בקשה עינוי הדין. גם שדכנים...

מצב
הנושא נעול.

מחכה לנס

משתמש פעיל
לתשומת לב שדכנים/ות יקרים/ות!
עיכוב תשובה לאחר פגישה לגבי המשך התהליך ללא סיבה מוצדקת. אין הבדל בינו לבין המושג עינוי הדין. ואולי אפילו יותר.
אני לא חושבת שעינוי הדין זה ציווי שרק הדיינים מצווים עליו.
לפעמים לחכות לתשובה זה סיוט, לא מצליחים לאכול, לישון, לתפקד, עצבניים, לא מרוכזים בכלום חוץ מלהסתכל בטלפון כל חצי שעה (או פחות) כי אולי לא שמעתי את הצילצול ואפילו לא להכנס למקומות בלי קליטה כי אולי בדיוק אז יואילו להתקשר אלינו.
מכירה שדכניות רבות שבאמת אכפת להן ולוקחות כל מקרה באכפתיות מלאה ומעצמן דואגות להתקשר ולהתעניין וברגע שיש תשובה (כן או לא. זה לא משנה) יעזבו הכל בשביל להעביר אותה הלאה.
אבל יש כאלו שלא. גם אחרי שמזכירים להם.
למרות שזה בדיוק התפקיד של השדכנים, מייד אחרי הפגישה להתקשר ל-2 הצדדים, לברר מתי תהיה להם תשובה. ולא שננדנד להם שיבדקו מה התשובה של הצד השני כי זה לא נעים.
ובאתי לעורר אתכם על כך.
נכון שזה חסד, ומאוד קשה לראות תוצאות, ומגיעה הרבה הערכה למי שבחר להכניס את עצמו לתחום. בלי ציניות בכלל!
אבל אם אין לכם מספיק פנאי ומסוגלות לזה, עדיף שתשאירו את זה לאחרים, מאשר להשאיר את הבחור / הבחורה בלי תשובה לאחר פגישה.
העלתי בקשה וזהו. קחו לתשומת ליבכם.
תודה.

נערך לאחרונה ב:

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
יקרה, הלוואי שהנס שלך יבוא בקרוב מאד!

רק רוצה להאיר צד שני, אף על פי שאיני שדכנית, עדיין.
לפעמים שדכן לא מעביר מהר את התשובה כי הוא עסוק בלשמוע את הצד השני, לפרק את טענותיו, לברור אם יש בהן אמת או סתם חששות, פחדים וכו'. הוא חוזר רק כשיש בידיו דברים ברורים.
לפעמים לוקח לו זמן לחזור כי הוא מחפש את הניסוח הכי מעודן, ה'לא' שלא יפגע חלילה ולא ימוטט.

נערך לאחרונה ב:

ששונית

משתמש מקצוען
השדכנים ברוב המקרים אינם אחראים לעינוי הדין אלא המשפחה בעצמה שמתירה לעצמה לשפוך את דם המועמד/ת בעינוי דין בלי נתינת תשובה ברורה או נתינת תשובה מעורפלת באיצטלה של צדקות ורגישות לזולת.
אם אתם מעוניינים תגידו כן ואם לא - לא.
התשובה הקלאסית של "אנחנו צריכים לחשוב על זה עוד כמה ימים" ודומותיה היא לא דיפלומטית אלא מרושעת.
עדיף לענות לא וזהו.
אם אינכם בטוחים ב"לא" אימרו שכרגע אינכם מעוניינים ואולי בעתיד תתעניינו בזה שוב.
כך גם תנהגו כלפיהם באנושיות וגם תשאירו פתח למקרה שתשנו את דעתכם
אל תשאירו את הצד השני בספקות מענים.
ידיעה, קשה ככל שתהיה, קלה יותר לנשיאה מספק.

מחכה לנס

משתמש פעיל
לפעמים שדכן לא מעביר מהר את התשובה כי הוא עסוק בלשמוע את הצד השני, לפרק את טענותיו, לברור אם יש בהן אמת או סתם חששות, פחדים וכו'. הוא חוזר רק כשיש בידיו דברים ברורים.
לפעמים לוקח לו זמן לחזור כי הוא מחפש את הניסוח הכי מעודן, ה'לא' זה שלא יפגע חלילה ולא ימוטט.

אם הוא עושה את זה מתוך רגישות - תאמיני לי שאנחנו מזהים את זה. אבל גם במקרה כזה עדיף שיתן איזושהיא תגובה להראות שהוא לא שכח וזה בטיפול.
אולי אפילו שימציא שהוא לא מצליח להשיג אותו. עדיף מהתעלמות.
אבל אני מדברת בעקבות מקרה קיצוני ממש שקרה לי ואסור שיקרה!

מחכה לנס

משתמש פעיל
השדכנים ברוב המקרים אינם אחראים לעינוי הדין אלא המשפחה בעצמה שמתירה לעצמה לשפוך את דם המועמד/ת בעינוי דין בלי נתינת תשובה ברורה או נתינת תשובה מעורפלת באיצטלה של צדקות ורגישות לזולת.
התשובה הקלאסית של "אנחנו צריכים לחשוב על זה עוד כמה ימים" ודומותיה היא לא דיפלומטית אלא מרושעת.
עדיף לענות לא וזהו.

לא לזה אני מתכוונת. זאת זכות לגיטימית לחשוב עוד כמה ימים ואין מצב בעולם ששדכן ישאיר מישהו לאורך זמן עם כזאת תשובה. הוא צריך להוציא מהם תשובה של כן / לא / הפסקה ולהעביר אותה הלאה.
אבל לשדכן אסור לזלזל בתפקיד שלו והחובה שמוטלת עליו בהתאם לכך!

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
לתשומת לב שדכנים/ות יקרים/ות!
עיכוב תשובה לאחר פגישה לגבי המשך התהליך ללא סיבה מוצדקת. אין הבדל בינו לבין המושג עינוי הדין. ואולי אפילו יותר.
לפעמים לחכות לתשובה זה סיוט, לא מצליחים לאכול, לישון, לתפקד, עצבניים, לא מרוכזים בכלום חוץ מלהסתכל בטלפון כל חצי שעה (או פחות) כי אולי לא שמעתי את הצילצול ואפילו לא להכנס למקומות בלי קליטה כי אולי בדיוק אז יואילו להתקשר אלינו.
מכירה שדכניות רבות שבאמת אכפת להן ולוקחות כל מקרה באכפתיות מלאה ומעצמן דואגות להתקשר ולהתעניין וברגע שיש תשובה (כן או לא. זה לא משנה) יעזבו הכל בשביל להעביר אותה הלאה.
אבל יש כאלו שלא. גם אחרי שמזכירים להם.
למרות שזה בדיוק התפקיד של השדכנים, מייד אחרי הפגישה להתקשר ל-2 הצדדים, לברר מתי תהיה להם תשובה. ולא שננדנד להם שיבדקו מה התשובה של הצד השני כי זה לא נעים.
ובאתי לעורר אתכם על כך.
נכון שזה חסד, ומאוד קשה לראות תוצאות, ומגיעה הרבה הערכה למי שבחר להכניס את עצמו לתחום. בלי ציניות בכלל!
אבל אם אין לכם מספיק פנאי ומסוגלות לזה, עדיף שתשאירו את זה לאחרים, מאשר להשאיר את הבחור / הבחורה בלי תשובה לאחר פגישה.
העלתי בקשה וזהו. קחו לתשומת ליבכם.
תודה.
תיבת פנדורה.
להערכתי רבים לא מעדכנים על תשובה שלילית, כפועל יוצא של אי נעימות, לא הזנחה מכוונת.
ועדיין...

מזכיר לי לפני שנים קיבלתי טלפון של שדכנית כלשהי. ההיא התעקשה שהיא לא מכניסה אף אחד/ת לפנקס בלי פגישה איתה, כולל תשלום של מאה ומשהו שקל דמי טיפול. שיהיה. אז נפגשנו, והיא אפילו דרשה - מתוקף מקצועיותה! - תעודת זהות. וכמובן הציקה בשאלות חפרניות מפה ועד וורשא.
שלא במפתיע, לא היו לה הצעות, ולא שמעתי ממנה תקופה ארוכה.

אחרי זמן ארוך היא הציעה משהו שכנראה לא היה אמור לעבוד מלכתחילה. אבל נתתי צ'אנס - וגם המועמדת...
אז נפגשנו פעם אחת, בלי הרבה טעם, ואז עוד פעם. עכשיו הלך קצת יותר טוב. בשלישית השתפר מצב העניינים, והפעם ממש חיכיתי לעדכון.
מצאתי את עצמי ממש במצב מביך של המתנה לצלצול. מחכה ומחכה לקבל עדכון מהשדכנית האקסלוסיבית. תיארתי לעצמי שההיא שפגשתי מתלבטת, וחושבת, ויקח לה כמה ימים.
דממה.

עובר יום, יומיים, דממה.
אני סבלן, מחכה.

עוד יום ועוד יום, דממה.

אחרי שבוע נשברתי, התקשרתי, לקח לה רגע להזכר והיא אמרה באדישות: אה, לא אמרתי לך? היא אמרה לא מייד באותו ערב...

עסק

משתמש פעיל
מזכיר לי לפני שנים קיבלתי טלפון של שדכנית כלשהי. ההיא התעקשה שהיא לא מכניסה אף אחד/ת לפנקס בלי פגישה איתה, כולל תשלום של מאה ומשהו שקל דמי טיפול. שיהיה. אז נפגשנו, והיא אפילו דרשה - מתוקף מקצועיותה! - תעודת זהות. וכמובן הציקה בשאלות חפרניות מפה ועד וורשא.
שלא במפתיע, לא היו לה הצעות, ולא שמעתי ממנה תקופה ארוכה.

אחרי זמן ארוך היא הציעה משהו שכנראה לא היה אמור לעבוד מלכתחילה. אבל נתתי צ'אנס - וגם המועמדת...
אז נפגשנו פעם אחת, בלי הרבה טעם, ואז עוד פעם. עכשיו הלך קצת יותר טוב. בשלישית השתפר מצב העניינים, והפעם ממש חיכיתי לעדכון.
מצאתי את עצמי ממש במצב מביך של המתנה לצלצול. מחכה ומחכה לקבל עדכון מהשדכנית האקסלוסיבית. תיארתי לעצמי שההיא שפגשתי מתלבטת, וחושבת, ויקח לה כמה ימים.
דממה.

עובר יום, יומיים, דממה.
אני סבלן, מחכה.

עוד יום ועוד יום, דממה.

אחרי שבוע נשברתי, התקשרתי, לקח לה רגע להזכר והיא אמרה באדישות: אה, לא אמרתי לך? היא אמרה לא מייד באותו ערב...
[/QUOTE]

מזעזע!!!!
איך מחכים שבוע?!

פרפר סגול

משתמש מקצוען
יקרה, הלוואי שהנס שלך יבוא בקרוב מאד!

לפעמים לוקח לו זמן לחזור כי הוא מחפש את הניסוח הכי מעודן, ה'לא' שלא יפגע חלילה ולא ימוטט.

שיסביר שזה מה שקורה.
הבחור/ה לא עשויים מניר והם מסוגלים להכיל תשובה כזו.

פרפר סגול

משתמש מקצוען
עדיף לענות לא וזהו.
100%
יש לי חברה שבחור אמר שהוא יענה לה תשובה.
עברו כבר 8 שנים,הוא נשוי ועוד לא ענה...

נירוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
ואגב, @מחכה לנס , קודם כל שהנס יגיע בקרוב.
שנית, למדתי לקח חשוב, בד"כ ה"התלבטויות" הללו מגיעות ללא.
כשזה כן, זה די ברור מלכתחילה.
שוב, לא תמיד! ולא בהכללה, אבל פחות מצוי שההפך הוא הנכון.
גם אני שמתי לב לזה. לרוב כשמתלבטים התשובה בסוף שלילית.

בוב ספוג

משתמש מקצוען
עדיף לענות לא וזהו.
ממש לא,
ברגע שנתת תשובה שלילית ואת עדיין באמת מתלבטת, השדכנית מתחילה חקירת ק.ג.ב בסגנון של שאלות כמו למה? לא צריך להוריד! לא חשבת עדיין...
של שדכנית מאוכזבת שההזדמנות לקבל דמי שדכנות נגוזה.

חיולה

משתמש מקצוען
ממש לא,
ברגע שנתת תשובה שלילית ואת עדיין באמת מתלבטת, השדכנית מתחילה חקירת ק.ג.ב בסגנון של שאלות כמו למה? לא צריך להוריד! לא חשבת עדיין...
של שדכנית מאוכזבת שההזדמנות לקבל דמי שדכנות נגוזה.
ממש לא,
א. לפעמים השאלה 'למה' מתבקשת כ"כ, אין מושלם בעולם ולמרות זאת יש כאלה שמחפשים וחושבים שימצאו...
וגם לפעמים אלו שעונים 'לא' בצרוף סיבה(כמובן שאם זה משהו פוגע אז ברור שלא, אבל תמיד ניתן למצוא ניסוח טוב, כי לפעמים יורדות הרבה הצעות ובזה שאומרים את הסיבה נותנים לצד השני רקע לדעת למה זה ירד ומה אפשר לשנות\לשפר..) הרבה יותר קל לקבל\לעכל זאת.
ב. עבודת השדכנים היא עבודת קודש ממש, ואף אם מקובל שמשלמים לשדכנים לפי תוצר ולא לפי מאמץ, בינינו, ברור שמגיע להם הרבה הרבה מעבר..
מציעה לכל אחד לנסות להיות שדכן ולעשות 'רק' שידוך אחד כדי להבין בכלל במה מדובר לפני שמתבטאים בנושא..
וכן, הרבה שידוכים יצאו אל הפועל רק בגלל מאמצי השדכן\ית לשדל את המועמד\ת לחשוב על התשובה שוב, לנסות עוד פגישה וכדומה..
בהמון המון התפעלות והערכה לכל עבודת הקודש של השדכני\ות באשר הם..

חזק וברוך!

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הבחור/ה לא עשויים מניר והם מסוגלים להכיל תשובה כזו.
לא תמיד!
אני לא שדכן במקצועי אבל ב''ה יצא לי לשדך זוגות.
באחד הפעמים, כשאחד הצדדים השיב תשובה שלילית לאחר מס' פגישות, התקשרתי להודיע לצד האחר, באותו רגע התחרטי על זה שהצעתי בכלל,
השיחה נגמרה רק אחרי גידופים על הצד השני,
''מה הוא משחק אותה צדיק? יש לו ......., וגם........ וגם........''
''אני בכלל לא רוצה אותו! מי הוא בככל ש.......''
ואידך זיל גמור......
אבל במחשבה שניה, אני ממש לא מתחרט, אני יודע שעשיתי לש''ש בלבד [אפי' לא התכוונתי לקחת כסף..], וזה חסד עצום [וסיפוק גדול!!]
ובעזרת ה' אמשיך לנסות להקים עוד בתים בישראל!!

מחכה לנס

משתמש פעיל
ממש לא,
א. לפעמים השאלה 'למה' מתבקשת כ"כ, אין מושלם בעולם ולמרות זאת יש כאלה שמחפשים וחושבים שימצאו...
וגם לפעמים אלו שעונים 'לא' בצרוף סיבה(כמובן שאם זה משהו פוגע אז ברור שלא, אבל תמיד ניתן למצוא ניסוח טוב, כי לפעמים יורדות הרבה הצעות ובזה שאומרים את הסיבה נותנים לצד השני רקע לדעת למה זה ירד ומה אפשר לשנות\לשפר..) הרבה יותר קל לקבל\לעכל זאת.
ב. עבודת השדכנים היא עבודת קודש ממש, ואף אם מקובל שמשלמים לשדכנים לפי תוצר ולא לפי מאמץ, בינינו, ברור שמגיע להם הרבה הרבה מעבר..
מציעה לכל אחד לנסות להיות שדכן ולעשות 'רק' שידוך אחד כדי להבין בכלל במה מדובר לפני שמתבטאים בנושא..
וכן, הרבה שידוכים יצאו אל הפועל רק בגלל מאמצי השדכן\ית לשדל את המועמד\ת לחשוב על התשובה שוב, לנסות עוד פגישה וכדומה..
בהמון המון התפעלות והערכה לכל עבודת הקודש של השדכני\ות באשר הם..
מסכימה איתך בשתי ההערות.
א. השאלה למה מתבקשת תמיד. בלי ספק. והרבה פעמים שידוכים הצליחו בגלל זה.
ב. זאת באמת עבודת קודש. אני מאוד מעריכה ומכבדת את המאמצים שלהם. מקווה שלא הובנתי אחרת.
אם הייתי יודעת בוודאות שמישהו יתאמץ בשבילי לשידוך הייתי גם מוכנה בשמחה לשלם על המאמץ.
(הבעיה שאלו שלוקחים תשלום מראש לרוב עסוקים בלגייס לקוחות חדשים)

חזק וברוך!

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם הייתי יודעת בוודאות שמישהו יתאמץ בשבילי לשידוך הייתי מוכנה לשלם על המאמץ
יש בכלל ספק אם מתאמצים או לא?
האמינו לי שגם הרבה פעמים השדכן עצמו יותר לחוץ לדעת תשובה, רק מה לעשות שצד אחד מתעכב?! מה אתם רוצים שהשדכן יגיד?! אין לו שום סיבה להתעכב, רק שאין לו מה לעשות.
לענ''ד הפניה אמורה להיות יותר למשודכים מאשר לשדכנים.

כוכב103

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
עימוד ספרים
פותחת האשכול צודקת ב-100%
אין תשובה זה גם תשובה
תני לו לחשוב עוד יום / הוא צריך להתייעץ / לישון על זה לילה/
כולן תשובות הגיוניות
אבל הן תשובה שמאפשרת לפרטנר להמשיך לנשום עד לתשובה.

לא לתת תשובה זאת ממש פגיעה בבנ"א במצב כ"כ שביר ומתוח.

@מחכה לנס מאחלת לך שהנס שלך יגע מהר

פעם מישהי אמרה לי משפט כ"כ חכם:
אנחנו מחפשים רק בחור אחד מכל העולם שיגיד לנו כן
והוא שלנו.
לא הרבה הצעות, לא הרבה שדכניות, לא הרבה בחורים טובים ומאימים.
רק אחד!
מאחלת לך שתמצאי אותו מהר...

סמינר דוד

משתמש מקצוען
אמנם מי שלוקח כסף בתחילה, הוא כבר שבע, ויטרח פחות.

אבל, באמת השדכנים עושים, ברוב המקרים, עבודה קשה וארוכה, שברובה, אין שכרה בצידה. וזה מצריך מחשבה, האם וכיצד לשלם.

אני הצעתי תשלום לשדכנית שטרחה הרבה סביב הצעה שלא יצאה לפועל.

אמרה לי פעם שדכנית, שהיא מבקשת סכום סמלי (לא זוכרת כמה), על כל הצעה, שיוצא ממנה פגישה.

מחכה לנס

משתמש פעיל
יש בכלל ספק אם מתאמצים או לא?
האמינו לי שגם הרבה פעמים השדכן עצמו יותר לחוץ לדעת תשובה, רק מה לעשות שצד אחד מתעכב?! מה אתם רוצים שהשדכן יגיד?! אין לו שום סיבה להתעכב, רק שאין לו מה לעשות.
לענ''ד הפניה אמורה להיות יותר למשודכים מאשר לשדכנים.
טעיתי בניסוח.
ברור לי ששדכן שלוקח את התפקיד ברצינות - מתאמץ מאוד! אני רואה סביבי הרבה אנשים טובים טובים טובים שמנסים לעזור. ואני מעריכה אותם על כך ומשתדלת גם להגיד להם את זה.
התכוונתי לאלו שבד"כ לוקחים תשלום מראש. מנסיון. הם הכי פחות לוקחים את התפקיד רציני. דוגמא לכך כתב נתן גלנט, וגם אני נתקלתי במקרים כאלו.
אף פעם לא יצא משהו טוב ממישהו ששילמתי לו מראש.
אולי אפשר להכניס נורמה שאם יש פגישה משלמים לשדכן או משהו כזה. שבאמת יתמרץ את העוסקים במלאכה והם יראו את שכרם גם אם לא נסגר שידוך.
במחשבה שניה, זה עוד יגביר את התסכול אם ההצעה לא תלך כי גם שילמנו וגם לא יצא מזה כלום.
ובנוסף, יכול להיות שאנשים יימנעו מלגשת לפגישה כי זה כרוך בתשלום.
לא יודעת.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  31  פעמים

לוח מודעות

למעלה