פוסט ארוך ומַלְאֶה על מנגה - למיטיבי לכת

מצב
הנושא נעול.

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני לא ממשטרת כאן...
זה שאני מרוקאית לא אומר שאני חייבת להיות וולגרית... גזענית שכמוך.
*אימוג'י 'זאת הייתה בדיחה'*
אני מצטערת אבל כל מה שאתן מדברות שמפריע לכם ביחס לאיורים שאתן מעלות לא כזה ברור.
את רוצה שלא תיהיה התייחסות לז’אנר , אלא לצורת ההגשה.
אבל יש יחס לצורת ההגשה , וצורת ההגשה עצמה מסתבר כן צורמת לאנשים, זה מה שאומרים פה. הקו עצמו, בלי קשר לתוכן, הקו עצמו קר ומנוכר לאנשים, מרגיש להם חוזר על אפילו שהוא מתבצע על ידי אומנים אחרים כל פעם, מרגיש שהוא לא מחדש משהו מעבר (בין כל האמנים השונים שעושים מנגה, בהסתכלות שיטחית של אנשים שלא מתמחים במנגות)
אז לכן אני שואלת, מה אתן רוצות בעצם שלא יעשו.
שיהיה ברור יותר.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
@sweetpanda1 כתבה את זה כבר לפני, פשוט תתיחסו לאמנות- לא לז'אנר! זה לא רלוונטי אם אתם אוהבים את הז'אנר או לא, אם זה מאד קשה לכם, עדיף שתתעלמו. לבקר את הז'אנר זה 'לא-לא'.
יש בקהילה כאן הרבה ז'אנרים של ציור שאני לא אוהבת ולמרות זאת אני מתייחסת בענייניות לאמנות כאמנות. לעניות דעתי כך זה צריך להיות.

*זה 'מנגקה' וברבים- 'מנגקות'
תודה @מרים יעל !
כתבת את זה ברור, משום מה יש לי תחושה שכשאת כותבת אנשים מבינים יותר...

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני מצטערת אבל כל מה שאתן מדברות שמפריע לכם ביחס לאיורים שאתן מעלות לא כזה ברור.
את רוצה שלא תיהיה התייחסות לז’אנר , אלא לצורת ההגשה.
אבל יש יחס לצורת ההגשה , וצורת ההגשה עצמה מסתבר כן צורמת לאנשים, זה מה שאומרים פה. הקו עצמו, בלי קשר לתוכן, הקו עצמו קר ומנוכר לאנשים, מרגיש להם חוזר על אפילו שהוא מתבצע על ידי אומנים אחרים כל פעם, מרגיש שהוא לא מחדש משהו מעבר (בין כל האמנים השונים שעושים מנגה, בהסתכלות שיטחית של אנשים שלא מתמחים במנגות)
שיהיה ברור יותר.
תסלחי לי גברת שני, אני מכירה הרבה סיגנונות אמריקאים ואם איני טועה הסגנון שלך הוא כזה ומכירה את הסגנון שלך לא ממך, זה נכון שיש לו טאצ' שלך, אבל גם את לא מי יודע מה מחדשת בו. ואם היית רק פוקחת קצת, באמת קצת את עינייך היית שמה לב כמה שוני יש בין מאיירות המנגה כאן! מתחת לאפך! כן כן, לא בשמים היא!
כל אחת בתוך הסגנון מביאה משהו משלה, וזה נכון שמזהים את השפה המשותפת כי בכל זאת זה ג'אנר, אבל יש שוני גדול בין יוצרת למשניה. עובדה שהציורים של מרים יעל נראים כך, ושלי אחרת ושל כל האחרות כאן.
ואם עדיין לא מספיק ברור לך על מה ולמה הפוסט הזה את מוזמנת לפנות לרונית היקרה שכבר הבינה ממני על מה מדובר.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
הז'אנר לא רלוונטי!
זה באמת לא ברור?
זה כמו שמישהו יעלה קריקטורה סגנון טינטין ואני אכתוב בתגובה "אני ממש לא מתחברת לקו הטינטיני הזה, זה מרגיש לי ממש גס ומעושה."
יש?
זה בערך מה שמקבלת מנגקה כשהיא מעלה ציור של מנגה.
'היי, שלום, אני ממש לא מתחבר/ת לסגנון המנגקאי הזה, העיניים מדי גדולות ובכללי יש פה תחושה של אלימות'.

הלו? כאילו, מישהו ביקש?
יש לך ביקורת עניינית? (איזון בצבעים, הקו רועד, תדגיש/י את הצל, תבריק/י יותר במקומות המוארים, הקומפוזיצייה טעונה שיפור) בבקשה! אני בטוחה שכל אחד ישמח לקבל התייחסות עניינית לזה.
אבל תגובה בסגנון 'מה אני לא אוהב או לא עושה לי את זה בסגנון שאת/ה מצייר/ת בו'- זה כל כך לא מקצועי שאני לא מאמינה שאני צריכה לפרט את זה. אבל תגובות כאלה התקבלו.
בן אדם לא מבקש ביקורת על הז'אנר שהוא מתעסק בו. זה ממש לא הכיוון, זה כמו שמישהו יגיע לתחרות כשרונות, והשופטים יהיו כזה "אוקי אתה שר יפה, אבל אני לא אוהב ג'אז.' וילחצו על הבאזר.

עכשיו, אין כאן דם רע, רק פשוט התקוממות נגד החוסר מקצועיות והאי רלוונטיות הזה, ובקשה לתשומת לב אליו.
זה הכל.

זה היה ברור?

נערך לאחרונה ב:

שאול יצחק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הז'אנר לא רלוונטי!
זה באמת לא ברור?
זה כמו שמישהו יעלה קריקטורה סגנון טינטין ואני אכתוב בתגובה "אני ממש לא מתחברת לקו הטינטיני הזה, זה מרגיש לי ממש גס ומעושה."
יש?
'היי, שלום, אני ממש לא מתחבר/ת לסגנון המנגקאי הזה, העיניים מדי גדולות ובכללי יש פה תחושה של אלימות'.

הלו? כאילו, מישהו ביקש?
יש לך ביקורת עניינית? (איזון בצבעים, הקו רועד, תדגיש/י את הצל, תבריק/י יותר במקומות המוארים, הקומפוזיצייה טעונה שיפור) בבקשה! אני בטוחה שכל אחד ישמח לקבל התייחסות עניינית לזה.
אבל תגובה בסגנון 'מה אני לא אוהב או לא עושה לי את זה בסגנון שאת/ה מצייר/ת בו'- זה כל כך לא מקצועי שאני לא מאמינה שאני צריכה לפרט את זה. אבל תגובות כאלה התקבלו.
בן אדם לא מבקש ביקורת על הז'אנר שהוא מתעסק בו. זה ממש לא הכיוון, זה כמו שמישהו יגיע לתחרות שירים, והשופטים יהיו כזה "אוקי אתה שר יפה, אבל אני לא אוהב ג'אז.' וילחצו על הבאזר.
עכשיו, אין כאן דם רע, רק פשוט התקוממות נגד החוסר מקצועיות והאי רלוונטיות הזה, ובקשה לתשומת לב אליו.
זה הכל.

זה היה ברור?
ברור!

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי

שולמית באואר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
וואו איזה כיף!! הפוסט המעניין והדיון הלא פחות מעניין שהתפתח בעקבותיו... אני נראה לי יכולה לשמש בתפקיד הכרית כאן, מאחר ואני לא מנגקאית אבל כן מכירה את הסגנון אוהבת את האסטתיות שלו, הייתה לי תקופה שציירתי הרבה מנגה והייתי עוקבת אחרי מרק קרילי למי שמכיר, אמנם התחברתי יותר לסגנון הראליסטי של המנגנון אבל ציירתי כל מיני סוגים, אבל כשנסיתי לקרוא מנגה לא התחברתי בכלל, כל מה שאמרו פה פלסטיקיות, בוטות ואפילו אלימות זה מה שהרגשתי, המסקנה שלי היא שהסגנון לעצמו יכול להיות מדהים פשוט רב רובם של המנגקאים מעבירים מסר מסויים שאנחנו לא מתחברים אליו בכלל וזה מתבטא בציורים שלהם, ההוכחה זה כמה מנגקאיות מכאן אם תסתכלו למשל על הציורים של @sweetpanda1 אין בהם שום דבר ממה שהזכרנו אלא רק את האסתטיקה ואת הפופרציות של מנגה אבל כמו שהציורים של המנגקאים היפנים מושפעים מהמסר שהם רוצים להעביר וכנראה גם מאישיותם כך גם פה הציורים שלה דווקא מלאים רוך ובוטות זה ממש לא משהו שאפשר להגיד עליהם... (אם כבר מדברים על סוויט פנדה תכנסו לתיק עבודות שלה ולראות את הפרוייקט גמר שלה- סימי ומימי עם נגיעות מנגה עדינות ביותר, הנאה מובטחת...).
עריכה: נסיתי להסביר למה אנשים נרתעים מהסגנון כמובן שגם נכנס פה עניין של טעם...

עד כאן דברי ככרית ובתור שולמית אני אומרת שממש ממש נהנתי לקרוא את הפוסט ויהיה מעניין אם עוד אנשים יעלו כאלו פוסטים על סגנונות שונים.
ו @מרים יעל יהיה מעניין לקרוא עוד פוסטים שלך על מה שתרצי...;)

נערך לאחרונה ב:

שירה 123

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
לא ראיתי פה שום אילוץ לכל שונאי/ות מנגה לאהוב אותו-
אבל זה בהחלט מרגיז שכל מי שרק מעלה משהו דמוי מנגה- מקבל על הראש!
אם משהו לא נהנה ממנגה שלא יגיב- או שיסתכל על הדברים שכן הוא אוהב בציור-(ותאמינו לי שיש..)
-יש גם הרבה מה ללמוד מהציור המנגאי גם אם לא מתכוונים לצייר דווקא אותו.

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הז'אנר לא רלוונטי!
זה באמת לא ברור?
יש?

הלו? כאילו, מישהו ביקש?
בן אדם לא מבקש ביקורת על הז'אנר שהוא מתעסק בו. זה ממש לא הכיוון, זה כמו שמישהו יגיע לתחרות שירים, והשופטים יהיו כזה "אוקי אתה שר יפה, אבל אני לא אוהב ג'אז.' וילחצו על הבאזר.
זה הכל.

זה היה ברור?
כן מאוד ברור.
רק לא מבינה למה לא אמרתם מלכתחילה .
594E9DB7-1BA8-4EAF-9D13-77BF23FA3EDE.png

שני.ס

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
טוב - הפרדת כוחות - מישהו יכול לבוא לעזור כאן?

אני חושבת שהיכולת להתסתכל על היצירה ולנסות להעריך את העבודה שנעשתה ו/או לתת ביקורת (בונה כמובן) היא דבר נרכש (וכדאי שירכש). אפשר לאהוב מנגה או לא לאהוב ועדיין להתייחס לצד האומנותי ביצירה, מהבלי לבטל אותה וזה מה שמרים יעל מנסה להגיד כאן - לדעתי. שגם מי שלא אוהב מנגה יכול להסתכל ולייעץ, לתת ביקורת, ו... כן גם לחבב את היצירה

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
כן מאוד ברור.
רק לא מבינה למה לא אמרתם מלכתחילה .
צפה בקובץ המצורף 414584
כי לא האמנו שזה המצב! לא האמנו שבאמת צריך להגיד דברים כאלה ושזה לא ברור לחברים בקהילה, בתור קהילה מקצועית! לא האמנו, עד שהוכרחנו להביט למציאות בעיניים ולהעלות פוסט ארוך ומלאה על מנגה שיביא את זה לדיון.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
וואו איזה כיף!! הפוסט המעניין והדיון הלא פחות מעניין שהתפתח בעקבותיו... אני נראה לי יכולה לשמש בתפקיד הכרית כאן, מאחר ואני לא מנגקאית אבל כן מכירה את הסגנון אוהבת את האסטתיות שלו, הייתה לי תקופה שציירתי הרבה מנגה והייתי עוקבת אחרי מרק קרילי למי שמכיר, אמנם התחברתי יותר לסגנון הראליסטי של המנגנון אבל ציירתי כל מיני סוגים, אבל כשנסיתי לקרוא מנגה לא התחברתי בכלל, כל מה שאמרו פה פלסטיקיות, בוטות ואפילו אלימות זה מה שהרגשתי, המסקנה שלי היא שהסגנון לעצמו יכול להיות מדהים פשוט רב רובם של המנגקאים מעבירים מסר מסויים שאנחנו לא מתחברים אליו בכלל וזה מתבטא בציורים שלהם, ההוכחה זה כמה מנגקאיות מכאן אם תסתכלו למשל על הציורים של @sweetpanda1 אין בהם שום דבר ממה שהזכרנו אלא רק את האסתטיקה ואת הפופרציות של מנגה אבל כמו שהציורים של המנגקאים היפנים מושפעים מהמסר שהם רוצים להעביר וכנראה גם מאישיותם כל גם פה הציורים שלה דווקא מלאים רוך ובוטות זה ממש לא משהו שאפשר להגיד עליהם... (אם כבר מדברים על סוויט פנדה תכנסו לתיק עבודות שלה ולראות את הפרוייקט גמר שלה- סימי ומימי עם נגיעות מנגה עדינות ביותר, הנאה מובטחת...).

עד כאן דברי ככרית ובתור שולמית אני אומרת שממש ממש נהנתי לקרוא את הפוסט ויהיה מעניין אם עוד אנשים יעלו כאלו פוסטים על סגנונות שונים.
ו @מרים יעל יהיה מעניין לקרוא עוד פוסטים שלך על מה שתרצי...;)
תודה רבה לך @שולמית באואר ! גם על התגובה העניינית שלך לפוסט וגם על הפירגון, חיממת את ליבי :eek:.

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
@ציור וצבע ממש אהבתי!
כנ"ל @שולמית באואר
וכשהדיון עומד בנקודה הזאת,
הרשו לי לפרוש וללכת לצבוע את פרק 7- בסגנון המנגקאי שאני כל כך אוהבת ליישם.

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
כי לא האמנו שזה המצב! לא האמנו שבאמת צריך להגיד דברים כאלה ושזה לא ברור לחברים בקהילה, בתור קהילה מקצועית! לא האמנו, עד שהוכרחנו להביט למציאות בעיניים ולהעלות פוסט ארוך ומלאה על מנגה שיביא את זה לדיון.
אבל אני כן חושבת שאת מגזימה קצת.
יש פה ניק אחד לפי דעתי שאולי מביע דעה נחרצת על הסגנון או מגיב בהקשר לז’אנר בפעמים שמעלים את הסגנון המדובר.
זה לא ״כלל קהילת המאיירים״.
אני חושבת שהיה יותר פשוט לפנות אישית לניק המדובר ולומר לו את זה אישית מאשר להכליל לכל המאיירים.
אני בטוחה שאם הייתן פונות אליו אישית הוא היה מקבל את הדברים בהבנה ולא עושה את זה יותר.
(ובנוגע @ronitg לרונית שאמרה לאחרונה שהיא לא כזה מתחברת לסגנון אבל אהבה את העבודות של אריאלה, זה נראה לי נאמר דווקא בשביל להעצים את המחמאה. לא נראה כמו משהו שצריך לקחת בצורה שלילית. סתם קש ששבר את גב הגמל אפילו שאין באמת אשמה לקש המסכן.)

עריכה חחחח ווואו כמה אישית כתבתי.. כתבתי וחשבתי שמחקתי את הניסוח הקודם אבל מסתבר שהעלתי את 2 הניסוחים. עמך הסליחה אבשלום קור.

נערך לאחרונה ב:

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
אבל אני כן חושבת שאת מגזימה קצת.
יש פה ניק אחד לפי דעתי שאולי מביע דעה נחרצת על הסגנון או מגיב בהקשר לז’אנר בפעמים שמעלים את הסגנון המדובר.
זה לא ״כלל קהילת המאיירים״.
אני חושבת שהיה יותר פשוט לפנות אישית לניק המדובר ולומר לו את זה אישית מאשר להכליל לכל המאיירים.
אני בטוחה שאם הייתן פונות אליו אישית הוא היה מקבל את הדברים בהבנה ולא עושה את זה יותר.
(ובנוגע @ronitg לרונית שאמרה לאחרונה שהיא לא כזה מתחברת לסגנון אבל אהבה את העבודות של אריאלה, זה נראה לי נאמר דווקא בשביל להעצים את המחמאה. לא נראה כמו משהו שצריך לקחת בצורה שלילית. סתם קש ששבר את גב הגמל אפילו שאין באמת אשמה לקש המסכן.)
זה לא מדויק, זה אווירה כללית.
כמובן שההסבר שלי נעשה בצורה מאד קיצונית כדי לפשט את העניין,
אבל מדובר באווירה.

הבדיחה שלך ושל רונית התקבלה ברוח טובה (לפחות בעיניי), היא הייתה רק בדיחה.

ליבליב

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פייי
כל זה כדי לקבל לגיטימציה לסגנון המנגה?
לא הבנתי את מי אתן שואלות,
אם אתן אוהבות וככה אתן מציירות פשוט תעשו את זה...
ב-ד-י-ו-ק מה שחשבתי רק שאצלי מהכוח אל הפועל זה היה יוצא כמגילה ולא היה לי זמן לזה עכשיו :)

מרים יעל

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
כל זה כדי לקבל לגיטימציה לסגנון המנגה?
לגיטימציה זה אוברייטד... זה לא באמת מה שדרוש כאן. הייתה אווירה מוזרה באשכולות על מנגה, אז החלטתי לפוצץ את זה על הבמה.
זה היה כיף, כצפוי

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה