עשרת הדיברות עשה ואל תעשה בתחום הצילום

• פותח הנושא P360
  • פורסם בתאריך

P360

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לאחרנה שמעתי מכמה צלמים על סיפורים שונים שקרו להם במהלך העבודה השוטפת בתחום וחשבתי שחשוב שנשתף האחד את השני בתקלות שנתקלנו בהם לאורך השנים בשביל שלא יקרה גם לנו .. וגם שלא יבואו ויגידו למה לא אמרת ?
אז שכל אחד יכתוב את ה"פאשלות" שקראו לו, לא ע"פ שמיעה .... אלא אם באמת אתם מודעים וראיתם את זה קורה .
ולאחר מכן נאגד את זה לאשכול מסודר שיופיע בראש הפורום כאשכול נעוץ .
בתודה מראש.

Y

yossmor2

אורח
בנושא העשרת הידע:
- אל תפסיקו ללמוד ולהתעניין, רישמו מספר נושאים והשקיעו בהם זמן לימוד, סיימתם? הכינו רשימה נוספת.....
- צלמו כל יום.
- לימדו לכוון את המצלמה עפ"י נתוני התאורה לחשיפה אופטימלית ב"מכה ראשונה"......
- תהיו ביקורתיים כלפי עצמכם יותר מאשר כלפי אחרים.
- החזיקו סוללות טעונות (כולל רזרבה) באופן קבוע. סיימת לצלם.. הטעינו מיד.
- קיבעו לעצמכם סימן על כרטיס הצילום, שיסמן האם כבר הורדתם את התמונות ואפשר למחוק אותו...

(...המשך יבוא)

המביט

משתמש מקצוען
לא ליפול אפפעם במלכודת הלקוחות שהיא "תכניס שניה את התמונות למחשב שלי, אני אשלם לך אח"כ" קודם תגיעו הביתה, תערכו את התמונות שטעונות טיפול, זו לא בושה, ורק אח"כ תשלחו לו דיסק מסודר.
זה מכובד, מצדיק את הכסף, ולא יביא את הטענות הקבועות "מה? תמונות כאלו גם אני יכול לעשות..."

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
גיבוי תמונות.

דבר ראשון הדבר הנכון לעשות (מודה שאני לא תמיד עושה) זה לגבות את התמונות פעמיים לפני שמוחקים מהכרטיס.
לא כדי לימחוק כרטיס אלה עדיף כל פעם לפרמט. (למה לא יודעת אבל כך קראיתי בכמה מקומות)
גם שמעתי שעם יש תמונות לא טובות בכרטיס לא לימחוק אותם אלה לימחוק אותם מהמחשב.

תמיד תמיד עם זה תמונות חשובות שיהיה מצלמת גיבוי בתיק!!!!
שיהיה תמיד כמה גיגה יותר משחושבים שצריך.

tamiro

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא לפתוח שרשורים בנושא עשה ואל תעשה :D

*סתם, כשתהיה לי איזו הברקה אני אערוך את ההודעה הזאת
בנתיים שומרים לי מקום :cool:

twiti

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
1 אל תפרוק תמונות ישירות מהמצלמה אלא ע"י קורא כרטיסים
2 אל תחבר פלאש סטודיו לחשמל אלא בסדר הבא קודם את הכבל אחרי זה את המשדר ואחרי זה לפלאש

מנדי אור

משתמש צעיר
צילום מקצועי
*להסתובב לכל מקום עם מצלמה כלשהי
*לסנן תמונות אך ורק אחרי שהן הועברו למחשב (לכונן הקשיח), מסיבה פשוטה: אם מחקתם בטעות תמונה חשובה מהכרטיס, זה אומר לפתוח תוכנות שיחזור ובלאגנים וזה לא תמיד מצליח, במחשב לאומת זאת, קיים דבר שנקרא סל מיחזור (שיושב למעשה רק בכוננים קשיחים ולא בכרטיסי זיכרון, למרות שניתן ליצור גם להם סל מיחזור) דרך סל המחזור (אם לא לחצתם שיפט-דליט) תוכלו בחצי שנייה לשחזר כל תמונה שמחקתם (עד שבסוף הערב מרוקנים אותו...).

yitzy

משתמש פעיל
צילום מקצועי
D I G I T A L
גיבוי גיבוי גיבוי

שתמיד יהיה בתיק סולולות נוספות (טעונות כמובן), כרטיסי זיכרון (רקים) ואם זה אירוע בתשלום (ז"א לא סתם צילומי פרחים בשביל הנשמה :)) אז גם גוף ועדשה לגיבוי
שח"ו לא תיתקעו בלי מצלמה באמצע אירוע...

וגם אחרי האירוע לגבות את התמונות על דיסק קשיח חיצוני (אחד לפחות)
כל דיסק קשיח בסופו של דבר מת, וזה מאד מבאס לאבד את כל התמונות בגלל שלא היה גיבוי

yitzy

משתמש פעיל
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י twiti;362374:
2 אל תחבר פלאש סטודיו לחשמל אלא בסדר הבא קודם את הכבל אחרי זה את המשדר ואחרי זה לפלאש
זה מעניין
אפשר עוד הסבר?

אנחנו אף פעם לא מייחסים חשיבות לסדר חיבור הפלאשים....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה