בקשה פוסט לאיש נטול המסכה

מצב
הנושא נעול.

ווווווו

משתמש רשום
עיצוב ואדריכלות פנים
לפני כחודש עליתי על אוטובוס בעיר חרדית חרדית, והיה שם אחד מאד חכם שהיה בלי מסכה,
הנהג לא הסכים לנסוע עד שהוא חובש מסכה, והלה התבצר בעקשנותו ולא שם מסכה.
15 דקות תמימות חיכינו והאוטובוס לא זז. עד שלאחר שכנועים רבים מצד הנוסעים - הסכים בטובו לשים מסכה.
איחרתי ב-10 דקות לשיעור שהייתי אמורה ללמד , 37 תלמידות ישבו ולא למדו, ועוד 30 אנשי האוטובוס איחרו למקום לימודם/ עבודתם.
ואני שואלת- מסכה עוזר, לא עוזר, עקרונות לכל אחד יש , אבל מה עם גזל וחילול השם ? פתאום שכחו שיש עוד מצוות ואיסורי דאורייתא?? האם כל מי שלא שם מסכה וגורם לכה הרבה חילולי השם, ולשוה"ר וגזל,- לא פוחד מדין שמיים?

chani2006

משתמש מקצוען
יש כאן מקור שמרכז טיעונים שמפקפקים ביעילות של חבישת מסיכות. עברתי עליו מלמעלה, והוא נראה רציני.
אני משער שזה דעת מיעוט, אבל זו בהחלט דעה. למישהו כאן יש עוד אסמכתאות?

א. אתר שמוכר תוספי מזון טבעיים. ממש מקור נטול אינטרסים מובהק...

ב. כל המקורות לאי ודאות בנוגע ליעילות חבישת המסיכה הינם ממרץ אפריל.
מאז למד עולם הרפואה הרבה על הקורונה, והדעה הרפואית השתנתה.

ג. טיעונים מוזרים:
מסכות מגן לפנים מפחיתות, במקרה הטוב, את הסיכון להדבקות אולם לא מונעות אותו לחלוטין.
מי טען שכן?
מסכות עוזרות בעיקר לחובש אותם שלא להפיץ מחלות דרך דרכי הנשימה (שיעול, עיטוש, רוק).
כן, ומה אנחנו רצינו, תזכיר לי?
יש לקחת לתשומת הלב כי ניתן גם להידבק בוירוס דרך העיניים.
אה, נכון... יואו, טוב, אז נוריד את המסכה ונקשור אותה על העיניים.
מסכת פנים מבד לא תמנע מהחובש אותה לחלות אך עשויה למנוע את התפשטות הנגיף.
באמצעות כוח מיסטי כלשהו כנראה.
מסכת בד יש לכבס מידי יום אולם לאחרונה התקבל מידע שלאחר 4 כביסות או שטיפות מסיכת בד מאבדת 20% מיעילותה
ושאר ה80% מה?
בנוסף, לבישת מסכות מעלה את הפוטנציאל לכאבי ראש ומורידה את רמת החמצן בגוף (סטורציה).
וכן מעלה משמעותית את הסיכוי לגרד מקומי. שכחו לומר. פיקו"נ!!

chani2006

משתמש מקצוען
ואני שואלת- מסכה עוזר, לא עוזר, עקרונות לכל אחד יש , אבל מה עם גזל וחילול השם ? פתאום שכחו שיש עוד מצוות ואיסורי דאורייתא?? האם כל מי שלא שם מסכה וגורם לכה הרבה חילולי השם, ולשוה"ר וגזל,- לא פוחד מדין שמיים?
ובין אדם לחברו? גרימת פחד מוות מוחשי למבוגרים ולקבוצות סיכון, וחשש לצאת מהבית גם לסיבות חיוניות...
והכל בשם מה???

haiosi

משתמש פעיל
והנה עוד מקור שמוסיף מידע בדבר היעילות של המסכות.

זה מקורות שמצאתי למרות שיש לי סינון של נטפרי. אני מעריך שבלי הסינון הייתי מוצא עוד כמה מקורות ראויים. מי שיש לו, מוזמן לצטט כאן.

אחד הדברים שנכתבו שם: מסיכה איננה תחליף לריחוק פיזי - זה דבר ממש נכון. אני רואה הרבה אנשים - שניהם עם מסכות - והם מדברים אחד עם השני במרחק אפס. נראה להם שכשיש מסיכה כבר אין צורך בריחוק. אגב, אפשר להידבק גם דרך העיניים, ועליהם אין מסכה. אלא אם כן יש לכם משקפי אקסטרא אקסטרא לארג'.... :)

אין בדברים אלו נקיטת עמדה נגד חבישת מסכה בימים אלו. דברים אלו הובאו כדי לשפר את ההבנה של הסיבות שצריך ללבוש מסיכה, ומתוך כך העלאת מסקנות מתבקשות:
  1. יש להחליף את המסכה בתדירות גבוהה. לא להתקמצן.
  2. יש לשמור על ריחוק חברתי, גם כשיש מסכות לכולם.
  3. אם נתקלים באדם שלא לובש מסכה, אפשר לדון אותו לכף זכות (וכמובן לא לצעוק עליו או לבזות אותו).

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מי הולך עם מסכה כפולה?

נהגת האוטובוס אליו עליתי בין הגלים (הראשון לשני, לא בים)
כן, היא לבשה מסכת בד "לשון הרע לא מדבר אלי" ומעל מסיכה כירורגית או הפוך, (וגם את האנטי ווירוס אבל זה לא נקרא מסיכה)התקשיתי לראות כי בכיתי מצחוק

sheen

משתמש מקצוען

ג. טיעונים מוזרים:
מסכות מגן לפנים מפחיתות, במקרה הטוב, את הסיכון להדבקות אולם לא מונעות אותו לחלוטין.
מי טען שכן?
מסכות עוזרות בעיקר לחובש אותם שלא להפיץ מחלות דרך דרכי הנשימה (שיעול, עיטוש, רוק).
מסכת בד יש לכבס מידי יום אולם לאחרונה התקבל מידע שלאחר 4 כביסות או שטיפות מסיכת בד מאבדת 20% מיעילותה
ושאר ה80% מה?
בנוסף, לבישת מסכות מעלה את הפוטנציאל לכאבי ראש ומורידה את רמת החמצן בגוף (סטורציה).
יוהו איך אהבתי

avi++

משתמש מקצוען
נהגת האוטובוס אליו עליתי בין הגלים (הראשון לשני, לא בים)
כן, היא לבשה מסכת בד "לשון הרע לא מדבר אלי" ומעל מסיכה כירורגית או הפוך, (וגם את האנטי ווירוס אבל זה לא נקרא מסיכה)התקשיתי לראות כי בכיתי מצחוק
כשהלכתי להיבדק, האח או הסניטר או מי שזה לא יהיה ששמר על התור בחוץ שם מסכה כירורגית ומעל N95, ואני חשבתי שהוא המסטול היחיד, אבל כשנכנסתי בפנים גיליתי שגם הדוגמת בעצמה הייתה ככה, אז נגמרו לי המילים

avi++

משתמש מקצוען

ג. טיעונים מוזרים:
מי טען שכן?
ושאר ה80% מה?
חזק ביותר!!!

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה

ג. טיעונים מוזרים:
מי טען שכן?
ושאר ה80% מה?
אלופה!

haiosi

משתמש פעיל
אז מאד מעניין למה בחדרי ניתוח לובשים מסכה אם היא מזיקה ...
מאד מעניין
1. חדרים כירורגיים הם סביבה סטרילית והרופאים לובשים את המסכות לזמן קצר בלבד.
2. חדרי הניתוח מתמלאים ברמות חמצן גבוהות יותר ומופעל לחץ חיובי כדי לפצות על המסכות! מערכת ה- HVAC כוללת רמות של לחות שנשלטת במדויק על מנת להתייחס לחמצן המופחת מהמסכות.

חוץ מזה יש כמה הוראות שצריך לשמור עליהם (לפי רשויות הבריאות):
  1. לשטוף את הידיים ביסודיות לפני המגע במסכה.
  2. לאחוז ברצועות הצד ולהצמיד את המסכה כשהצד הצבעוני כלפי חוץ.
  3. לסדר אותה כך שתעטוף את כל אזור הפה והאף, באטימה מקסימלית, ולהקפיד על כמה שפחות נגיעות במסכה.
  4. אם מדובר במסכה עם גשר מתכתי מעל האף, לכוון את המתכת כך שתצמיד את המסכה לפנים ככל האפשר.
  5. בסיום השימוש נסיר את המסכה ללא מגע בקדמתה (שימוש ברצועות בלבד) ונשליך אותה לפח.
  6. לאחר מכן נשטוף שוב את ידינו ביסודיות.
רשימת ההוראות הזו, קלה וברת ביצוע בחדרי ניתוח. להגיד לבן אדם לבצע את זה כל יום במשך תקופה ארוכה - נראה הרבה יותר קשה. לכן, לדעתי, ריחוק חברתי - הוא עדיין ההוראה הכי קריטית בעדין הזה. למרות שכלפי חוץ נראה שהמסכות הם העיקר.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
ישנם אנשים עם סיכון בריאותי חמור -בלי קשר לקורונה- שחייבים ללבוש מסכות בד כהגנה על המערכת החיסונית החלשה שלהם. אם המסכה כ"כ מזיקה לבריאות או אפילו רק בלתי יעילה היו פוטרים אותם ממנה.....

abc321

משתמש פעיל
אני הייתי כותב פוסט אחר
נבקש ברחמים מכל אלו שמעוניינים לסיים את הסגר
שיועילו בטובם להפסיק להבדק אחת ולתמיד...
כבר אין מלוניות, וכבר לא מרויחים כלום מהבדיקה...
תפסיקו להבדק, ומי שלא מרגיש טוב שישאר בבית
והכל יהיה בסדר
זה כבר ממש לא סוד שבציבור החרדי יש המון המון בדיקות יותר מהציבור הכללי
כך מעידים כל החובשים והפראמדיקים שעושים בדיקות וכו' וכו'...
כל זמן שאחוז החיוביים גבוה יותר אצלינו אז זה פשוט לא רלוונטי לטעון שאצלינו נבדקים יותר

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
דווקא מתוך הקבוצת סיכון, גם אני עשיתי בדיקה רצינית מאוד בתחום המסיכה.
ועדויות אישיות של רופאים - לא באינטרנט, אלא רופא בכיר בלניאדו, ועוד כמה פרופסורים מעין כרם - שהעידו באופן אישי - לאנשים מסביבתי, ושמעתי את זה מכלי ראשון מאלו ששמעו מהרופאים.
שהמסיכה רק מזיקה.

וכאשר שאלו אותם למה אתם לא מדברים, הם אמרו שהם לא יכולים - כי מי שמדבר מפסיד את העבודה.

כמובן שלא יעבור כמה שעות וימחקו את ההודעה הזאת
ולי אמרו הרבה רופאים מומחים בעין כרם שהמסיכה חובה.
לפחות 12 רופאים אמרו לי.
מנהלי מחלקות.
אה, גם בסיכון

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
כל זמן שאחוז החיוביים גבוה יותר אצלינו אז זה פשוט לא רלוונטי לטעון שאצלינו נבדקים יותר
ואפילו רלוונטי יותר לכיוון השני.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
ולי אמרו הרבה רופאים מומחים בעין כרם שהמסיכה חובה.
לפחות 12 רופאים אמרו לי.
מנהלי מחלקות.
אה, גם בסיכון
אז מה?
יו״ר אגודת ברוקולי מנצח במזרח קוסטה ריקה טוען שזה מזיק,
כל אחד בוחר למי להאמין.

:p:p:p

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
ישנם אנשים עם סיכון בריאותי חמור -בלי קשר לקורונה- שחייבים ללבוש מסכות בד כהגנה על המערכת החיסונית החלשה שלהם. אם המסכה כ"כ מזיקה לבריאות או אפילו רק בלתי יעילה היו פוטרים אותם ממנה.....
אני חושבת שמושתלי איברים חדשים הם בהחלט קבוצת סיכון ממדרגה ראשונה להדבקות במחלות מאחרים ומאוויר.
הם חייבים לחבוש מסיכה בתקופה הראשונה בכל מקום ציבורי [שאינו ביתם], ובבית במידה ויש מישהו חולה.
אין הוכחה טובה מזו ליעילותם של המסיכות ולצורך בהם.

הוכח שמי שהקפיד על כך, קליטת השתל היתה טובה יותר מכיון שהגוף שבו היתה המערכת החיסונית מדוכאת כמעט למינימום בתחילה לא קלט שום וירוסים וממילא לא היה צורך בלחימה של המערכת החיסונית, שאם היתה צריכה ללחום בוירוס היתה על הדרך מתעוררת גם ללחום בשתל.
וזה מחקר של שנים.
הוכח כבר שנים

rrrry

משתמש מקצוען
תעזבו!!
יש פה אנשים שזה יותר קשה ללבוש מסיכה מלחשוב על השני ואין מה לעשות
כל דבר שיגידו להם יהיה להם אלף ואחד תירוצים וסיבות למה הם כן בסדר וגם למצפון שלהם הם מספרים סיפורים
וגם אם תיפרכו להם את בל מה שהם אומרים אז יהיה דברים חדשים
ולהם אני אומר שיש דין ויש דיין ולכל שבת יש מוצ"ש

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
הוכח שמי שהקפיד על כך, קליטת השתל היתה טובה יותר מכיון שהגוף שבו היתה המערכת החיסונית מדוכאת כמעט למינימום בתחילה לא קלט שום וירוסים וממילא לא היה צורך בלחימה של המערכת החיסונית, שאם היתה צריכה ללחום בוירוס היתה על הדרך מתעוררת גם ללחום בשתל.
וזה מחקר של שנים.
הוכח כבר שנים
תודה. קצת היגיון מוכח בתוך כל הספקולציות שמסתובבות בלי אבא ואמא.....

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  32  פעמים

לוח מודעות

למעלה