: 153

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
רק עכשיו ראיתי את הנושא.

ובכן,
כינור למדתי לנגן לבד (אני לא מקצועי בזה),
אבל, (וכאן ה-אבל הוא חשוב...)
לקחתי שיעור אחד ממורה מקצועי שיתן לי קצת אפקט מקצועי על ניגון בכינור, ובאמת היה שווה.

ועכשיו לנושא עצמו,
אז ככה, קודם כל תנוחת היד המנגנת על המיתרים, אמורה להיות בתנוחה טבעית, דהיינו, שהיד תהיה כמה שיותר ישרה ללא קיפולי מפרקים מיותרת.

ועתה נעבור להסבר מפורט יותר, (יועיל לכל אלו שלא למדו אצל מורה לכינור אפילו שהם מנגנים כבר כמה שנים!!).

דבר ראשון, את הכינור תופסים על הכתף באמצעות הסנטר (כן כשמורידים את היד המנגנת (- היד השמאלית בדרך כלל) הכינור אמור להיות תלוי על הכתף כשהסנטר מחזיק אותו ללא שום עזרה אחרת).

דבר שני, היד השמאלית (- המנגנת) אמורה להיות משוחררת ולא תומכת בהחזקת הכינור כדלעיל.

דבר שלישי, קיפולי המפרקים לא אמורים להיות בצורה מסיבית אלא בצורה נינוחה, ומעוגלת.
שימו לב לתמונה בה היד לא מקופלת לגמרי אלא בצורה נינוחה מאד ומעוגלת קמעה, זוהי הצורה בערך שצריך לאחוז בכינור וככה לנגן עליו, (אם כי בכינור היד אמורה להיות פחות מוטה כלפי מטה, יותר ישרה וכל זה למניעת מתיחת יתר של השרירים, מפני שכאשר אדם מכופף את היד ומפעיל שריר אזי זה כואב ומאמץ מאד, לעומת אדם שמפעיל שריר ללא קיפול היד...).

התמונה היא הפוכה זה יד ימין ולא שמאל וצריך תמונה של יד שמאל.

>השראה<

מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הדמיות בתלת מימד
UX UI
D I G I T A L
עימוד ספרים

>השראה<

מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הדמיות בתלת מימד
UX UI
D I G I T A L
עימוד ספרים
אם אתה רוצה אני יכול להפוך את זה בפוטו' וזה יהיה יד שמאל.

ששון בן שמחה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
בקשר לסקר - תומך נלהב של האשכול!! סוף סוף מצאתי אנשים שמתעסקים בכינור!! את כולם מעניין גיטרה או אורגן!! כל מי שאתה פוגש הוא אומר לך - כינור, המממ.. זה קשה לא?... זה כל מה שאנשים יודעים.

יהודי קטן

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שלום
האם זה הגיוני שכינור שנרכש אצל בונה כינורות ב 2500 ש"ח ולאחר כשנה הגשר התפוצץ הוא דורש 200 ש"ח לחדש והאם ניתן לרכוש ולתקן לבד או שחייבים מומחה לכך

Violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
גשר תמיד אפשר לקנות לבד אבל צריך לראות שהוא עבודת יד ולא זבל וצריך למקם אותו בדיוק
אם הוא רוצה רק 200 לדעתי זה שווה כשאתה מביא כינור לא שהוא בנה רק בשביל למקם גשר בונה כינורות יכול לבקש גם פי חמש

Y.E.S violinist

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
האם זה הגיוני שכינור שנרכש אצל בונה כינורות ב 2500 ש"ח ולאחר כשנה הגשר התפוצץ הוא דורש 200 ש"ח לחדש והאם ניתן לרכוש ולתקן לבד או שחייבים מומחה לכך

אני החלפתי אצל מומחה ב150 ש"ח,
אל תחליף לבד בשום אופן!
השיוף צריך להיות מאוד מדוייק ולהעשות במקצועיות!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה