מידע שימושי על הניסים ~ בזמן הזה

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
כשבוע לפני חנוכה ושנה בדיוק לאחר הנס אשתף אותכם בסיפור עם סוף טוב בס"ד

יש לי אחיין שלמד באחד הישיבות החשובות בארץ, ויש ביני לבינו קשרים חמים, גם בלימוד וגם בענייני חולין,
באחד השיחות שלי איתו התייעץ איתי מה לעשות, יש לו חבר חדר של"ע מחזיק מתחת לשמיכה סמארטפון וגולש מי יודע לאן... הבחור הנ"ל היה בהידרדרות גדולה לא תפילות ולא סדרים פשוט רק הוא והמכשיר,
ואותו אחיין רצה לעבור חדר אך המשמעות היא שכיוון שהדברים היו מפורסמים בישיבה לא יהיה מי שיישן איתו והדבר עלול לפלוט אותו מהמערכת,
ומצד שני הוא פחד להיסחף אחריו אך הרגיש שההשפעה עליו קטנה כיוון שראה לאן אפשר להידרדר שפשוט הוא ריחם עליו שאין לו חברים וכל היום רק מסתגר בחדר אבל עדיין אין אפוטרופוס...
כששוחחתי עם אחד מאנשי הצוות בישיבה אמר לי שהם מודעים למצב הבחור, אבל הוא לא נזרק כיוון שאין לו השפעה על אחרים, ואולי ירחם ויום אחד ינצל..
לאחר המון התלבטויות ומחשבה הוחלט שאחייני יישאר איתו בחדר תחת השגחה קפדנית וזהירויות מיוחדות וינסה לשמור איתו על קשר, אך לעולם לא ישוחח עימו כשהמכשיר אצל אותו בחור,
וכך עברה תקופה ולפני כשנתיים אחייני בא בברית האירוסין בס"ד והתחיל להתכונן לחתונה,
אך דבר אחד הציק לו מה יהיה עם אותו בחורצ'יק עכשיו עם מי הוא ישמור על קשר,
לאחר שחשבנו ביחד ניגש אליו האחיין שלי ובאומץ הציע לו שכיוון שבסדר ב' הוא לומד חברותא עם אחד הרמ"ים בישיבה וכעת שהוא מאורס כבר קשה לו להמשיך ללמוד עם אותו ר"מ הוא מציע לאותו בחור שיחליף אותו ושהוא ילמד עם אותו ר"מ בסדר ב',
הבחור היה בהלם מוחלט
איתי? הוא ילמד? אתה צוחק עלי? וכי אני שווה משהו? אפילו תפילין אני כבר לא מניח כל יום!
ענה לו האחיין שאותו ר"מ יסכים ללמוד איתך זה תפקיד שלי לסדר,
התפקיד שלך זה להחליט שכל יום בסדר ב' אתה בביהמ"ד,
הבחור התחבט ואמר איזה בושות זה להיכנס לביהמ"ד לאחר שלא דרכתי שם תקופה ארוכה מאוד מאוד,
יומיים הוא התבשל שבזמן הזה האחיין שלי לא דיבר עמו בנושא הזה מאומה
ולאחר יומיים הוא שאל את האחיין האם ההצעה עדיין אקטואלית? כשהתשובה הייתה חיובית כמובן,
וכבר למחרת החברותא התחילה ואז נשאר למוסר ולמעריב,
ולמחרת תפילת שחרית
חודש לאחמ"כ התקיים בביתי מפגש בליל שישי כשהאחיין והוא הוזמנו לסעודה על טהרת הצ'ולנט ופיצוחים, כשבמהלכה הוא מוציא את המכשיר ואומר לי את זה אני משאיר פה!!!
המכשיר נזרק לפח האשפה ופצחנו בריקוד שאי אפשר לתאר אותו במילים
"וטהר ליבנו לעבדך באמת"
וכך במשך למעלה משעה שירי רגש והודיה לקב"ה על הצלת נפש מישראל,
ולפני שנה בדיוק הייתי בחתונתו כשהייתי השדכן וזכה להינשא לבת ישראל כשירה וחסודה, כשהיום זוכה ללמוד בכוילל יום שלם,

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
חיים ולדר, חובה

שלווה בחווה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כאחת שמתעסקת בתחום, וסופגת לא מעט אכזבות - זה נותן כ"כ הרבה כח, לשמוע כאלה סיפורים עם סוף טוב!
ובגלל שלא תמיד רואים הצלחות ובשורות טובות בתחום, חשוב במיוחד לשמוע כאלה סיפורים מרגשים שנותנים כח להמשיך לא להתייאש, ולא לוותר על אף נשמה יהודיה!
יישר כח!!!

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
כאחת שמתעסקת בתחום, וסופגת לא מעט אכזבות - זה נותן כ"כ הרבה כח, לשמוע כאלה סיפורים עם סוף טוב!
ובגלל שלא תמיד רואים הצלחות ובשורות טובות בתחום, חשוב במיוחד לשמוע כאלה סיפורים מרגשים שנותנים כח להמשיך לא להתייאש, ולא לוותר על אף נשמה יהודיה!
יישר כח!!!
אכן המסר של כל העוסקים עם נשמות חייב להיות
"אנחנו לא קבלנים של הצלחות אלא קבלנים של השתדלות"

ותודה לכל המגיבים והמלייקים,
הרי אין לי באמת מושג למה החלטתי לשתף וזה היה החלטה של שניה, הכל מן שמיא.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אכן המסר של כל העוסקים עם נשמות חייב להיות
"אנחנו לא קבלנים של הצלחות אלא קבלנים של השתדלות"

ותודה לכל המגיבים והמלייקים,
הרי אין לי באמת מושג למה החלטתי לשתף וזה היה החלטה של שניה, הכל מן שמיא.
אולי כדי שתקבל מארז משמחונים...

כנסו והשפיעו!

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
אולי כדי שתקבל מארז משמחונים...

כנסו והשפיעו!
על זה וודאי לא חשבתי, ווודאי שאני לא חושב שמגיע לי,
אולי מגיע לך על המחשבה שלך,
בכל אופן תודה מיוחדת על הכבוד שנתת לי.

אולפני צבע קול

משתמש מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
וואוו
מצמררררררר
מרגש!
מחזק!
אין על עם ישראל!
תזכו לראות רוב נחת מכל דורותיכם!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  21  פעמים

לוח מודעות

למעלה