מידע "עם החוברת הזאת כ-ו-ל-ם יכולים לנגן". ממש כך? או מה?

הניגון שלי

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
מישהו כאן התנסה עם החוברת הזאת?
זו באמת מהפכה? או עוד חוברת נגינה רק במהפכה שיווקית?
[תמונת החוברת, מופיעה בתגובה 3 כאן בהמשך.]

נערך לאחרונה ב:

הניגון שלי

משתמש צעיר
מוזיקה ונגינה
זאת [עולה 70 ש"ח]
חוברת נגינה.jpg

dLive

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לי נראה שאין פה בשורה גדולה.
אבא שלי למד קריאת תווים אצל בנימין הרטמן ז"ל, חלק מהאימון היה לשיר בצורה הזו. אבל שם זה היה מתוך תווים אמתיים. פה זה נראה שאם לא יודעים קודם מהם תווים ומהם אקורדים אין דרך להבין. זו נראית לי חוברת שעוזרת לאלו שמתקשים לנגן משמיעה - לנגן ב"תווים" אחרים. אבל בניגוד ל"מג'יקל", נראה שאין פה הקבלה לתווים המסורתיים.

java

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
אני אישית לא אוחזת מאוד משיטות הנגינה האלו.
כבעלת נסיון עבר בהוראת מוזיקה, רוב הילדים קולטים ממש בקלות את שמות ומיקום התוים, גם בלימוד עצמאי. כך שחבל לא לתת להם הזדמנות לרכוש 'שפת קריאה' חדשה שתעזור להם במקרה שירצו להתפתח בתחום.
אני מקבילה את זה לתרבות צריכת קומיקסים בלבד במקום ספרי קריאה רגילים.
זו נראית לי חוברת שעוזרת לאלו שמתקשים לנגן משמיעה - לנגן ב"תווים" אחרים. אבל בניגוד ל"מג'יקל", נראה שאין פה הקבלה לתווים המסורתיים
יתכן שזו היתה המטרה המקורית.
אבל גם לנגן לפי שמיעה אפשר ללמוד מתוים אמיתיים.

דג הכסף

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם אתם רוצים ללמוד מוזיקה אל תתקרבו לדברים כאלה
כל אלה שמלמדים עם כל מיני שיטות 'מהירות' ומוזרות הורסים לתלמידים את ההתקדמות בהמשך
כמו כן יש גם הרבה מורים לא מקצועיים בכלל שמלמדים תלמידים בצורה לא טובה ואחרי זה התלמידים נדפקים אם הם רוצים להתקדם הלאה

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בתור אחד שיודע תווים, לא הצלחתי בקושי לנגן את הדוגמא שבמודעה. יש שם אולי את שמות התווים אבל חסר שם את הקצב ואם כבר במילא משקיעים בפיענוח למה לא ללמוד תווים רגילים.
השיטה הזאת אולי יכולה לעזור למתחילים ממש שרוצים מיד כבר לדעת לנגן משהו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה