בקשה עינוי הדין. גם שדכנים...

מצב
הנושא נעול.

מרחבית

משתמש מקצוען
שואלת בכנות - אם אין לי אופי נודניקי, האם מתאים שאעסוק בתחום השדכנות?
אדרבא. זה יתרון גדול! מספיק קשה לממתינים גם בלי הנדנודים והלחצים והחפירות הבלתי פוסקות.
כן צריך לתפקד. להעביר מסרים מאחד לשני בלי לחלום, להתקשר זמן סביר לאחר פגישות וכדו'. וזהו. שדכנית מנדנדת זה חיסרון גדול בעיניי.

no problem

משתמש מקצוען
'הצד הנמרח' הוא נפש מישראל שסובלת לא פחות ולפעמים אפילו יותר.
ברור.
אבל בתור אחת שעברה את 2 האופציות, יותר מפעם אחת כל צד......
אין להשוות,
יש את הסובל האקטיבי, שגורם לפאסיבי לסבול!
הרבה פעמים, הסבל של ה"נמרחים" יכול להפתר בייעוץ.
בעוד, שהסבל של ה"ממתינים עד בוש" תלוי כולו בצד הנמרח.
וכאן-
על השדכנית להכנס לפעולה.

רחלי ר

משתמש מקצוען
אגב, אצלינו מסכמים מראש שתשובה למחרת בצהריים ואפילו למחרת בערב.
גאונות!!!!! מדהים!!!!! הלוואי אצל כולם...

בדומה לזה, אני מאוד מעודדת לסכם על 2 פגישות ראשונות.
על הפגישה הראשונה אין תשובה, ישר עושים שניים.
כמעט כולם מודים שבראשונה עוד לא עשית כלום. (איך אמרה לי "ותיקה"... כל הפגישה הראשונה זה רק להתאושש מהמראה....)

מרחבית

משתמש מקצוען
ברור.
אבל בתור אחת שעברה את 2 האופציות, יותר מפעם אחת כל צד......
אין להשוות,
יש את הסובל האקטיבי, שגורם לפאסיבי לסבול!
הרבה פעמים, הסבל של ה"נמרחים" יכול להפתר בייעוץ.
בעוד, שהסבל של ה"ממתינים עד בוש" תלוי כולו בצד הנמרח.
וכאן-
על השדכנית להכנס לפעולה.
אני חושבת אחרת. אך לא כאן המקום להרחיב.
אין, אגב, צד של 'נמרחים'. יש צד של 'מתלבטים'.
והחלוקה בין הצדדים וההחלטה מי אשם יותר ומי פחות, מי סובל יותר ומי פחות - נראית לי מוטעת מיסודה.

נערך לאחרונה ב:

no problem

משתמש מקצוען
שדכנית מנדנדת
השאלה למה את קוראת מנדנדת.
כשאני כותבת מנדנדת, אני מתכוונת-לוקחת את המושכות, אחראית, מובילה, יודעת מה קורה עם כל צד.
לא ממתינה, יוזמת, שואלת
והכל-ברגישות.
אבל שידוך, המון פעמים, לא זז מעצמו.
קשה לתאר כמה טעויות עושות שדכניות שמרגישות 'בוסיות'.
יכול להיות, כל אחד עושה טעויות,
גם הרבה פעמים יש פגיעות.
עדיין. זה תיווך, של נפשות. כך שמצריך המון טאקט, ורגישות, אבל אחריות ויוזמה, זה חובה.

מה החוכמה, להפגיש שניים, ולתת לזה "לזרום"?????
הפגשת?
קחי אחריות, ותדאגי שכל צד ירגיש שהוא מטופל ביידים הכי אוהבות ודואגות.

סוגרים שידוך

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אמרה לי פעם שדכנית, שהיא מבקשת סכום סמלי (לא זוכרת כמה), על כל הצעה, שיוצא ממנה פגישה.
אני לא לוקח תשלום על פגישות אבל אני באמת חושב שיש בזה כמה תועליות אם משלמים גם על פגישות שלא הביאו תוצאות.

א. יש כאלו שהנתונים שלהם גרועים ולפי הטבע הם צריכים לעבור הרבה יותר פגישות, ומדוע אם כן שיהיה לכולם תשלום אחיד

ב. יש הרבה שנפגשים לפני שמבררים! וכאשר יהיה תשלום על פגישות יהיו יותר בירורים לפני, ופחות אכזבות.

ג. עבודת השדכנות נעשית בדיוק כמו אם בסוף לא נסגר השידוך אז מדוע לא מגיע תשלום חלקי לפחות על העבודה של הפגישות.

no problem

משתמש מקצוען
חולקת עלייך. אך לא כאן המקום.
אגב,
אם תשימי לב, לענ"ד,
האחריות להרגשה הנפשית של הצדדים, לא תלויה בנפגשים , שהם כל אחד לפי האופי שלו, ומה שהוא לוקח איתו מהפגישה מגיב. ומנתח, שזה הכי בסדר בעולם. וכן, גם לחכות כמה ימים ולחשוב, זה נורמלי, והגיוני!
האחריות היא על השדכנית.
היא צריכה לדאוג שכל צד ירגיש שחושבים עליו, ולא מזניחים אותו. שדואגים לו.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
א. יש כאלו שהנתונים שלהם גרועים ולפי הטבע הם צריכים לעבור הרבה יותר פגישות, ומדוע אם כן שיהיה לכולם תשלום אחיד

תסלחו לי, זה משפט מעורר חלחלה
מה אומרים למועמד, אתה סוג ד', תשלם יותר?
מחריד!

מרחבית

משתמש מקצוען
יש הרבה שנפגשים לפני שמבררים! וכאשר יהיה תשלום על פגישות יהיו יותר בירורים לפני, ופחות אכזבות.
זה נכון. אך יש גם הפוך. כאלה שמבררים יותר, והשדכנים לוחצים עליהם מאוד שילכו לפגישה. אם ישלמו על זה, הלחצים יגיעו לרמות הזויות.
עבודת השדכנות נעשית בדיוק כמו אם בסוף לא נסגר השידוך אז מדוע לא מגיע תשלום חלקי לפחות על העבודה של הפגישות.
אצלנו כששדכנים עבדו קשה עבורינו - נתנו להם תשלום מסוים מרצונינו החופשי. הם השקיעו טלפונים וזמן ולב והפגישו וכו'. היה לנו לא נוח שיצאו בלי איזשהו פיצוי ותמורה.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תסלחו לי, זה משפט מעורר חלחלה
מה אומרים למועמד, אתה סוג ד', תשלם יותר?
מחריד!
למה צריך להגיד משהו?
היא מתכונת שאם היה תשלום גם אם לא היה יוצא לפועל. אז מי שיש לו נתונים טובים היה באמת משלם מעט.
אבל מי שיש לו נתונים קשים וצריך להשקיע בו שוב ושוב ממילא ההשקעה גם תהיה משתלמת כי ישלמו פר פגישה ולא פר הצלחה.
יכול להיות שזה יגרום לשדכנים להציע שידוכים גם לכאלו שאולי "אין סבלנות להתעסק איתם" לא בטוח שזה רע דווקא ל"בעיתיים"
בכל מקרה אין לי דעה אם כן או לא. פשוט נראה לי לא הבנת מה היא התכונה. הוא לא משלם כי הוא בעיתי אלא משלם כמו כל אחד גם על פגישה שלא הצליחה (בפועל הוא אמנם משלם יותר כי הוא נפגש יותר)

מרחבית

משתמש מקצוען
היא צריכה לדאוג שכל צד ירגיש שחושבים עליו, ולא מזניחים אותו. שדואגים לו.
מסכימה איתך שכשהצעה יוצאת לדרך, צריך לטפל בה ולדאוג לעניינים ולא להזניח. מצד שני, צריך גם לתת מרחב ולכבד גבולות של אנשים.
לא קל למצוא את המינון הנכון. בפרט שכל אחד בנוי אחרת, כולל השדכנית...

בכללי, להיות זמן רב בשידוכים זה קושי גדול ביותר. לא את כל הסבל אנשים יכולים למנוע...וכמו שיש לידה קלה יותר וקשה יותר וקשה במיוחד, כך גם בשידוכים... זה דבר קשה מעצם טבעו. מובן, שצריך לעשות הכל כדי להקל. עדיין הקושי תמיד יהיה.

נערך לאחרונה ב:

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
למה צריך להגיד משהו?
היא מתכונת שאם היה תשלום גם אם לא היה יוצא לפועל. אז מי שיש לו נתונים טובים היה באמת משלם מעט.
אבל מי שיש לו נתונים קשים וצריך להשקיע בו שוב ושוב ממילא ההשקעה גם תהיה משתלמת כי ישלמו פר פגישה ולא פר הצלחה.
יכול להיות שזה יגרום לשדכנים להציע שידוכים גם לכאלו שאולי "אין סבלנות להתעסק איתם" לא בטוח שזה רע דווקא ל"בעיתיים"
בכל מקרה אין לי דעה אם כן או לא. פשוט נראה לי לא הבנת מה היא התכונה. הוא לא משלם כי הוא בעיתי אלא משלם כמו כל אחד גם על פגישה שלא הצליחה (בפועל הוא אמנם משלם יותר כי הוא נפגש יותר)

אם כדבריך, חוזרני בי ואני מתנצלת.

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
ג. עבודת השדכנות נעשית בדיוק כמו אם בסוף לא נסגר השידוך אז מדוע לא מגיע תשלום חלקי לפחות על העבודה של הפגישות.
זה עבודה בדיוק כמו תיווך, ועסקאות נדל''ן רבות נופלות בשעת המשא ומתן על החוזה והסעיפים, על אף שהמתווך הראה את הדירה לזוג ולהורים ולשווער וגם ל'חבר שמבין', ואח''כ עבד קשה לפשר פניהם על המחיר וזמן הפינוי.

לשדכן אין מה לומר כי זה השוק נקודה.

כמובן עצה טובה שאם שדכן טרח מאוד בשידוך לא רק כמו מזכירה, והיו הרבה עליות ומורדות, והשידוך התקדם מאוד, ראוי לתת משהו בתור הוקרה על המסירות לא בתור שכר עבודה.

חזק וברוך!

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
הטובות, הן אלו שמתקשרות מייד אחרי הפגישה ל-2 הצדדים, לשמוע איך היה ומתי להערכתם יגידו תשובה.
אני בכ''א מעדיף לא להתקשר מיד אחרי הפגישה, רק יום למחרת, וזה בכדי שלא ירגישו שאני לוחץ עליהם, זה לא נראה לכם יותר עדיף?

רחלי ר

משתמש מקצוען
אני בכ''א מעדיף לא להתקשר מיד אחרי הפגישה, רק יום למחרת, וזה בכדי שלא ירגישו שאני לוחץ עליהם, זה לא נראה לכם יותר עדיף?
עדיף מאוד! אבל בתנאי שאומרים את זה מראש....
כי בדור האינסטנט שלנו, יש הרבה מאוד שעוד לא עלו על האוטובוס חזור וכבר יש את התשובה בכיס...
הידיעה שנגמרת הפגישה, ישנים לילה ורק אז נדבר הלאה,
נותנת מקום של כבוד לצורך בשיקול דעת,
נקי מכאבי הלב הכרוכים ב"על מה הוא מתלבט....???"
אנחנו מדברים על עניין רציני לחלוטין. רוצים תשובה מהראש לא מהבטן. נותנים טווח להתלבט בלי שיודעים שמתלבטים. כל כך מכובד ובוגר.
אידיאלי.
רק להודיע מראש. פשוט לקבוע שעה. מחר ב 19:00 אני מתקשר לאסוף תשובות משניכם.....

מחכה לנס

משתמש פעיל
וואו, לא היה לי זמן להכנס לראות מה קורה כאן ופתאום אני מגלה שהבקשה הקטנה שלי עוררה כאן הרבה סערה ולפי התגובות זה נראה שיש כאן אנשים עם לב, שחושבים מה יהיה טוב יותר לאחר.
אז תודה רבה לכולם, ואני שמחה שנשמר כאן שיח ברמה מכובדת, כי אם לא - האשכול היה נמחק.
והתייחסות ספציפית -
שואלת בכנות - אם אין לי אופי נודניקי, האם מתאים שאעסוק בתחום השדכנות?
אני חושבת על הכיוון בגלל שכל כך הרבה ממתינים נוגעים לי ללב. מצד שני קצת חוששת. טוב, אולי אפתח אשכול נפרד לדיון בנושא.
אם יש רגישות אמיתית וחשיבה על מה ירגיש האחר ואיך הוא יצא הכי מכובד שאפשר, כל ההתנהלות תהיה אחרת גם אם לא תהיי נודניקית.
כמו שכתבו כאן. התפקיד של השדכן הוא לקחת אחריות על התהליך שהוא התחיל, לכוון אם צריך ולפעמים המשודכים עצמם מעלים את ההתלבטויות שיש להם כדי להתייעץ את השדכנית, (אם הם יכולים לסמוך עליה שהיא דורשת את טובתם) ואז אפילו היא יכולה להציע אנשים שאיתם אפשר להתייעץ וכד' למרות שזה לוקח זמן.
כשהשדכנית פועלת לטובת הבחור/הבחורה ולא לטובת התשלום (מה שנקרא לשם שמים) הכל מתנהל באכפתיות וברגישות גבוהה יותר וגם ההמתנה לתשובה נסבלת הרבה יותר - אבל כמובן, השדכנית צריכה להראות נוכחות. להסביר שיש תהליך ולא סתם להתחמק כי אין תשובה או לזלזל בשליחות שלה.
אז @ארבע יקרה, עולם השידוכים משווע לאנשים כמותך. נודניקים או לא. לא משנה.
וקרה לי כבר ששידוך מסויים התנהל דרך מישהו שהיה לו אכפת מאוד גם ממני וגם מהבחור. הוא ממש לקח את זה אישי ודאג שעוד לפני שהגעתי הביתה תהיה לי תשובה כשזה היה חיובי.
וכשזה התחיל להתחמם יותר היו התלבטויות ואז הוא נתן לי את התחושה שהכל יהיה טוב, לכל החלטה יש אפשרות לקחת את הזמן ואין התחייבות (למרות שמכל מיני סיבות שלו הוא רצה מאוד מאוד שזה יצליח. לא סיבות כלכליות) ואפילו אמר שהבחור רוצה להמשיך אבל צריך להתייעץ (ועד היום אין לי מושג אם זה היה נכון או לא) וזה יקח כמה ימים, אבל הוא היה זמין כל הזמן. ולמרות שבסוף הבחור החליט להוריד ולא היתה פגישה נוספת. אף אחד לא יצא פגוע או כועס למרות שזה היה ארוך ומתיש.

זה עבודה בדיוק כמו תיווך, ועסקאות נדל''ן רבות נופלות בשעת המשא ומתן על החוזה והסעיפים, על אף שהמתווך הראה את הדירה לזוג ולהורים ולשווער וגם ל'חבר שמבין', ואח''כ עבד קשה לפשר פניהם על המחיר וזמן הפינוי.
ממש לא!!
בעסקת תיווך יש רצון חזק שהעסקה תצליח ולכן מכניסים שקרים לפעמים ומסתירים פרטים. אסור בתכלית האיסור להתנהל ככה בשידוכים.
בעסקת תיווך יש אנשי עסקים. לא שני בני אדם שעברו כבר כ"כ הרבה אכזבות וחששות והתנהלות לא מכבדת יכולה לשבור אותם. פשוט ככה.
מנגד - בעסקת תיווך מרוויחים הרבה יותר כסף מאשר שידוך שמצליח.
העיסוק בשדכנות הוא עבודה לשם שמים. נקודה. מי שחושב אחרת, לדעתי - בעדינות - עדיף שישאיר את זה לאחרים. (למרות שאני לא באה לשלול את הענין שאפשר לקחת תשלום סימלי גם על כל פגישה שיוצאת. יש לזה את המעלות של זה. אבל לא זאת צריכה להיות המטרה)

אני חושבת שזה עדיף מכל הבחינות לחכות לילה עם התשובה, בבוקר הכל נראה אחרת, ברור יותר, מעודד יותר. לקבל החלטה מתוך עייפות ולפני שהמוח עיכל את מה שהיה בהרבה מקרים לא תהיה כמו החלטה רגועה בבוקר למחרת ואין שום טעם להלחיץ.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה