מידע על כמה BPM אתם מרקידים?

ארי סטאר

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
בפריילך החסידי (אלסיס בלע"ז) אפשר אפ' על 170 אבל רוק ופריילך "ליטאי" זה באמת קצת יותר לאט אבל לא פחות מ-155! (לדעתי)
אתה יכול לשמוע הקלטות של קלידנים שאתה אוהב ולבדוק עם מטרונום מה המהירות שהם מנגנים.

נתנאל 1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
זה משתנה גם לפי המקצב
פריילך עם אלסיס לא יכול להיות על 150..
מתחיל מ156 ומעלה

אם המקצבים שלך מדמים תזמורת רגילה, אז תלוי בשיר ובזמר..

אגב דוד שלי פעם אמר לי שהוא מנגן על 151 קבוע, מאז אני רק על זה מינימום, 150 לפעמים מרגיש לי איטי מידי
באיזשהו שלב לאט לאט זה מטפס ל156
בקצב טראנס (שעדיין בסגנון תזמורתי) מינימום 156 ומעלה
אלסיס מתחיל שם ומטפס באופן טבעי הלאה..
החסידים התרגלו לרקוד במהירות הזאת, אם אתה מכיר את התנועת ברירת מחדל ;) הצעדים קטנים ואפשר לרקוד גם ב178

'אלקנה

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אצלי גם רוב המקצבים שמורים על איזור 168 אתמול בשמחת בית השואבה הנמכתי קצת ל150+ אבל הרוקדים לא ככ עמדו בקצב וביקשו להנמיך אולי זה בגלל שבציבור הדתי לאומי הריקודים פחות אינטנסיבים

בֶּכָויֹל מקרה

עיבודים קוליים
מנוי פרימיום
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני בד"כ על 150, אבל אני רואה שרוב המצקבים שמורים על איזה 162... זה לא מהר ומעייף מדי?
לדעתי אתה צודק שיותר טוב לנגן על 150 זה פחות מעייף והרבה יותר לעניין מאשר לנגן על 170 שזה סתם לצעירים וגם קשה לרקוד עם הקצב הזה הרבה זמן
אבל זה המצב היום בחתונות אי אפשר לשנות את זה, (כמובן אני מתכוין לאורגניסטים שמשתמשים בסגנון של קטרון וכדו') אולי התזמורות זה שונה קצת.
ומי שהכניס את המקצבים של החסידי קטרון וכדו' זה מאיר אדלר עד כמה שידוע לי, והוא בדיסק "סוכות אין ויזניץ" נראה לי מנגן על 150 כל הזמן וזה הרבה יותר טוב

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
אני מנגן רוק פריילאך על 162, דיסקו פאנק ואלקטרוני על 125 והורה על 115.

דוד מרדכי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה