עימוד + עיצוב?

סנץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אני עכשיו סיימתי את קורס התג של פרוג אך עדיין לא למדנו כריכות
אני מסתפק האם לפרסם את עצמי במקומונים שאני עורך תורני ומעמד
הנקודה היא שאם ישאלו אותי לגבי הכריכות ואומר שאני לא יודע לעשות אז זה בד"כ מרחיק אנשים כי היום הם רוצים הכל במקום אחר
מהקלדה/תמלול ועד הדפוס

אשמח לעצתכם!
אין לי עדין כ"כ הרבה ניסיון כמו של המומחים כאן אבל אני יכול לספר על עצמי שעימדתי למשהו כבר 4 כרכים וכל מה שעשיתי זה רק החלק של העימוד.
כמובן אם הלקוח רוצה אז עם קצת ש"פ בפרט בבית היוצר של פרוג זה דבר אפשרי ובקלות עם פרסום קטן דרוש עיצוב כריכה וכדומה אפשרי להגיע לדברים מצוינים ואולי אפי' על הדרך להרוויח קצת כמו הסיפורים על כל המאכרים שהם רק עושים את עבודת התיווך.
ולגבי פרסום נראה שצריך את שני הדברים גם בתחילה לפרסם כדי שבכלל יכירו אותך ואח"כ מפה לאוזן וכמובן שצריך להיות עבודות יפות וטובות כדי שירצו לבא אליך.

נערך לאחרונה ב:

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אל תדאג הוא זכר ממני...:p הוא בכוונה הביא את הרשימה הזאת שהם רק מעצבים ולא מעמדים
אני גם מעמד!

ולעצם העניין מהנסיון שלי היו לי ברבות השנים ב"ה עשרות עבודות מכריכה לכריכה כולל הכריכה.
והיו עשרות עבודות רק עימוד, וכן עשרות עבודות רק עיצוב כריכה ושערים.

רוב רובם של המעמדים של היום לא מעצבים!

ודאי שיש בקשות הזויות ולפעמים מתפשרים
אבל עד שאני מתפשר הלקוח צריך להזיע הרבה
ואפשר לעשות את זה בלי להפסיד את השירות.

ובנוגע לפרסום כן או לא, אני גם בדעה שזה תחום שעובר מפה לאוזן ומספר לסופר...
ואדרבה פרסום יכול לפעמים לגרוע, שכן לא ראיתם אף פעם פרסומות של המעמדים הגדולים, ולא כמו בתחומים אחרים וד''ל

מִדף לְדף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הנקודה היא (ששכחתי לכתוב) שבמקום שבו אני גר אני חדש אז ככה שאף אחד לא מכיר אותי חוץ מכמה שיודעים שאני מעמד

יוסף וקסלר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
ולעצם העניין מהנסיון שלי היו לי ברבות השנים ב"ה עשרות עבודות מכריכה לכריכה כולל הכריכה.
והיו עשרות עבודות רק עימוד, וכן עשרות עבודות רק עיצוב כריכה ושערים.
אני יביא שתי דוגמאות של הנ"ל
מו"ר ר' שמואל ברגר לאחרונה עשה עימוד של ספר על חנוכה 'יוצר אור' וגיוון עשה לו הכריכות
ופרקי אבות של דרשו שיצא לאור בסיום הש"ס לפני שנה גיוון עשה את העימוד אבל מישהו אחר עשה הכריכות
שתי ספרים הנ"ל נפלאים הן מצד עימוד והן מצד הכריכות

ואדרבה פרסום יכול לפעמים לגרוע, שכן לא ראיתם אף פעם פרסומות של המעמדים הגדולים, ולא כמו בתחומים אחרים וד''ל
בעיקר דבריך אני מסכים לא רואים פרסומות של מעמדים גדולים ורש"ב אמר לנו שהוא אף פעם לא פירסם ולקוחות באים מפה לאוזן אבל מאידך גיסא הוא כן שם פתק קטן בשטיבלאך בתחילת דרכו והסיבה לכך שאם אנשים לא יודעים בכלל שאנחנו מעמדים אז איך על פי דרך הטבע זה ילך מפה לאוזן?
אני ושאר חברי שבתחילת הדרך מן הסתם יכול להיות שיש איזה שכן או חבר שמתפלל באותו בית הכנסת ומחפשים מעמד ובכלל לא יודעים לפנות אליך.
אני לא חושב להוציא פרסומת של עמוד שלם בהמודיע או היתד זה בדיוק הפתרון אבל כנראה צריך לעשות קצת השתדלות על ידי פתקים קטנים בביתי מדרשים או לנסות להגיד לכל בנאדם שאתה פוגש 'שמעת שהתחלתי לעשות עימוד' אולי זה הדרך.

ומיותר לומר אבל בכל זאת צריך לומר אנחנו רק עושים השתדלות פה והכל מאתו יתברך והפרנסה לא מגיעים מההשתדלות אלא שאחר שעשינו ההשתדלות המוטל עלינו הרבונו של עולם שולח לנו הפרנסה

יוסף וקסלר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
הנקודה היא (ששכחתי לכתוב) שבמקום שבו אני גר אני חדש אז ככה שאף אחד לא מכיר אותי חוץ מכמה שיודעים שאני מעמד
ר' דוד ידוע לי שאתה באמצע לעבוד על ספר, זה גופה יכול להיות הזדמנות טוב שעל ידו אנשים מכיר אותך

מִדף לְדף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית

יוסף וקסלר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אמת אבל זה מישהו מעיר אחרת..
אז לפחות תגיד לו למכור את הספר בעירך. :D

תשים חבילה בכמה בתי כנסיות ותדאוג שהשם שלך טלפון ואולי כתובת או לפחות שם העיר יופיע ואז אנשים ידעו שהמעמד של ספר זה הוא מקומי.
אני לא יודע אם זה הסיבה לכך אבל ישורון קובי בספרים שהוא עשה עימוד מופיע
עימוד: ישורון קובי - צפת (נראה לי שזה השם הרשמי של העסק שלו אבל אולי זה גופה הסיבה שהוא שם העיר בשם העסק שלו)
גם ר' שמואל בתחילת דרכו לא היה מופיע בספרים ש. ברגר כמו היום אלא שם עסק שהוזכר בו עירו, אשדוד, היה מופיע

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

מאיר14

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
הנקודה היא שאם ישאלו אותי לגבי הכריכות ואומר שאני לא יודע לעשות אז זה בד"כ מרחיק אנשים כי היום הם רוצים הכל במקום אחר
כששואלים אותי על כריכות, אני אומר בצורה כנה שזה לא התחום שלי. אין מה להתבייש.
למעלה מ-20 שנה אנכי מעמד בתג, עברתי כבר את המאה ספרים מזמן, אף פעם לא עשיתי אפילו כריכה אחת ללקוח, ועדיין ידי מלאות עבודה ב"ה.

עימוד והוצאה לאור

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
תמיד אבל הלקוח יעדיף במקום אחד לעשות גם וגם
בשביל זה מספיק שיתו"פ קבוע עם גרפיקאי שמתמחה בכריכות,
אני אישית חושב שזה מאוד תלוי בבן אדם
סוף כל סוף עימוד ועיצוב הם שני מקצועות שונים לחלוטין, בפרט עימוד בתג, והרבה פעמים אם לומדים 2 תחומים תחום אחד נפגע, לדוגמה אחד שלמד רק עימוד, לדעתי שולט בעימוד הרבה יותר טוב ממי שלמד גם עיצוב וגם כריכות וכו'
וכן תלוי אם למדו את זה יחד או שלמדו רק עימוד ואחרי כמה שנים כשמרגישים ששולטים כבר בתחום הולכים לכיוונים נוספים
לסיכום לדעתי תלוי מאוד בכישרון של כל אחד, וברוב הפעמים מומלץ להתמקצע בתחום אחד ובהמשך אולי ללמוד דברים נוספים.

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בשביל זה מספיק שיתו"פ קבוע עם גרפיקאי שמתמחה בכריכות,
אני אישית חושב שזה מאוד תלוי בבן אדם
סוף כל סוף עימוד ועיצוב הם שני מקצועות שונים לחלוטין, בפרט עימוד בתג, והרבה פעמים אם לומדים 2 תחומים תחום אחד נפגע, לדוגמה אחד שלמד רק עימוד, לדעתי שולט בעימוד הרבה יותר טוב ממי שלמד גם עיצוב וגם כריכות וכו'
וכן תלוי אם למדו את זה יחד או שלמדו רק עימוד ואחרי כמה שנים כשמרגישים ששולטים כבר בתחום הולכים לכיוונים נוספים
לסיכום לדעתי תלוי מאוד בכישרון של כל אחד, וברוב הפעמים מומלץ להתמקצע בתחום אחד ובהמשך אולי ללמוד דברים נוספים.
אני ממש מתחבר למה שכתבת...

המציאות הוכיחה שאין הרבה מעמדים ומעצבים ששולטים בשתיהם ברמה גבוהה מאוד!
@א. י. ג. יש לך מה להוסיף בנידון?

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
רוב רובם של המעמדים לא לא עושים עיצוב כריכות ושערים.

אני כן סבור שזה מעלה ענקית שאדם אחד עושה את כל הדברים יחד, ואין ספק שזה יחודיות שמדברת לאנשים, אבל זה לא חובה.

אגב, הזכרתי את הענין הזה בכנס המעמדים שהיה לפני כשלוש שנים (איך שהזמן טס!)
אפשר לשמוע את זה כאן:

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני עימדתי מאות ספרים
בלי לגעת בעיצוב כריכות אני כלל לא מכיר את התוכנות הללו
אבל כן אני נותן שירות של כריכה
אני מרגיש על כל ספר לאיזה מעצב לכוון (זה גם שירות)
ובספרים שהוצאתי יש כל מיני מעצבים מהארץ וגם מחו"ל
כמו
שילוב, ויסקנופף, הירש, סטודיו רימון, גולד מחו"ל, פאר הספר, וכו'
אני כן מלווה החלק העיצובי
לפעמים אני צריך גם גריד לספרים באינדי' ואני עובד בשילוב מדהים עם המון גרפיקאים.

דוגמא מעולם מקביל שאני עובד בו
יש את הנגן ויש את הזמר
שניהם מכוונים להביא שירה מעולה וטובה
כל אחד עושה חלקו
אין ענין להיות גם זמר וגם נגן.
לדעתי אחד בא על חשבון השני
המעמד יטפל הכי טוב בטקסט עצמו
המעצב יטפל הכי טוב בעיצוב הסובב את הפרוייקט

אכן יש כאלו שמצליחים מאוד לעשות את שניהם
כמו גרפיקנער וגיוון ועוד כמה טובים בשוק
אבל הרוב לא

נערך לאחרונה ב:

יוסף וקסלר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
רוב רובם של המעמדים לא לא עושים עיצוב כריכות ושערים.

אני כן סבור שזה מעלה ענקית שאדם אחד עושה את כל הדברים יחד, ואין ספק שזה יחודיות שמדברת לאנשים, אבל זה לא חובה.

אגב, הזכרתי את הענין הזה בכנס המעמדים שהיה לפני כשלוש שנים (איך שהזמן טס!)
אפשר לשמוע את זה כאן:
@ד.ע עריכה ועימוד חייב לשמוע את המרצה מיום העיון!!

תודה ל @גרפיקנער זה ממש נוגע בהמון נקודות חשובות שצריך לדעת בתחילת הדרך. (באמת צריכים לדעת אותם גם בהמשך הדרך)

א. י. ג.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
זכיתי לעמד ב"ה לא מעט ספרים. ואף פעם עוד לא התעסקתי עם הכריכות. [על אף שלמדתי ויש לי ידע בתחום]
עובד בשיתו"פ צמוד עם הגרפיקאי.
המציאות הוכיחה שאין הרבה מעמדים ומעצבים ששולטים בשתיהם ברמה גבוהה מאוד!
@א. י. ג. יש לך מה להוסיף בנידון?
אכן, אחד מהיחידים בתחום שמקצוען ממש בשני הענפים זה @גיוון הגדול!.

אכן, יש קהל יעד מסויים שאוהב את זה, [ואם כבר אז מהחל עד כלה, תמלול, הקלדה, ניקוד, עריכה, הגהה, עימוד, כריכה, הפקת דפוס, ולפעמים גם הפצה]
ויש הרבה שמחפשים בכל שלב את הטוב ביותר בתחומו.

סנץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
אחרי כ"כ הרבה דברים טובים ונפלאים שרואים כאן מטובי המעמדים אכתוב את הנראה לי. לא חייב להיות שצריך לדעת לעשות הכל, אפשר להתמקצע בתחום אחד ובתחומים אחרים לעבוד בשיתוף פעולה עם מקצוענים באותו תחום כנאמר לעיל, וברגע שמקבלים פניה ממישהו והוא רוצה את הכל תחת קורת גג אחת, תהיה אתה בעל הקורת גג האחת, אבל לא המבצע בפועל אלא מרכז את כל הדברים ואפי' את הפניות אתה עושה בעצמך והלקוח עומד רק מולך, אמנם הדבר הזה יכול לקחת זמן ועצבים אבל כמובן שעל שירות זה משלמים (אני לא יודע לתמחר אבל נראה שיש לקחת כמה אחוזים על כל סוג של עבודה כ 5% בתחילת הדרך עד שיודעים לתמחר בצורה ברורה) וכך הלקוח מקבל הכל תחת קורת גג אחת. ואם אתה מאוד מפחד מזה שיחשבו שלא אתה עושה את בכל אז אל תגלה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה