דרוש מידע עירוי ברזל-יעיל? מומלץ?!

AVIGAIIL M

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
האם התנסית בזה?
מה יש לך לומר??

לא אוכלת שום בשרים כמעט והברזל ברצפה...... (יותר נמוך מ-10........)
לא סובלת שום תוסף ברזל, הספאטון בטעם חלודה
הכדורים עם תופעות

מה עושים?? חלשה כמו סמרטוט.....

צליל בגיל

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מומלץ !!!
קיבלתי בעבר ונהניתי מאד, מהתוצאות וההרגשה.
( לפני הלידה האחרונה לא הגעתי לזה , ב"ה.
לקחתי 2 כדורי ברזל של מקסי הלט, ללא תופעות לוואי,
ו- הברזל גבוה!!! פעם ראשונה שמצליח להשפיע עלי,
תודה לה'.)

mirier

משתמש מקצוען
קבלתי כשהברזל היה סביב 9. מעלה במהירות את רמת הברזל בדם לערכים ממש טובים.
מה שכן, הרופאה הסבירה לי שזה לא ממלא את המאגרים וגם הירידה יחסית מהירה. מבחינת הרופאים המטרה היא להביא אותך ללידה עם רמת ברזל טובה, כשאין זמן לחכות ולנסות דברים אחרים שלוקח זמן עד שרואים שינוי.
אישית, המוצרים האחרים לא השפיעו עלי מספיק והעירוי עשה עבודה מצוינת.

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
זריקת "פרינג'קט".
זהו הפלא החדש בנושא הברזל.
היא שווה כמו שמונה עירויים

היא זריקה הניתנת כמו בעירוי, בתוספת של חצי ליטר נוזלים, ע"מ לשטוף את הוריד אח"כ.
כמעט ללא תופעות לוואי.(אצלי היו יום למחרת קצת כאבי ראש וסחרחורות שלא בטוח שקשורים אליה)
דא עקא-
שהיא עולה 600 שקלים!!! ואין עליה החזר בקופ"ח.
(לי יש ביטוח פרטי ב"מגדל", ונתנו החזר של 300)

אצלי זה העלה מאגרי ברזל מ-17(כן כן! מה שאת שומעת ה"י) ל-104!!! לא יאומן!!!
הגעתי ללידה - עם המוגלובין 11.
ובלידות קודמות הייתי עם מנות דם.

הרבה בריאות וכח.

ואיך שכחתי לציין שקיבלתי המלצה פה בפרוג מ- @רותי קפלר ששמעה ע"כ.
אני עשיתי את כל הבירורים אח"כ עם הרופאה שלי וכן עם המטולוג מומחה.

ועוד משהו - אם יש סיכון ללידה מוקדמת/יודעים שזה בן, עדיף שלא לקחת(פרטים באישי)

נערך לאחרונה ב:

שפריץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מצטרפת להמלצות על עירוי ברזל.
קל, מהיר ופשוט.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
האם התנסית בזה?
מה יש לך לומר??

לא אוכלת שום בשרים כמעט והברזל ברצפה...... (יותר נמוך מ-10........)
לא סובלת שום תוסף ברזל, הספאטון בטעם חלודה
הכדורים עם תופעות

מה עושים?? חלשה כמו סמרטוט.....

מה עושים? מתקשרים עכשיו ומיד לקופה לקבוע תור לעירוי ברזל, זה מה עושים. ואז פונים לרופא לקבל מרשם. והולכים לבית מרקחת לקנות אותו.
האמת, פעם ראשונה הם כנראה לא ירצו לתת לך את העירוי בקופה, אלא רק בבית חולים באשפוז יום.
בכל מקרה, לא להתעצל, לקום מהכורסה (כן את עייפה. נורא. אבל אף אחד לא יבוא הביתה לחבר לך את העירוי), וללכת לטפל. או בוונופר או בפרינג'קט.
אם תקבלי וונופר (עירוי הברזל הרגיל), זה אומר לבוא פעם בשבוע לקופת חולים, ולהתחבר לעירוי לשעה-שעתיים. לוקח כמה שבועות עד שהוונופר משפיע. בינתיים אפשר להתעודד מבחינה פסיכולוגית ולדמיין שמרגישים יותר טוב.

פדואלה

משתמש סופר מקצוען
בינתיים אפשר להתעודד מבחינה פסיכולוגית ולדמיין שמרגישים יותר טוב.
את המשפט הזה הכי אהבתי.

עד שאני הרגשתי באמת שאני מרגישה יותר טוב, לקח הרבה זמן של דמיונות וחלומות...
ולגבי עירוי רגיל(וונופר)-
מי שיש לה לח"ד נמוך, עדיף שלא להתחיל, מכיון שהתופעה הנפוצה של העירוי, הוא ירידה בלח"ד. אלא אם כן- את רוצה לשבת 4 שעות בכל עירוי.
כי יתנו לך קודם נוזלים שעה, אח"כ הפסקה חצי שעה, אח"כ וונופר שעה ורבע, אח"כ מנוחה עוד חצי שעה... ולילה טוב בינתיים.
בריאות לכולם.

חיננית :)

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
@רותי קפלר ...עירוי הברזל הרגיל), זה אומר לבוא פעם בשבוע לקופת חולים, ולהתחבר לעירוי לשעה-שעתיים. לוקח כמה שבועות עד שהוונופר משפיע. בינתיים אפשר להתעודד מבחינה פסיכולוגית ולדמיין שמרגישים יותר טוב.[/QUOTE]

פעם בשבוע - אז המצב טוב.... :)
אני תיקפתי כרטיס בקופה כל יומיים.... ;) .(שילמו לי כבר "שעות נוספות"...- ברור :p }
הוי אומר 3 ביקורים שבועיים * ביקורים חודשיים.....
זה לגמרי אינדבידואלי - מה שתחליט לך הרופאה.
אבל. אל תפקירי....ואל תחכי לרגע האחרון להגיע עם 9...חו"ח.

שיהיה בשעה טובה והרבה כוח. בעז"ה.

חותם1

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
האמת, פעם ראשונה הם כנראה לא ירצו לתת לך את העירוי בקופה, אלא רק בבית חולים באשפוז יום.
תבררי בקופה, אצלנו בכללית נותנים גם פעם ראשונה בקופה,
ומהפעם השניה זה סיפור של 20 דקות בלבד - והביתה.

zahav1

משתמש מקצוען
אני במכבי, קיבלתי בקופה(ותיאמו שיהיה גם רופא במרפאה) אבל החלט זה לוקח זמן בסביבות השעתיים,
מעבר לזה גם שתתי את המשקה של הרבנית קנייבסקי, עזר פלאים.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מה עושים? מתקשרים עכשיו ומיד לקופה לקבוע תור לעירוי ברזל, זה מה עושים. ואז פונים לרופא לקבל מרשם. והולכים לבית מרקחת לקנות אותו.
בכל מקרה, לא להתעצל, לקום מהכורסה (כן את עייפה. נורא. אבל אף אחד לא יבוא הביתה לחבר לך את העירוי), וללכת לטפל. או בוונופר או בפרינג'קט.
אם תקבלי וונופר (עירוי הברזל הרגיל), זה אומר לבוא פעם בשבוע לקופת חולים, ולהתחבר לעירוי לשעה-שעתיים. לוקח כמה שבועות עד שהוונופר משפיע. בינתיים אפשר להתעודד מבחינה פסיכולוגית ולדמיין שמרגישים יותר טוב.
צריך קודם לקחת מרשם ולפנות איתו למזכירות קופ"ח בכדי לקבל אישור לרכוש אותו בהנחה. אחרת זה מחיר מלא וזה מאוד יקר.

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
מומלץ מאוד.
הברזל שלי צנח ל8 אחרי כל הברזלים שניסיתי + חודשיים ספאטון...
העירוי החזיר אותי לחיים ולכוחות, העייפות נעלמה, חזרתי לתפקד כרגיל והרגשתי הכללית השתפרה מאוד.
לאחר 6 שבועות של עירוי (לא זוכרת אם פעמיים בשבוע או 3) ילדתי בשעטו"מ
והבשורה הטובה שקיבלתי דקה לפני היתה תוצאת בדיקת הדם שהצביעה על המוגלובין 12.

האחות אמרה לי שזה ,כביש עוקף מערכת עיכול" ולכן ההשפעה היא מיידית וחזקה ובלי תופעות לוואי.

את העירוי הראשון את עושה בבית חולים - זה באמת לא כ"כ נחמד לשבת במיון וכל הפרוצדורה ...
אבל אח"כ את מקבלת בקופה בצורה יחסית פשוטה, מביאה איתך חומר קריאה או נגן ומתרווחת על כורסא נוחה...
(החורים של העירוי נשארים לך למזכרות בידיים לכמה שבועות אחרי... אבל שאלו יהיו הצרות..;).)

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מומלץ מאוד.

האחות אמרה לי שזה ,כביש עוקף מערכת עיכול" ולכן ההשפעה היא מיידית וחזקה ובלי תופעות לוואי.

את העירוי הראשון את עושה בבית חולים - זה באמת לא כ"כ נחמד לשבת במיון וכל הפרוצדורה ...
אבל אח"כ את מקבלת בקופה בצורה יחסית פשוטה, מביאה איתך חומר קריאה או נגן ומתרווחת על כורסא נוחה...
כמה דיוקים קטנים-
זה עוקף מערכת העיכול אבל בהחלט יש לו תופעות לוואי כמו צניחת דופק וירידה בלחץ דם או הגברה של הדופק. זו הסיבה שבשלה בפעם הראשונה מקבלים בבית חולים בהשגחה. אחרי הטיפול הראשון מביאים מכתב מבית החולים שהטיפול עבר טוב ללא תופעות לוואי, או להיפך אם היתה בעיה. לעיתים קרובות תופעות הלוואי הם רר בגלל הזרקה מהירה מדי של הברזל. אנחנו כמטופלים רוצים לסיים מהר וחסל. כאן אסור להיות פזיזים. תנו לעירוי לטפטף לאט. [אל תהיו כמוני שהשתמשה בידע והניסיון שלה בעירויים והריצה אותו מהר יותר כשהאחות לא ראתה...;)]

דיוק קטן נוסף, בד"כ זה לא חדר מיון אלא אשפוז יום המטולוגי כי צריך השגחה של המטולוג.

כורסא נוחה? אהמ...תלוי איפה.

צליל בגיל

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
מי שיש לה לח"ד נמוך, עדיף שלא להתחיל, מכיון שהתופעה הנפוצה של העירוי, הוא ירידה בלח"ד. אלא אם כן- את רוצה לשבת 4 שעות בכל עירוי.
עדיף שלא להתחיל???
עדיף 4 שעות של עירוי ולא להגיע סמרטוט ללידה
מנסיון של לחץדם נמוךךךך

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
האם זה עוזר כשההמוגלובין תקין אבל המאגרים באיזור 18?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
האם זה עוזר כשההמוגלובין תקין אבל המאגרים באיזור 18?
בטח
הברזל וההמוגלובין זה 2 דברים שונים.
יתכן וההמוגלובין תקין אבל במחסני הברזל חסר ברזל בסיסי IRON

לזה עוזר הוונופר.
וגם הפרינג'ט.

חני382

משתמש רשום
ואחרי כל תיאורי התלאות, שלא לומר הזוועות הללו, עדין עדיף לכן העירוי הזה מאשר צריכה הגיונית של מזון עשיר בברזל???
:eek:

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
ואחרי כל תיאורי התלאות, שלא לומר הזוועות הללו, עדין עדיף לכן העירוי הזה מאשר צריכה הגיונית של מזון עשיר בברזל???
:eek:
מי שמקבלת עירוי זה בד"כ אחרי שכל נסיונות העשרת הברזל על ידי מזון - כשלו.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה