עזרה עצומה להסרת איום התביעה נגד נטפרי

מצב
הנושא נעול.

popsi

משתמש פעיל
אם היה מדובר בעסק מול עסק, אז אני מבין, אבל כשמדובר בבית חולים פרטי שיוצא נגד ארגון הצלה או עזר מציון, הסיפור הוא קודם כל ציבורי, כי גוף שכולו עזרה וחסד ציבורי, כל פגיעה בו, היא פגיעה קולקטיבית בציבור שעומד מאחוריו, נאחז בו ואוחז בו.
באם המטרה הוא תמיכה בארגון הציבורי, הרי שיש לתמוך בארגון הציבורי, וכפועל יוצא הצד השני יראה את התמיכה הציבורית הגדולה ויקבל החלטות בהתאם.
אבל כשהפניה הוא לגוף הכוחני בבקשה לחדול ממעשיו, ספק רב אם ישיג את מטרתו.

בנוסף, יש לקחת בחשבון שכל פעולה של צד לדיון בבית המשפט, הצד השני מפרש אותו אחרת וימלא עמודים שלמים בבקשות שונות לבית המשפט בניסיון לצייר תמונה שונה כמו ניסיון של סחיטה מתוך פחד להגיע להכרעה בבית המשפט וכו', לכן אסור לשחק לידים שלהם וכל פעולה מכל סוג צריך יעוץ של עו"ד, כדי לא לשחק לידיים שלהם.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
באם המטרה הוא תמיכה בארגון הציבורי, הרי שיש לתמוך בארגון הציבורי, וכפועל יוצא הצד השני יראה את התמיכה הציבורית הגדולה ויקבל החלטות בהתאם.
אבל כשהפניה הוא לגוף הכוחני בבקשה לחדול ממעשיו, ספק רב אם ישיג את מטרתו.

בנוסף, יש לקחת בחשבון שכל פעולה של צד לדיון בבית המשפט, הצד השני מפרש אותו אחרת וימלא עמודים שלמים בבקשות שונות לבית המשפט בניסיון לצייר תמונה שונה כמו ניסיון של סחיטה מתוך פחד להגיע להכרעה בבית המשפט וכו', לכן אסור לשחק לידים שלהם וכל פעולה מכל סוג צריך יעוץ של עו"ד, כדי לא לשחק לידיים שלהם.
נכון. אבל העצומה היא יוזמה פרטית של משתמשים, לא של מנהלי הארגון.

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
כיון שלא ניחנתי בכשרון כתיבה, אאלץ להביא דברים מפורום אחר, מקווה שבכך תובהר עמדתי:

הרעש הזה שצובר תאוצה בכמה פורומים, מקומם אותי קצת.
יש כאן דין תורה בין נטספארק לנטפרי, נטפרי רץ להציג את הצד שלו בדין תורה קבל עם ועדה בזמן שנטספארק עשה זאת במכתבים אישיים וענייניים. ילכו נא שני הצדדים לפני הדיינים, וידונו בפניהם כדת וכדין, ושלום על ישראל, כמנהג יהודים יראים ושלמים. אבל נטפרי מעוניינים להפוך את המריבה שלהם עם נטספארק למלחמת קדש של הקדושה מול הסט"א, כדרכם של כל הפועלים "אך ורק לשם שמים" ועל דא קא בכינא.
פשיטא ואצ"ל, שאני מאד בעד הרחבת שוק הסינון והגברת התחרות, מה שגורם לשדרוג הסינונים הן בכשרות והן בנוחות שימוש, וה' יעזור שהשוק יתרחב יותר ויותר, ואף אחד לא יקח פטרונות על היידישקייט (כולנו רואים איך זה נראה כשיש פטרון אחד בשוק הפלאפונים הכשרים, כמבואר באשכול הסמוך).

עוד משם:

ממה שנ"ל עד כה הוא שאכן ישנה תחרות בין שתי חברות (אני לא קונה את כסות ה'עמותה לשם שמים' של נטפרי) שבמסגרתה מנסה אחת מהן לטעון לבעלות על הפטנט. ובכן יתכבדו הצדדים וידונו בבי"ד/בימ"ש כאוות נפשם ושיודיעו לנו אח"כ מי ניצח (רמז: תיקים כאלו נסגרים בד"כ בפשרה מחוץ לביהמ"ש). רק שנראה כאילו נטפרי מנסים לחגוג על העניין ולקדש מלחמת ג'יהאד נגד המתחרים העסקיים שלהם וזה מריח פחות טוב מעו"ד שעושה את עבודתו ומאיים בתביעה על מה שנראה לו כהפרת פטנט גם אם למתבונן מהצד זה לא נראה כך בשביל זה יש מערכת רישום ומערכת משפט שיכריעו.

עוד משם:

אני חושב שבלי להכיר את האנשים שעומדים מאחורי המיזם מקרוב, אי אפשר לחרוץ את דינם אם הם פועלים לשם שמים או למטרות אישיות. וצריך מאד להיזהר בלשון הרע או מוציא שם רע. היותם עמותה לא מהוה הוכחה, יש אלפי עמותות שהעומדים בראשם עושים הרבה מאד כסף וכבוד, מאיתנו ומתורמים. אבל מאידך ללא ספק (וזה החלק החשוב) הצרכנים מקבלים מהם שירות איכותי וידידותי, שירות שמאפשר לאנשים מאמינים בבורא עולם ואמונים על תורתו לחיות בתוך העולם העכור שורץ תאוות וכפירה. ללא ספק הם העלו את מושגי החסימה, וב"ה ניכר שכל חברות הסינון פועלים ללא הרף לשכלל את החסימות. בשבלינו זה רק ברכה.

ולמרות ההערכה הרבה לנטפרי (אני מסכים לחלק מהביקורת שנכתבה עליהם, אבל עדיין התועלת שהם מביאים, גדולה מהביקורת). אני לא מבין את הבקשה להתערב במריבה בין גופי הסינון, כל עוד איננו יודעים היטב את טענות שני הצדדים, אין לנו להתערב לאף אחד מהצדדים, והם צריכים לפתור את מחלוקתם כדרך יראי ה'.

עוד משם:

אין שום תביעה על נטפרי אלא על הספקים המשווקים אותה (RL ו-019) בגין שימוש במוצר המפר פטנט של נטספארק (לטענת העו"ד שלהם שיתכן שרק מנסה להפחיד אותם וכו'). וכפי שכתבתי לעיל יתכבדו הצדדים לברר טענותיהם בפני בי"ד/בימ"ש ויעדכנו אותנו בתוצאות. אבל, הזעקה כעת (מצד נטפרי) לא הייתה על נסיון לסגור אותם לאלתר (לא היה נסיון כזה מאחר והאיומים של העו"ד הם בס"ה כתיבה משפטית מקובלת במקרים כגון דא והם יודעים זאת היטב כך שיש עוד זמן רב עד שהנושא יגיע לבימ"ש אם בכלל וגם אז אף שופט נורמלי לא ייתן צו מניעה להפסקת ההפרה ע"ס ראיות לכאורה ובפרט אם שתי החברות (שהן הנתבעות) יבהירו שעיקר פעילותן תלויה במוצר הזה שנקרא נטפרי ושהפסקת שיווקו תגרום להן למכה אנושה שספק אם הן תשתקמנה ממנה אם וכאשר יזכו במשפט, אבל נטפרי כבר מיהרו לפתוח בקמפיין ברשת (כולל כאן בפורום - אין גבול לחוצפה - האסור לשיטתם) כולל איסוף תרומות למערכה המשפטית (ממש עמותה ללא כוונות רווח)...

מר עימוד ספרים היקר,
מדוע הבאת רק תגובה לכיון צד אחד, ולא תגובה שקולה לשני הצדדים.

אז לפני כן התעלמת מכל הנושאים שהעליתי, וקודמי, במקום זה אתה נצמד לקטנוניות.

האסטרטגיה שלך היא פשוטה - "יריבו הנערים לפני", הניסיון של גורמים אינטרסנטיים, לגרום למאבק הזה להישמע כמאבק משפטי גרידא בין 2 חברות סינון לא יצלחו.

בכו"א נסה להסביר לי, היכן יכול נטפרי להעלות את עמדתה ביחס לסוגיא, הרי הם לא נתבעו בבית משפט, או בי"ד, ואף לא קבלו מכתב התרעה [לפי מה שפורסם עד כה].

אלא מה במסגרת תחרות ישנם כללים סבירים, במקום לבכות כל היום גנבו לי, במסגרת זו, לומדים להתייחד, להתבדל, לשכפל, לעשות מבצעים, ליחצ"ן, להפעיל לחץ על רבנים, פרסומת סמויה וגלויה, וכו.

אבל כאן נוסף ממד מגעיל ביותר, אתרוג לא בחלה, בשום אמצעי שלא יעברו לנטפרי, לצורך כך קבלו כל מי שעזב טלפון ממנהלי השירות, עם איומים שונים, שנדע מה קורה לאלו שמשתמשים בנטפרי, גם כשזעקתי בפומית שאין כל סיכוי שאחזור לאתרוג, הנציגה לא ויתרה שאני חייב לשמוע עד כמה המידע שלי חשוף.

וזה מגעיל, ולא קיים אצל תחרויות אחרות.

גם כשאתרוג החלו לחקות את הסינון המחמיר של נטפרי, ולפרסם שיש להם בודקי תמונות, נטפרי לא בכו גנבו לי, לא בכו הפרו לי, וגם שנטפרי יצא בפרסומת הם לא רכבו על הגל של אתרוג, לא רמזו ולא פנו ללקוחות שלהם.

עתה הגדילו אתרוג לחרוג ולדרדר את המאבק שלהם, ולבכות גנבו לי, ובמקום להתעמת עם נטפרי, הלכו לאיים על הספקיות, ככה לא מתנהל יריבות עסקית.

נערך לאחרונה ב:

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
יש לי הערה קטנה:
בעמוד ההתרמה מופיעות המילים "מחזיקים אצבעות לנטפרי". המקור של הביטוי הוא אקט נוצרי, ואינו מתאים לנו כיהודים. בטח שלא עבור המטרה לשמה הוקם העמוד.
יתאים מאד לשנות את הנוסח "כולנו בתפילה על נטפרי.. " וכדו'

עימוד ספרים

משתמש פעיל
ידידי הרב שטיין

אין טעם להסיט את הדיון על התנהלותה השיוקית של רימון/אתרוג, ולא על איכות הסינון שלהם. בענין הזה הציבור מצביע ברגלים.

מה שיש כיום לפנינו זו תביעה על הפרת פטנט/זכויות יוצרים, ובענין הזה זכותה וחובתה של נטפרי להוכיח שזו עלילת שוא.

זעקות הגיוואלד בסגנון הצלת הדור/איכות הסינון/המנהלים פועלים לשם שמים אינם רלונטיות, מוסכם על כולנו שגם לארגון חסד אסור לנהוג שלא ביושר, ואם מעלילים משהו על מישהו מוטב לו להתמודד עם גופם של טענות.

GolanArt

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
ידידי הרב שטיין

אין טעם להסיט את הדיון על התנהלותה השיוקית של רימון/אתרוג, ולא על איכות הסינון שלהם. בענין הזה הציבור מצביע ברגלים.

מה שיש כיום לפנינו זו תביעה על הפרת פטנט/זכויות יוצרים, ובענין הזה זכותה וחובתה של נטפרי להוכיח שזו עלילת שוא.

זעקות הגיוואלד בסגנון הצלת הדור/איכות הסינון/המנהלים פועלים לשם שמים אינם רלונטיות, מוסכם על כולנו שגם לארגון חסד אסור לנהוג שלא ביושר, ואם מעלילים משהו על מישהו מוטב לו להתמודד עם גופם של טענות.
אם נטפרי זה לא הצלת הדור, אז מה זה לשיטתך? ואם התביעה של נטספרק היא לגיטימית (עלק) אז למה הם התעוררו רק היום ולא כשנטפרי התחילה או לפחות לפני שנה? ואיפה בדיוק ארגון החסד נהג שלא ביושר?

יוסף שטיין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
ידידי הרב שטיין

ידידי
הניסיון שלך להטות את הדיון, ולהיתמם ולהגדיר את השמצת נטפרי אצל הלקוחות שלה, בשקרים, שמדובר בהתנהלות שיווקית, היא התעמלות גסה מגבולות התחרות הסבירה הקיים בארץ, הרצון לייחס לה לגיטימיות, ולעומת זה לשלול את הלגיטימיות של משתמשי נטפרי להיאבק במה שהם רואים איום רוחני קשה, הוא פשע.

הניסיון להשוות את תביעתה כתמימה וכמבקשת רק לעמוד על זכיותיה הבסיסים הינו הטעייה, כי בכל הדיונים שלנו עד כה, לא ענית על שני השאלות המרכזיות.

א. מדוע לא ילכו בדין תורה.
ב. מדוע לא תבעו את נטפרי ישירות.

בכו"א אני יכול להרגיע אותך, כי משתמשי נטפרי אכן נענים לאתגר, והם תורמים מכיסם על מנת אכן להביא את האיש המקצועי והנכון שיסביר בזמן שיגיע מדוע אינו מדובר בהפרת פטנט.

אבל זאת עליך לדעת , כי התובעים יודעים יותר טוב מכולנו שחברת נטפרי אינם יכולים להיות רווחיים יתר על המידה, עם בכלל, ושאינו יכול להתמודד עם תביעות שעלותם עשרות אלפי ש"ח ויותר, אי לכך הברירה היחידה היא לפנות למשתמשים, וכשאתרוג גורם לי להוצאות אשיות על מאבקים מיותרים שלה, אז אני נאבק, וכשאתרוג מאיים לדרדר בכח ולאלץ אותי להשתמש בסינון החלש, תוך כד מיטוט של נטפרי אני נזעק שאני רוצה להישאר יהודי ירא שמים.

אמר הבעש"ט שרוב החטאים מגעים בשל התאבון לכסף....

mat

------- Magicode -------
אנחנו כלל וכלל לא יזמנו את העצומה. כי אני באופן אישי לא מאמין שזה ידבר אליהם.
אבל אני גם לא אוהב לעצור אנשים שעושים את זה מתוך כאב אמיתי.
אבל אל דאגה היא לא חינם. העצומה נותנת לנו בנטפרי הרבה עידוד וכח להתמודד עם הבעיה.
אני חושב שזה מספיק ויפה 1100 חתימות כדי להעביר את המסר שרציתם להעביר.
אם הם לא מתייחסים לכזאת כמות מכובדת של אנשים סביר להניח שהם לא יתייחסו גם ליותר. (אם כי יש מקום לדון לכף זכות)
ולכן לדעתי אפשר לסיים את העצומה במספר המכובד הזה.

נערך לאחרונה ב:

ayys

משתמש מקצוען
אם נטפרי זה לא הצלת הדור, אז מה זה לשיטתך? ואם התביעה של נטספרק היא לגיטימית (עלק) אז למה הם התעוררו רק היום ולא כשנטפרי התחילה או לפחות לפני שנה? ואיפה בדיוק ארגון החסד נהג שלא ביושר?

אני עקבתי אחרי התגובות והרגשתי כמו אותו הסיפור עם השעון, קודם כל אף פעם לא לקחתי ממך, דבר שני הוא היה שבור, דבר שלישי בעצם החזרתי אותו.

איזה יידשקייט בראש של כולם פה זה בסה"כ תביעה של פטנט, וזה בכלל לא חסד אתם לא יודעים כמה הם מרוויחים, וארגון חסד שמתנהל שלא ביושר וכו', ותראו יש לי ציטוטים למכביר....

רק אני שומע פה צלילים של כפור וקור.

כאחד שזכה לנוע ולהתנייד בתחילה במעלית של שבעת המינים, ולאח"כ בפחד רצתי לחלק ה'חרדי' שלהם (גם פה עם המעלית, וכתבי הוויתור וכו'), ולמען האמת מהמקום הזה עברתי בגלל ה(אי) שירות לקוחות, וזה גם מה שאמרתי בזמנו לנציג שהתקשר לשמוע איך אני לא מפחד להיות בנטפרי.

אבל היום האוויר הנקי שאני נושם, הוא מה שלדעתי גורם לכולנו להחנק ולהכחיל רק מהמחשבה שיכול לקרות משהו למפעל הנפלא הזה, וכבונוס קבלתי את השירות לקוחות המדהים.......

אני מציע כשלב הבא לתבוע על גנבת הפטנט של מענה ללקוח בזמן קצר (של פחות מחודש)..

כי אם המשוואה היא הסינון ההוא מול הסינון הזה
אזי גם מענה בתוך חודש שווה למענה של דקות..

סמסונג

משתמש פעיל
נכתב ע"י סמסונג:
והרי אנשי הדתי לאומי שהם לקוחות של רימון, לא יצטרפו לעצומה זאת כנראה.?
לקוחות נטפרי אין להם מה לחתום בעצומה, הרי אין להם במה לאיים, לא כך?
גם אנשי הדתי לאומי שזה מהקהילה שלהם, יכולים להבין ולתמוך בקהילה אחרת ובצרכים שלה. ואדרבה וכו'. ואין ספק שיש רווח מסוים לכל שומר תורה ומצוות באשר הוא בלי קשר לאיזה קהילה הוא משתייך, שיש כזה דבר במו נטפרי שמרים מעלה מעלה את כל הנושא של אינטנט כשר, ומציב סטרנדרטים חדשים בכשרות השימוש באינטרנט.

ולקוחות נטפרי מביעים בחתימתם את חשיבות המיזם, כמו כל אחד אחר שחותם אפילו שהוא לא בנטפרי.
אני מאוד עמוס בימים האחרונים, ולא יצא לי כ"כ להיות פה, ולעקוב אחר כל השתלשלות הענינים.

אבל כשאני הגבתי כאן באשכול, ראיתי בנוסח העצומה, שהיא מיועדת ללקוחות של כל החברות שקשורות לנטספארק, וגם עכשיו בנוסח העצומה די משמע כך.
"נביע את מחאתנו ונפעל בכל דרך להתנגד לו, כולל התנתקות מקבלת שירותים מאת החברות הנוגעות בכל דרך שהיא לתביעה הזו."

נערך לאחרונה ב:

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
לבקשת מנהל נטפרי היקר הרב @mat שליט"א העצומה ננעלה.
יה"ר שתמשיכו ביתר שאת וביתר עוז להיות ממזכי הרבים, ואל תתביישו מפני המלעיגים !

ונזכה כולנו להיכתב ולהיחתם בספרן של צדיקים גמורים, ושהשנה הבעל"ט תהיה שמורה יותר ורגועה יותר בזכות נטפרי.

@מרשמלו
@סדר באתר
אפשר בבקשה לנעול את האשכול, תודה רבה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה