דרוש מידע האם מומלץ ללמוד פול סטאק?

שאלה

משתמש צעיר
שאלתי כאן ולא נעניתי, כנראה אין שם מספיק צופים, אז אשאל שוב כאן:

האם מומלץ ללמוד פול סטאק? מצליחים למצוא בזה עבודה? עד כמה אפשר להגיע בגובה השכר? מה היחס בינו ובין תכנות מבחינת סוג העבודה והקושי?
ועוד: היכן יש בקרוב קורס לנשים?

מג'

משתמש מקצוען
בפיתוח מערכות מבוססות Web יש מספר רכיבים למערכת, במקרה הפשוט ביותר צד-שרת וצד-לקוח.
קוד צד-שרת זה החלק שרץ על השרת (בדרך כלל PHP וגם Java וכו׳), וקוד צד-לקוח זה החלק שרץ על המחשב של הגולשים (HTML / CSS / JavaScript).
זה אומר שמתכנת פול סטאק שולט בכל המערכת שלמה.. קורה לפעמים שבגלל זה מתכנתי פול סטאק פחות מקצועיים בפיתוח צד-לקוח ממתכנתי Front-End אבל יש להם אורינטציה של מערכת שלמה

שאלה

משתמש צעיר
בפיתוח מערכות מבוססות Web יש מספר רכיבים למערכת, במקרה הפשוט ביותר צד-שרת וצד-לקוח.
קוד צד-שרת זה החלק שרץ על השרת (בדרך כלל PHP וגם Java וכו׳), וקוד צד-לקוח זה החלק שרץ על המחשב של הגולשים (HTML / CSS / JavaScript).
זה אומר שמתכנת פול סטאק שולט בכל המערכת שלמה.. קורה לפעמים שבגלל זה מתכנתי פול סטאק פחות מקצועיים בפיתוח צד-לקוח ממתכנתי Front-End אבל יש להם אורינטציה של מערכת שלמה

ולמעשה, פול סטאק זה מקביל לתיכנות רגיל או תוספת על תיכנות רגיל?
מי שאין לו שמץ של מושג בתכנות יכול ללמוד ולהצליח בפולסטאק?

cherry c

משתמש סופר מקצוען
האמת אני מבינה מאיפה באה השאלה.
יש עכשיו פרסומים של לומדה על למידת FS לגברים ונשים (בנפרד).
מאוד התפלאתי שאין שם דרישת בסיס של הנדסאי או תואר.
אם אכן זו לא דרישת בסיס אז אין מה ללכת ללמוד שם.
ולשאלתך אם אין לך נסיון בתכנות (ולימודים) אז אין.

למי שכן יש לו חייב לברר את הרמה של הלימודים.

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
גם וורדפרס הוא פולסטאק (ומי שכותב ככה ועוד עושה לזה ראשי תבות.... זה לא נראה מקצועי אפילו לא קצת - זה או fullstack או fs)
וישפה המון גרפיקאים שלמדו וורדפרס בלי בסיס של תיכנות
כנראה שהקורס המדובר מרחיב מעט את הידע בקוד עצמו, אבל עדיין מאמינה שהוא יסתמך על וורדפרס בבסיס, אחרת אין מצב.
ולא נראה לי שמישהו עם תעודה או תואר ילך ללמוד קורס FS, את רוב החומר לומדים בלימודים הרגילים.
זה לא מקביל לתכנות, זה נישה בתכנות.
ומי שאין לו ניסיון וידע בתכנות - יכול להציח בכך בדיוק כמו שיכול להצליח בוורדפס.

ידיד

משתמש פעיל
האמת אני מבינה מאיפה באה השאלה.
יש עכשיו פרסומים של לומדה על למידת FS לגברים ונשים (בנפרד).
מאוד התפלאתי שאין שם דרישת בסיס של הנדסאי או תואר.
אם אכן זו לא דרישת בסיס אז אין מה ללכת ללמוד שם.
ולשאלתך אם אין לך נסיון בתכנות (ולימודים) אז אין.
אכן, גם אני התכוונתי בתשובתי לזה, הבנתי שהשאלה באה בגלל הפרסום בביתר.
לדעתי (העניה) זה פשוט הזיה וסוג של עוול, משכנעים אנשים שממצב של חוסר ידע מוחלט + אנגלית ברמה בסיסית עד אפסית, הם יוכלו להשלים קורס בפול סטאק תוך 3 חודשים ולהתקבל לעבודה בשכר של... 7-8 אלף ש'ח בהתחלה ובהמשך להגיע לשכר של... 15,000 ש'ח... (כך בשיא הרצינות מספר לי אחד מהמארגנים)!!

אז כך, או שזה בדיחה טובה במיוחד, החליטו בביתר לצחוק על תמימות של אנשים ועל חשבונם, או שזה סוג של תמימות של המארגנים, או שפשוט לא אכפת להם, הם צריכים הרשמות והמבין יבין... ומה שיקרה אח'כ לא באמת מעניין אותם.

אני חושב שזה שילוב של שלשת התרחישים, קצת צוחקים על אנשים, קצת תמימות וקצת (או הרבה) הם מרויחים את ההרשמות

רוחי ברג

משתמש פעיל
ולמעשה, פול סטאק זה מקביל לתיכנות רגיל או תוספת על תיכנות רגיל?
מי שאין לו שמץ של מושג בתכנות יכול ללמוד ולהצליח בפולסטאק?

בעיקרון זה מקביל לתכנות רגיל, fullstack זה שם כולל לכמה סוגי שפות תכנות.
מה שכן בתכנות לומדים עוד כל מיני מקצועות שעוזרים מאוד להיכנס לראש התכנותי וגם כנראה יותר יסודי, (השערה בלבד, הגיונית בגלל פרופורציות הזמן)
זה הכי מבוקש היום בשוק, אבל עם נסיון.
בלי נסיון קשה מאוד מאוד מאוד! למצוא עבודה, במיוחד בירושלים.
בהצלחה!

אוריאןעמר26

משתמש חדש
לפי בדיקה שעשיתי מתכנתות פול סטאק יכולות להגיע ל-26K. זאת הסמכה שיש לה ביקוש גבוה, אני יודעת שיש יותר מתכנתי פול סטאק מאשר בק אנד והתחום הזה גם ממשיך להתפתח עוד. ממליצה לך לברר לגבי הקורס של INT בירושלים, את יכולה לדבר עם סבטלנה, היא יועצת הלימודים שלהם וממש מקסימה - 0504830322

UU

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
לפי בדיקה שעשיתי מתכנתות פול סטאק יכולות להגיע ל-26K. זאת הסמכה שיש לה ביקוש גבוה, אני יודעת שיש יותר מתכנתי פול סטאק מאשר בק אנד והתחום הזה גם ממשיך להתפתח עוד. ממליצה לך לברר לגבי הקורס של INT בירושלים, את יכולה לדבר עם סבטלנה, היא יועצת הלימודים שלהם וממש מקסימה - 0504830322
חחחחח
אולי מתכנתות עם הכשרה תכנותית שנכנסו לנישה הזו ולמדו אותה חזק
או לחילופין - מתכנתת עם תואר
וגם אילו - רק אחרי לפחות 4-5 שנות ניסיון, כאשר לעבודה ללא ניסיון מאד קשה להתקבל
מישהוא שלומד קורס כמתואר לעייל - שלא יצפה בבקשה
(מהכרות אישית לגמרי)

אוריאןעמר26

משתמש חדש
חחחחח
אולי מתכנתות עם הכשרה תכנותית שנכנסו לנישה הזו ולמדו אותה חזק
או לחילופין - מתכנתת עם תואר
וגם אילו - רק אחרי לפחות 4-5 שנות ניסיון, כאשר לעבודה ללא ניסיון מאד קשה להתקבל
מישהוא שלומד קורס כמתואר לעייל - שלא יצפה בבקשה
(מהכרות אישית לגמרי)
צודק, באמת קשה למצוא עבודה. אבל האמת שזה בכל תחום ככה, קשה להתחיל כשאין לך ניסיון. ורשמתי עד איפה אפשר להגיע, ולא מאיזה סכום מתחילים...

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
חחח
בטח הבדיקה נעשתה עם מרכזי הקורסים.....
חלומות. אחרי קורס אחד, מקצועי ככל שיהיה - החלום על 26K הוא רחוק מאוד מאוד............

udiboron

משתמש חדש
לפי מה שידוע לי קורס לנשים במימון מלא עומד להיפתח במרכז החרדי להכשרה מקצועית בבני ברק בקרוב.

udiboron

משתמש חדש
לפי מה שידוע לי קורס לנשים במימון מלא עומד להיפתח במרכז החרדי להכשרה מקצועית בבני ברק בקרוב.

ELO

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
זה כ"כ מרגיז הניצול הזה של התמימות החרדית...

חברה, אל תאמינו לשום מכון, גם לאלו שמציעים לכם מלגות מלאות ובפרט לאלו שמפריחים הבטחות קסומות...
אין קסם בעולם! מי שרוצה להרוויח הרבה, צריך ללמוד ולהשקיע המון ומוטב שיעשה תואר.

לכו ללמוד במקום אמין ושקוף, לא אצל אלו שמרגע הראיון רק מדברים איתכם על ההשמה המובטחת (ובשיעור האחרון נעלמים להם... :( )

גם לימודים בחינם עולים הרבה מאוד כסף... אי אפשר להתפרנס כמו שצריך בזמן הלימודים.
זמן =כסף!!!

על החתום, אחת שנכוותה קשות ע"י אחד המכונים הפופולארים והאמינה בתמימותה לכל ההבטחות שהפריחו ללא הרף.

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה