עימוד דיגיטלי - כשעימוד ותכנות נפגשים

ש.ב.ח.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ועכשיו טיפול נוסף בכמה חריגים...

upload_2019-7-23_15-34-6.png

ועוד אחד
upload_2019-7-23_15-35-17.png

למה הפופ הובר מופיע לימין הדיבור ולא המילת חלון (רק בדיבור הזה)

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
ועכשיו טיפול נוסף בכמה חריגים...

יש עוד המון מה לעשות. זה רק קונספט שנעשה ביום אחד...
Screenshot 2019-07-23 at 3.49.50 pm.png

אין לי הרבה זמן להשקיע בזה, אבל אדרבה, תוכל לפתוח ענף חדש במאגר בגיטהאב, ותעשה pull request אם הצלחת לתקן משהו.

ש.ב.ח.

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
D I G I T A L
אדרבה, תפתח ענף חדש במאגר בגיטהאב, ותעשה pull request אם הצלחת לתקן משהו.
אוי כמה שהייתי רוצה לעשות את זה... ולהבין מה כתבת...

אני די מתחיל בכל הנושא ובקטע של גיטהאב נתקעתי... בנטפרי אפליקציית הדסקטופ שלהם לא עובדת והאפשרות היחידה זה בחלון הבאט'ש (כתבתי טוב?), למדתי על זה אבל זה מסבך לי את העניין ולא התחברתי לידי מעשה.

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
בחלון הבאט'ש (כתבתי טוב?)

גם לי לקח זמן לתפוס את זה, אבל מאז זה הכלי הכי חשוב שלי...
לא צריכים את האפליקצייה שלהם, הכי מהיר ונוח מהטרמינל (או command line).
יש רק כמה פקודות חשובות, ואתה יכול כבר להשתמש בו (בסיסי).
יש אפילו package על npm שנותן לגיט היימישע פקודות כמו ״גיט שבת״ וכו׳...

@shaye

משתמש מקצוען
D I G I T A L
בנטפרי אפליקציית הדסקטופ שלהם לא עובדת והאפשרות היחידה זה בחלון הבאט'ש (כתבתי טוב?), למדתי על זה אבל זה מסבך לי את העניין ולא התחברתי לידי מעשה.
כל הפעולות הבסיסיות אפשר לעשות שמה באתר ללא האפליקציה וללא שורת הפקודה! אבל כמו שניוגראף ציין, הכי נוח זה דרך שורת הפקודה...

מומלץ מאוד לקרוא את המדריך של GitHub, (גם האתר הזה יכול לעזור מאוד ללמוד/להבין גיט).
אבל חבל להיבהל אפשר גם להשתמש בגיט אפילו אם רק מבינים את הפקודות המאוד בסיסיות, [ואח"כ כבר לא יכולים בלעדיו...].
וכמו תמיד הדרך הכי טובה ללמוד הוא - על ידי עשייה, לפתוח מאגר ולהתחיל לשחק עם הפקודות...
(ב-GitHub אפשר גם לפתוח מאגר פרטי (-private repository) - לפרוייקטים שאתה לא רוצה שיהיו פתוחים לכולם!).

הצלחה רבה!!

יש אפילו package על npm שנותן לגיט היימישע פקודות כמו ״גיט שבת״ וכו׳...
אפשר למצוא את זה כאן :cool:

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים
וכמו תמיד הדרך הכי טובה ללמוד הוא - על ידי עשייה, לפתוח מאגר ולהתחיל לשחק עם הפקודות...

מאה אחוז! לא לפחד, ולצלול אל תוך המים העמוקים!

תודה ל @shaye על שתיקן בעיה שהיה בגמרא הנ״ל, פשוט קיבלתי היום הודעה מגיטהאב שיש pull request ממך! עברתי על הקוד שלך, והיה ממש תענוג... כמובן שקיבלתי אותו, והוא כבר מעודכן באתר הנ״ל.

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
רק מי שמתחיל להשתמש ב-Git שיצפה שהוא יאבד כמה קבצים ו/או שינויים שהוא כתב עד שהוא קולט איך שזה עובד. (ואולי גם אח"כ).
כדאי לעשות גיבוי לקבצים החשובים בתיקיית GIT.

@shaye

משתמש מקצוען
D I G I T A L
רק מי שמתחיל להשתמש ב-Git שיצפה שהוא יאבד כמה קבצים

אם לא משתמשים עם כמה פקודות "מסוכנות", קשה עד בלתי אפשרי לאבד קבצים עם Git (כמו שאפשר לקרוא בהרחבה בפוסט הזה).
לדעתי זה בדיוק הפוך, עד שלא משתמשים עם Git (וכש"כ ללא remote repo), יש אלף סיבות לדאגה...

אריאל וו

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ככה זה אמנם אמור להיות, אבל למעשה, merge אחד לא במקום עלול לגרום להרבה נזק...
ואכן, יש כמה פקודות "מסוכנות"...

5127109

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
לגיט שלי אני מתשמש בסורס טרי. נותן חוויה ויזואלית של מה אתה עושה, מדרבן לרשום הערות בונות, ואפשר להעשות דברים מורכבים בקליק בלי לדעת את כל הפלגים
https://www.sourcetreeapp.com/

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
עכשיו שיש לנו עימוד גמרא דיגיטלי - השמים לא הגבול מה שאפשר לעשות איתו.
לדוגמא: אפשר להכניס את ביאור שוטנשטיין או מתיבתא - שברחיפה על הטקסט יופיע הביאור בפופאפ.
מקורות יכולים להיות לחיצים - שיפתחו חלונית לעיון מהיר במקור (כבר עשיתי את הבסיס לזה - תנסו ללחוץ על המקורות ברש״י ותוס׳).
ועוד המון - כיד הדמיון הטובה עליכם...
יש לכם רעיונות? אשמח לשמוע!
ראית את זה? פרויקט חדש מבית 'המכלול' יחסית שנתקלתי בו היום לראשונה (בזכות הקורנה) https://shitufta.hamichlol.org.il/Berakhot/2a

יידישע קאפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
עימוד ספרים

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
וזה ממש ממש מדהים
לא עימדו שם את הגמרא מחדש "דיגיטלית" כמו שניוגראף עשה, או כמו בהמכלול, אלא יצרו DIVים של הדגשות. פרקטיקה ישנה יחסית (בעבר עשו דברים כאלה עם FLASH) אבל התוכן, כמובן, הוא העיקר.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה